Son Din İslam Değil / İspatladım

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kusursuz agnostik tarafından oluşturulan Son Din İslam Değil \/ İspatladım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,796 kez görüntülenmiş, 54 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Son Din İslam Değil \/ İspatladım
Konbuyu başlatan kusursuz agnostik
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ls2

ÖzcanY

Üye
Yeni Üye
gerekirse çöplük ifadesini her zaman kullanırım, siz bana hafif gelirsiniz ben size çok agır gelirim, daha yazmaya başlamadım bile,önsöz yapıyorum, sizi ciddiye almak istiyorum ama faciasınız, ilahiyat felsefesinden öğrendiğiniz
3-5 teknık le yazmaya çalışıyorsunuz, farketmedim sanmayın ,

çok sevdiğim bir söz vardır...

"zamanı gelince ya hoca talebesini,ya talebe hocasını :Ancak kim talebe kim hoca sadece o bilir..."

ben sadece kendime ait olan "analitik transformasyonel bilinç seviyesi" ile yazarım...
tam burada bir söz daha hatırladım... "derinliğini bilenler sığ yerlerde dolaşanlardır..." kimin kime ağır geleceği hakkında yorum yaptığınıza göre bulunduğunuz yer size derin gelebilir ama buradan çok sığ görünüyor... ilahiyat felsefesimi dedin? az daha okuman gerek...

kusursuz agnostik

Yeni üye
Yeni Üye
çok sevdiğim bir söz vardır...

"zamanı gelince ya hoca talebesini,ya talebe hocasını :Ancak kim talebe kim hoca sadece o bilir..."

ben sadece kendime ait olan "analitik transformasyonel bilinç seviyesi" ile yazarım...
tam burada bir söz daha hatırladım... "derinliğini bilenler sığ yerlerde dolaşanlardır..." kimin kime ağır geleceği hakkında yorum yaptığınıza göre bulunduğunuz yer size derin gelebilir ama buradan çok sığ görünüyor... ilahiyat felsefesimi dedin? az daha okuman gerek...
hahaha beni asla kandıramasın, işin çok zor, eğitim aldıgın teknik terimlerle , beni alt edemezsin, ben noktaatışı yaparım. evrensel insan gibi yorumluyorsun, oda çok severdi teknik analizleri .
inandıgın değer verdiğin ilahın, aslında (kitaplar) görüldüğü gibi olmadıgını sana göstericem.
1: hastalıkları veren tanrı,en yakınını elinden alan yine aynı tanrı.

2: yarattığı hammaddeden atom ve hidrojen bombaları yapılan bir tanrı gerçeği!!

3: herşeyi daha önceden bilmesine rağmen yinede kötü olan herşeye karşı kaynak olan yani herşeyin kaynağı olan yine aynı tanrı.

4: insan aklını evrimleştiricek kadar gelişmesini sağlıyan yine aynı tanrı(gelişmiş akıllar evrimleşicek ve bir gün dünyayı yaşanma yer haline getiricektir.)

5: aklımızı ve yaşamımımızı borçlu olduğumuz yine aynı tanrı.(akıl ve yaşam daha sonradan eklenen bir şey ise o zaman özgür irade yoktur)

6. insanların savaşmalarını isteyen yine aynı tanrı. acıyı tatlıyı mutluluğu sevinci en önemlisi vicdanı veren tanrı. neden? masumdur.

7: bir insaat ustası düşünün birde mühendis düşünün 15 katlı bir daire yapıcaklar ilk önce plan proje çizilir ve daire yapılır. eğer daire

toprak kaymasından çökerse insaat mühendisi kendisini suçlu hissetmezmi? ( tabi vicdanı varsa)

8: bir insan olarak ben bile üzülüyorsam ve vicdanımı hergün sorguluyorsam bu iyi olduğumu ispatlamıyormu?

9: iş işten geçmiş milyarlarca insan telef olmuş çoluk çocuk ve yaşlılar zalimce katledılmış. ama her nedense? ölünce sınanıcak birşey olduğunu düşünen yine aynı tanrı değilmidir? ( yaşamın en mantıksız olgusudur sınav.)

10: zalimlerin güçleriyle her zaman kazandıgı ve zayıflarında ne gariptirki? tıpkı!!!' bir filmin daha önceden yazılmış garip ama gerçe ksenaryosu gibi

lanet bir yaşamın olduğunu bilen ve icat eden yine aynı tanrı değilmidir??

11: herşeyi önceden bilimesine rağmen bir sorumluluk alma ihtiyacı hissetmemek kötü tanrının ispatı değilmidir???

12: bir tanrı varsa bilemiyoruz gizemli! bir tanrı oldugunu düşünüyoruz en azından yaşamı bize neden? verdiğini ispatlaması gereken yine aynı tanrı değilmidir?

13: trılyonlarca galaksı içinde hangisının gerçek oldugunu bilmemizi istemıyen yine aynı tanrı değilmidir?

14. bir insanın dogası geregı inan betimlemesı vardır. ama bir insana böylesıne duygulare veren tanrının insanlardan gizlenmesı ve insanların

aklına olumlu şeyler değilde sadece 5 duyu organımızla gördüğümüz sanallıgı vermesının suçlusu yine aynı tanrı değilmidir?

15. 5 duyu organımızla sınırlı iletişimle hangi? akıl bu zalimliği ve zalimliğin kapasitesini kaldırabilr. bunu dengelieyek yegane ve eşşiz güç yine ama yine aynı tanrı değilmidir?

16: insan aklı tanrının amacını algılamadıgına göre bu suç değilmidir?

17: insan aklı tanrıyla baglantı kuramadıgına göre nasıl? gerçeği bulabilir. bu tanrının adaletsızlıgı değilmidir?

18. insan aklı tanrının bulamıyacaksa gerçeten sınav varmı? yada yokmu ? onu nasıl? bulucak sınav kötüde olabilir. ben kötü oldugunu düşünüyorum.

19: insan aklı iradesı ile tanrının iradesi farklı olduguna göre yaratılmış bir akıl nasıl? olurda özgürce sınanabilr.

20 : özgürce sınanmak için özgür bir akıl gerekmezmı? (sınırları daha önceden çizilmış akıl özgür değildir)

işte bu yüzden hayatın anlamı yoktur. hayatın anlamı oldugunu düşünenler sadece dine tapanlardır.

en önemlisi ben zaten iyi yaratıldım kötü olmam imkasız bu durumda sınavında olmadıgını ispatlamadıkmı? hemde çok net! sınavın mantıgı ise yaşamdakı egoların tatmınıdır. iyi isen kötü olursun vecehenneme gidersın bu oldukça trajıkomık bir iddiadır. ben zaten iyiyim iyi oldugunu en iyi ben bilirim aklım başımda ise;

asla kötülük yapamam. düşünün doğuştan iyi ve kötü hisler size zaten entegre edilmiştir sizler sadece entegre edilen zamanı yaşarsınız ve ölürüssünüz püfffff bittii sınav yok.. sınav sadece dincilerinbasit! ucuz bir akılla evrimleştirdigi bir silahdır. altını çizelim.

ÖzcanY

Üye
Yeni Üye
YAV BEN SANA DİNDAR OLDUĞUMU FALAN MI SÖYLEDİM!!! :p:p:p:p:p:p:ROFLMAO::ROFLMAO:

BİRDE SEN AGNOSTİK DEĞİLMİSİN? HEMDE KUSURSUZ TARAFINDAN...
Soru: Agnostisizm nedir?

Yanıt:
Agnostisizm, Tanrı’nın var olduğunun bilinmesinin ya da kanıtlanmasının imkânsız olduğu görüşüdür. “Agnostik” sözcüğü, özde “bilgisi olmayan” anlamına gelir. Agnostisizm, ateizmin entelektüel bakımdan daha dürüst bir biçimidir. Ateizm, kanıtlanamaz bir düşünce olan Tanrı’nın var olmadığını iddia eder. Agnostisizm, Tanrı’nın varlığının ya da yokluğunun kanıtlanamayacağını, Tanrı’nın var olup olmadığını bilmenin imkânsız olduğunu savunur. Agnostisizm bu bakımdan doğrudur. Tanrı’nın varlığı ya da yokluğu deneysel olarak kanıtlanamaz.

NASIL BİR AGNOSTİKSİN YAV? VARLIĞI BİLİNMEYEN TANRI İLE BU SAVAŞIN NEDEN?:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

kusursuz agnostik

Yeni üye
Yeni Üye
YAV BEN SANA DİNDAR OLDUĞUMU FALAN MI SÖYLEDİM!!! :p:p:p:p:p:p:ROFLMAO::ROFLMAO:

BİRDE SEN AGNOSTİK DEĞİLMİSİN? HEMDE KUSURSUZ TARAFINDAN...

Yanıt:
Agnostisizm, Tanrı’nın var olduğunun bilinmesinin ya da kanıtlanmasının imkânsız olduğu görüşüdür. “Agnostik” sözcüğü, özde “bilgisi olmayan” anlamına gelir. Agnostisizm, ateizmin entelektüel bakımdan daha dürüst bir biçimidir. Ateizm, kanıtlanamaz bir düşünce olan Tanrı’nın var olmadığını iddia eder. Agnostisizm, Tanrı’nın varlığının ya da yokluğunun kanıtlanamayacağını, Tanrı’nın var olup olmadığını bilmenin imkânsız olduğunu savunur. Agnostisizm bu bakımdan doğrudur. Tanrı’nın varlığı ya da yokluğu deneysel olarak kanıtlanamaz.

NASIL BİR AGNOSTİKSİN YAV? VARLIĞI BİLİNMEYEN TANRI İLE BU SAVAŞIN NEDEN?:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
öncelikle size derinden saygı duyuyorum, tartışma ortamlarında bu tarz gerginlikler her zaman olmuştur.
siz iyi birisiniz, ve ben iyi insanlara derinden saygı duyarım,
benden daha zeki oldugunuz için değil, benden daha iyi oldugunuz için saygı duyarım.
sadece agnostıkler değil, atheistlerde örnegın evrensel insan bile uzun yıllar tanrıyla uğraşmıştır.
bende ölünceye dek uğraşıcam, aradıgım cevap insanlarda değil çok iyi biliyorum.
agnostisizm bilinmezcilik sanatıdır, bilinmeyen herşey insanın doğası geregi fizyolojık bir tepkime sonucu kimyasal
bir takım dürtülerle, etkileşimde bulunmuş bunun karşılıgında ise, merak uyandırmıştır....
bu merak zamanla ewrimleşeek, araştıran ve geliştiren kısaca arge çalışmaları icat edilmiştir.
tanrının varlıgı yada yoklugu deneysel olarak kanıtlamaz ilkesine göre, zihinsel olarak kanıtlanamaz ilkesi mantık hatası içermektedir..
agnostisizm, kanıt ilkesini, yalnızca somut verilerle sınırlı tutmuştur. altını çizelim,
atheizm ile agnostisizmi bagdaştırmanız, hiçte mantıklı değil, atheizm sadece dinleri reddetmez tüm tanrılarıda reddeder, yaratılışı reddeder, bilnçli tasarımı reddeder, agnostizim tanrı yoktur demiyor, gizli özne kullanıyor.
diyorki
,tanrının varlıgı yada yoklugu bilinemez, demiyorkı atheizm gibi tanrı kesinlikle yoktur, sadece tanrı vardır
ama varlıgının yada yoklugunun kanıtı yoktur. bu mükemmel bir önermedir.
tanrının varlığı ispatlanamaz çünkü tanrı varlık değildir. ilkesine göre,
tanrı yoktur önermesi, mantık hatası içerir.
yoklugunun ispatı olmaz, yokluk yokluktur. ilkesine göre,
varlığının ispatı,insan aklının algılamadıgı bir gerçeklik olgusu içinde oldugu tezini savunur.

Son düzenleme:

ÖzcanY

Üye
Yeni Üye
öncelikle size derinden saygı duyuyorum, tartışma ortamlarında bu tarz gerginlikler her zaman olmuştur.
siz iyi birisiniz, ve ben iyi insanlara derinden saygı duyarım,
benden dahazeki oldugunuz için değil, benden daha iyi oldugunuz için saygı duyarım.

Ben,çok erken yaşta çok güzel insanların sohbetlerinden faydalanma şansı yakaladım,mantık ve felsefe ile çok erken yaşta tanıştım... taklitçi olmamam gerektiğini aileden gelen entellektüel birikimi çok iyi değerlendirmem gerektiğini çok çabuk kavradım... "analitik taransformasyonel bilinç seviyesi" söylemini yaklaşık 15 yıl önce kullanmaya başladım ve bunu sistem haline getirerek öğrenmek isteyenlere çok basit teknikler ile anlattım... Faydalanmak isteyene açık kitap gibiyim kendimle ilgili hiç bir iddiam yok...yalın dümdüz bir insanım... Ne aklımla ne zekam ile ne bilgim ile övünmeyi severim.... herkes benden zeki olabilir,herkes benden akıllıda olabilir ve bilgide herkes bende çok ileride olabilir hiç umurumda değil... Ben sadece taklitleri,mış-miş gibi olanları sevmiyorum...

kusursuz agnostik

Yeni üye
Yeni Üye
Ben,çok erken yaşta çok güzel insanların sohbetlerinden faydalanma şansı yakaladım,mantık ve felsefe ile çok erken yaşta tanıştım... taklitçi olmamam gerektiğini aileden gelen entellektüel birikimi çok iyi değerlendirmem gerektiğini çok çabuk kavradım... "analitik taransformasyonel bilinç seviyesi" söylemini yaklaşık 15 yıl önce kullanmaya başladım ve bunu sistem haline getirerek öğrenmek isteyenlere çok basit teknikler ile anlattım... Faydalanmak isteyene açık kitap gibiyim kendimle ilgili hiç bir iddiam yok...yalın dümdüz bir insanım... Ne aklımla ne zekam ile ne bilgim ile övünmeyi severim.... herkes benden zeki olabilir,herkes benden akıllıda olabilir ve bilgide herkes bende çok ileride olabilir hiç umurumda değil... Ben sadece taklitleri,mış-miş gibi olanları sevmiyorum...
bence siz felsefeci değil, terapisyen veya egitmensiniz , felsefe yapmak zordur,aynı zamanda siz yoga egitmenisiniz, iyi geceler diliyorum yarın tekrar devam edlim olurmu?
KUNDALİNİ YOGA VE MEDİTASYON’U NEDİR?
5000 yıllık Kundalini Yoga tekniği Yogi Bhajan tarafından 1969’de Hindistan’dan Amerika’ya getirilmiştir. Kundalini Yoga ve Meditasyon uygulaması belli bir tekniği izleyen set ve kriyalardan oluşmuştur. Günümüzün en hızlı zihin, beden, ruhsal transfarmosyonunu sağlayan, herkesin yapabileceği bir teknik yogadır. Otonom sinir sistemi ve glandular salgı bezleri üzerine yoğun ve etkin olarak çalışır. Enerji kanallarımız olan meridyenler üzerindeki var olan blokaj ve tıkanıkların serbest kalarak organ sağlığını sağlar. Vücut sistemleri üzerinde bütün olarak çalışan Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniği şifa, dönüşüm ve farkındalık yogasıdır.
Yoganın anlamı birleşme demektir. Kundalini Yoga, kundalini shakti enerjisi ile saf bilincin birleşmesi anlamına gelir. Omurga kanalından ilerleyerek tepe chakraya ulaşan shakti enerjisi, kişiyi şuura ve farkındalığa açar. Kundalini Yoga potansiyel kişisel gücümüzü ortaya cıkarır. Sınırlarımızı aşmamızı, illizyonları kaldırmamızı hızlı bir biçimde ile bilinçaltının kalıplarını kırarak bizi yeni bilinç seviyesine getirir. Bu mucizevi bir yaşam değiştiren deneyim olabilecegi gibi, bilinçaltının küçük parçalar şeklinde bilincin farkındalığına getirdiği yavaş bir süreç de olabilir.

Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniği 7’den 77’ye herkesin uygulayabileceği,

Asanalar ( belli zaman diliminde nefesin kontrolu ile uygulanılan hareketler )

• Vücut Kilitleri ( vücut kilitleri shakti enerjisinin beden içindeki hareketini kontrol eder )

• Meditasyon (sesli ve sessiz – mantra ve gong, el mudralarının kullanılması )

• Pranayam ( asanalar içinde özellikle ateş nefesi ve diğer nefes teknikleri ) içerir.

Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniği bütünü içeren calışmasıyla vücutta bulunan

ağlayarak hastalıklara karşı denge getirir

• Meridyenler ve organlar üzerinde bloke olmuş enerjilerin serbest kalmasını sağlar.Uygulanan ateş nefesi ile zihin, beden, ruh bütünsel dengelenmeyi sağlarken bireyin derin transformasyonuna ve şifalanmaya açar. Kundalini Yoga ve Meditasyon zihnin ötesine geçmemizi sınırlamalarımızı, limitlerimizi kırarak, bilinenden bilinmeyene, yaşamın yolculuğunda ÖZ benliğimizin farkındalığına getirir. Kundalini yoga tüm yaşamların, çağların bilgeliğini taşır. O Mutlak Tek olan gerçekliği, ruhun neşesi, çoşkunluğunu taşıyarak bize sağlık, huzur ve mutluluk verir.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Dünya hayatına gelmiş olan 4 kutsal metin vardır herbiri birbirini tamamlayıcı kutsal metinler olmuştur bazılarında değişiklikler olsada aslında her 4 kutsal metin birbirini tamamlamak üzere vardır...

Birbirine benzemesi çok doğal çünkü bu durum tek bir yaratıcıdan geldiğinin işaretidir bazılarında değişiklikler olsada bu son kitap KURAN da tam manasıyla tüm detayıyla tamamlayıcı rol haline gelmiştir..

Son kutsal metin olan KURAN aslında tüm 3 kutsal metinleri tamamladığı gibi bir çok detaylarda gün yüzüne gelmiştir..

Ortada bir ansiklopedi çıkarıldığında 4 cilt olduğunda illaki bir öncekilerde olan konularda mutlaka son ciltte yer alacaktır İspat edilecek en güzel bir şey var ise KURAN nın barındırdığı ve günümüze kadar biz insanlara ulaştığı bir çok içerik aslında bir çok konuda helen yüksek trenliğini korumaktadır ve öylede kalacak olmasıdır.

Böylesi.

kusursuz agnostik

Yeni üye
Yeni Üye
Dünya hayatına gelmiş olan 4 kutsal metin vardır herbiri birbirini tamamlayıcı kutsal metinler olmuştur bazılarında değişiklikler olsada aslında her 4 kutsal metin birbirini tamamlamak üzere vardır...

Birbirine benzemesi çok doğal çünkü bu durum tek bir yaratıcıdan geldiğinin işaretidir bazılarında değişiklikler olsada bu son kitap KURAN da tam manasıyla tüm detayıyla tamamlayıcı rol haline gelmiştir..

Son kutsal metin olan KURAN aslında tüm 3 kutsal metinleri tamamladığı gibi bir çok detaylarda gün yüzüne gelmiştir..

Ortada bir ansiklopedi çıkarıldığında 4 cilt olduğunda illaki bir öncekilerde olan konularda mutlaka son ciltte yer alacaktır İspat edilecek en güzel bir şey var ise KURAN nın barındırdığı ve günümüze kadar biz insanlara ulaştığı bir çok içerik aslında bir çok konuda helen yüksek trenliğini korumaktadır ve öylede kalacak olmasıdır.

Böylesi.
hahaha iyide güzel kardeşim, madem allahtan başka ilah yok ne gerek vardı, diğer kitapları indirmeye,
bu allahı açıkça kusurlu yapmıyormu ?
ayrıca allah verdiği sözde neden durmuyor, bu nasıl allah? akıl mantık işimi bu? tevrat son din diyeceksin,
tevrattan bir harf bile tahrif olursa kıyamet kopucak diyeceksin, sonra yeni bir kitap indiriceksin oraya
aynı tekrarları yazıcaksın, ve en sonundada, kuranı indirip son din diyeceksin, burda asıl sorun allahta o zaman, böyle dengesiz bir ilaha kim inanırki?

senin ayetlerin haberin yok yahu, kafana göre yorumluyorsun, ayetlere gelelim,
seni biraz yorucam bunu haketttin.
bakayette diyorki biz kuranı kitap olarak indirdik.
iyide güzel kardeşim 1400 yıl önce matbaa yoktur.. kitap olarak indirdik diyen mealcilerdir.
çünkü kuran tahrif olmamış aksine eklenmiştir...
kafanız almıyor değilmi? bu basit önermeleri..
zuhruf. 3.
Kur'an'ı Arap diliyle meydana getirdik. ... O'nu düşünüp kavrayabilmeniz için, Arapça bir kitap olarak indirdik.
madem evrenselsin arap diliyle neden indiriyorsun? herkesin anlıyabiliceği bir tanrı alfeben yokmu senın?
bu nasıl ilahtırkı arapçadan başka dil bilmiyor.
mealciler resmen ayetleri modifiye etmişler sizde bu mealcileri ciddiye alıyorsunuz.. bravo size..
kitap olarak indirdik sözü doğruysa o zaman durum dahada vahim demektir... 1400 yıl önce allah kitap olarak nasıl
indirmiş şakamı bu?

1.koskoca evrenı 6 günde yaratan.
2: zerre kadar kitabı 23 yılda zar zor indirip bitiren.
3: sürekli kitap ve peygamber değiştiren
4: sadece arapça bilen bir allah varken akıl ve mantığa ne gerek var? iman edin yeter . öyle değilmi sayın elbiss.. :)))

Son düzenleme:

ÖzcanY

Üye
Yeni Üye
bence siz felsefeci değil, terapisyen veya egitmensiniz , felsefe yapmak zordur,aynı zamanda siz yoga egitmenisiniz, iyi geceler diliyorum yarın tekrar devam edlim olurmu?

Arkadaşım!!!
-ben felsefeci değilim,ekmekçi,dometesci vs olmadığım gibi...
-"terapisyen veya egitmensiniz" de değilim hoş olsam da bu işlerinde kendine has felsefesi olduğunu bilirim...
-"felsefe yapmak zordur" felsefe yapılmaz,şiir ve roman yazılmaz... sarf ettiğiniz sözlerin içindeki çıkarımlar felsefi kapsamda olabilir,ruhunuzda fırtınalar eser kağıda dökersiniz şiir roman olur...
ÖYLE KURU KURU BEN FELSEFE YAPTIMİ ŞİİR VEYA ROMAN YAZDIM DİYEMEZSİNİZ... kaynak olmalı... sana entellektüel takliti yazmıştım...
-"aynı zamanda siz yoga egitmenisiniz" deyip o kadar yazıyı kopyalayıp yapıştırmana gerek yoktu...
-"felsefe yapmak zordur" gerçekten felsefe kapsamında konuşabilmek zordur,entellektüel birikim gerektirir,öyle kopyala yapıştırla olmaz...

kusursuz agnostik

Yeni üye
Yeni Üye
Arkadaşım!!!
-ben felsefeci değilim,ekmekçi,dometesci vs olmadığım gibi...
-"terapisyen veya egitmensiniz" de değilim hoş olsam da bu işlerinde kendine has felsefesi olduğunu bilirim...
-"felsefe yapmak zordur" felsefe yapılmaz,şiir ve roman yazılmaz... sarf ettiğiniz sözlerin içindeki çıkarımlar felsefi kapsamda olabilir,ruhunuzda fırtınalar eser kağıda dökersiniz şiir roman olur...
ÖYLE KURU KURU BEN FELSEFE YAPTIMİ ŞİİR VEYA ROMAN YAZDIM DİYEMEZSİNİZ... kaynak olmalı... sana entellektüel takliti yazmıştım...
-"aynı zamanda siz yoga egitmenisiniz" deyip o kadar yazıyı kopyalayıp yapıştırmana gerek yoktu...
-"felsefe yapmak zordur" gerçekten felsefe kapsamında konuşabilmek zordur,entellektüel birikim gerektirir,öyle kopyala yapıştırla olmaz...
özcan bey öncelikle günaydın iyi günler diliyorum, ben hayatımda kopy paste yapmadım, yapmamda, siz kopy paste dersiniz ben alıntı derim..
öncelikle bu günkü konumuz din felsefesi olsun, anlaştıkmı?
islamdaki eğilip bükülme ayinleri, aslında büyücülük sanatıdır!
kureyş putu aslında firavunun ölmüş rahiplerini sembolıze eder...

vodoo şamanizmdeki vodoo büyücüleri icat etmiştir evrendeki ilk namaz hareketlerini. m.ö. 24.000 yy a kadar dayanır bu, bu zamanda kabileler arası yapılan vika ayinleri sırasında rötüşlanarak, tapınma içgüdüsüyle hareket edilmiş, ve tanrılara adak adanmıştır ilk adak tan sonrada kurban adı verilerek islamda kurban kesmenın önü açılmıştır. ayetlere hac süreleri eklenmesinde 1400 yıl önce kurban kesme sadece hacca gidenler için keslirken, günümüzde ise bu.bu gelenek zamanla bayramlara dönüşerek el öpme gibi rütüelere dönüşmüş ve günlerde eklenerek kurban bayramı ilk defa osmanlıda icat edilmiştir. ve günümüze kadar gelmiştir. bu gelenklerin günümüze kadar gelmesinde,, tapınma ve tanrılara adak adam ritüelleri baş röl oynamıştır.... saygılar....

devam edelim...

secde ana rahminde ki begeğin duruşunu simgeler.

Bebek anne ye bağımlıdır.yediklerinden,içtiklerinden beslenir.

Secde bebeğin en pasif,en saf ,en itaatkar,en durağan ama hayat dolu ,en zararsız halidir.tabiri caizse fabrika ayarı halidir.çocuğun doğar doğmaz ağlaması secde.... pozisyonunu terketmesi,rahatının bozulması,keyfinin kaçması ,en huzurlu,kendini en mutlu hissettiği anda ki durumunu,konumunu terketmesindendir....
Secde annesine en yakın olduğu andır,yerdir .ana rahmi doğal bir kubbe,daire,korunaklı bir dünyadır....dünyamız ise bir o kadar huzursuz,dertlerin başlangıcı bir yer..
secde ye vardığımızda ilk halimize ,fabrika ayarlarımıza geri döneriz.secde... hinduizmin temel ibadetlerinden biridir.3000 sene öncesinden bahsediyorum.secde... bir dinle,inançla ilişkilendirilemiyecek kadar yürümek,koşmak kadar ama hepsinden daha doğal,orjinal bir hareket ve pozisyondur.
bir görselle iddiamizi kanıtlıyalım..
mumyaların ellerine dikkat edin lütfen, birde namaz kılan adamın, secde pozisyonuna bakınız.. baktınızmı?
ne anladığınızı? yorumlarsanız şöyle genişçe çok sevinirim...

Ekli dosyalar

• 66495217_2490661180978410_4730428120266440704_n.jpg
    66495217_2490661180978410_4730428120266440704_n.jpg
    14.9 KB ·
    Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

ÖzcanY

Üye
Yeni Üye
hahaha iyide güzel kardeşim, madem allahtan başka ilah yok ne gerek vardı, diğer kitapları indirmeye,
ayrıca allah verdiği sözde neden durmuyor, bu nasıl allah? akıl mantık işimi bu? tevrat son din diyeceksin,
tevrattan bir harf bile tahrif olursa kıyamet kopucak diyeceksin, sonra yeni bir kitap indiriceksin oraya
aynı tekrarları yazıcaksın, ve en sonundada, kuranı indirip son din diyeceksin, burda asıl sorun allahta o zaman, böyle dengesiz bir ilaha kim inanırki?

iyide güzel kardeşim 1400 yıl önce matbaa yoktur.. kitap olarak indirdik diyen mealcilerdir.

1-
YAV GERÇEKTEN HOŞ VE BİR O KADAR BOŞSUN...

eğer varsa Allah denilen,bir sistematik ile zaman ve mekana göre yaşayanlara kendi içlerinden atadığı peygamberle ayni dini ve ayni kitabı tebliğ etmiş... Allah tek ise ki öyle diyor o zaman anlattığı sistematik de bu... bu sistematiği de "allah indinde din islamdır" diye açıklamış...

2-
BU TARZ YORUMLAR YAPAN VE KENDİSİNİN AGNOSTİK OLDUĞUNU SÖYLEYEN BİRİSİNE KİM İNANIR Kİ?

Yanıt:

3-
kafanız almıyor değilmi? bu basit önermeleri....

YAV KUSURLU AGNOSTİK...
sen erkesi yoruyorsun bu konuda haklısın,bu kadar cehalet hepimizi yoruyor...
“Biz Kur’an’ı sana her şeyin apaçık bir beyanı olarak indirdik.” (Nahl, 16/89)
hakikaten senin basit önerme dediğpin saçmalıkları kafamızın alması çok zor...
1400 yıl önce matbaa yokmuş... şakamısın dostum...

kusursuz agnostik

Yeni üye
Yeni Üye
1-
YAV GERÇEKTEN HOŞ VE BİR O KADAR BOŞSUN...

eğer varsa Allah denilen,bir sistematik ile zaman ve mekana göre yaşayanlara kendi içlerinden atadığı peygamberle ayni dini ve ayni kitabı tebliğ etmiş... Allah tek ise ki öyle diyor o zaman anlattığı sistematik de bu... bu sistematiği de "allah indinde din islamdır" diye açıklamış...

2-
BU TARZ YORUMLAR YAPAN VE KENDİSİNİN AGNOSTİK OLDUĞUNU SÖYLEYEN BİRİSİNE KİM İNANIR Kİ?

Yanıt:

3-
kafanız almıyor değilmi? bu basit önermeleri....

YAV KUSURLU AGNOSTİK...
sen erkesi yoruyorsun bu konuda haklısın,bu kadar cehalet hepimizi yoruyor...
“Biz Kur’an’ı sana her şeyin apaçık bir beyanı olarak indirdik.” (Nahl, 16/89)
hakikaten senin basit önerme dediğpin saçmalıkları kafamızın alması çok zor...
1400 yıl önce matbaa yokmuş... şakamısın dostum...
o zaman agnostisizmın tanımında ciddi sorunlar var,sayın özcan bey, benden öyle kolay kurtulabiliceğinizimi? sandınız,, agnostisizm 2 ye ayrılır,en azından sizin agnostisizm konusunda bilginizi oldugunu düşnmüştüm,
seninde diğer üyelerden bir farkın yok, ne yazıkkı... net tanımların altın çizdim.. anlıyarak yorumlayınız.
Agnostisizm (Bilinemezcilik) Nedir, Ne Demektir?

Agnostisizm, bilinmezcilik ya da bilinemezcilik; Teolojik anlamda Tanrı'nın varlığının ya da yokluğunun, bilimsel olarak da evrenin nereden türediğinin bilinmediğini veya bilinemeyeceğini ileri süren felsefi bir akımdır. Bu akımın takipçilerine agnostik veya bilinemezci denir. Agnostisizmin iki türü vardır. Zayıf agnostisizme göre hiç kimsenin Tanrı hakkında bir bilgisi yoktur; ancak bu belki bilinebilir; güçlü agnostisizme göre ise Tanrı hiçbir şekilde bilinemez. Agnostisizm genel olarak olaylara kuşkucu yaklaşır, kuşkucu sorular sorar ve yanıtları kuşku ile bulmaya çalışır. Agnostik sözcüğünü ilk olarak İngiliz biyolog Thomas Henry Huxley yılında kullanmıştır. Buna rağmen daha erken düşünür ve yazarların da bu düşünceye sahip olduğu bilinir. Örneğin Eski Yunan düşünür Protagoras da agnostik olarak anılır.

Agnostisizm, ateizm ile aynı şey değildir. Ateizm, tanrının var olmadığını veya var olamayacağını savunur. Buna rağmen, agnostisizm tanrının var olup olmadığının bilinmediğini veya asla bilinemeyeceğini savunur. Demografik araştırmalar için ise ateizm ve agnostisizm diğer tüm dinsiz felsefeler ile aynı kategoridedir. Bazı kaynaklar ise agnostisizmi "tarafsızlık" olarak yorumlar. T. H. Huxley ise agnostisizm hakkında şunu demiştir:

« Agnostisizm bir inanç değildir; ancak özü tek bir dinç uygulamaya yatan bir metottur. Bu ilke kesinlikle akıl olarak gösterilebilir; ancak sonuçlar kanıtlanmış veya kanıtlanabilir denebilecek kadar kesin gösterilmemelidir. »ben buna
katılmıyorum inanç! kişinin özüdür aklıdır.

"Agnostik" sözcüğü Eski Yunanca olumsuz öneki olan "an+" ve yine aynı dilden "bilen, bilgisi olan" anlamına gelen "gnōstikós (γνωστικός)" sözcüklerinin birleşiminden oluşmuştur. Kabaca anlamı "bilgisi olmayan" demektir. Bu sözcük ise yine Eski Yunanca "bilmek" anlamına gelen "gignōskō, gnō- (γιγνωσκω, γνω-)" sözcüğünden türemiştir. İlk kullanımı T. H. Huxley tarafından yılında gerçekleştirilmiş ve Türkçe'ye Fransızca "agnostique" sözcüğünden geçmiştir.

Agnostisizm fr. agnosticisme, ing. agnosticism bilinemezcilik demektir. En sık kullanım biçimi dini inançlara Agnostik yaklaşımdır. Bertrand Russell'ın tarif ettiği Agnostik bakış açısına göre, Tanrı'nın varlığı ve dünya ötesi yaşam hakkında, mevcut dinlerin öne sürdüğü iddiaların günümüzde doğrulanması mümkün değildir. Dolayısıyla herhangi bir dine mensup olmak anlamsız görülebilir. Öte yandan Agnostisizm kendini "kesinlikle tanrı yoktur" diyen Ateizmden de ayrı tutar.

hahaha bana kopy paste yapıyor diyen adamada bakın hele, kendisi kopy paste kralıdır... :)))) sen önce aynaya bir bak olurmu? kimin konuya açıkça hakim olduğu çok net belli oluyor.. :))))

Son düzenleme:

kusursuz agnostik

Yeni üye
Yeni Üye
sana düşüncelerimi yazsaydım o zamanda ispat isteyecektin...
sen beni hatırlamadın değil mi? KUSURLU AGNOSTİK DOSTUM..
seni bir yerden gözüm ısırıyor, çok sevdiğim bir insansın ama çıkaramadım, ama hissettim.
ayrıca resminde çok karizmatık, sana saygı duydugumu biliyorsun, iş başka arkadaşlık başka.
kim olduğunu açıkla merak etmeye başladım..
senin yabancı olmadıgını hisettim, ama kim oldugunu hala çıkaramadım.. kusura bakma...

yorum tekniğin ve analizin , çok tanıdık geliyor.....

ÖzcanY

Üye
Yeni Üye
seni bir yerden gözüm ısırıyor, çok sevdiğim bir insansın ama çıkaramadım, ama hissettim.
ayrıca resminde çok karizmatık, sana saygı duydugumu biliyorsun, iş başka arkadaşlık başka.
kim olduğunu açıkla merak etmeye başladım..
senin yabancı olmadıgını hisettim, ama kim oldugunu hala çıkaramadım.. kusura bakma...

yorum tekniğin ve analizin , çok tanıdık geliyor.....

evrensel ile ikinizi ne kadar hırpalamıştım...
hala bıraktığım yerde kusurlu kusurlu devam etmen kendini geliştirememen çok üzücü....

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi

zuhruf. 3.
Kur'an'ı Arap diliyle meydana getirdik. ... O'nu düşünüp kavrayabilmeniz için, Arapça bir kitap olarak indirdik.
madem evrenselsin arap diliyle neden indiriyorsun? herkesin anlıyabiliceği bir tanrı alfeben yokmu senın?
bu nasıl ilahtırkı arapçadan başka dil bilmiyor.
mealciler resmen ayetleri modifiye etmişler sizde bu mealcileri ciddiye alıyorsunuz.. bravo size..
kitap olarak indirdik sözü doğruysa o zaman durum dahada vahim demektir... 1400 yıl önce allah kitap olarak nasıl
indirmiş şakamı bu?

1.koskoca evrenı 6 günde yaratan.
2: zerre kadar kitabı 23 yılda zar zor indirip bitiren.
3: sürekli kitap ve peygamber değiştiren
4: sadece arapça bilen bir allah varken akıl ve mantığa ne gerek var? iman edin yeter . öyle değilmi sayın elbiss.. :)))

Kusurlu olan insanın yaşayış tarzı ve biçimleriydi İnsan sistemsel anlamda yaşam için son derece kusursuz yaratıldı fakat seçme ve özgür iradeyi kullanma hakkını yüce allah insanlara bıraktı gerçek hakiki kullarını görmeden inanan kullarını görme adına alın teri dökme adına biz insanlara bu özelliği bahşetti ALLAH isteseydi insanın iradesini ve akli özelliğini bizlere serbest bırakmazdı ama o dogru olanı bıraktı seçimi insanlara özgür kıldı...

ALLAH ın sözde durmadığını nereden kestiriyorsun yada neyi kastettin anlayamadım ALLAH verdiği sözde durur bundan şüphe dahi etmemek gerekir..Kuran dan önceki kutsal metinlerde oynamalar olmuş olabilir fakat son din kuran kıyamete kadar orjınal halıyle korunacağı sozunu bız ınsanlara söylemıstır ve bu soz halen tutulmakta Son peygamber Hz Muhammed SAV dir ve son kutsal metinde KURAN dır tüm dınlerın butun halı genısletılmış halı kuranda mevcuttur..

Sorun değil ben yorulmam sen yorulursun

Kuranı kitap olarak indirdik derken bir öğretici yol gösterici olarak sunduk demek istemesidir o zamanların devirlerinde ayetller hayvan derilerine yazılırdı hepsi hayvan derilerinin üzerindeydi zorlu ve cetin yıllardı çok zor şartlar altında mücadeleler verildi ve bütün halde hepsi toplandığında hz ömer devrine denk geliyordu o yüzden güzel insan hepsi bir bütün halde yol gösterici olarak insanlığa geldi.Kitaptan kasıt insanların bilgilenebileceği rehber edinebileceği sğreçlerdir diyebiliriz ..

Kutsal metinler hangi ümmete geliyorsa o dilde yayılması oluyor tevrat inci ve zeburda o topluluklar arasında ılk alınıyor sonrasında dünhya genelıne yayılıyor evrensel olduğu için o zamanların dılınde olanlarda o zamanın kuran ına davet edılıyor hanı derler ya haber kısa surede her yere ulaşır kendı dıllerınde dıye durum bundan ıbaret....

Kitap olarak değil uyarıcı ve ögretici olarak bütün halde indirilen kutsal metinlerdir

Dünya yeryüzeyi 6 günde oluşturulurken insana ve diğer canlı tabiatına yatlkın bir biçimde oluşturuldu Tevrat ve Zeburda kendi peygamberlerine geldiği dilde indirildi ALLAH ın aracı koymasına gerek yok ALLAH kutsal sözlerini bir çok şekilde peygamberlere iletmiştir bunların yayılması peygamberlerin baglı oldukları ılk toplumlarıyla olur sonrasında halka halka dagılım göstrerek dunya yeryuzeyıne kutsal metınler dagılır Kuran dunya yeryuzeyıne gelmış tum peygamberlerı kabul eder ıslamıyette tum peygamberlerı kabul eder hıcbır peygamberı dışlamaz cunku her bırı ALLAH ın sözlerıdır.

Kuranın yayılması yanı ıslamıyetın yayıldıgı yıllar çok zorlu ve cetın yıllardı hepsı gelen her ayet ve sure hayvan derılerıne yazılırdı sonra sonra bır butun halıne gelıp kuranın tamamını oluşturdu kuran dakı okuma tarzı ve hesaplamar hepsı uyum ıcerısındedır her bır yerı farklı kodlamaları ebced hesaplarını bızlere verır derın ıncelenmesı gereken kutsal metınlerdır dıyebılırım

Öyle.

kusursuz agnostik

Yeni üye
Yeni Üye
Kusurlu olan insanın yaşayış tarzı ve biçimleriydi İnsan sistemsel anlamda yaşam için son derece kusursuz yaratıldı fakat seçme ve özgür iradeyi kullanma hakkını yüce allah insanlara bıraktı gerçek hakiki kullarını görmeden inanan kullarını görme adına alın teri dökme adına biz insanlara bu özelliği bahşetti ALLAH isteseydi insanın iradesini ve akli özelliğini bizlere serbest bırakmazdı ama o dogru olanı bıraktı seçimi insanlara özgür kıldı...

ALLAH ın sözde durmadığını nereden kestiriyorsun yada neyi kastettin anlayamadım ALLAH verdiği sözde durur bundan şüphe dahi etmemek gerekir..Kuran dan önceki kutsal metinlerde oynamalar olmuş olabilir fakat son din kuran kıyamete kadar orjınal halıyle korunacağı sozunu bız ınsanlara söylemıstır ve bu soz halen tutulmakta Son peygamber Hz Muhammed SAV dir ve son kutsal metinde KURAN dır tüm dınlerın butun halı genısletılmış halı kuranda mevcuttur..

Sorun değil ben yorulmam sen yorulursun

Kuranı kitap olarak indirdik derken bir öğretici yol gösterici olarak sunduk demek istemesidir o zamanların devirlerinde ayetller hayvan derilerine yazılırdı hepsi hayvan derilerinin üzerindeydi zorlu ve cetin yıllardı çok zor şartlar altında mücadeleler verildi ve bütün halde hepsi toplandığında hz ömer devrine denk geliyordu o yüzden güzel insan hepsi bir bütün halde yol gösterici olarak insanlığa geldi.Kitaptan kasıt insanların bilgilenebileceği rehber edinebileceği sğreçlerdir diyebiliriz ..

Kutsal metinler hangi ümmete geliyorsa o dilde yayılması oluyor tevrat inci ve zeburda o topluluklar arasında ılk alınıyor sonrasında dünhya genelıne yayılıyor evrensel olduğu için o zamanların dılınde olanlarda o zamanın kuran ına davet edılıyor hanı derler ya haber kısa surede her yere ulaşır kendı dıllerınde dıye durum bundan ıbaret....

Kitap olarak değil uyarıcı ve ögretici olarak bütün halde indirilen kutsal metinlerdir

Dünya yeryüzeyi 6 günde oluşturulurken insana ve diğer canlı tabiatına yatlkın bir biçimde oluşturuldu Tevrat ve Zeburda kendi peygamberlerine geldiği dilde indirildi ALLAH ın aracı koymasına gerek yok ALLAH kutsal sözlerini bir çok şekilde peygamberlere iletmiştir bunların yayılması peygamberlerin baglı oldukları ılk toplumlarıyla olur sonrasında halka halka dagılım göstrerek dunya yeryuzeyıne kutsal metınler dagılır Kuran dunya yeryuzeyıne gelmış tum peygamberlerı kabul eder ıslamıyette tum peygamberlerı kabul eder hıcbır peygamberı dışlamaz cunku her bırı ALLAH ın sözlerıdır.

Kuranın yayılması yanı ıslamıyetın yayıldıgı yıllar çok zorlu ve cetın yıllardı hepsı gelen her ayet ve sure hayvan derılerıne yazılırdı sonra sonra bır butun halıne gelıp kuranın tamamını oluşturdu kuran dakı okuma tarzı ve hesaplamar hepsı uyum ıcerısındedır her bır yerı farklı kodlamaları ebced hesaplarını bızlere verır derın ıncelenmesı gereken kutsal metınlerdır dıyebılırım

Öyle.
kusurlu olan insanın yaşayış tarzı olamaz, kusurlu olan insanın yaşayış tarzına yanlış yön veren ayetlerdir.çünkü her inan doğarken masum ve iyi dogar.. onu kötü yapan ayetlerdir.
zamanla yorulursan , anlarım, benım öyle bir derdim yok aslada olmadı sayın elbiss.
insnların mükemmel yaratılmadıgınıda ispatlıyalım..

YARATILIŞ MÜKEMMEL DEĞİL, ERKEKLERDE KADIN ORGANI YANİ MEME VARDIR..

arkadaşlar biyolojık olarak erkelerde kadın hormonu varmış. ve bu yüzden erkelerde kadın memesi oldugu anlatılıyorkı oldukça mantıklıdır. sperm donemınde olusan
dna kodlaması tüm canlıları dişi olarak kodluyor fakat daha sonra gilzi bir akıl devreye giriyor ve erkek ve kadın ayrımı yapıyor. peki? neden bu gizli akıl ilk başta erkege kadın

memesı veriyor. demekkı yaratılış oldukça kusurludur. ama islamdaki bir ayet yaratılışın kusursuz oldugunu savunur.
(32/SECDE-7: Ki O, yarattığı her şeyi en güzel yapan ve insanı yaratmaya bir çamurdan başlayandır.) / Ali Fikri Yavuz (32/SECDE-7: O’dur ki, yarattığı her şeyi güzel yarattı ve insanı yaratmağa bir çamurdan başladı.)
erkelerde kadın memesi olması bu ayetin yalan oldugunu tamamen ispatlıyor. erkek ve kadın ayrı bir türdür. erkelerdekı kadın memesi ise yaratılışın en? kadar
kusurlu oldugunu ispatlıyor.
(95/TÎN-4: Gerçekten biz "İnsan"ı en güzel bir sûrette yarattık.) / Ahmet Tekin (95/TÎN-4: Biz insanı en güzel bir biçimde, en güzel duygularla, ilâhî ahlâk ile ahlâklanacak güzellikte, hayat şartlarına katlanabilecek, dünyadaki sorumluluğunu üstlenebilecek mükemmeliyette imkân ve kabiliyetlerle yarattık.)

ya sen gerçekten anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun,
diyorumki açıkçaayetlerde yazılmış son din yahudizm son kitap tevrat ve son peygamber musadır denmiş,
bu ayetler dogruysa incil ve kuran sahtedir. bundan kral ispatmı olur?
kafan almıyor değilmi? tabıkı kuranda böyle ayetler olucak çünku kuran 4500 yıl önce yazıldı kuranı yazan musadır kuranda tevrat 2.dir..
aç bakalım tevratta muhammede islamla alakalı ıayet varmı? 1 tane bile yok . çünkü ayete gerek yok.
tevrat ilk kitap oldugu için musanın sözleridir. kurandada çoğuayette musa ismi geçer neden çünkü kuranı gerçekten musayazmıştır...
kuranın çog uayetlerine baktıgımızda musa ismini sık sık telafuzz ederiz sadece 1 ayette muhammed ismi geçer...
﴾157﴿

Onlar, ellerindeki Tevrat’ta ve İncil’de yazılı buldukları o elçiye, o ümmî peygambere uyarlar. Peygamber onlara iyiliği emreder ve onları kötülükten meneder; yine onlara temiz şeyleri helâl, pis şeyleri haram kılar. Ağırlıklarını kaldırır, üzerlerindeki zincirleri çözer. O peygambere inanan, onu koruyup destekleyen, ona yardım eden ve onunla birlikte gönderilen nura uyanlar, işte bunlardır kurtuluşa erenler.
kitap olarak inmemiş derken hata üstüne hata yapıyorsun, kitap olarak inmiş işte illaki ayetimi gösterelim,?
o zaman mealciler geri zekalı bunu demeye getiriyorsun..
yanlışmı anladım?
zuhruf.3: O'nu düşünüp kavrayabilmeniz için, Arapça bir kitap olarak indirdik.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç