Sonun Başlangıcı..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Düşünen Beyinler kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Sonun Başlangıcı.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,326 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Düşünen Beyinler
Konu Başlığı Sonun Başlangıcı..
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Şuan yazacaklarım tamamiyle birer kurgu ürünü tam anlamıyla yaşanmışlık hissi verme adına part part hikaye ve öykü hatta roman tarzında bir sunuş sunmak istiyorum belki 7 part belki 11 partta bitebilecek uzun bir serüvene hazırmısınız ?? hazırız dediğinizi duyar gibiyim Lafı fazla uzatmadan içeriğe pardon :) konuya girmek istiyorum..

Kurgu ve senaryo :Elbiss e aittir...

Sonun Başlangıcı...

159562650-352-k601533.jpg

PART 1

Aslında konuya nereden başlasam bilemiyorum hayatım bir ordan bir buraya doğru ilerliyordu pardon kendimi size tanıtmadım hemen kendimi tanıtmak istiyorum adım Sam ABD de Newyork ta yaşamaktayım evli ve 2 çocuk babasıyım newyork tımes ta köşe yazarlığı yapmaktayım newyork a yakın mesafede elit güzel bir yerde ikamet etmekteyim...evimin güzelliği çoğu zaman köşe yazılarımın ilham kaynağı diyebilirim....Çok güzel bahçesi olan garajı olan 2 katlı trıblex bir villada yaşamımızı sürdürmekteyim dışarıdan bakılınca evim benim için birer saray olarak gözükmekte diyebilirim evimizi süsleyen çok güzel 2 kız evladına sahibim eşimde harika bir insan bana hayatımın bir çok karesinde yardımcı olan bir insan aslında herşey o kadar güzeldi ki mutlulugumuzu anlatmaya kelimeler yetmezdi ta ki o an gelesiye kadar o anı anlatmak tarif etmek kelimeler yetmez bugün bu yazıları yazarken aslında günün birinde birileri görebilir umuduyla yazmaktayım dünyada herşey o kadar çok değişti ki artık bugün bu yazıları okuyan birileri olacak mı bilmiyorum eğer sizler bu yazılarımı okuyorsanız devamını yazacağım yazılarımı da okuyacaksınız her ne kadar ben sizleri bilemesem de sizlerin beni bir yerlerde de olsa bileceğinizi düşünerek bu yazıları yazıyorum...

Yazılarımı yazarken kelimelere sığdırmak bir kaç cümle içerisinde ifade edebilmek çok güç evime döndüğümde 1 saat yol sürsede günün yorgunlugunu ailemle birlikte atabiliyordum herşey benim için çok harikaydı gün içerisinde iş yerime gittiğimde genelde köşe yazıları yazardım güncel konular olabilir bununla birlikte sosyal paylaşım içerikli yazılarda konularda ele alıyordum...

eşimi sizlere bahsetmedim değil mi eşim 1.70 boylarında sarışın yeşil gözlü çocuklarımda aynı eşime çekmiş ama huyları bakımından bana benziyorlar diyebilirim herşey sıradan bir gün içerisinde ilerliyordu ta ki o anı yaşayasıya kadar hayatımda bir değişiklik yoktu yaşadım an bir gün yine sabah işe gitmek için evimden atyrılmıştım eşimle vedalaşmıştım sonrasında işe gitmek üzereyken belli mesafe yol katettikten sonra lambalarda ışıkları beklerken üstü başı yırtık sakalları bol bakımsız bir amca arabamın camına vurdu o kişi sensin herşey senle çok değişecek güneş kırmızı yer ise beyaz olacak sen ve sen dedi sonrasında lambalar yeşil yanınca hızlıca uzaklaştım çünkü çok korkmıuştum kelimelerin bitmesini beklemedim başıma birşey geleceğinden korkmuştum ama ne gelebilirdi ki bilmiyorum yine de o insandan ürkmüştüm ve hızlıca uzaklaşmalıydım aracımı sizlere bahsetmedim değilmi beyaz renkli SUV bir araca sahıbım arabam daha 1 yaşında diyebilirim tarihleri o kadar hatırlamıyorum şuan acaba hangi zaman bilmiyorum dünyada halen birileri var mı ? Benim yazılarımı halen okuyan birileri var mı acaba ? o zamanlarda böyle köşe yazıları yazıyordum ...uzun bir yolculuktan ve ürkeklikten sonra iş yerime gelmiştim ama iş yerim her zaman olduğu gibi değildi herkes bir karmaşa bir telaş içerisinde bir oradan bir buraya dogru koşuşturup duruyordu neyseki temizlikçiyi gördüm ve neler oluyor burada dedim işim var şuan müsait değilim değip koşuşturup duruyorlardı...

Meseleyi ve konuyu hiç anlamadım benım dışımda herkes koşuşturup duruyordu neden ben onlar gibi değildim benim bilmediğim ne olabilirdi ki pek anlam veremedim hızlıca odama doğru çıkmaya başladım...odama geldiğimde herkes benim masamın başındaydı masamın yanında ise güzel giyinimimli orta yaşlı iki beyfendi vardı bunlar kimdi ve neden benim masam kalabalıktı devamında masamın yanında ise edıtor mudurumde vardı anlam verememiştim.... beni görünce hepsi bana baktılar hiç tedirginlik yoktu aksine bana bakınca çok mutlulardı ve hepsi gülümsüyorlardı biraz daha adımımı içeriye dogru attım hepsi neredeyse beni kucaklayacaklardı korkmuştum bir anda geriye dönüp gitmek istesemde bunu başaramadım biraz daha adımımı içeriye dogru attım ve sonrasında edıyor mudurum benım sırtımdan sıvazlayıp o ıkı beyfendı ıle tanıştırdılar biri yardımcısıydı adı Sandy dıgerı ıse idi benimle ilgilendiklerini söylediler ben beenmi diye kekelemeye başladım anlam veremedim bu köklü bir insan benimle neden ilgilenecekti ki ne yapmıştım ki sadece sıradan bir köşe yazarıydım durum bundan ibaretti normal bir aile yaşantım vardı hem sevinçli hemde korku doluydum acaba yanlış şeyler mi yazdım diye urkmeye başlamıştım neyse bir güç toparlayıp evet buyrun dedim bana dediler ki seni çok begeniyoruz ve bizim konaga götürmek ve sana iş teklif etmek istiyoruz dediler bense anlam veremedim neden böyle bir durum olabiliyor diye mudurum kabul et dedi devamında masadaki diger insanlar da kabul etmemde ısrar ettiler bende dayanamayıp kabul ettim hepsi çok sevinmişti ve sandy ile birlikte aşagıya dogru ınıyorduk herkes çok mutluydu ama mutlu olmayan tedirgin olan sadece ben vardım anlam veremiyordum bu kadar köklü bir insan neden benimle ilgilenebilir ki sanki dünyada insan kalmamıştı anlam veremeden kafamdaki soru işaretleriyle arabaya dogru ındık arabaya bınmeden evvel gözlerime siyah kurdele bağladılar görmemem gereken bir yere gidecekmişim sadece yolda giderken bu durum böyle olacakmış neyse kabul edip gözlerimi bağladıktan sonra arabaya bindim arabada konuşuyorlar gülüyorlar ve tütün tüketiyorlardı bense çok tedirgindim gözlerim bağlıydı ve nereye gittiğimi bilmiyordum bazense çok korkuyordum bir daha ailemi görebilirmiyim bilmiyordum...bu anın bitmesini çok istiyordum.....uzun bir dönemeçi bol yolculuktan sonra bir yerde durduk arabadan ındıler beni epey bir yuruttuler sonrasında ıse gözlerimi açtılar etrafımda sıyah takım elbiseli gözlüklü iri yapılı bir çok koruma vardı önümde ıse beni karşılayan 3 tane hızmetli bayan vardı ama yanımda ne nede sandy vardı anlam veremedım bana hızmetcıler bır ıstegınız varmı dıye sordu bende yok dedım sonrasında ıse evın usagı orta yaslı bır erkek geldı buyrun efendım bızde sızı beklıyorduk hoşgeldınız dedı bende ıcımden hoşbulduk dedım ama nedır bu ılgı nedır hızmet anlam veremedım bu ınsanların benımle bu kadar ılgılenmesıne anlam veremıyordum yaa ben sıradan bır ınsandım neden benle bu kadar ılgılenıyorlaardı bılınmez halıyle usagı takıp etmeye basladım ılerlerken bulundugum yerı ve etrafa şöylece bakıverdım etraf çok harıkaydı buyuk bır tepedeydık neredeyse bulutlara yakındık everest gıbı bır yukseklıkteyım dıyebılırım ılerledıkçe yol da buyuk mermer sanat eselerı vardı yuksek bır merdıvenden mermer verdıvenlerden cıkıyorduk epey bır merdıven tırmandık dıyebılırım eve geldıgımızde kocaman bır saray kapısınsdan ıçerıye gırıyorduk kocam dıyorum cunku bu kapıdan bır tır rahatlıkla gırebılır kapı çamdan yapılma oldukça altın suslemelı ve beyaz mermer suslemesıyle çok degerlı bır durum sergılıyordu..

Sonrasında içeriye alındım bekleme yeri adeta birer saray gibiydi bekleme salonunda herşey vardı bu kadar muazzam bır saray ıcerısınde bulunmak harıkaydı ama korkuyordum ve çok tedırgındım kafamda bır çok soru işaretleri barınıyordu anlam veremedığım çok şey vardı ve dusunmeye çok dusunmeye başlamıştım....

Sonrasında ise.....

Devamı PART 2 de yazılacaktır.....

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Kurgulayıp senaryo oluşturmak anlatımda hiç zor değil lakin bunları yazıya döktüğünüzde tüm detayı şekillendirmek hatta objelendirmek ve istisnasız oluşturmak gerekiyor haliyle yazım sürecinde konuyu anlatmak biraz zaman alabiliyor başlarda biraz nasıl desem sizleri okumada yorsada zamanla atraksiyonlar içerisinde kendimizi bulabileceğimizi düşünmekteyim..bu hikaye 3 seriden oluşmaktadır 2.seri Başlangıç:Mars Kolonisi olacak 3.seri ise Eve Dönüş.Dünya olacak bu 3 seri bittikten sonra yeni bir dönem başlayacak ve bu dönemin adıda Yükseliş: Mu İmparatorluğu olacak yeni seri tamamiyle yeni keşfedilmiş bir MU kıtası üzerinde olacak bu MU kıtası oldukça yüksek gelişmişliğe sahip bir medeniyete sahip olacak

Sonun başlangıcındaki bazı karakter ve akışlarda Yükseliş te yer alacak daha 3 seriyi bitirmeden yeni bir serüvenin de sizlere ip uçlarını sunmak istedim yazılacak çok yazılar var yazmak kurgu ve senaryoyu aktarmak zor olsada yazarken keyif alabiliyorum diyebilirim konularda çok detay var dikkatli okumanızı tavsiye ederim çünkü her detay birbirleriyle akış içerisinde bağlantılı olabilecek diyebilirim....Her seriyi en fazla 13 partı geçmeyecek şekilde sonlandırmak istiyorum...

neyse bugün part 2 yi yazalım bakalım bizim sam bugün neler yaşayabilecek...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
PART 2

Lobide beklemeye alındım tam karşımda resepsiyonist vardı sürekli telefonla konuşup duruyordu 1 saat beklemem sööylenmişti çok yorgun ürkek ve korkak bir haldeydim bekleme alanı o kadar büyük ki anlatmaya kelimeler yetmez derecedeydi yaklaşık 150 metre kare bir alana sahipti beklerken bana birşey içermisiniz diye soruldu bende çikolatalı nescafe alayım dedim o sırada geride kalan ailemi düşünüyordum onlara haber vermeden hiç bilmediğim bir ortama gelmiştim aklıma birden telefonum geldi tam elime aldım arayacaktım ki lobideki kişi geldi telefonumu hemen elimden kapıp aldı ne olduğunu anlayamadım şaşkınlığımı attıktan sonra sert bir tonla biraz da bağırarak neler oluyor telefonumu neden aldınız diye serzenişte bulundum Lobideki kişide burada telefon kullanmak yasak deyip telefonumu kapattı ve bu telefonun kendinde kalacağını söyledi

Bense ne hakla telefonumu alabilirsiniz değip serzenişte bulunurken içeriyre iri yapılı güvenlikler geldi ve sakin olmam gerektiğini ve beni anlayışla karşıladıklarını söylediler bende nasıl sakin olabilirim benim özellime nasıl dokunabilirsiniz dedim gelince bu durumu e aktaracağımı ifade ettim onlarda nasıl isterseniz dedikleri gibi zamanla bizi anlayacaksınız dediler anlam veremedim çok tuhaf bir yerdeydim ve çok tuhaf şeyler oluyordu neden bendim diye kendime sorar oldum neler oluyordu ve niçin buradaydım...

Ben biryerde olmak istemiyordum benim yaşantım sade ve güzeldi eski hayatımı kısa sürede olsa özlemeye başlamıştım içimde kötü bir his vardı sanki bir daha hiç eve dönemeyecekmişim gibi hissediyordum sanki herşey birer rüya gibiydi bir anda sade bir ortamdan biranda farklı bir dünyaya kapıları açmıştım aklımda yüksek şahşalı bir yerde olabileceğim hiç gelmemişti nasıl olabiliyorda böyle bir ortama gelebiliyordum

Kısa süreli tedirginliği atmıştım üzerimdeki gri ceketimi çıkardım aradan 15 dk geçmişti daha 45 dakika vardı zaman geçmek bilmiyordu sayın le konuşup buradan gitmeyi filan düşünüyordum burada olmak istemiyordum artık çok sıkılmıştım ayağımdaki siyah kundura ayakkabım sıkıldığımdan olsa gerek artık sıkmaya başlamıştı bende ayakkabılarımı çıkardım oohh be ayaklarım rahatlamıştı beyaz gömleğime bağlı olan gri kıravıtımıda iyicene gevşettim ne kadar rahatladım anlam veremedim ama oldukça sıkılmıştım zaman geçmesi için birşeyler yapmam gerekiyordu ayağı kalktım şöyle biraz gezine durdum ama o kadar tedirgindim ki anlatamam sürekli ellerimi saçlarıma vuruyor telaş içerisinde lobide geziniyordum şöyle etrafımı incelemeye başladım kaçmayı bile düşünüyordum nasıl kaçabilirim diye etrafıma bakınıyordum ...lobinin camları çok büyüktü buraya gelesiye kadar o kadar merdiven tırmandık ki aşagısı görünmüyordu bulutlara çok yakın gibiydik gökyüzü çok yakındı tepede bir yerde olduğumuzu düşünüyordum lobinin camlarından dışarıya bakınca çok fazla detay göremiyordum tek şansım buyuk kocaman kapıydı buradan çıkmaktan başka bir şansım yoktu...çok sıkılıyordum neden buradaydım diye sürekli kendime soruyordum...

Aradan 30 dk geçmişti daha yarım saat vardı çok telaşlı ve sıkılmış bir haldeydim dayanamadım lobiye gittim Siz şakamsınız beni neden burada tutuyorsunuz yaptıgınız bu bir suç diyordum ama lobideki insan bana sert bakışlarla tek bir kelime etmiyordu ben ona kızdıkça o yaptığı işle ilgileniyordu bense beni dikkate al duymuyormusun beni dediğimde bana dayanamayıp şunu söyledi 30 dakika sonra sizinle konuşacak dedi ve ardından çalan telefonu açtı ve geriye çekilip gizlice hiç bilmediğim bir aksan ile konuşmaya başladı çok tuhaf bir insandı bana karşı bakışlarıda çok tuhaftı beni çok ürkütüyordu ..

Lobiyi gezinmeye başladım lobide tuhaf objeler vardı lobinin duvarları resim tabloları ile doluydu tabloları genelde uzay gemilerini andırıyordu geleceği anlatan resimler vardı hatta geçmişe dönük bazı yaşanmış olaylarada yer veriyordu tuhaf bir yerde yalnız ve tek başına olunca insan ister istemez korkmaya başlamıştı dayanamadım lobiye gittim ve yaklaşık 30 dakika önce söylediğim çikolatalı nescafem nerde diye sordum lobideki kişide hazırlanıyor beyfendi dedi bende tepem attı 30 dakikadır nescafe hazırlanmaz mı yahu dedim o da bekleyin lütfen işimizi zora sokmayın dedi anlam veremedim manyak bu insanlar diye bağırıp duruyordum....lobiden hızlıca ayrıldım lobideki tek kapı olan o buyuk kapıya hızlıca koştum tokmagı yoktu sadece bır yerde kolu vardı onu hızlıca çektim kaçmayı düşündüm ama kapı kilitliydi açamadım bağırdım açın kapıyı dedim lobideki kişi bizim yetkimiz yok içeriye girdiğinizde kapı otomatik olarak kilitlenir belli saatlerde açılır dedi bende manyakmısınız siz bile bile neden kendinizi kilitliyorsunuz yangın olsa burada diri diri yanarsınız dedim o da sistemlerimiz bildiğiniz sistemlerden çok öte her türlü duruma karşı sarayımız oldukça güvenlikli zamanla sizde gördükçe anlayacaksınız diye bana konuştu...

Zamanla diyordu ne zamanı dedim ben burada konuşup ayrılacağım beni burada zorla tutamazsınız dediğimde lobideki insan ilk defa konuştu ve bana tek şu kelimeyi söyledi herşey o kadar basit değil dedi.....ne demek istedi anlam veremedim 15 dk kalmıştı burada kalmak istemiyordum ailemi çok özlemiştim artık ayakta gezmektende lobiden saçma şekilde dolaşmaktan da çok yorulmuştum lobideki koltuğa oturdum çaresizdim anlam veremiyordum tek kaçış umudum olan kapıda kilitlenmişti neler oluyordu anlam veremiyordum lobideki kişinin o sözlerinden sonra artık ailemi bir daha göremeyeceğimi düşünüyordum artık yolun sonuna geldiğimi düşünüyordum..çok yorğun ve bitap düşmüştüm....

Neyseki 5 dakika kalmıştı artık beynimdeki sorular bedenini yiyip bitiriyordu bir an önce bitsin istiyordum......neyseki aradan 1 dakika kalmıştı neredeyse hiç zaman gelmeyecek diye hissediyordum...ve sonunda o büyük kapıdan içeriye giriyordu içeri girdi ve bana gülümsedi...ben onu görünce çok mutlu olmuştum ilk defa bir insanı görünce bu kadar mutlu olduğumu anladım kendisine tamam bu işi istemiyorum ben gitmek istiyorum diyecektim ki....

Bana Hoşgeldin Sam dedi ve bende ona hoşbulduk dedim fakat neden kapılar kilitli neden camlar büyük ve ben neredeyim gibi bir çok sorular söyledim ve nescafem halen gelmedi dedim bana basıma ve yuzume dokundu sakın ol dedi kafanda bir çok soru işaretlerin var bir çok tedirginliklerin var rahat ol ben herşey olmasada bazı şeyleri anlatarak senin sorularına cevaplar sunacağım dedi...

Herşey olmasada derken acaba neden herşeyi anlatmıyor diye kendimce sorup durdum....neler oluyordu böyle anlam veremedim....Lobinin ilerisindeki masalara geçtik ve 1 saat boyunca gelmeyen çikolatalı nescafem gelmişti hemde iki taneydi bak şimdi nasıl olduda getirdin diye lobiciye serzenişte bulunurken aslında inde çikolatalı nescafe içtiğini farkettim...ve bana aynı zevkleri paylaşıyoruz sevindim dedi devamında ise kızma artık birlikte içelim tatlı konuşalım diye nescafenin benle birlikte gelmesini ben söyledim dedi...bende peki siz nasıl uygun görürseniz dedim...

bana neler sormak isterseniz önce ben mi anlatayım yoksa sen mi soracaksın dedi bense önce ben sormak isterim dedi o da peki buyur sor dedi...
Sam
Ben neden buradayım beni neden buraya getirdiniz diye sordum?
başladı konuşmaya aslında Sam seni uzun zamandır takip ediyoruz aslında bu zaman o kadar uzun ki bizi anlayamazsınız çocukluğundan beri desek bize inanırmısın?? bakışlarından inanmadığını görebiliyorum biz seni çocukluğundan beri izliyoruz çok mücadeleler çok baridereler atlattık seni çocuklıuğundan beri hep koruyup kolladık sen iş ararken bile aslında her gittiğin yerden sonra senin ardından biz geliyorduk bizim istediğimiz yerde ol diye bazı yerlerde seni engelledik bazı yerlerde önünü açtık nasıl bir gelişim sergileyeceğini nasıl kararlar alabileceğini takip ettik aslında seni çocuklugundan beri farkettikten sonra başka hiçbir insanda olmayan ama sende olan şeyleri farkettik hastalandığında kan tahlilleri verirken kanlarını biz inceledik elimizin ulaşamayacağı kapımızın açamayacağı hiçbir yer yoktur heryerdeydik evlenirken de seni izledik gözledik ve puanladık aslında sende olan birşey vardı ama sen farkında değildin bunun için seninle olmak istedik çünkü zamanı geldiğini biliyorduk vakit daralmak üzereydi daha fazla zaman kaybetmeden seni buraya getirmek zorunda kaldık bizim ve hatta tüm insanların sana oldukça ihtiyacı var çünkü güneş kırmızı yer ise beyaz olacak sen gerekli doğru olan kişisin dedi....

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Sam...,
Dur birdakika bu kelimeyi yaşlı bir amcada söyledi dedim kendisine..

Hangi yaşlı amca söyledi..
Sam..
Sizle tanışmadan önce kırmızı ışıkta beklerken yaşlı bir amca geldi gök kırmızı yer beyaaz demişti

Sonrasında ne oldu sana dokunmadı değilmi telaşlı bir haldeydı....terler akmaya başlamıştı..
Sam..
Hayır korktum ve camı kapayıp yeşil yanınca hızlıca uzaklaştım....

Hayır olamaz çok şükür sana dokunmamış....telaşı çok artmıştı bir dakika dedi ve ayaga kalktı...

Telaşlı bir şekilde telefonuna sarıldı ve bilmediğim bir aksanla telefonda konuşmaya başladı anlam veremiyordum ne dedim ki sadeece yaşlı amcayı bahsetmiştim....Telefonda aksanı bilmesem de bagırarak sinirli bir şekilde anlatmaya başlıyordu bu durum 10 dakika filan sürdü ....sonrasında yanıma geldi ve şöyle başladı konuşmasına ...

Sana dokunmadı eminsin demi dedi bana ??
Sam..
evet hiç dokunmadı oldukça eminim dedim...

Çok şükür tam olarak onu nerede gördüm şekli nasıldı bize tarif edebilirmisin Sam dedi (çOK tedirgindi yüzündeki terler bu sefer akmaya başlıyordu)
Sam
bende yeri tarif ettim şeklini anlattım hatta lobiden kagıt kalem isteyerek çizerek anlattım kendisine....çizdiğim resmi aldı ve bana şöyle

Sam beni şuan anlayabilmen gerçekten zor sana anlatmak istediğim çok şey var ama şuan anlayabilmen gerçekten de çok zor zaman içerisinde anlayacaksın dedi Lobiye seslenerek SAM e 13 Numaralı odayı ayarlayın bugün oldukça yorgun güzel bir dinlensin dedi konuşmamıza yarın devam ederiz dedi ve sonrasında bana dönerek benim şuan gitmem gerekiyor lütfen bize kızma diyerek hızlı bir şekilde hatta koşturarak elindeki cihazı kapıya okutarak kapıyı açtı ve kapıyı kapatarak hızlıca çıktı..
Sam
Anlam veremedim neler oluyordu ben şimdi ne yapıcam dedim...çok yorgundum gerçekleri öğrenmem için merakımda artmıştı artık tedirginliğimde geçmişti Sadece daha fazla meraklanmaya başlamıştım 13 numaralı oda verilmıştı ama nerede kalacaktım ki buranın tek kapısı vardı sanırım buradan dışarıya çıkıp odalara dışarıdan geçeceğiz diye düşünüyordum..

Sıcak nescafemi de içtikten sonra merakımla birlikte 1 gece kalmaktan birşey olmaz diyerekten devamında yorgun oldugumuda düşünerekten lobiye döndüm eee 13 numaralı odam nerede hemen yatmak istiyorum dedim Lobideki de buyrun efendim beni takip edin dedi bende takip etmek üzereyken gördüklerime inanamıyordum aman tanrım .....

Devamını PART 3 de yazmak üzere diyelim...

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Ramazan Arası verdim Ramazan bitsin döndüğümde bomba gibi yazılarla devam edeceğim...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Razaman öncesi yazdığım ve keyifle yazdığım bir hikaye devamını yazacağım fakat bu aralar zaman sorunum var bu konu aklımda olurda takip eden varsa bilmesini istedim fırsatım olduğunda hikayenin devam serilerini yazmaya devam edeceğim inşallah..,

Öyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
PART 3

Lobideki kişi buyrun efendim derken gözlerime inanamadım lobideki bardağa suyu döktü ve bir anda tablonun arkasındaki gizli kapı açılıvermişti ...

Bana buyrun beni takip edin dedi...

Bende takip edilmeye koyuldum..

Lobiden gizli açılan kapıdan içeriye giridiğimde beni kocaman büyük bir hol karşıladı burada sağlı ve sollu tablolar mevcuttu bu hol o kadar büyükdü ki neredeyse 35 bin kişilik bir top sahası genişliğinde idi ...

Lobideki arakadaşa arkadan seslendim pardon isminiz neydi diye sordum...

Lobideki kişi arkasına dönerek gülümsedi ve bana xlon diyebilirsiniz dedi ..

Sam
Bende xlon un bir anlamı varmı dedim

Xlon
o da yine gülümseyerek sadece beni takip edin diyerek yola devam etmemi istedi

Sam
bende peki diyerek yola devam ettim...

epey yol gittikten sonra sagda köşede bulunan heykeli aşagı dogru eğdi bir anda gizli bir kapı daha açıldı oradan içeriye girdiğimizde bizi bir asansörün karşılayacağını hiç tahmin edemezdim

xlon bana buranın 7 kat olduğunu ve çok büyük bir yer olduğunu söyledi burayla ilgili bana fazla bilgi veremyeceğini zaten zamanla kendimin öğreneceğini söylemişti ve bana dönerek

Xlon
lütfen daha fazla rol yapmayı bırakmamı istedi

Sam
bende ona nerden anladım diye sorunca

Xlon
biz herşeyi anlarız dedi...

Sam
Hangi manada rol yaptıgımı düşünüyorsun diye sorunca

Xlon
gerçekten bilmek istiyormusun diye sordu ?

Sam
bende evet bilmek istiyorum dedim...

Xlon
o halde iyi dinle korkuyor numarası yapıyorsun fakat sürekli ceketinin arasına birşeyler koyuyorsun mesela ceketine metal kaşığı koydugun gibi telefonundaki bataryayı da el çabukluğuyla çıkarıp ceketine koydun ve ceketinde ekstra bır telefon oldugu ıcın yedek batarya ya ıhtıyac duydun bende sana dıyorum kı burada telefon çalışmaz yuksek teknolojılı buyuk devasa bır yerdesın ıstersen yedek ıs telefonunu verebılırsın....

Sam
Benı bu kadar yakından gözleyebıldıgıne gore oldukça ıyı eğitimli birisin

Xlon
seninde benimde birbirimizi tanıdıgımız açık hiç tahmin edemediğin kadar oldukça iyi eğitimli biriyim...

Sam

Peki buyur o zaman bu telefon ve aldıgım bir kaç şey sende kalabilir....

Xlon
verdiğine sevindim ama halen bir şey daha vermedin

Sam
nedir o..

xlon
Gözlüğündeki ses kayıt cihazı

Sam
bunu nereden bıldın ki...

Xlon
Söylediğim üzere biz biliriz...

Sam
peki buyur sende kalabilir...

Xlon
teşekkürler...

Xlon
biz şuan 5 ci kattayız ineceğimiz yer 3 .cü kat olacak

Sam
peki...

Xlon
3.cu kata geldik bu katlar genelde yatma katlarıdır yarın seni 1 katta sabah kahvaltısı için bekliyor olacak ..

Sam
girdiğimiz kat lobi katıydı nasıl 5.kat oluyor anlam veremedim...

Xlon
burası gömmeli bir yerleşke lobi gibi görünsede aslında orası 5.ci kattı yerin altına girdiğimizde şu an bulundugumuz yer aslnda -3.cü kat ta diyebiliriz...

Sam
şimdi daha iyi anladım...

Xlon
bulundugumuz odaya geldik burada size şunu söylemek istiyorum güvenlik amaçlı parmagınızı kapıdaki sisteme tanıtıcaz devamında size kart vereceğim ve verdiğim bu kart size sisteme elektirik ve su verecek fakat 3 saatlik elektiriğiniz ve suyunuz olacak kart dijital olarak süreyi sisteme takınca işletecek sisteme bir kere takabiliyorsunuz böylelikle 3 saat hakkınız dolunca sistem kendini otomatik kapatır sistem içerisinde size sunulan duşa elektirik laptop filan var tv de var fakat içeride telefon yok içeride internet yok sadece kurumsal internet var yani sistemimizdeki interneti kullanacaksınız buda kısıtlamalı bir kullanım diiyebilirim şirketi tanıma adına videolar vss var bakarsınız işte şimdi sisteme parmaklarınızın izini tanıtalım devamında odanızı kilitleyelim..

Sam
nasıl yani odayı kilitleme...

Xlon
Odanıza giriş yapınca sistem kapınızı otomatik olarak kilitler kapınız sabahın 5 ınde otomatık açılır sabahın 5.inde ben burada olacağım zaten ..

Sam
nedn kapıları kılıtlıyorsunuz kı...

Xlon
guvenlık amaçlı zamanla anlarsın..

Sam
peki...

Kapı açılır ve ıçeri girilir sonrasında kapılar otomatik kilitlenir Sam kapıya kartı takar ve sayaç işler...bu arada sam güzel bir duşun ardından Sistemdeki interneti kullanır bu kullanımda şirketin videolarına bakar bir yandan da TV yi açar tv de neler olur ızler...burada yalnız olup olmadıgını dusunur ama çok yorgundur sistemdeki videoların birinde Yıldız Kapısını NIN tanıtım videosuna rastlar....

Sam
Aman allahım olamaz nasıl olabilir der bu kapıya nasıl ulaştılar umarım dusundugum gibi bu kapıyı açmamışlardır yoksa buyuk felaketler bizleri bekliyor olacak der....

Sam
yorgun biraz da stresli bir şekilde yatagına uzanır yarın durdurması gerektiği bir kapıyı dusunerek yatagına yatar ve uykuya dalmak uzere uzanır saga sola döner ama aklı kapıdadır neyse dıyerek yarın le konuşacagını dusunerek gereklı bılgılerı alabıleceğını dusunerek yatagına uzanır ve uyanır...

Sabahın 5 ı olur ve kapılar otomatık olarak açılır uyandırma ıcınde oda hoparlorunden muzık çalmaya başlar muzıkle uyanan sam kapıya gelen XLON a ustunu gıyınmek ıcın beklemesını soyler Xlon da dolabı açmamı soyler ve dolabı açınca orada özel bır elbıse nano bır elbıse gorur dalgıc elbısesı gıbı sıyah mavı kırmızı hatları olan bır elbıse sam da bu elbıseyı gırer ve xlon la bırlıkte sabah kalvatısı ıcın ın yanına gıtmek uzere yola koyulurlar asonsore gelıp 1.cı kata basarlar sonrasında ıse ....

Devamı gelecek parttta dıyelım...

Yazarın düşüncesine göre...

Yıldız Kapısı aslında birer boyutlar arası geçiş kapısıdır bu kapı aslında insanlığın kaderini oldukça derinden etkileyecek derecede önemli bir kapıdır Dünyanın 3.CÜ boyut ile 4.cü BOYUT KAPISI arasında bir geçiş güzergahı olmasıdır eğer bu kapı bir kere açılırsa bu kapıyı içerden kapatmadan kapatmanın mümkün olmayacağıdır bu kapılardan dünyada 7 tane mevcuttur hepside aslında zamanında Zulkarneyn tarafından setle muhurlenmıs şıfrelenmış kapılardır dışarıdan 4.cu boyut alemınden form degıstırenlerın ıcerıden gelmemesıne donuk olmasıdır eger kapının bırı bır kere açılırsa kapıların dıger 6 tanesıde otomatık olarak karşı taraftan açılır vazıyette olacaktır....

Sam ın geçmışe ve geleceğe dönük çalışmalarında Türkiye nin önemli yerde rol olması türkiyenin savunmasının önemli olmasına sebebiyet vermiştir ve buna dönük Sam türkiyenin hava savunma sistemine sahip olmasına katkıda bulunmuş olmuş olması ve istemesidir aslında karakterler arasındaki etkileşim bakalım bize hangi sunumları bir daki partta bizlere sunacak merakla sürece ve serüvene bir daki parttı beklemek üzere diyelim..

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
PART 4

Nano giysi elbiseleri giydikten sonra Xlon ile asansöre doğru yola koyulduk asansörden aşağı birinci kata inince bizi asansör çıkışında karşıladı kendisini yeniden gördüğüme çok sevindim kendisiyle tokalaştıktan sonra buyrun kahvaltımızı yapmaya dedi...

Bende nezaketle tabii diyereek yemekhane yoluna koyulduk korıdor çok buyuktu yemekhane gırısıne geldiğimizde bizi çelık kasa şeklınde bır kapı karşılıyordu yemekhaneden içeriye girdiğimizde benim gibi giyinimli yaklaşık 20 insan mevcuttu doktor elbiseli 15 insan mevcuttu ve farklı kıyafetlı ise 10 ınsan mevcuttu 5 kişide yemek servisi filan yapıyordu...

Neyse biz masamıza gelmiştik burada herşey çok teknolojikti ama üstün teknolojiden donatılmış vaziyetteydi burayıda ilginç kılanda buydu..

Masamıza oturduktan sonra bana birşey sormak istermisin dedi yoksa ilk önce ben mi sorayım dedi bende nezaketen buyrun siz sorun dedim..o da peki dedi..

Buranın az çok neden böyle olduğunu tahmin ediyormusun dedi..
Sam
Evet tahmin ediyorum burada boyutlar arası bir yıldız kapısı var dedim bundan olsa gerek diye düşünüyorum dedim..

Çok haklısın burayı çok özel kılanda bu...Senin neden burada olduğunu biliyormusun?
Sam
Hayır bilmiyorum açıklayabilirsin(Bu arada hem kahvaltıyı yapıyor arada guluyor arada sorular soruyoruz)

Dunyada mavı kana sahıp 3 kışısınız fakat 3 kısıden 2 sı form degıstırenlerden dolayı sıyah ruhlular senı de kaybetmek ıstemedık çocuklugundan berı senı takıp ettık olgunlaşman ve zarar gormemen ıcın senı gızlı tuttuk
Sam
MAVİ KAN da ne demek bunu açabilirmisin??

özel yetenekleri olan biri demek fakat sen bunu nasıl kullanacağını bilmiyorsun işte bu aşamada sana yardımcı olmak istiyoruz aslında üzerimizde ki sorunuda bir tek sen çözebilirsin..
Sam
İstiyoruz derken başkalarıda mı istiyor Nasıl bir yetenek bilmiyorum yapabileceğim bir durumsa sana yardım etmek bana onur verir..

Sonra diger 2 kişiyide sana tanıtırım...Bazı yeteneklerinin farkındasın ama suan bıze soylemek istemiyorsun anlayısla karşılarız bana karşı guvenın ve nezaketin için teşekkür ederim..
Sam
Rica ederim size bir soru sorabilirmiyim..

Buyur sor..
Sam
Büyük olmak en başta olmak sizce nasıl bir duygu..

Aslında her insan gibi bende yaşam savaşı vermekteyim bir çok finansal ağlara hakim olmak insana büyük haz veriyor fakat her gün farklı form değiştirenlerle mücadele vermek ve hergün yeni bir cephe için savaş vermek gerçekten de zor fakat bu bizim kaderimiz o yüzden de yolumuz böyle kolay inşaa etmedik ama kolayda yıkılmayız...
Sam
Biliyormusun neden bilmiyorum ama kendini sana karşı daha sıcak hissediyorum inan paranın yada gücün benim için hiçbir önemi yok sen olmasanda ben hayatıma bir şekil devam edebilecek güçteyim zaten fakat seni tanımak senin kimyanla bir arada aynı masada yemek beni gerçekten de mutlu etti devamında ise bir sorunu çözmek için bana muhtaç olmana ise ayrıca sevindim neden sevindim biliyormusun benim nazarımda her insan eşit ve adil olduğu için yani çok paran bile bu sorun neyse çözmene vesile olmuyor umarım konuştugun kadar da güzel insansındır.

Seni bu yüzden çok seviyoruz bir çok insan şuan benden para yada güç isterdi ama sen çocukluğundan bu yana hiç bu yönde olmadın kendi ayaklarının üzerinde durmayı başaran saygılı kibar efendi ve bir o kadar da açık sözlü ve nasik birisin ...Seni bu yüzden çok seviyoruz bir çok siyasetçi parayı sundugumuzda bize esir oldular ama sen paranın lafını bile açmadın bir çok insana para sundugumuzda herturlu kapının anahtarını bıze verdı ama sen bıze eşitlik ve adillikten bahsettin seni kutluyorum ve alnından öpüyorum.
Sam
Gerçekten de ben böyleyim yapmacık değilim

Biz seni iyi tanıyoruz gönlün rahat olsun
Sam
teşekkürler..Benden yapmamı istediğiniz şeyler nedir....yapabileceğim birşeydir inşallah..

Yapabilecek tek insan sensin senden başka çıkış yolumuz yok form değiştirenler oldukça çoğaldı aslında bunları sende farkedıyorsun bıldıgını bılıyorum Bızler yaklaşık 20 yıl evvel bır yıldız kapısı açtık aslında ılk başlarda dokunmak ıstemıyorduk fakat merak ılgı guc vss derken actık bır hata yaptık sonrasında onleyemeyeceğımız bır cok sorunlar oluştu bu tesısı kurduk açıkçası kıme guveneceğımı çok kestıremıyorum ama boyle zor zamanda senden başkası bıze yardım edemez bıze çok yenı teknolojıler verecegınıde ıyı bılıyoruz sana gelmek ıstedık...
Sam
Aslında açık konuşmak ıstıyorum bende bunların farkındayım benım kafayı yemem ıcın bana turlu oyunlar oynadıkları zamanlar oldu ama böylesı bır kapıyı açtıgınızı hıç tahmın edemezdım bu yıldız kapıların varlıgından haberdardım fakat açtıgınızı bılmıyordum..

Actık bir hata yaptık ve senden bıze yardım edecegını dusunerek senı buraya getırdık..
Sam
Peki bu kapıdan karşı tarafa hiç geçtiniz mi??

Evet geçtik ama geçenlerden hiç bilgi alamadık sinyallerini belli zaman aldık seslerinide aldık fakat bir zaman sonra gidenlerden hiç haber alamadık..
Sam
Anladım aslında alamamanız dogal bu gıydıgınız gıysıler otarafa uyumlu gıysıler degıl bunun yanı sıra hangı sılahları kullanıyorsunuz bılemem ama orada burada kullandıgınız sılahlar ıse yaramaz sıze yenı teknolojı sunarım fakat bu sılahlarla ısler bıttıkten sonra bu sılahları yok etmenız kaydıyla..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi

Pekı soz sen nasıl ıstersen bız sana uyarız sen yeter kı bıze ızleyecegımız yolu soyle..
Sam
Valla oncelıkle tesısınızı envanterınızı ve bır cok seyı gormem gerekıyor sonrasında kapıyı tekrar kılıtlemek ıcın bır cok ıstedıgım şeyı bana temın etmenız gerektıgıdır...Lakın söylemeden geçmek istemiyorum sürekli rüyalarımda dünyada boyutlar arası bir savaş gördüğüm oldugudur yani kapıyı kilitlesek bile bazı şeyler için özellikle geç kalmış olabiliriz Mavi kandan olan kardeşlerimden biri kız biri erkek mi..

peki zararın neresınden donersek ıyıdır evvet soyledıgın gıbı bırı kız dıgerı erkek ama onlar çoktan form degıstırdı ve bıze savaş açtılar bıle...sana bır sorum olacak sakıncası olmazsa.
Sam
Ta bı sorabılırsın...

Türkiye ye bir çok yardım yapıyorsun neden yapıyorsun..
Sam
İsmim yabancı olabılır ama benım orada dogdugumu bılıyorsun dediğim üzere gelecekte savaş görüyorum ve bu savaşta Türkiye çok önemli bir güzergahta türkiyenin savunmasız kalmasını istemiyorum o yüzden de türkiyenin yeni nesil silahlara kavuşmasının yanı sıra havada FX savaş ıuçaklarına sahip olması ve bununla birlikte Hava Savunma Sisteminin olmasını istemem ve benim yönlendirmem olması doğaldır ...Türkiye önemli bir konumda çünkü form değiştirenler israile karşı çok büyük oyun oynuyorlar büyük topraklar yalanı ile oranın gelecekte korunması Turkıyenın dırı kalmasıyla çok önemli oldugunu söylemek isterim..

Anladım sen öyle görüyorsan bizde senin yanındayız diyebilirim...
Sam
Ben ortadogu halkının bir arada kucaklayıcı bir şekilde yaşamasını istiyorum bunun ılk yoluda bagımsız fılıstın devletının kurulmasıyla oluşur buradakı yerlerde kın ı topraga gommek cok onemlı ısraıl halkı buyuk oyunlara gebe kalacak suan yolun basındayız bunu ısraıllı sıyasıler goremıyor gozlerı buyuk topraklarla bulandırılmış ama benım mavı kandan ıkı kardeşımın dusundugu oyun onlara çok agır gelecek onların oyunlarını gorebılıyorum ama sız goremezsınız

Anladım bize yardım edeceksın yanı degılmı
Sam
Evet yardım etmem deseydım benı zındana atacaktın aç bırakacaktın değil mi yardım edesıye kadar beklıcektın..

Evet nerden bıldın
Sam
O da bende sır kalsın zamanı gelınce anlatırım :)

Yıldız kapısını görmek ıcın asagı zemın kata ınelım mı ?
Sam
Olur ınelım yapacak çok ışımız var hemde çok yalnız birşey söylemek istiyorum kapılardan biri bir kere açıldımı digerleri de otomatık açılır bu kapıyı kapatsak bile dunyada 6 tane daha var hepsının yerlerını tespıt edıp kapatsak bıle çok omurler geçer o yuzden şunu söylemek isterim ki büyük savaşa hazır olmamız gerekiyor bu kapıyıda kapatmıcam bu kapıyı kullanıcaz onları ıcerden vurmanın kapıları ıcerden kapatmanın bır yolunu bulucaz anlaşıldı mı??

Çok ıyı anlıyorum ben böyle duşunmemıştım hıç sen nasıl ıstersen bız senı takıp edıcez yeter kı yolda rehberımız ol yoksa başka yapacak çaremız hıç kalmadı her gun suru gıbı çogalıyorlar önlem almakta çok zorlanıyoruz....
Sam
Sen gönlünü rahat tut onlar 2 gelırlerse bız 3 oluruz yeter kı sız benım dedıklerımı dıkkatlı harfı harfıne uygulayın gerısı başarı bızım elımızde olacak ama çetın savaşa hazırlıklı olun zaman çok yaklaşıyor dıyebılırım...

Anladım bu süreçte bizden ne istersen harfi harfine sana hizmet etmeye hazırız..
Sam
teşekkürler..

Devamı Part 5 te..

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
PART 5

Sana gitmeden evvel bir kaç şey daha sormak istiyorum sam..
Sam
Ta bi sorabilirsin..

Biz seni almasaydık yada diğer tabirle biz seni bulmasaydık sana sadece bizimle iletişime geçmen için adres bıraksaydık bize yine gelirmiydin..
Sam
Valla açık konuşmak gerekirse azla yetinmekle mutlu olan bir insanım sen beni almasaydın almaya gelmeseydin ben seni zengin şımarık biri olarak görürdüm o yüzden de teklifini havada bırakırdım...

Sam bir çok yere yardım ediyorsun ve yardımların genelde gizli oluyor ve hiç karşılık almıyorsun bunu neden yapıyorsun
Sam
Evet söylediklerinde çok haklısın aslında bir çok yere değil sadece yardım etmek istediğim yere katkı sağlıyorum bir karşılık beklentim hiç olmadı.. o yüzden de karşılık alamama gibi kaygılarım hiç olmadı..

Epey zaman evvel Türkiyeye hava savunma sistemi alması konusunda baskın yazıların paylaşımların olmuş doğrumudur..
Sam
Evet öyle hava savunma sistemini almaları gerektiğini ben söyledim o dönem içerisinde bir taktik kurgulamıştım fakat ellerindeki tek sistem deniz kuvvetlerinde ki ufak menzilli füze fırlatma sistemiydi sanırım buda yavuz fırkateynde vardı bu sistemle benim kurguladığım taktik çok zayıf kalıyordu devamında türkiye havadan savunmasız bir haldeydi kendilerine bir kaç mail ile dozajları giderek artacak şekilde sitemlerimi iletiyor hatta savunma sistemleri için bataryalar öneriyordum..durum bundan ibaret

Bu öneriler içerisinde ABD ve Rusya varmıydı ..
Sam.
Aslında ilk önerim ilk ihtiyacı karşılama anlamında savunma anlamında italyan radar savunma sistemiydi tehlikeyi dogrudan algılama ve merkezi koruma adına fakat genel anlamda çatı açık kalmaması gerekiyordu o sıralarda ABD nin tutumu vermeme halindeydi bende RUS S-400 leri özellikle almaları konusunda önerdim ve öylede oldu..

Peki s-400 ler ne amaçla kullanılacak
Sam
Bu konuda gönlünüz rahat olsun İsrail konusunda hassasiyet duyuyorsanız Türkiye den bu konuda bir adım atılmaz lakin hep eleştirdiğim ve üstüne basa basa gitmesi gerektiğini söylediğim netanyahu nunda gereksiz yer kaplamış olduğudur bir çok yere söyledim bu insan israil halkının başına çok büyük sorunlar açıyor diye fakat israil halkının halen görememiş olmasına çok üzlülüyorum..S-400 ler tamamiyle savunma amaçlı olacak lakin Suriye deki terör grupları yaramazlık yaparlarsa ilk roketi onlar yiyecek o yüzden şu an tam anlamıyla s-400 savunma amaçlıdır içiniz ferah olsun..

Konuşurken FX Savaş uçağından bahsettin bu nedir...
Sam
FX aslında türkiyenin ilk yerli savaş uçağı olacak hani ABD F35 vermeyecek yaa aslında çok iyi olacak çünkü bu türkiyenin avantajına olacak yerli ve milli yazılım ile türkiye daha gelişmiş bir FX e sahip olacak aslında ben ABD den f35 alınmasını istemiyorum çunku yazılımları değiştiremiyorsunuz ve buda olası muharebede bu uçakları kaldırsanız bile kullanamıyorsunuz anlamına geliyor bu konuda Rusya SUV konusunda yazılımı Türkiyeye açık bırakıyor bence Bu konuda Rus larla görüşmeleri konusunda yakın zamanda kendilerine bir teyit iletmek arzum arada söz olduğu için ABD şimdilik F35 te önde ama olmazsa olmaz değil ve kimse vazgeçilmez değildir onlar nasıl vermiyorlarsa bizlerde pazar büyük başka kapının ardını açarız SUV daha gelişmiş ve manevra açısından daha güzel bir uçak diyebilirim.. önemli olan x yerden almak değil önemli olan yazılım serbestliğinin verilebilmesi ki olası muharebede uçakları kaldırıp kullanabilelim..

Ben sana para teklif etseydim benimle çalış deseydim cevabın ne olurdu..
Sam
Valla yanlış anlama 13 aileden sadece senin aileni seviyorum çünkü bir tek senin ailende vicdan ve kalp var bu enerjiyi alabiliyorum...biraz da lee ailesinde herneyse cevap vermem gerekirse paran sende kalsın der çeker giderdim ne olduğun kim olduğun yada nelere sahip olduğun beni alakadar etmiyor benim tek derdim insanların mutsuz olmaması ve özgür şekilde yaşamlarını daim ettirebilmesidir...sizler güç ve para esiri olmuşken beni de alet etmenize asla izin vermem...lakin seni biraz daha ayrı kenarda tutuyorum söylediğim üzere senin aileni seviyorum..

Türkiye ye hangi bakış açkısıyla bakmak gerekiyor...
Sam
Neden türkiyenin üzerinde bu kadar fazla duruyorsun anlamıyorum ben varken türkiyeye kimse kolunu oynatamaz oynatan kolu bükerim öyle bir bükerim ki bir daha seslerini çıkartamazlar Türkiyeye ben varken olumlu bakın yatırım yapın ekonomisini güçlendirin çünkü Türkiye ortadogu ve avrupa için oldukça önemli bir yerde ortadogunun ve israil halkının güvenliği türkiyenin güçlü olmasından geçer gruplara yatırım yapmayın türkiyenin genç beyinlerine yatırım yapın çok zeki insanlar hiç beklemediğiniz anda beklemediğiniz zeka sunarlar hayran duyulacak insanlar zeki bireyler için türkiyenin kalkınması gelişmesi çok önemli..Türkiyede ki insanlar avrupa insanları gibi değildir türkiyedeki insanlara güvenin özellikle siyasetçilerine söz verdilerse mutlaka yerinde durmak için sözlerini tutarlar ABD deki siyasetçiler gibi ikili oynamazlar yada oyalama ile adam kandırmaya çalışmazlar türk insanı çok misafirperver ve çok zekidir anlamanız için tanımanız gerekir..

Türkiye üzerinde duruyorum çünkü en çok burada katkıların oluyor işin özünü merak ettim..
Sam
En çok diye bir şey yok ben dünyadaki tüm insanlara katkı sağlamaya çalışıyorum ama dolaylı ama dogrudan dığer mavi kandan olan iki kardeşim gibi güç peşinden koşmuyorum bak fakirim sen geldin ben yine fakirim bende hiçbir değişiklik yok sana yardım ettiğimi sanıyorsan yanılıyorsun senin teklifini kabul ettim çünkü insanlara yardım etmem gerekiyordu insanlar için kabul ettim din dil ırk ayırmadım birileri yapmazsa bu dünya yaşanamayacak düzeye gelecek o yüzden teklifini kabul ettim...

Anladım son sorum olacak sonrasında zemın kata ınerız olur mu
Sam
Peki sorabilirsin çok soru sorunca sıkılıyorum bir daha böyle olmasın olur ınerız...

Gelecekle ilgili birşeyler görüyormusun yada yeni teknolojiler böyle yetenek var mı
Sam
Valla benim gördüklerimi sen görseydin çok sevinirdinde ve çok korkardında...gelecek çok şeyi beraberinde değiştirecek gelecekle ilgili çok şey görüyorum ama söylememek en dogrusu olduguna inanıyorum bence insanlar kendi kaderlerini kendileri yaşayarak görmesi daha dogrudur diye düşünüyorum...

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi

Peki nasıl istersen zemin kata gidelim mi...
Sam
Olur

Zemin kata geldik önce nereye ugrayalım..
Sam
WAAAWW çok harika kocaman bir yer yıldız kapısını çamların ardında görebiliyorum oraya sonra gidelim önce kullandıgınız silahlara bakalım..

Peki burası içeri girelim nasıl silahlar
Sam
Hehehe :)

Neden gülüyorsun çok güzel kıyak makineler
Sam
Bu silahlarlamı Form değiştirenleri yeneceksiniz

neden ki neleri ekssik hepsi sınıfının en iyisi hatta bir tanesi çok daha özel elektromanyetik silah...hatta bir tanesi daha özel o da lazer silahı
Sam
Bak güzel insan bu silahların hiçbiri onlara tesir etmez ben size yeni bir proje sunacağım ve o silahı yapacaksınız fakat bana sözun var sılahlarla ısımız bıtınce yok edeceksın..

Evet sözum söz oyle yapıcam...
Sam
PEKİ daha sonra sılahın projesını sana sunarım ekıbıne yaptırırsın takıldıgın yer olursa soylersınız sılahın adı Selektromanyetık Sılah elektro manyetıgın bır başka ust gelışmış versıyonu bununla bırlıkte selektromanyetık nano gıysı uretecegız bununla bırlıkte gorunmezlık kalkanı olusturacak bır kıt uretecegız bununla bırlıkte alevmatık oluşturacagız bılıyorum soyledıklerım sana tuhaf gelebılır ama ancak bu sılahlarla basarıyı azda olsa yakalayabılırız ama ısımız çok zor ıcerden yanı yıldız kapısının dıger tarafından kapıyı kapayamazsak dunya buyuk bır ıstılanın eşıgınde kalacaktır dıyebılırım.

Anladım hadı buradan çıkıp dırek olarak yıldız kapısına gıdelım yakından ıncele derım..
Sam
Olur gidelim sonrasında diğer odalara da göz atarız...

Devamı part 6 da

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bu konuyu unutmadım bomba gibi yazılarla geleceğim lakin bu konu için tam manasıyla yeteri vaktim yok işlemek istediğim daha farklı konular var o yüzden zamanım olunca kaldığım yerden yeniden devam edeceğim inşallah...

Öyle.

Cry

Üye
Felsefe.NET
yakın tarihe dayalı bu senaryo çok başarılı 6.sezonu bekliyoruz , bakarsın geliştirilip netflixe dizi çekilir :)

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
yakın tarihe dayalı bu senaryo çok başarılı 6.sezonu bekliyoruz , bakarsın geliştirilip netflixe dizi çekilir :)
Aslına bakarsan yazıları iyi yakalamışsın kutlarım ;) şöyle bir detay daha vereyim yazıdaki karakterleri yaşayarak içlerinde sanki ben varmışcasına yazmaya özen gösteriyorum...Bununla birlikte yazılar yakın çağa dönük yazılırken ilerleyen yazı süreçlerinde yazıları bir yakın çağ bir de gelecek çağ a dönük yazmaya özen göstericem...

Uzun metrajlı bir konu bu konuyu yazarken motıvasyonum ve odaklanmam ıyı olması gerekıyor cunku yazılarla karakterlerı guzel canlandırmak ıstıyorum o yuzden bu konuyu sureklı aktıfleyemıyorum gunum ve anım ıyı olması ve konuya ısteklı yazılar yazmam gerekıyor o yuzden ara vererek motıvasyonum ve odaklanmam ıyı olduğu sureçlerde yazmaya ozen gosterıyorum..Benım çok önem verdiğim ender konularımdan biri çünkü içlerinde önemli insanlar olabiliyor gibi gibi...

Netflıx de olur mu bılmem ama sanal ortamda oldu bile :)

Öyle.

• Beğen
Tepkiler: Cry
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar