Spiritüalizm (Ruhçuluk)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe Akımları kategorisinde faust tarafından oluşturulan Spiritüalizm (Ruhçuluk) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,582 kez görüntülenmiş, 63 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe Akımları
Konu Başlığı Spiritüalizm (Ruhçuluk)
Konbuyu başlatan faust
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
mesajım giriş yazısına yöneliktir; sn. sanalmanik'in şiirimsilerine değil...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
kusura bakmayın, inanın size yada başka birine sözüm yok ve olmadı,
benim gerçeklik algım böyle, Özgür konuşma, dalga-lı-lık-lı-lık ve dalga esen kükreyen dalga,
Lütfen kusuruma bakmayın;

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=3289]birazdahaderinmavi[/MENTION] nin şarlatanlar bu şekilde çıkıyor yorumunun bir kısmına katılıyorum. Ruh çağırma eğlence amaçlı ya da gelecekten haber almak için ( falcılık) yapılabilecek bir uygulama değildir. Ülkemizde ise kahve falı adı altında bir varlıkla temas sağlayıp, fala baktıran kişi hakkında bir kaç tiyo alıp, fal bakan kişiler var ve bu sayede köşeyi döndükleri de inkar edilemez bir gerçektir.

Ruh çağırma konusuna bir itirazım yok çünkü benim de ilgi ile takip ettiğim ve şahit olduğum bir konudur. Bir varlık geliyor buna da asla itiraz edemem çünkü bizzat şahit oldum fakat gelen kimdir, ne amaçla gelir bu durumu ayırt edebilecek yeteneklere sahip değilim. Bu ayrımı yapabilecek kişiler ülkemizde de yurtdışında da var. Özellikle yurtdışında bu konular, uzman kişiler tarafından araştırıldığı için şarlatanlık yapanlara pek fırsat verilmiyor fakat ülkemizde konuyu araştıran çok az uzman olduğu için fırsatçılık yapanlara çok fazla rastlıyoruz.

Kraliçe Takım Yıldızı'ndan bilgi veren bu varlıkların varlığına itirazım yok fakat iyi niyetli olduklarından şüpheliyim. Şüphe etme sebebim de verdikleri bazı bilgilerin çok da iyiye işaret etmiyor olmasıdır. Yanılıyor da olabilirim kesin konuşmam mümkün değil.

Metafizik konularda ülkemiz çok geride kaldı zaten tek söyleyebileceğim bu celseler ile ilgili konunun uzmanı olan kişilerin yorumları nelerdir, onu araştırmak gerkiyor. Böyle bir yoruma henüz ulaşamadım varsa iletirseniz ben de okumak istiyorum.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sarsan ışık ve ışık yakımları adına –ışık yakımları gökyüzleri adına ben benim benim;
Işıktan akan ve kükreyen bir maviyiş gürleme;
Işıkların yaktığı gökyüzleri –gök-küreleri- dönenceleri-kükremleri
Mavi tonlarının en derin dibi adına;
-hepsi- Masmavi bir ışıyış ışık yakımı tam ışınım- ve tam perdeleyiş gökyüzü askı
Hesaplaşma vakti; şimdi ben benim;
Özgürler özgürlerdir herkes ve herşey özgürdür-ben özgürüm ve özgür kalacağım bu meydandan kendim ineceğim ve -kendimi kendim olarak-olacağım üstümden ışıklar akarak ve ışık kanları ile karılacağım ve olacağım
yerime adını sanını yazdıranlar ve düşüncemi kirletenlerden hesap sorma alma vakti-bana bulaşanlardan bulaşma buluşma vakti ile merhaba
ışık kanlarının akan akımlarından taşam taşyışlarla;
ve özgürlüğün hesap vakti; özgürlük hesap verir;
kime -bilgisine; görgüsüne; ve bileceğine hesap verir sorar
soruyorum o halde ben biz kimim -kensi göğlerini temizlerler;nokta;

askılı yakışların ve yaşayışların buğurma vakti; ters buğurmalar meydanı -buğurma içe bükümler
kükremeler meydanı ve kükreyişler meydanında askı dibi imi ile;
herkes herşey kendine ve kendin varlığına kendi varlığının kendine -bilimine bilişine aittir;
tersini söyleyen denklemlerin aksine ;
Başka bir şeye ait olan bir şey yoktur;
Herkes kendini sahibidir diledeğince özgür iradelidir-özgür seçimler yapar özgür belirler ve özgür sözeder ilkedir-belendir bize

ben burdayım
şimdi sökyün ve kazıyın izlerim-izi ve ardlarımı-zı
kolaysa tarih meydanından
ve diktiğimiz çivi sökümleri artları; kükremeler kükreyişleri;

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç