Tanrıya İnanmayan adam felsefe yapamaz !

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde öz/ tarafından oluşturulan Tanrıya İnanmayan adam felsefe yapamaz ! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,491 kez görüntülenmiş, 175 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Tanrıya İnanmayan adam felsefe yapamaz !
Konbuyu başlatan öz/
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot
M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
boş ver...

daha önce yazdığım gibi;seninle anlaşamayan tek ben olsam kendimden şüphe ederdim,
bu kadar forumda yazdığın tekrarlar ile benim dışımda bir sürü insanın senin için ayni yargıda olması senin kendinden şüphe duymana sebep olması gerekirken,
"SENİN HALA BU TARZ KONUŞUYOR OLMAN" benim seni azad etmemi gerektirir...

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
yazdığımız mesajı düzenlemek için gerekli buton yok mu?ben mi göremiyorum???

tamamdır hallettim...

havari13

Felsefe.net
Yeni Üye
Nietzsche:''Bu başlığı açan felsefe yapamaz''

öz/

Felsefe.net
Yeni Üye
Nietzsche:''Bu başlığı açan felsefe yapamaz''

Başkalarının bilgisi ile bilgin olsak bile ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz.Montaigne

Bu ne saçma bir başlık böyle. konuyu da yorumları da okumadım ve öyle yazıyorum. sadece başlık dikkatimi çekti. felsefe neymiş ki tanrıya inanmayan yapamıyormuş? felsefeyi niye hayattan bu kadar ayrı ve özel düşünürler? niye birilerinin tekeline sokmak isterler? ı ıh, olmamış.

Gölgede duran güneşi göremez. C.Şahabettin .Felsefe yaparlar tabi neden yapamasınlar ancak gölgede, kimileri gölgenin kimileri ışıgın peşine düştü misali :)

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
Gölgede duran güneşi göremez. C.Şahabettin .Felsefe yaparlar tabi neden yapamasınlar ancak gölgede, kimileri gölgenin kimileri ışıgın peşine düştü misali :)

gölgede duran güneşi göremeyebilir evet ama gölgenin neden kaynaklandığını bilir ve bütünle, tüm olanla ilgilenir. gölgeyi geride bırakıp güneş ışığına atlaya zıplaya koşmak, bütünü yok saymak da gözlerin kör olmasına, insanın da yanmasına sebep olur.

allfeelingheart

Yeni üye
Yeni Üye
Görüş bildirmek adına;

Gözlerin kaldıramayacağı kadar yoğun ışık, sonsuz karanlığa hapseder onu görmeye yarayan uzuvları. Birkaç damla karanlık, anlamaya yarar her iki yanda olanları.

P

Pyramos

Ziyaretçi
gölgede duran güneşi göremeyebilir evet ama gölgenin neden kaynaklandığını bilir ve bütünle, tüm olanla ilgilenir. gölgeyi geride bırakıp güneş ışığına atlaya zıplaya koşmak, bütünü yok saymak da gözlerin kör olmasına, insanın da yanmasına sebep olur.

nasıl bir bütün,tüm?

flzf

Filozof
Yeni Üye
dinlerin yalan ,sahte olduğuna inandıkları için kafaları sürekli onu yanlışlamak üzerine çalışır böylece dini yalanlarken tüm insanlık tarihinide yalanlarlar. işte bu büyük bir saplantıdır ve onlar bu saplantının duvarını asla aşamazlar ama kabulde etmezler.
öz tektir ama onların her soruya en az 3 cevabı vardır, çünkü onların özü yoktur . mantık kullanmasını bilmeyenin şeytanıdır.

dinlerin yalan ,sahte olduğuna inandıkları için ........Bak burada nasıl hastalıklı bir düşünce yapısı içinde olduğun hemen açığa çıkıyor seni zavallı Tanrı o aciz bünyene yardım etsinde hayatını devam ettir.Adamların kafasının içine girdin ne düşünüp düşünmediğini neyi kabul edip etmediğini hemen çözüverdin seni ot seviyesinde düşünebilen canlı. Canım bak felsefede tanrı düşüncesinin türevleri vardır fakat ona inanan varlığını kabul eden felsefe yapabilir yada yapamaz diye birşey yok kendi kafandan öz diye birşey atmışsın ortaya bir takım panenteist serpişimler filan haberin bile yok gerçi bu saçmalığı yazalı 1 sene filan olmuş ama gene sinirlerimi zıplatmaya yetti yani kısaca karşısındaki adamın ne düşündüğünü bilemeyeceğini bilmeyen adam felsefe yapamaz yani sen yapamazsın boş yere uğraşma.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Öz/ nickli üye sonradan bu başlığı (sinirli bir anında) bir nevi saldırı/provokasyon amaçlı açtığını herkesin felsefe yapabileceğini söylemişti. ya da buna yakın / benzer birşeyler söylemişti. tabi 18 sayfayı okuyamadın demi:) insanlar bazen sinirlenir,bazen saldırır,bazen içini dökmek ister, bazende provokasyon yapar vs .. insanlık halleri diyelim..

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu kaldığı yerden devam edebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar