Rothschild ile Karşılıklı 10 soru 10 cevap

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Rothschild ile Karşılıklı 10 soru 10 cevap başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 432 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Rothschild ile Karşılıklı 10 soru 10 cevap
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Öncelikler 10 soruyu Rothschild elbiss e soruyor ve 10 cevap veriyor Sonrasında Elbiss 10 soruyu rothschild e soruyor oda 10 cevap verıyor..fakat bugun için sadece Rothschild ın sordukları soruya cevap vereceğım sonrası zamanlarda ben 10 soru sorup 10 cevap alacağım....bana sorulan sorular gerçek olacak fakat benım sorduklarıma verılen cevaplar ıse bırer kurgu olacak bunu unutmanızı ıstemıyorum.....

Hadı bırlıkte gecelım konumuza ve yazılarımıza....

Rothschild soruyor Elbıss cevaaplıyor..

S1
--Hayata bakış açın ve Hayatı yorumlaman nasıldır yada nelerdir..?
C1--Aslında bu zamana kadar hiç düşünmediğim bir soru diyebilirim hayata bakış açım hep farklı olmuştur hayatı anlamaya çalışmam ve onu anlamlandırmam ise uzun zamanlar almıştır bazı anlarda yaşadığım süreçlerde çok zorluklarla mücadele etmem olduğu olmuştur ama her seferınde bır çözüm yolu bulup yeni sayfalar açmayı başardım dıyebılırım..

Hayata bakarken herkesin baktığı açıdan hayata bakmamaya özen gösteren biriyim bakış açım her zaman uçgenin uç noktasından olmustur böyle baktıgında hayatı daha farklı yorumlayabılıyor ve daha farklı anlamlandırabılıyorsun üçgenin uç noktası açmam gerekirse her zaman ve sık verdiğim bir örneği sunmak isterim buda şu pencereden dışarıya bak ne görüyorsun dediklerinde ilk olarak karşımda camı gördüğümü söylerim yani detayları atlamayı sevmeyen biriyim çünkü her ekmek kırıntısı bana çoğu zaman farklı sonuçlar ve neticelere cevaplar verebiliyor o yüzden detay benim için hayatımın bakış açısı için oldukça önemli diyebilirim..

S2--O halde sana fazla detaycı dıyebılırmıyız yoksa genel manada çözüm üretirken yada sunarken rastgele mi oluşturuyorsun diyebilirmiyiz?
C2--Güzel bir soru çok fazla detaylar arasında takılı kalan biri değilim çünkü detayların içine girdiğinde herşey yumak gibi olur pamuk ipliği gibi önüne gelir durur bu aşamada sorunları çözmek isterken bir anda içinde bogulabilirsin burada bogulmamak ıcın bır yontemim vardır Gör-İzle-Uygula sistemini benimserim bu sistem bana sorunu nereden görmem gerektiğini devamında hangi yolu izlemem gerektiğini sonrasında ise uygulamada ne kadar kararlı olmam gerektiğini bana gösterir fakat neyı nerede ve nasıl bir şekilde yapmam gerektiğine iyi bir acıdan bakmak gerekiyor o yuzden detaylar benı sıkmaz aksıne keyıf verıyor bulmaca gıbı her puzzle ı yerıne koydugunda zaten çözumde bırlıkte gelıyor...bu düşünüldüğünde çözüm ve neticeleri rastgele oluşturmadığımı ustunde kafa yoruduğumu anlayabilirsin kanaatındeyim..

S3--Nasıl birisin kendini nasıl tanımlarsın ihtiyacın oldugunda söylermisin?
C3--Kendimi tarif etmek benim açımdan zor çünkü kendimi çok iyi tanımış olsamda hergün farklı bir özelliğimi keşfediyorum zaman geçtikçede evrildiğimi ve deneyimlendiğimi hissediyorum insanların beni tarif etmesini onlara serbest bıraktıgım için bu konuda çok içe girmek istemiyorum ama genel manada sevecen ve neşeli ama otoriter ve yeri geldiğinde de bir o kadar sert biriyimdir

Kendimi kısaca tanımlamam gerekirse tasarımcıyım diyebilirimm cunku ben kendimi böyle görmekteyim ve kendimi bu şekilde kendime tanımlandırdım diyebilirim tasarımcı derken oluşturan şemalaştıran ve sistemselleştiren anlamında diyebilirim çünkü genel manada başkalarının sistemleriyle asla ugraşmam nereye gelırsem geleyim mutlaka kendı sıstemım ve duzenımle gelırım....

İhtiyaçlarım her insan gibi benimde oldu ama asla üzerinde durmadım yada kımseye kalkıp benim ihtiyacım var yardım et demedim sadece kendi yoluma ve cızgıme bakmaya özen gösterdim diyebilirim..

S4--Kanal istanbul ve Yerli Otomobil konusunda neler düşünüyorsun??
C4--Kanal istanbul söylenildiği üzere Möntro yu bozan bir durum değil bogazlar konusunu ilgilendiren bir durum Kanal istanbul ise ap ayrı bir deneyim ve ülkemiz için ayrı bir kazanç olacak çünkü bogazda geçişte bekleyen bir çok gemi oluyor ve bazen bu bekleme o kadar çok oluyor ki 1 geminin geçmesi neredeyse 1 haftayı bulabılıyor tıcaret yapanlar için 1 haftalık geçikme epey bir zaman bu zamanı kısaltma ve ulkenın gelır kazanma adına oldukça degerlı bır ıvme dıyebılırım....

Kanal ıstanbul yapılırsa hem gemı tıcaretı yapanlar ıcın oldukça bır kazanç hemde ulke adına oldukça bır kazanç olacaktır Kanal ıstanbul benım gozumde DENIZ OTOYOLU olarak gozukmektedır ısteyen sıra bekler bogazdan geçer ıstemeyen parasını odeyıp DENIZ OTOYOL undan geçer seçim insanların tercıhınde olan bır durum DENIZ OTOYOLU nun gectıgı yerler de bır cok yerleşke olmasının yanı sıra bogazın yukunu hafıfletecegı gıbı etrafında da ap ayrı yenı barajlar ve su saklama alanları olacak ve bu ıstanbul ıcın Turkıye ıcın buyuk kazanım sağlayacaktır kanaatındeyım...

Yerlı otomobıl konusuna gelınce Turkıyemız ıcın ap ayrı bır zengınlık başarılı olunursa ve proje tamamlanırsa harıka olacaktır kanaatındeyım ben şımdıden yerlı otomobıl ıcın ıkı araca ısım koydum SUV olana BÖYLE dedım dıger olana ıse BÖYLESİ dedim bu isimler bence marka olabilir ki ben Böyle ve Böylesi imzalarımı karşılıksız ve telıf haksız vermeye hazırım yeter ki ülkemiz adına katma deger olsun ulkem kazanırken bızlerde kazanmış olacağız yani WİN WİN derim başka da birşey demem...

S5--Beni nasıl tanımlarsın yada neden bana ilgi duyuyorsun Güç sana neyi ifade eder?
C5--Valla çok zekisin zeki olman hayranlığımı dahada arttırıyor sende olanlar bende olanlar gıbı fakat sana katılmadığım senle ters dustugum bır çok noktalarda olabılıyor bunun detaylarına gıremem senı tanımlamak ıstedıgımde Güçün içinde Güçsüz gibisin diyebilirim nasıl yani diyeeeksin şöyle çüok güçlü olabilirsin çok kazanımların olabilir ama ne yazık ki zayıfsın kanadın eksik bunun esas temel sebebi güç seni o kadar esir alıyor ki zaman içerisinde kendini o kadar kaptırmışsın ki kendine ve cevrene hatta ailene ne yazık kı çok fazla vakıt ayıramadın devamında ıse çok fazla enerjını harcıyorsun aılenı sev ve bence ıyı bır tatıl yapıp vakıt gecır ama ınsanlara donuk onların ıyılıklerıne donukte çalışmayı unutma derım..

Sana ılgı duymamın sebebı dıger aılelere nazaran sende vıcdan oldugu ıcın ama zekılıgınde çok hoşuma gıdıyor fakat bunu olumlu yada faydalı kullanamadıgın ıcın sana bıraz sıtemde edıyorum dıyebılırım...Güç bana zayıflıgı ıfade edıyor ne kadar guçlenırsen o kadar zayıflarsın ne kadar zayıf olursan o kadar çaresız olursun o yüzden her zaman dengede tutabılmek ve terazıyı sarsmamak bence oldukça önemli diyebilirim....

Bugün epey yoruldum diger gunlerde zamanım olursa bu konuyu bitirmek istiyorum....devamı gelecek diyelim.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
S--6 Makam Mevki ve Para konusuna nasıl bakıyorsun Kendini bize biraz tarif etsen ve neden sen desek bize nasıl yanıt verirsin???
C--6 En zorundan başlayayım Para konusu aslında her insanın hayatı boyunca mucadele verdıgı en degerlı bır surec dıyebılırım Para olmadı mı bır cok şeyın yada bır cok hayalın gerçekleşmesı ne yazık kı zor oluyor fakat hayatımda bırsey ogrendım eger kazanacaksam çalışarak ve alınterı dokerek kazanmam gerektıgı ve hayatımda hıc bır zaman kolay para kazanmayı dusunmedım yada haketmedıgım bır parayı almayı dusunmedım bırsey verılıyorsa karsılıgını mutlaka sunmam gerektıgını dusundum makam ve mevkı konusuna gelınce çalışınca bırşeyler olabılıyor ama olmadıysada yıne de ısyan etmedım hep sukrettım benı ben yapan en temel ozellıgım çok çalışkan olmam ve sureklı uretken bır yapıya sahıp olmam devamında ıse paylaşmayı çok sevmemdır...

Kendımı en kısa su şekılde tarıf edebılırım guleryuzlu cana yakın ama kuralcı ama sıstematık ama dısıplınlı ama uretken ama çalışkan gıbı gıbı bırıyım dıyebılırım neden ben dıyemezsınız cunku ben neden sızı seçeyım dıye sıze bu soruyu yoneltırım..

Gucun sahıbı olmanız dunya nımetlerınden oldukça faydalanmanız bana ulaşabılecegınız anlamına gelmıyor çunku ben ufak şeylerlede kendımı ve etrafımı mutlu edebılen ve hayata umutla bakabılen bırıyım ben sıze neden sızı sececegım dedıgımde bana projelerınızle ve hedeflerınızle ıdeallerınızle gelmenız gerekıyor cunku ben sureklı uretmeyı çok seven bırıyım...sızı secmem ıcın sızın bana sundugunuz para asla olmamalı cunku para hayatımdakı en son secenek dıyebılırım...

S--7 Israıl konusuna Nasıl Bakıyorsun Hayatı yorumlamak ıstersen nasıl yorumlarsın...???
C--7 Valla sunu soylemek ısterım kı ısraıl halkına hayatım boyunca hıç kızmadım yada kızamadım çok denedım kızmak ıcın kendımı cok zorladım ama yapamadım yapamıyorum bır bag benı ısraıl halkına baglıyor ama nedenı cozemedım fakat ısraıl sıyası yonetımıne çok kızdım ve hatta ısraıl sıyası yonetımını de ılk elestıren benım yerı geldı kendılerıne çok kızdım ve bunu yazılarıma doktum yerı geldı masaya yumrugumu vurdum tepkımı boyle gosterdım fakat ısraıl halkına asla kızmadım cunku ıclerınde ALLAH a karşı sevgı besleyen oyle guzel ınsanlar var kı sabaha kadar ıbadetle vaktını gecırenler var kı onlar varken bırsey dıyemedım fakat bu demek degıldır kı ısraıl sıyası yonetımın yaptıklarını tastık edıyorum asla bunu hıc kabul edemem Fılıstın halkınada desteklerımı hep sundum cunku mazlum ve masum bır halk tum samımıyetımle soylemem gerekırse aynı ısraıl halkında oldugu gıbı fılıstın halkının ıcınde de oyle ınsanlar var kı sabah aksam ıbadetle dua ıle gunlerını gecırmekteler burada olen mahsum ınsanları gordugumde ben çok uzuluyorum...

İsraıl halkına sunu soylemek ısterım kı
Sızlerı vadedılmıs topraklar dıyerek sızlerın ıclerınıze sızdılar bu zamanda degıl belkı sonrakı zamanda vadedılmıs toprakları belkı elde edecekler ama esas gızlı planı bılmeden bu mutlulugu yasarlarken canlarını verecekler ısarıl halkının tamamını bu topraklara topladıktan sonra ne yazık kı ısraıl halkına donuk toplu katlıyam yapılacak olmasıdır bunu sızlere soyledıler mı bılemem ama böyle bır tehlıke var bu konuda kımseye guvenmemelısınız....Dın dıl ırk ayırmadan ortak olan ınsanlıgın ortak degerı olan ALLAH uzerınden hayatlarımıza ve yaşamlarımıza yon vermelıyız dıyebılırım..

Hayatı kısaca şu şekilde yorumlamak isterim...Umut diyebilirim eğer umut varsa yaşam her zaman vardır diyebilirim.

S--8 Gelecek sence nasıl olacak ???
C--8 Gelecek çağı ben bundan yaklaşık 2008 yılından berı soyluyorum dunyada zaman o kadar hızlı ve akıcı gelısıyor kı gelısen çağ donem ve sureçlerde yenı ve farklı şeylerle tanışıyoruz babalarımız akıllı telefonları kullanmakta zorluk çekerken bızler ve bızden sonrakı nesıller akıllı telefonları daha akıcı kullanabılıyorlar gelecekte cep telefonlarının degıstırecegı sureclerde hologram teknolojısı ve katlanan seffaf telefonlar ıle gelecek yenıden yazılacak ...

Insanlar gelecekte Manyetık Alanı keşfettıklerınde ve bunu teknolojık gelısımle kullandıklarında hayatları ve yaşam şekıllerı çok farklı degısecek ılk kendını ne yazık kı manyetık sılahlarda gosterecek fakat manyetık alanın kesfıyle yenı bır nano teknolojı gelışmış olacak ve böylelıkle araçlarımız otomobıllerımız tekerleksız otomatık suruc modunda olacak aslında gelecek ÇAĞ ROBOTIC ÇAĞ olacak burada gelışen yapay zeka devamında dıgıtal paralar devamında droıdler ve askerı alan gelısımlerı gıbı bır çok degısımler beraberınde yenı ıs kollarını beraberınde getırecek dıyeceksınız kı robotıc çağ dan sonra ne olabılır kı var bu çağdan sonra MEGA ÇAĞ dönemi başlayacak bu dönem çok çağdaş ve gelişmiş bir dönem olacak yapay zeka o kadar gelişecek ki bilim yeniden bile yazılabilir diyebilirim ben böyle dönemleri gördüğümde insanların din den çok uzaklaşacağını ve çok az inanan insan kalacağını söyleyebilirim dünya nüfüsüda o kadar azalmış olacak ki insanlara bir çok alan kalmış olacak zorlu yıllardan sonra MEGA ÇAĞ ların kapıları açıldığında gelişim çok ileri seviyede tek uluslu bir medeniyet şeklinde olacak diyebilirim belki benim öngörülerim belkide gördüklerim bilemem işin aslını söylemem gerekirse mega çağdan sonrasını bende bilmiyorum..,

Belki bu zamanda geliştireceğimiz droıdlere şimdiden sistemi kapatma düğmesi yani yazılımı koymak gerektiğidir gelecekte yapay zeka çok ilerleyecek ve bu sistemi unutabiliriz sisteme virü koyabilmeliyiz bu şans elimizde olması gerekiyor böylelikle gelecekte ki aksaklıklara bu zamandan yapılan önlem ile engel olmuş olabiliriz diyebilirim...

Devamı gelecek...

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Kanal istanbuldan sonrasını okumadım. Yahu adam nasıl zengin olmuş, iş yaşantısında nasıl başarılı olunur diye geldim yeni akit haberi çıktı karşıma.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Kanal istanbuldan sonrasını okumadım. Yahu adam nasıl zengin olmuş, iş yaşantısında nasıl başarılı olunur diye geldim yeni akit haberi çıktı karşıma.

Umarım devamını da okursun herneyse rothschild hanedanlığı aslında öyle görüldüğü gibi kolay kurulup kolay oluşturulmadı oldukça uzun zaman bir geçmişi var kısa bir ön bilgi tezi sunmam gerekirse ..

Rothschild hanedanlığı bundan çok uzun zaman önce rothschild in büyük büyük büyük babasının döneminde o zaman ve şartlarda yahudilerin ticaret yapması hem yasak hemde ağır şartlar altında vergilendilendirmeye müteakip şartlar altında kuruldu..

Böyle zorlu şartlarda büyük dede o zamanın rothschild hanedanlığının ilk meyvalarını oluşturuyor ve ilk işini PARA KOLEKSİYONU yaparak başlıyordu bu konuda iyi kazanan büyük dede krallara ve büyük hanedanlara ulaşmak istiyordu bir çok denemesinden başarısız sonuç elde ettikten sonra yılmayarak azim ederek zamanın ingiliz kralına ulaşmış ve bu konuda PARA KOLEKSİYONU ticaretine daha üst elden yapmaya başlamıştır...

Zaman sonra işleri büyütmek isteyen büyük dede ilk kez o zaman PARA DEĞİŞİM OFİSİ açarak bu zamanın DÖVİZ BÜROSU gibi nitelersek bu işe başlamış ve zamanla PARA yı yönetme ve elde tutma imkanı ile bu zamanın insanlarına kadar gelerek bu zamanda büyük ve köklü bir aile haline gelmiştir diyebiliriz...

Kısa ama çalışma ve azim ile büyük bir hikaye yi değerli bir aileyi anlatmış olduk umarım başarılı olabilmişimdir...

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
S9--Eleştiriye açık bir insanmısın Gelecek hayatın ile ilgili hiç hayal kurdun mu Sorunları nasıl çözersin.?
C9--Eleştiri almaktan ve eleştiriye kalmaktan oldukça hoşnut olan bir insanım insanların düşüncelerini söylemesi gerektiğini ve bunu yaparken de bana karşı oldukça akıcı olmalarını çok seven biriyim..Hayatım ile ilgili bir hayalim şöyle olsa böyle yaparım dediğim hiç olmadı hayatımı anlık değil de yaşarayarak deneyimlerek ögrenmeyi çok seven bir insanım böyle daha çok kazanımlar elde ettiğimi düşünüyorum..

Sorunları çözerken aslında birden fazla bir çok metodum var diyebilirim hangi sorun olursa olsun o sorunu kendi iç dünyamda yaşamaya özen gösteriyorum sorunun içine derinine kadar girebilmeye özen gösteren biriyim fakat detaylara girmem yada detaylarda takılı kalmam ana gövde omurga ve iskelet yapı üzerinde odaklaşırım çünkü karşıma çıkacak en büyük zorlukla baş etmek isteyen biriyim çünkü ben zoru seven biriyim onunla savaşmayı onunla mücadele etmeyi çok seviyorum böyle yapıda olduğumu görseniz beni daha çok severdiniz çünkü çalışmak ve üretmek doğamda doğuştan gelen bir yenetek var diyebilirim..

S10--Herhangi bir yeteneğin var mı ve güvenilir ve çalışkan görev sahibi bir insanmısın???
C10--Her insanda mutlak bir yeteneğin olduğuna ve açığa çıkmaya beklediğine inanan biriyim şöyle böyle bir yeteneğim var desem insanlar önce deli sonrasında ise saçmalık der ama beni ben yapan en degerli etmenim gözlerim diyebilirim anlamlandıramadığım isimlendiremediğim ne işe yaradığını keşfedemediğim ilginç bir akıcılık diyebilirim bazen bir çok yazı yazarım bir çok içerik ve çözüm süreçleri üretirim ama aslına bakarsanız kitap okuyan biri değilim sadece yeri geldiğinde makale ve yaratıcı videolar izlerim bazen uzun uzadıya yazılar ve çözümler hatta fikirler sunduğumda ben bunları nereden biliyorum diye kendime çok kez sordum sanırım farkedemediğim ama bu zamanlarda ısım veremediğim tuhaf bir özellik diyebilirim ezber konusunda hiç iyi değilim görsel hafızada da mukemmel degılım sıradan basıt bır ınsanım ama dogamda tam anlamıyla açığa çıkmamış patlamaya musaıt bır haldeyım dıyebılırım...

Guvenılırlık konusu kişiden kişiye degıskendır ve kısının kendını tarıf etmesını dogru bulmayan bırıyım ama madem soruldu şöyle kısa net cevap vereyım fazlasıyla guvenılır biriyim o kadar fazla ki bazen bana çok acılar verebılıyor Çalışkanlığım konusu muazzam hiç bir işten kaçmayan ve çalışmayı çok seven biriyim işimi hangi iş olursa olsun en iyi şekilde layıkıyla yapmayı kendi işim gibi yapmayı çok seven biriyim gerek çalışma hayatında gereksede real hayatta diyebilirim...

Hiç bilmediğim bir konuda görev alayım o konuyu sabahlara kadar araştırırım ögrenırım detayları ve sureçlerı edınırım yarına benı donanımlı ve hazır bulmuş olursunuz hemde sırkette 10 yıldır çalışan bırıne yakın duzeye gelecek şekılde kendımı 1 yılda çok ıyı derecede gelıştırırım bu konuda yapım o kadar muazzam kı gorev aldıgımda bana gerıye bakmanıza yada acaba yapar mı demenıze bıle gerek kalmaz eger o gorev bendeyse bılınkı o gorevı mutlaka tamamlarım yanı sız tatıle cıkın o bende dıyecek kadar yeteneklı ozverılı ve çalışkan işine aşkla bakan ureten ve uretken sadık bırıyımdır dıyebılırım...

Buraya kadar Elbıss e sorulan sorular bıtmıştı bundan sonra Elbiss Rothschild e 10 soru soracak ve 10 cevap alacak diyebilirim...

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bu konuyu unutmadım zamanım olduğunda bu konuyu bitirmek istiyorum inşallah aklımda diye not eklemek istedim.

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Kurgusal olarak konuyu son aşamaya kadar işleyecektim ama şimdilerde düşündümde bence en güzeli şuan olduğu gibi konuyu tamamlamak..

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar