Ölmüş Burası

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde daVinci tarafından oluşturulan Ölmüş Burası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,628 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Ölmüş Burası
Konbuyu başlatan daVinci
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M3CSL

daVinci

Üye
Yeni Üye
Sevgili arkadaşlar foruma üye olalı henüz 2 gün oldu. ve 2 gündür forumu inceliyorum. Gördüğüm kadarıyla 4000 küsur üyesi olmasına rağmen 2 gündür sadece 20 üye aktif olmuş. Sanki geçmişte daha bir hareketli, daha bir agresif bir site varmış da bir doğal afet sonucu sadece bir kaç kişinin yaşadığı ölü bir şehir imajı yansıttı bana. yanılıyor muyum? Admin ve moderatorler bu onuyla ilgileniyorlar mı?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Biraz öyle galiba...Üyelerin vefasızlığı yapacak pek birşey yok.

Kafası kızan ben bir daha gelmiyorum diyor çıkıyor işin içinden...Bazıları üyelerden birine kafayı takıyor gidiyor, bazısı Mod'lar varken Mod'lara kafayı takıp ayrılmıştı, sonra Mod'lar da başka şeye kızıp ayrıldı derken aktif üye sayısında azalma oldu. Felsefe sitesine yakışmayan bir durum fakat ayrılan arkadaşların Felsefe'ye bağlılığı zayıfmış ne yapalım, kişisel anlaşmazlıklara Felsefe'yi kurban ettiler.:(

Az sayıda üye var şimdilik fakat zamanla sayının artacağını tahmin ediyorum. Az olsun öz olsun ne yapalım:)

Felsefe alt yapısı olan arkadaşlardan bazıları fazla kaprisli oluyor ve bu sebeple sayıdaki azalmayı buna bağlıyorum.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Senin canın tartışmakmı istiyor :)

Yahu birader tartışmak iyi hoş güzelde Aynı fikirleri savunan insanların tartışması pek tat vermiyor zıt fikirleri savunanlarda abuk subuk şeyleri tartışma konusu yapınca adamın canı sıkılıyor. Çoluk çocuklamı uğraşcam diyip çekiliveriyorsun. Sen ortaya mantıklı makul birşey at enazından ben hemen zıplayıveririm emin ol sürüklenir gelirler ahali.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Biraz öyle galiba...Üyelerin vefasızlığı yapacak pek birşey yok.

Kafası kızan ben bir daha gelmiyorum diyor çıkıyor işin içinden...Bazıları üyelerden birine kafayı takıyor gidiyor, bazısı Mod'lar varken Mod'lara kafayı takıp ayrılmıştı, sonra Mod'lar da başka şeye kızıp ayrıldı derken aktif üye sayısında azalma oldu. Felsefe sitesine yakışmayan bir durum fakat ayrılan arkadaşların Felsefe'ye bağlılığı zayıfmış ne yapalım, kişisel anlaşmazlıklara Felsefe'yi kurban ettiler.:(

Az sayıda üye var şimdilik fakat zamanla sayının artacağını tahmin ediyorum. Az olsun öz olsun ne yapalım:)

Felsefe alt yapısı olan arkadaşlardan bazıları fazla kaprisli oluyor ve bu sebeple sayıdaki azalmayı buna bağlıyorum.

Dijital nedir sendeki bu kedi merakı ya hayır birde şöyle sevimli kediler filan koysan bildiğin sokak kedisini almış getirmiş evde yatağın üstünde filan resmini çekmişsin he o derece acayip :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Dijital nedir sendeki bu kedi merakı ya hayır birde şöyle sevimli kediler filan koysan bildiğin sokak kedisini almış getirmiş evde yatağın üstünde filan resmini çekmişsin he o derece acayip :)

Bu kedi Amerikalı bir kedi adı Sam:D İnternet fenomeni kedicik ayrıca hayvancağızın Instagram hesabında çok sayıda takipçisi var, sıradan bir kedi değil yani:)

flzf

Filozof
Yeni Üye
Şu instegram olayını banada öğretin abi ya bi ara pc ye kurayım dedim telefona oluyomuş bende vazgeçtim şimdi n 97 kullanıyorum s60 v5 işletim sistemine sahip acaba bu telefonda o program çalışırmı.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Şu instegram olayını banada öğretin abi ya bi ara pc ye kurayım dedim telefona oluyomuş bende vazgeçtim şimdi n 97 kullanıyorum s60 v5 işletim sistemine sahip acaba bu telefonda o program çalışırmı.

Hiç bilmiyorum ancak çalışmaz diye tahmin ediyorum yine de Phi ye bir sor o daha iyi bilir.

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Çoluk çocuk muhabbeti olacak ama, Sam'i ben de bakıp takip ediyorum.Şu ciddi,iki yüzlü politikacılaradan bile daha takip edilmeye değer bir kedi şahsiyeti.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Sevgili arkadaşlar foruma üye olalı henüz 2 gün oldu. ve 2 gündür forumu inceliyorum. Gördüğüm kadarıyla 4000 küsur üyesi olmasına rağmen 2 gündür sadece 20 üye aktif olmuş. Sanki geçmişte daha bir hareketli, daha bir agresif bir site varmış da bir doğal afet sonucu sadece bir kaç kişinin yaşadığı ölü bir şehir imajı yansıttı bana. yanılıyor muyum? Admin ve moderatorler bu onuyla ilgileniyorlar mı?

4.000 kusur uyesi olan sitemizin hic bir zaman aktif uye sayisi 110 u gecmedi. Suan 20 kisinin gorunmesi sitenin hitlerine gore normaldir. Ileriye donuk ilerleme kaydedecegimiz kesin cunku arama motorlarinda sitemize bulasmis olan virus yuzunden sikinti yasadik. Yavas yavas toparlanmaktadir. Yeni konular ve tartismalar oldukca buyuyecegimize inaniyorum. Bu arada sitemize hos geldiniz.

daVinci

Üye
Yeni Üye
O zaman harekete geçme zamanı bir kaç arkadaşımı da davet ettim. çünkü seviyeli ve insanı bilgilendirirci konuların olması bende olumlu etki bıraktı. [MENTION=469]flzf[/MENTION] sabit fikirli değilsen senle her zaman tartışmaya varım, yeterki tartışılan konu ikimize ve forumdaki herkese birşeyler katsın. saygılar...

flzf

Filozof
Yeni Üye
O zaman harekete geçme zamanı bir kaç arkadaşımı da davet ettim. çünkü seviyeli ve insanı bilgilendirirci konuların olması bende olumlu etki bıraktı. [MENTION=469]flzf[/MENTION] sabit fikirli değilsen senle her zaman tartışmaya varım, yeterki tartışılan konu ikimize ve forumdaki herkese birşeyler katsın. saygılar...

Sabit fikir olmadığımı düşünüyorum bilemem belkide öyleyimdir ordan bakınca öylemi gözüküyorum acaba beni ikna edebilirmisin bu konuda :)

daVinci

Üye
Yeni Üye
Mesela ikna edilebilme konusunda sabit fikirlisin. İkna edilmezsen diğer düşüncelerin senin için bir önemi yok gibi:D elde var 1:D

flzf

Filozof
Yeni Üye
Ön yargılısın peşin hüküm veriyorsun ikna edilebilmek aklın anlayışlılığın yada sabit fikirliliğin bir göstergesi değil ki ? Önemli olan neye ikna edildiğin veya olduğundur bu birincisiydi

İkincisi ise beni neye ikan edeceğini bile bilmeden diğer bütün fikirleri hükümsüz saydığımı söyledin halbuki hükümsüz saydığımı söylediğin fikirler konusundada hiçbir fikrin yoktu bu halde benim aklımdan geçenleri okumak gibi bir kabiliyetin filan mı var.

Üçüncüsü ise bir fikre ikna oldukdan sonra diğer fikirleri göz önünde bulundurmayan biri için ikna olmanın pek bir önemi olmasa gerek bence :)

Ha bu arada 4. sü insanları insanları ikna etmeden olmadığını düşündüğü şeylerle etiketlemek şuan senin bulunduığun ruh halindeki etkiyi yaratıyordur muhtemelen.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Da vinci burası kapının üzerinde ''sabit fikirliler kıraathanesi'' yazan bir mekan.şu karşı masada oturanlar şuncu ,cam kenarındakiler buncu,orta kalabalıktakiler hepsine muhalif,birde hepsine katılan arkadaşlar var onlar daha gelmediler..
Nükte olsun diye dedim tabi ama her şakanın gerçeği var biraz.İnsan gelişim gösteriyor tabi ama gelişim gösterdiği yön sabitlendiği yönde gidişat gösteriyor.A kişisi Z kişisine dönüşüyorsa henüz karakter tamamlama sürecini geçmemiş olabilir.A kişisinin B yada C ye geçmesi olası.Aman öyle birşey işte ..

daVinci

Üye
Yeni Üye
ben bu lafların üstüne susarım. Allah kabul etsin flzf:D

flzf

Filozof
Yeni Üye
Allah kabul etsin derken ?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=469]flzf[/MENTION] çok değişti arkadaşlar eskiden kendi gibi düşünmeyeni bir kaşık suda boğmaya çalışırdı. Şimdi aklına yatmasa bile sakince,kavga çıkartmadan yorum yazıyor. Eskisini bildiğim için şu halini çok sakin kabul edebiliriz.:)

Epilogue

Meraklı Üye
Yeni Üye

Neden bu şekilde değerlendirip ele aldınız ? Üyelerin çokluk veya azınlığının aktifliğine bakıp gerçekten bir bilgi edinmek veya paylaşmak istemenin çelişki de olduğunu göstermez mi sizce biraz ? Binlerce konu var bilgi amaçlı zaten bunun için girmediniz mi buraya açın okuyun kendinize uygun yorum getireceğiniz bir paylaşım da sizde bulunun ya da yorum getirecek paylaşım yaratın yorum getirilir veya getirilmez bunu da çok önemsemeyip Örneğin ( Bunca paylaşım yapıyorum kimse bir şey yazmıyor" burada bulunmak istediğiniz kadar bulunun.Herkes dileğine kendi aklı ve mantığına uygun bir şekilde yorumlar getirir veya getirmez bunlar da kesinlikle önemli olmamalı. Siz ne istediğinizi bilipte bulunun bulunmak istediğiniz yerler de. Bende katıldım ve hiç üyelerin azınlık veya çoğunluğuyla ilgilenmedim beni bağlıyan kısmı o değildi çünkü burada var mı bir şeyler diye düşünüpte direkt eleştiri yapmadım.Gezindim, okudum , yorum getirdim, tartıştım, paylaştım. Bu budur diye düşünüyorum.

flzf

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=469]flzf[/MENTION] çok değişti arkadaşlar eskiden kendi gibi düşünmeyeni bir kaşık suda boğmaya çalışırdı. Şimdi aklına yatmasa bile sakince,kavga çıkartmadan yorum yazıyor. Eskisini bildiğim için şu halini çok sakin kabul edebiliriz.:)

Bana haksızlık ediyorsun ben faşist din sömürgeci aptal insanlara karşı biraz asabiydim sadece yoksa son derece normalim yani :)

sakal

Kahin
Yeni Üye
haydi diriltelim diyeceğim de,neyle...boşşş,hani çiçek ölmek üzeredir besin takviyesi yaparsın,makine pastan çürümüştür yağlarsın vesaire..felsefe sitesi ne ile canlanır;bilgi,fikir,düşünce bir şeyler lazım..o da bizde yok ne yapalım,belki de bizim gibi lüzumsuzlar kaçırdı ortamın tadını ne bileyim,biri çıkıpta şu şu arkadaşlar bize yaramaz atın deselerdi hiç gocunmazdım hala gidebilirim ama gidemiyorummm...saplandık..

mavimor haklıydın...en baştan...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç