Sizce tesadüf ve şans ne kadar gerçektir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Farkeder mi tarafından oluşturulan Sizce tesadüf ve şans ne kadar gerçektir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 582 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Sizce tesadüf ve şans ne kadar gerçektir?
Konbuyu başlatan Farkeder mi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ls2

Farkeder mi

Yeni üye
Yeni Üye
Soru basit. Tesadüfe ve şansa inanıyor musunuz? Yoksa herşey enerjiyle mi alakalı? Ya da olması gereken şeyler mi oluyor? Ne dersiniz?

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Soru basit. Tesadüfe ve şansa inanıyor musunuz? Yoksa herşey enerjiyle mi alakalı? Ya da olması gereken şeyler mi oluyor? Ne dersiniz?

Kadere inanıyorum, bunu yanında tesadüf ve şansada inanıyorum; önemsiz bir süre şeyin şansla alakası olduğuna inanıyorum, önemli şeylerin ise en azından geneli kader ile alakası olduğuna inanıyorum. Enerjiyle nasıl alakası olabilirki?

Olması gereken şeyler nelerdir? Bunu biz kendimiz belirliyoruz, çoğusunu… Kendi karakterimiz dahilinde seçenekler belirleniyor; ancak bundan sonrası kadere veya şansa kalmış... Kader insana normalde aşık olacağı birine nefret ettiremez, ancak karşısına o kişiyi çıkartabilir. İnancım böyle...

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
Tesadüf şans enerji hepsi aynı mantıkta çalışıyor aslında, iyi insanlar kendine benzerleri çekiyor, kötülerde kötüleri..
insan başına kötü olay geldiğini zannediyor ama halbuki o onun iyiliği için,tekamül etmesi için.

Knight

Felsefe.net
Yeni Üye
Tesadüf, ilişkisi henüz açıklanamayan durumlar için söylenir. :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Her şeyin belli bir plana bağlı ilerlemesi sebebi ile tesadüf sandıklarımız aslında yaşam planımızın bir parçası olabilir. Örnek vermek gerekirse diğer başlıkta konuştuğumuz intihar eden kadını kurtaran gencin orada tesadüf eseri bulunduğunu düşünmüyorum. Yaşam planımıza en uygun olaylarla-kişilerle karşılaşıyoruz ki öğrenmemiz gereken dersleri alabilelim.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Rüyamda gelecekte yaşayacağım bir şeyi görmüştüm. kendi algımda teyidinide yaptım. bu benim için %100 gerçektir. peki bu nasıl olur? zihnim bu geleceği bana nasıl gösterdi? bilmiyorum. gerek tanrılar,doğaüstü güçler veya tanrıyla,gerek akıl ve felsefe ile ,gerekse bilimsel metod ile şu ana kadar yapılmış tüm açıklamaların gerçek denilen şey karşısında yetersiz olduğunu düşünüyorum. özetle; hakkında şu an için en ufak bilgimizin bile olmadığı bir kader olabilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç