Nickinizin anlamı nedir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde fides tarafından oluşturulan Nickinizin anlamı nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 44,084 kez görüntülenmiş, 277 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Nickinizin anlamı nedir?
Konbuyu başlatan fides
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hikaye

pafini

Felsefe.net
Yeni Üye
Pafini? pafini; fransızca pas fini = ingilizce unfinished. henüz bitmemiş, yarım kalmış bireyler. "Bireyler" çünkü bknz: Le Tableau

X

FAdmin
Onursal Üye
Bilinmeyen :redface:

No.2"-Youn

Felsefe.net
Yeni Üye
No1 daha önceleride kullandığım bir nickname -Youn ise YOUNEWERKNOW dan.
AslaBilemezsin.No2 yi merak edenler olursa ki olmayacak No1 hesabıma giremediğimden dolayı no2 açtım :cool: AslaBilemezsin.

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Mistisizm'de mistik deneyim yaşayan kişidir. Mistik filozof. Gerçek bilgedir.

tran

Felsefe.net
Yeni Üye
Balık yağı anlamına gelir.

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
- Ninja kaplumbağalar (En sevdiğim silah olan Kılıçlı kaplumbağanın ismi)
ve tabi ki DaVinci / di Caprio gibi ünlüler de var :)

trance

Felsefe.net
Yeni Üye
trance müziğe duyduğum ilgi ile alakalıdır

ls2

Kahin
Onursal Üye
Adım ve soyadımın baş harfleri, üçüncü karakteride site sistemi tarafından nick adı için zorunlu tutulduğu için yazdım.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Adım ve soyadımın baş harfleri, üçüncü karakteride site sistemi tarafından nick adı için zorunlu tutulduğu için yazdım.

Bana daha önce "Ç" ile başlıyor ismim demiştin sonra da başka bir isim söylemiştin, hatırlamıyorum şimdi :) Alfabenin 29 harfi ile sonuçlanacak anlaşılan:)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Bana daha önce "Ç" ile başlıyor ismim demiştin sonra da başka bir isim söylemiştin, hatırlamıyorum şimdi :) Alfabenin 29 harfi ile sonuçlanacak anlaşılan:)

Yanlış hatırlıyorsun Dijital. yazışmaları yayınlayabilirsin öyle bişi varsa..

RBarut

Felsefe.net
Yeni Üye
Fides
Fides ("inanç") Roma mitolojisinde inanç, vefa ve sadakatin tanrıçasıydı. İnancın kişiselleştirilmiş halidir. Capitol'deki tapınağında Roma Senatosu yabancı ülkelerle aralarında yapılmış antlaşmaları saklardı; bunları Fides korurdu.

Fides Publica Populi Romani yani "Roma devletine sadakat" ismiyle de tapınılırdı.

Zeytin dalıyla taçlandırılmış genç bir kadın olarak, bir kupa veya kaplumbağa ile birlikte tasvir edilir.

Yunan mitolojisindeki dengi Pistis'tir.

Wall_painting_FHCH_Fides_DSCN7339.jpg

Magmares - Magma - magmar - es magmadan oluşmuş yaratık Magmar, Magmar (pokemon) Magmares sıcak kanlı insanlar anlamındadır.
magmar_by_snook_8-d3dvtcd.png

Yakarizma: Yakari kabilesinin en karizmadik olanı anlamındadır.
Wandtattoo_Yakari_kleiner_Dachs_Regenbogen_am_Lagerfeuer_einzel_web.jpg

Megnanimus : Mega zekaya sahip büyük beyinli bir insan karakteri.
346993_obb26.jpg

Liebert

Felsefe.net
Yeni Üye
Monster animesindeki antonogist: Johan'ın soyadı Liebert.

gerçeği arıyan adam

Üye
Yeni Üye
bu yaşamda tanrıyı bulamıyacağımı anladım an!!!! gerçeği aramaya karar verdim. çünkü ölmeden önce bu
gerçeklikle tanışmamın imkansız!! olduğunu çok net anladım. umarım benim anladığımı 7 milyar anlarda
dünya rahat bir nefes alır.

1:anlamsız savaşlar biter.
2: doğa yeniden canlanır.
3: tanrıyı tartışmak yerine doğayı korumayı ögrendiğimizde cennet ve cehenneme bile gerek kalmaz.
çünkü bu evren sonsuza dek varolabilicek kadar güçlü bir ilahin elindedir.
4: gerçeği bulmak dünyanın işlerini bırakmaktır. çünkü dünyanın doğa dışındaki tüm insan icadı
cihazlar ve silahlar tanrıyla zıt bir aklı ispatlar. tanrı yaratır. güzelleştirir. insanda yok eder. ve öldürür.
5: en büyük tehlike küresel ısınmadır. savaşlar insan neslini yok etmeyebilir. belki! ama doğanın
geri dönüşümü sonsuza dek dönüşemiyecek kadar hasar alırsaki almak üzere nerdeyse? işte
ozaman insanlığı tanrı bile kurtaramaz. insanlık için en büyük tehlike su savaşları ve yiyecek savaşşları olucaktır. eğer çok ciddi önlemler yerine hala paraya tapmaya devam edersek. bırakın
dinleri önce insanlık yok olabilicek kadar çok ciddi bir zaman yaklaştık demektir.

Son düzenleme:

Liebert

Felsefe.net
Yeni Üye
bu yaşamda tanrıyı bulamıyacağımı anladım an!!!! gerçeği aramaya karar verdim. çünkü ölmeden önce bu
gerçeklikle tanışmamın imkansız!! olduğunu çok net anladım. umarım benim anladığımı 7 milyar anlarda
dünya rahat bir nefes alır.

1:anlamsız savaşlar biter.
2: doğa yeniden canlanır.
3: tanrıyı tartışmak yerine doğayı korumayı ögrendiğimizde cennet ve cehenneme bile gerek kalmaz.
çünkü bu evren sonsuza dek varolabilicek kadar güçlü bir ilahin elindedir.
4: gerçeği bulmak dünyanın işlerini bırakmaktır. çünkü dünyanın doğa dışındaki tüm insan icadı
cihazlar ve silahlar tanrıyla zıt bir aklı ispatlar. tanrı yaratır. güzelleştirir. insanda yok eder. ve öldürür.
5: en büyük tehlike küresel ısınmadır. savaşlar insan neslini yok etmeyebilir. belki! ama doğanın
geri dönüşümü sonsuza dek dönüşemiyecek kadar hasar alırsaki almak üzere nerdeyse? işte
ozaman insanlığı tanrı bile kurtaramaz. insanlık için en büyük tehlike su savaşları ve yiyecek savaşşları olucaktır. eğer çok ciddi önlemler yerine hala paraya tapmaya devam edersek. bırakın
dinleri önce insanlık yok olabilicek kadar çok ciddi bir zaman yaklaştık demektir.

Siz deist misiniz? Merak ettim. Asıl merak ettiğim ise deistlerin Tanrı'nın bizi neden yarattığını düşünmeleri. Hepsi farklı cevap veriyor. Ayrıca bu söyledikleri yine kendi yorumları. Bilmiyoruz göreceğiz diyen de oldu. Ancak deist değilsen ve tartışmak istemiyorsan...

gerçeği arıyan adam

Üye
Yeni Üye
Siz deist misiniz? Merak ettim. Asıl merak ettiğim ise deistlerin Tanrı'nın bizi neden yarattığını düşünmeleri. Hepsi farklı cevap veriyor. Ayrıca bu söyledikleri yine kendi yorumları. Bilmiyoruz göreceğiz diyen de oldu. Ancak deist değilsen ve tartışmak istemiyorsan...

yo yo bundan çok memnun olurum. :) deistte oldum. yani ben aslında herşeyim herşeyde
aslında ben olmak istiyor . ama bir türlü olmuyor.
çünkü bu kadar bilgi kirliligi üzerinde en iyi anladıgım şey gizlenmiş bir tanrı değil evrenin dışında evreni yaratan ve gerçek amacından çok yaratıklarıyla ünlenen bir tanrı olduğu gerçeğini çok net görmek zorunda kalışımdır. :)
deistlerden farkım şu deistler bir ilaha inanıyor ama amacını bilemeyiz diyorlar.
bu ilk bakışta mantıkl gelebilir. ama biraz derinlere inersek. deizmde evrenın işleyişini müdahale etmeyen tıpkı ateistler gibi düşünen akıllar görürüz. evren ve tanrı var ama
evren kendı kendıne calışıyor derler deistler.
ama bunun imkansız olduğunu 7 milyarda biliyor ama iannçları ugruna ve bitmek tükenmek bilmeyen egolarının tatmını ugruna insanlık ispatları bile reddeder hatta
asla bilemiyeckleri bir varlığı bie test etmeye kalkarlar. sonuda felaket olur. tıpkı cerndekı
hıgs bozumu ve karsut maddenın bulunması yalnızca benım haklı olduğumu ispatlar yani
evrene mükemmel derecede müdahala eden en ufak bir dengesizlikte bile paramparca olucak kadar hassaa ayarları görmemek için kör ve ateist olmak gerekır. saygılarımla. :)
ateistleri eleştirmem yanlış anlaşılmasın.ateistler tanrı dısındaki tüm konularda oldukça
haklılar. eger bir tanrı gerçegıne inanmasaydım bende ateist olurdum. ama bana göre
en iyisi bu herşey olucaksın. ozaman sende bir açık bulamazlar.

Son düzenleme:

Liebert

Felsefe.net
Yeni Üye
yo yo bundan çok memnun olurum. :) deistte oldum. yani ben aslında herşeyim herşeyde
aslında ben olmak istiyor . ama bir türlü olmuyor.
çünkü bu kadar bilgi kirliligi üzerinde en iyi anladıgım şey gizlenmiş bir tanrı değil evrenin dışında evreni yaratan ve gerçek amacından çok yaratıklarıyla ünlenen bir tanrı olduğu gerçeğini çok net görmek zorunda kalışımdır. :)
deistlerden farkım şu deistler bir ilaha inanıyor ama amacını bilemeyiz diyorlar.
bu ilk bakışta mantıkl gelebilir. ama biraz derinlere inersek. deizmde evrenın işleyişini müdahale etmeyen tıpkı ateistler gibi düşünen akıllar görürüz. evren ve tanrı var ama
evren kendı kendıne calışıyor derler deistler.
ama bunun imkansız olduğunu 7 milyarda biliyor ama iannçları ugruna ve bitmek tükenmek bilmeyen egolarının tatmını ugruna insanlık ispatları bile reddeder hatta
asla bilemiyeckleri bir varlığı bie test etmeye kalkarlar. sonuda felaket olur. tıpkı cerndekı
hıgs bozumu ve karsut maddenın bulunması yalnızca benım haklı olduğumu ispatlar yani
evrene mükemmel derecede müdahala eden en ufak bir dengesizlikte bile paramparca olucak kadar hassaa ayarları görmemek için kör ve ateist olmak gerekır. saygılarımla. :)
ateistleri eleştirmem yanlış anlaşılmasın.ateistler tanrı dısındaki tüm konularda oldukça
haklılar. eger bir tanrı gerçegıne inanmasaydım bende ateist olurdum. ama bana göre
en iyisi bu herşey olucaksın. ozaman sende bir açık bulamazlar.

Ateistlerin tanrı dışında ortak olarak benimsedikleri bir şey yok ki. Biz deizmin karşıtıyız o kadar diyorlar. Her şey olmak aslında hiç bir şey olmamaktır bence. Bir ideolojin yoksa farkında olmadan çelişirsin. Tanışalım bölümünde yazdığını okudum. Benimle tartışmak istemene sevindim. Önce ben bir soruyla başlayayım, neden yaşıyoruz? Yani bir düşünsene, varlık felsefesi hakkında yüzlerce görüş var. Bu görüşlerin sahibi olanlar zeki insanlar. Yani dünyanın geri kalanı aptal, onlara yön gösterecek olanlar zeki insanlar mı? Yeraltından Notlar'da Dostoyevski (anladığım kadarıyla) hani diyor ya biz bu "iyi ve yüce" olana yöneliyoruz, bu yönelmeyi düşünerek yapıyoruz, ancak biz bir köşede mutsuz mutsuz beklerken düşünmeyen bir adam tıpkı bir boğa gibi öcünü alma eylemine girişiyor ta ki biri onu durduruncaya dek. Pardon ben cevabı "mutlu olmak" varsayarak konuyu ele aldım senin cevabını duymadım henüz. Buyur? :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç