Tanışma köşesi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hey! Ben Geldim! kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Tanışma köşesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 80,492 kez görüntülenmiş, 560 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hey! Ben Geldim!
Konu Başlığı Tanışma köşesi
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

huseyin16

Felsefe.net
Yeni Üye
Cevap: Ynt: Tanışma köşesi

Merhaba ve selamlar ben Hüseyin . Yozgatlıyım. Lisede öğrenim görmekteyim. Şiir , Şarkı Sözü ve Bilhassa felsefeye karşı yoğun ilgiliyim. Daha fazlasını bir ben bir de Allah bilir. Vesselam.

Philosophia

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhabalar. Bende yeniyim. Lise 2 talebesiyim. Matematik Profesörü olmak istiyorum açıkçası. Felsefe, Edebiyat ve genel olarak Sayısal olan her bir şey ile ilgilenmekteyim. Nickimin anlamı Felsefe'ye eş gelmekte. Sorularınız var ise hakkımda, alabilirim.

Monoteist İnsan

Felsefe.net
Yeni Üye
Selam, ben Doğukan.

Güneşin doğmasına takriben bir saat kala, tevafuk eseri felsefi anlamda kaliteli bir site bulmanın sevinciyle koştum geldim. Kabul olunanlar arasında bulunmak dileğiyle. Kullanıcı adımdan anlayacağınız üzre "Monoteist" bir "İnsan" olmaktayım. İnsanlığı yalnızca "biyolojik" anlamda ele alırsak tabi. Özellikle ve ekseriyetle din felsefesi, tarih felsefesi gibi konulara eğilmişimdir. İslami felsefenin, daha doğru bir ifadeyle, tasavvufi felsefenin (mistisizm/sufizm vs. vs.) ortaya koymuş olduğu "Vahdet-i Vücud" gençliğimin ilk yıllarından itibaren dikkatimi çekmiştir.

Sıkı bir edebiyat hastasıyım, belirtmek durumundayım. Pek çok insanla uyuşmayan yapım, edebiyat konusunda da aynıdır. "Çok satanlar" diye nitelendirdiğimiz hiçbir şeyi okumamakta, klasiklerle ciddi anlamda savaşmakta ve Joyce ile gelişen, Woolf'un devam ettirdiği "Bilinçakışı Tekniği"ne; "Niteliksiz Adam"daki "Ultamodern" edebiyata, postmodernizme, yeraltı edebiyatına gönül vermiş biriyim.

Ne kaldı? Müzik! Evet... Millet/ırk fark etmez her türlü klasik müziğe âşığım. Siyasetin katranımsı kalıbında vaftiz edilmemiş olmayı dilesem de; artık çok geç. Elbette, her insan gibi ideolojik fikirlerim vardır; ancak bunları bir "izm" ile ifade etmekte sıkıntı yaşıyorum. Zira ideolojilerin putlaştırılıp beyne yerleştirilmesi kadar ahmakça bir şey olmadığı kanaatimdeyim. Her ideolojinin, pozitif ve negatif yönleri olacaktır. Toplama bir bilgisayar gibi doğru gördüğümü, nereden gelirse gelsin alarak oluşturduğum bir dünya görüşü/siyasi fikir, ne derseniz deyin, sahibiyim.

Sanırım çok konuştum. Başka yerlerde daha çok konuşmak üzere, hepinize selam eder; gününüzün hayırla dolu olmasını isterim.

Selametle.

Monoteist İnsan

Felsefe.net
Yeni Üye
Hoş bulduk...

Zannediyorum, öyle bir şey olmayacaktır, zira otuz yaş kompleksine girip, bilgisayar başından kalkmak istemeyen birine dönüştüm :) İyi sabahlar...

derin k.

Felsefe.net
Yeni Üye
yeni üye olduğum için bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum ve bunu bulmak vakit kaybı değişik şeyler düşünmeye başlamadan sormak istedim.

F

faust

Ziyaretçi
Kendinizi tanıtmakla başlayabilirsiniz,daha sonrada vaktiniz var ise forumu gezip/konu başlıklarından haberdar olabilirsiniz,tekrar hoşgeldiniz.

ufaciktefecik

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba. canım çok sıkıldı bugün felsefeydi şuydu buydu derken burada dinlenip fikirlerimi paylaşıp, aranızda olmaya geldim. batöğan diye okunmasını seviyorum ismimin orjinal hali de : batuhan. öğrenciyim işte öyle

Fuat Tutak

Felsefe.net
Yeni Üye
Cevap: Ynt: Tanışma köşesi

Felsefe,doğru düşünmenin yol ve yöntemlerini belleten bir disiplindir...veya ben öyle inanıyorum.
Amacımız gerçege varış yolculuğumuzda yeni yol levhalarına ve bilgilere rastlamak,bilgilenmek
ve bilgi birikimimizden bazı damlaları paylaşmaktır.
Herkese selam ve saygılarımızı sunar,güzel ve etkili paylaşımcı bir forum,seviyeli bir
diyalog,sohbet ve tartışma temenni ederiz.
Uzay-Evren,Dinler,mitolojiler,uluslar arası ilişkiler,askeri güç-savunma sanayii ve ekpmanları konuları
genel ilgi alanımızı oluşturmaktadır.

Azadî

Üye
Yeni Üye
uzun zaman oldu felsefe.net'e girmeyeli i herkese merhaba : )

Gensu

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba Ben Gensu.
19 yaşında kendini bir şey bilen salaklar sınıfına kendimi de dahil ederim, bu kendimi çok bilmişliğim benden daha bir insana denk gelene kadar devam eder. O kişi karşıma çıkıpta benim ilgilendiğim konular hakkında benden fazla bir şey biliyorsa bir eziklik yaşar, kendimi gerizekalı sıfatını yapıştırır uzaklaşırım, bir gayret daha iyisi için çabalayıp, salak moduna geri dönerim ta kii o akıllı beni bulana dek.

Bir Dost

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba,
20 yaşındayım ve İstanbul'da yaşamaya çalışıyorum aynı zamanda İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyorum.

Bir Dost.

araf

Felsefe.net
Yeni Üye
meraba

ben sitenize yeni üye oldum.Sorgulamak yaşam biçimim olduğu için burdayım.Kendimi rahat hissedeceğim bir yere ihtiyacım vardı. Umarım burası orasıdır

Teşekkürler:)

sakal

Kahin
Yeni Üye
Hoşgeldiniz araf.

Ne açıdan bir rahatlık arıyorsunuz bilmiyorum ama araf takiler pek rahat olamazlar..Havf ve reca durumunda iken nasıl rahat olunabilinir bilemiyorum.Aklı olana hiç bir yerde rahat yok bana göre..

Kierkegaard

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba yoldaşlar,

Bende aranızda yeniyim ve kalıcı olmak için buradayım, günümün çoğu okulda geçmekte bundan şikayetçi değilim aksanlarıma karşın. Ek olarak bol bol kitap okurum ve şuan "Hiç kimse sıradan değildir.." kitabını okuyup yutmaktayım. Bol bol yazılar yazarım, felsefe ile aram gerçekten iyidir ve sizlerle bir platform oluşturmak amacıyla burdayım, umarım iyilikler bizimle olur..

Kierkegaard

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar