Sporda temel bir faktör: Bilinç

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde ihaveanidea tarafından oluşturulan Sporda temel bir faktör: Bilinç başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 829 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Sporda temel bir faktör: Bilinç
Konbuyu başlatan ihaveanidea
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ls2

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
İnsanın yaradılışı gereği bir hedefe tam anlamıyla odaklanması sonucu olumlu sonuçlar alması kaçınılmazdır.

İşlerimizde, kariyerimizde, yaşantımızda istemenin önemi kutsaldır.

Hayatımın sadece bir kısmını oluşturan sporda da fark ettim ki "bilinçli bir şekilde istemek" antrenmanlarıma renk katıyor.

Aylarca hocaları dinledim yok bench'de beline kavis ver, biceps çalışırken triceps kitleme vs. vs. ama şunu bir hocadan duymadım.

İstemek.

Ağırlığı eline aldığında onu nasıl kaldırman gerektiğini bir şekilde deneye deneye öğrenirsin.

"Bilinçli bir şekilde isteyerek" ağırlığı kaldırmak ise ayrı bir meziyettir, öğrenilmez.

Bu nedenle antrenmanlarınıza isteyerek gidin.

Amacınız her ne ise kas yapmak/yağ yakmak/sağlıklı yaşam isteyin.

Daha "iyi bir insan" olma yolunda güzel bir tuğla olan sporu severek yapın, mükemmelliği isteyin.

İsteyerek yapın. Allah karşılığını kat kat verecektir.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Sporu severim. dönem dönem düzenli yaparım. spor ayrıca streside azaltıp vucuda sukunet ve huzurda veriyor. spor olmasa askerliği bitiremez kaçardım muhtelemen:) tek başıma antreman yaptığım gibi fırsat buldukça koştum koştum koştumm..ve askerlik bitti..

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Sporu severim. dönem dönem düzenli yaparım. spor ayrıca streside azaltıp vucuda sukunet ve huzurda veriyor. spor olmasa askerliği bitiremez kaçardım muhtelemen:) tek başıma antreman yaptığım gibi fırsat buldukça koştum koştum koştumm..ve askerlik bitti..

Askerliği Forrest Gump'da mı yaptınız azizim?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç