Paleolitik Ketojenik Diyet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bilimsel Araştırmalar kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Paleolitik Ketojenik Diyet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,290 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bilimsel Araştırmalar
Konu Başlığı Paleolitik Ketojenik Diyet
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mantıksız2022
M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Okullardan laboratuvarların kaldırılıp
Toplumun görünmeyen ortak bir iradesi, bilinci var. İstediğin kadar laboratuvar kur istediğin kadar bilim çalış toplumun istemediği bir şeyi kanıtlayamazsın.
Bu açıdan baktığımda bilimsel çalışmalar sadece bu çalışmaları yapanların kesesini doldurmayı sağlıyormuş gibi geliyor.
mantık, deney, gözlem, ölçme
Gözlemi veya deneyi yapan sensin ama, bir yandan da gözlemi kontrol eden bir güç olduğunu düşün.
Sani istediği şekilde manipüle edemez mi?
Üretim araçları gibi deney gözlem ölçme araçlarıda azınlığın elinde.
Çok güzel bir cümle ayakta alkışlıyorum. Söz konusu azınlığın fertlerinin, özellikle zengin olanların dişleri bile çürümüyor ve bilim bunu asla deneysel olarak ispatlayamaz.
Yani hasta, sakat, yoksul ve bunun gibi insanlar, bu şekilde bir çeşit seçilime uğruyorlar. Sınavı geçerlerse onlarda şanslı azınlıktan oluyorlar.
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
İnsanların anlayamadığı en önemli konulardan biri doğadaki vahşi yaşamla medeni yaşam arasında en ufak bir fark olmadığı gerçeğidir.
Gene matematikte ispatın kaldırılıp förmüllerin ezberletilmesi.(diğer ülkeleri bilmiyorum)
Zeka ve hafıza kabiliyetinin gerçekte aynı şey olduğunu biliyor muydun? Bak bunu bile ispatlayamazlar.
İnsan zekasının yetmediği şeyi ezberleyemez.
Okullarda en zeki öğrenciler her zaman hafızası güçlü olanlardır.
Hafızası zayıf öğrenci zeki olamaz.

T

TENTEN

Ziyaretçi
Toplumun görünmeyen ortak bir iradesi, bilinci var. İstediğin kadar laboratuvar kur istediğin kadar bilim çalış toplumun istemediği bir şeyi kanıtlayamazsın.
Bu açıdan baktığımda bilimsel çalışmalar sadece bu çalışmaları yapanların kesesini doldurmayı sağlıyormuş gibi geliyor.

Gözlemi veya deneyi yapan sensin ama, bir yandan da gözlemi kontrol eden bir güç olduğunu düşün.
Sani istediği şekilde manipüle edemez mi?

Çok güzel bir cümle ayakta alkışlıyorum. Söz konusu azınlığın fertlerinin, özellikle zengin olanların dişleri bile çürümüyor ve bilim bunu asla deneysel olarak ispatlayamaz.
Yani hasta, sakat, yoksul ve bunun gibi insanlar, bu şekilde bir çeşit seçilime uğruyorlar. Sınavı geçerlerse onlarda şanslı azınlıktan oluyorlar.
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
İnsanların anlayamadığı en önemli konulardan biri doğadaki vahşi yaşamla medeni yaşam arasında en ufak bir fark olmadığı gerçeğidir.

Zeka ve hafıza kabiliyetinin gerçekte aynı şey olduğunu biliyor muydun? Bak bunu bile ispatlayamazlar.
İnsan zekasının yetmediği şeyi ezberleyemez.
Okullarda en zeki öğrenciler her zaman hafızası güçlü olanlardır.
Hafızası zayıf öğrenci zeki olamaz.
zeka testlerinde uzun sureli hafıza testi hiç görmedim. :)
Aksine hafızası güçlü olanlar aptaldır.
Aptallıklarını hafızaları ile kapatırlar.
Hafızası kuvvetli olan düşünmeden cevaplar daha önce ezberlemiştir.
Ezberlemediği alandan çıkarsa debelenip durur. :)

Bir açının kosinusunu veren denklem nasıl bulunur?
Google veya ders kitaplarına bakmadan çöz bakalım. :)

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
zeka testlerinde uzun sureli hafıza testi hiç görmedim. :)
Aksine hafızası güçlü olanlar aptaldır.
Aptallıklarını hafızaları ile kapatırlar.
Hafızası kuvvetli olan düşünmeden cevaplar daha önce ezberlemiştir.
Ezberledimediği alandan çıkarsa debelenip durur. :)
Gözlemlediğime göre ya zeka-hafıza aynı şey yada başarılı öğrencilerde her ikisi de yüksek oluyor.

Trigonometri bu sanırım, bu gibi konulara daha önce hiç bakmadım. Bakmayı planlıyor muyum? Cevap evet.
Üniversite sınavına bu sene bir daha gireceğim. Amacım tıbbı kazanıp çevreye kendini kanıtlamak.
Sınava 91 gün var. Yapmam gereken bir ton ders(fen bilimlerinde) var ama hafızam güçlü olduğu için son 2 ayda da halledebileceğimi düşünüyorum.
Sence son 2-3 ayda tıp kazanmak mümkün mü?
⚠️⚠️⚠️⚠️

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç