Popülerlik Denen Saçmalık

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde OnlyBlack tarafından oluşturulan Popülerlik Denen Saçmalık başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,157 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Popülerlik Denen Saçmalık
Konbuyu başlatan OnlyBlack
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan birazdahaderinmavi

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
valla öyle bir haldeyiz ki, kültürün (yandaşı olmasak da) 'popüleri' bile kabulümüzdür... yeter ki, yeni bir ortaçağa, yeni barbarlığa sürüklenmeyelim... aslında sevgili nejdet'i anlıyorum... popüler kültür, egemen olanın popular olan için (yani halk için, ahali için, yahut egemenlik altında tuttuğu sınıflar için) ürettirdiği kültürdür... ama üçüncü dünya savaşı kapımızdadır; eğer henüz başlamadıysa, taraflar hazırlığını tamamlayamadığı içindir... dolayısıyla, kültüre benzeyen ne varsa, insana benzeterek arkasında durmalıyız... gibime geliyor...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
haklısın dost, dışlamak adına değildir eleştirilerim; daha güzeli yaratabilir miyiz kaygısı ile...

Son düzenleme:

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
ayrıca, popülizmin çarpıklığını genç yaşta duyumsayarak forum açan arkadaşa teşekkür ediyorum. hem konu ve içerik açısından hem de önceki dostlarla atışmamı/tartışmamı sağladığından...

Rica ederim bu konu zaten benimde en baştan beri kafamı kurcalıyordu.Bir de insan gözlemledikçe daha iyi anlıyormuş ben bunun farkına vardım.Yani ben de o ortamların içinden geçtim daha yakından gözlemledim ve cidden saçma ve komik geldi.Bu yüzden konuyu açtım bazı şeyleri değiştiremesekte böyle tartışmak güzel ayrıca ben teşekkür ederim yeni olduğum halde ve yaşım dolayısıyla hiç yabancılık çektırmediğiniz için :))

rock

Felsefe.net
Yeni Üye
Popülerliği sevmemek imkansızdır, ben çevremde çok popülerim ve mutluyum.

Son düzenleme:

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Popülerliği sevmemek için ezilmiş bir kişiliğe sahip olmak gerekiyor, ben çevremde çok popülerim ve mutluyum. İnternette de fenomen sayılırım. Popüler olmayanlar bu duyguyu anlayamaz.

Yanlıs düşünüyorsunuz tamam anlıyorum sanatçılar veya işinde çok iyi olanlara birsey demiyorum bu konu çok daha farklı.Mesela çok çalışmıştır bir insan çaba sarf etmistir işi için.Ve kariyer yapmıştır iste bu insanın popülerliği konuşulur.Ama sosyal medyada takipçi ve beğeni sayısıyla tanımadiğimiz ne olduğunu bilmediğimiz bir sürü insanı ekleyip beğeni dilenerek popüler olunmaz.Öyle olanlarda kendilerini kandırmaktan başka birsey yapmaz.Onlar kendilerini popüler sanar ama bir süreliğine sonrasinda ise cevresindeki herkes gidince hayal kırıklığı yaşar.Çünkü kariyer yapacağı ya da mutlu olacağı hiçbir isi yoktur.O bütün vaktini sosyal medyada popüler olmak icin harcamıştır.Ve siz ezilmiş kişilik derken benden bahsediyorsanız ezilmis bi kişiliğim olsaydı ben şu anda burda rahatlıkla düsüncelerimi paylaşamazdım.Ben orda burda beğeni dilenerek tanimadigim insanlarla konusarak popüler olma yolunu da seçebilirdim hatta okulumda o kadar çok kendini popüler sanan insan beni aralarına davet ettiklerinde yanlarına giderdim.Nasıl olsa yaşıtlarım hep aynı şekilde takılıyorlar ve mutlu gorünüyorlar der umursamazdim. Ama ben bu saçmalığı fark edip onlardan uzak durmayı seçtim.Eğer bir gün popüler olmak istersem bunu kendi emeğimle.işimle ve kariyerimle başarırım zaten. Hala düsüncelerimi rahatlıkla söyleyebilmemi yada kendi mutlulugum için bazı durumlara karşı çıkmam eziklikse haklısinız ne diyim.

rock

Felsefe.net
Yeni Üye
Yanlıs düşünüyorsunuz tamam anlıyorum sanatçılar veya işinde çok iyi olanlara birsey demiyorum bu konu çok daha farklı.Mesela çok çalışmıştır bir insan çaba sarf etmistir işi için.Ve kariyer yapmıştır iste bu insanın popülerliği konuşulur.Ama sosyal medyada takipçi ve beğeni sayısıyla tanımadiğimiz ne olduğunu bilmediğimiz bir sürü insanı ekleyip beğeni dilenerek popüler olunmaz.Öyle olanlarda kendilerini kandırmaktan başka birsey yapmaz.Onlar kendilerini popüler sanar ama bir süreliğine sonrasinda ise cevresindeki herkes gidince hayal kırıklığı yaşar.Çünkü kariyer yapacağı ya da mutlu olacağı hiçbir isi yoktur.O bütün vaktini sosyal medyada popüler olmak icin harcamıştır.Ve siz ezilmiş kişilik derken benden bahsediyorsanız ezilmis bi kişiliğim olsaydı ben şu anda burda rahatlıkla düsüncelerimi paylaşamazdım.Ben orda burda beğeni dilenerek tanimadigim insanlarla konusarak popüler olma yolunu da seçebilirdim hatta okulumda o kadar çok kendini popüler sanan insan beni aralarına davet ettiklerinde yanlarına giderdim.Nasıl olsa yaşıtlarım hep aynı şekilde takılıyorlar ve mutlu gorünüyorlar der umursamazdim. Ama ben bu saçmalığı fark edip onlardan uzak durmayı seçtim.Eğer bir gün popüler olmak istersem bunu kendi emeğimle.işimle ve kariyerimle başarırım zaten. Hala düsüncelerimi rahatlıkla söyleyebilmemi yada kendi mutlulugum için bazı durumlara karşı çıkmam eziklikse haklısinız ne diyim.

çok güzel bir yazı tebrik ederim

Sildiğim yorum üzerinden manipülasyon yapıyorsun. minareye hava atmak için beni kullanmaya çalışman bile popüler olmak için çabaladığın anlamına geliyor. Popüler insanları yaftalamaya çalışıyorsun çünkü sen popüler değilsin.
Ezilmiş kişilik sahibi insanlar hep çevresi ile meşguldür ve başkalarının kusurlarını arar niye üstüne alınıyorsun ortaya söylenmiş bir sözdü. İnternette tanımadığım kişiler ile bende görüşmüyorum.

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
1.si ben hava atmadım Minare nickli kullanici kendisi görüşünü söyledi benimle ilgili bisey degil bu ayrica tesekkur ederim ona.Ve sildiğin yoruma gelince sildiğini bilmiyordum bana o sekilde geldi ve direk alinti yaptim.Sonradan silmen de beni ilgilendiren bisey degil sonucta gercek gorusunu gormus oldum.Olayi kavgaya cekmekte istemiyorum ama sen beni o yone itiyorsun ben sana sadece goruslerimi soyledim ustume de alinmadim dikkat edersen 'benden bahsediyorsan' dedim orda.Ayrica baskalarinin kusurlarini arayan sensin ben kimseyi kullanmadim o kisi geldi yorum yapti bunun sorumlusu nasil ben oluyorum bi anlatsana?

rock

Felsefe.net
Yeni Üye
1.si ben hava atmadım Minare nickli kullanici kendisi görüşünü söyledi benimle ilgili bisey degil bu ayrica tesekkur ederim ona.Ve sildiğin yoruma gelince sildiğini bilmiyordum bana o sekilde geldi ve direk alinti yaptim.Sonradan silmen de beni ilgilendiren bisey degil sonucta gercek gorusunu gormus oldum.Olayi kavgaya cekmekte istemiyorum ama sen beni o yone itiyorsun ben sana sadece goruslerimi soyledim ustume de alinmadim dikkat edersen 'benden bahsediyorsan' dedim orda.Ayrica baskalarinin kusurlarini arayan sensin ben kimseyi kullanmadim o kisi geldi yorum yapti bunun sorumlusu nasil ben oluyorum bi anlatsana?

popülerlik kınanacak hor görülecek aşağılanacak birşey değildir yazın baştan sona popüler kişileri kıskandıgını işaret ediyor. Popüler insanların internette yabancılarla tanışma tezin tümüyle safsata gerçek degil. kavga etmek isteyen yok fikrimizi yazmayalımmı?sakin ol dostum.

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
popülerlik kınanacak hor görülecek aşağılanacak birşey değildir yazın baştan sona popüler kişileri kıskandıgını işaret ediyor. Popüler insanların internette yabancılarla tanışma tezin tümüyle safsata gerçek degil. kavga etmek isteyen yok fikrimizi yazmayalımmı?sakin ol dostum.

Ben popüler kisileri kısanmıyorum eğer istersem kuşkusuz olurumda ama benim bahsettiğim popülerlik değil saçmalık.Cabalayarak olunur yoksa durduk yere beğeni takip sayisiyla olunmaz popüler diyorum ya olduklarini sanirlar.Belki senin cevrende öyle insanlar yoktur yabancilarla tanismiyorlardir cabaliyorlardir video vine vs cekiyorlardir anlarim ama benim cevrem sacmaliktan baska birsey degil.Ayrica sakinim ben.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Aslolan ve gerçek olan dostluktur. böyle şeyler sanrılar gibi. ne gerçekten bize aittir ne de gerçekten vardırlar.

aslında olmayan ama kamu içinde verilmiş belirsiz bir yer.

bunlara kamu tarafından oluşturulmuş benlikler der kierkegaard.

bu yaşta çevresel olana karşı kendine özgü duruşunu oluşturma çabanı tebrik ederim genç adam.

Son düzenleme:

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Aslolan ve gerçek olan dostluktur. böyle şeyler sanrılar gibi. ne gerçekten bize aittir ne de gerçekten vardırlar.

aslında olmayan ama kamu içinde verilmiş belirsiz bir yer.

bunlara kamu tarafından oluşturulmuş benlikler der kierkegaard.

bu yaşta çevresel olana karşı kendine özgü duruşunu oluşturma çabanı tebrik ederim genç adam.

Genç adam kim ? :smile:

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
tesekkurler :smile:

Son düzenleme:

rock

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben popüler kisileri kısanmıyorum eğer istersem kuşkusuz olurumda ama benim bahsettiğim popülerlik değil saçmalık.Cabalayarak olunur yoksa durduk yere beğeni takip sayisiyla olunmaz popüler diyorum ya olduklarini sanirlar.Belki senin cevrende öyle insanlar yoktur yabancilarla tanismiyorlardir cabaliyorlardir video vine vs cekiyorlardir anlarim ama benim cevrem sacmaliktan baska birsey degil.Ayrica sakinim ben.

popular olebilmek icin bu sitedesin okul arkadalarina bakin ben su sitede yaziyorum diye hava atmayi planliyorsun

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Senin amacın ne ya ?Sen çok cabaladin galiba populer olmak icin herkesi kendin gibi saniyorsun.Ama umrumda degil bunlar.Ben kendime bakarim senin yargilamalarina degil.Simdi istedigin gibi yargila.

ls2

Kahin
Onursal Üye
popular olebilmek icin bu sitedesin okul arkadalarina bakin ben su sitede yaziyorum diye hava atmayi planliyorsun

popülerliği paraya çevirebiliyorsan amenna .çeviremiyorsan hava gazı. abim mercedes almıştı bu araba insana kendini başka birşey zannettiriyor dedi. bir ara aldım 1 hafta falan kullandım harbiden bende kendimi bir b.k zannetmeye başladım. çok ilginç bişey. ancak hava gazı olduğunun farkına varmalı insan. popülerlikte böyle bişi işte.

rock

Felsefe.net
Yeni Üye
Senin amacın ne ya ?Sen çok cabaladin galiba populer olmak icin herkesi kendin gibi saniyorsun.Ama umrumda degil bunlar.Ben kendime bakarim senin yargilamalarina degil.Simdi istedigin gibi yargila.

popülerliği paraya çevirebiliyorsan amenna .çeviremiyorsan hava gazı. abim mercedes almıştı bu araba insana kendini başka birşey zannettiriyor dedi. bir ara aldım 1 hafta falan kullandım harbiden bende kendimi bir b.k zannetmeye başladım. çok ilginç bişey. ancak hava gazı olduğunun farkına varmalı insan. popülerlikte böyle bişi işte.

14 yasinda populerlikten anladigin bu iste senin begeni ile populer olunur saniyon.

populerlik para etmez ancak mutluluk verir, fark atarsin cevrene daha ne istiyon?

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Ben 14yasindayim ama senin beyin yasini baya bi aştığı kesin.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar