Şuan Neye İhtiyacınız Var?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Painfully tarafından oluşturulan Şuan Neye İhtiyacınız Var? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,614 kez görüntülenmiş, 71 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı Şuan Neye İhtiyacınız Var?
Konbuyu başlatan Painfully
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Sahile inip, yağmurlu havada biraz yürüyüş yapmaya.

Arthieon

Felsefe.net
Yeni Üye
Ölmeye. Bu varoluşsal bunalım denilen arkadaş her gün öldürüyor beni. Prometheus gibiyim arkadaş acı çekmekten sıkıldım ve ritme uyamıyorum. Anlayamıyorum bu evreni,sizleri ve kendimi. Neden buradayım ,neden buradayız çözemiyorum. Öldürüyor beni bu bilinmezlik, öldürüyorüm hergün kendimi. Sıkıldım artık hissedememekten,karanlıktan, her şeyin başı olan hiçlikten ve tanrıların tanrısı olan ancak yarattıklarının esiri olan insandan. Bu zihni susturmanın tek yolu bir bütün olmak hiçlikle ve bunu yapacağım sanırım.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Ölmeye. Bu varoluşsal bunalım denilen arkadaş her gün öldürüyor beni. Prometheus gibiyim arkadaş acı çekmekten sıkıldım ve ritme uyamıyorum. Anlayamıyorum bu evreni,sizleri ve kendimi. Neden buradayım ,neden buradayız çözemiyorum. Öldürüyor beni bu bilinmezlik, öldürüyorüm hergün kendimi. Sıkıldım artık hissedememekten,karanlıktan, her şeyin başı olan hiçlikten ve tanrıların tanrısı olan ancak yarattıklarının esiri olan insandan. Bu zihni susturmanın tek yolu bir bütün olmak hiçlikle ve bunu yapacağım sanırım.

images

Kısır döngüye giren düşüncelerinden kurtul, var olduğun süre içerisinde mutlu olmaya çalış.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

Beyin kimyasallarının esiri olmuş bir durumda farklı hissetmeniz mümkün değildir. Mutlu ve mutsuz insan arasındaki en önemli fark; beynin salgıladığı kimyasallardır yani ne para, ne mülk ne de yaşadığınız kötü koşullardan kaynaklanmaz.

Beyin kimyasalları düzgün salgılandığı zaman olaylara bakış açınız da değişir. En olumsuz ortamda bile mutlu olabilirsiniz.

Psikiyatriste gitme konusunda ne yazık ki ön yargıları olan bir toplumuz, oysa ki şifa onların elinde ve zaman kaybettikçe beyin yapınızın işleyişini bozuyor, beraberinde tedavi sürecini uzatıyorsunuz.

Kendim de gittim ve gittikten sonrası ile öncesi arasındaki farkı anlatacak kelime bile bulamıyorum çünkü ne kadar yanlış düşünceler içinde olduğumun idrakinde bile değildim. Psikiyatristlere güvenin ve bazı insanların çözüm bulamadım safsatalarına inanmayın çünkü sadece gitmek yeterli değildir, tedavi sürecinde doktora yardımcı olmak gerekir ki çoğu insan ya yarım bırakıyor ya da tedaviye uygun hareket etmiyor, seanslara düzenli gitmiyor, ilaçları düzgün şekilde kullanmıyor v.s

Niye kendinize bu kadar acı çektiriyorsunuz ki? Beyinde bitiyor olay ve bazı sorunları kendi başınıza çözmeniz mümkün değildir, mutlaka bir uzman yardımı almalısınız.

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
halet-i ruhiyemin ayarinin bozlulmamasina! :p

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Zamanı doğru kullanamama gibi bir sorun yaşıyorum son dönem, onu aşmaya çalışıyorum.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Zihnimi susturmaya, aynı anda elli şeyi bir arada düşünmemeye...

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
Karda ormanlı bir yolda araç kullanmaya..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar