Neden Yaşıyoruz ? Mutluluk İçin mi ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde gamzecik tarafından oluşturulan Neden Yaşıyoruz ? Mutluluk İçin mi ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 79,151 kez görüntülenmiş, 487 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Neden Yaşıyoruz ? Mutluluk İçin mi ?
Konbuyu başlatan gamzecik
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Prens Ernak

flzf

Filozof
Yeni Üye
Soran oldu fakat hatırlamıyoruz bu sebeple zorla gelmiş değiliz. Yaşam koşullarını çok fazla farklılaştırma şansın olmasa da hissedeceklerini yani olaylara vereceğin tepkileri kontrol edebilirsin böylece mutlu olma şansın her zaman için var.

Herkesin yaşam amacı farklıdır tek bir sebep sunmak imkansız...

Ya nerden soran oldu sanki görmüş gibi anlatıyor adama bak ya :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
yaşamaya değip değmiyeceğini biliyorum umud ediyorum sadece hangi güçse beni yaşamaya mecbur bırakan sabrımı çok zorluyor dayanamıyorum artık onu biliyorum ama.

Hangi güç olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım fakat az önceki cümlenden sonra bu kadar karamsar düşünmene şahsen üzüldüm.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Halen görmüş gibi konuşuyor ya abi gördüysen söylesene o anki haleti ruhiyem nasıl bir eczem içindeydide bana bunu kabul ettirdiler yahu birşeymi içirmişlerdi sorhoşmuydum ayıkmıydım :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Halen görmüş gibi konuşuyor ya abi gördüysen söylesene o anki haleti ruhiyem nasıl bir eczem içindeydide bana bunu kabul ettirdiler yahu birşeymi içirmişlerdi sorhoşmuydum ayıkmıydım :)

Dalga geçiyorsun fakat yazdıklarımda çok ciddiyim. Unutma süreci yaşadığımız için zorla gelmiş gibi hissediyoruz.

Nasıl geldiğimizin de bir önemi yok aslında, buradayız sonuçta ve ilk mesajında da belirttiğin gibi ölüm anı gelmeden yaşamın değeri anlaşılmıyor. O yüzden öncesinde farkedip her anın değerini bilmek gerekiyor. Ne geçmiş ne gelecek sadece şu an gerçek ve bunun kıymetini farkedersek mutlu olmaya da başlarız.

İnsanlar geçmişe ve geleceğe takılı kalmaktan hayatın farkına bile varamıyor...Hissederek yaşamak, acısı ile tatlısı ile ne kadar zor da olsa cesaret işidir. Önce bu sorumluluğu almamız gerekiyor. Mutluluk dışardan sana gelmeyecek ki ? Dışarıda aramak boşa zaman kaybıdır ve yaşamın anlamını denemeden bilemeyiz.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Bak bu son yazın mantıklı işte de ne bilim aman yav ben yalnızlık sarhoşu olmuşum kalmışım bir başıma derdim bana büyük ateş düştüğü yeri yakıyor işte :p

sakal

Kahin
Yeni Üye
ötenazi konusunu okurken içim daraldı birden,Allah kimseyi o duruma düşürmesin..bu konuya girdim hoş bi sohbet tebessüm ettim..mutlu olmak çok kolay,yaşamak zor..bu yaşamı kolaylaştırmak için mutluluğu zirve tatminlerde değil daha basit şeylerde bulmak lazım..

flzf

Filozof
Yeni Üye
Şunun gibi mi şuan yalnızlıktan yakınırken aklıma ailece yiyecek birşey bulamadığım bir gün geldi o anki derdim mi büyük tü şimdiki derdim mi dedim kendi kendime ,kendimi mi avutuyorum yoksa bilmiyorum fakat bu benim tatminsizliğim değil ben sadece huzurlu olmak için kendimi muhtaç hissettiğim şeyleri istiyorum.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Şunun gibi mi şuan yalnızlıktan yakınırken aklıma ailece yiyecek birşey bulamadığım bir gün geldi o anki derdim mi büyük tü şimdiki derdim mi dedim kendi kendime ,kendimi mi avutuyorum yoksa bilmiyorum fakat bu benim tatminsizliğim değil ben sadece huzurlu olmak için kendimi muhtaç hissettiğim şeyleri istiyorum.

Huzur İslam'da dersem kızacaksın bana o yüzden hiç yazmadım say:)

Şaka bir yana mutluluğu başkalarında aramaktan bir vazgeçebilsen o zaman daha farklı bakabileceksin hayata fakat alışkanlık olmuş sende...Hiç kimsenin hayatı mükemmel değil ve hayatı mükemmel olan da çok huzurlu değil merak etme.

Huzurlu olmak için neye muhtaç hissediyorsun kendini ?

flzf

Filozof
Yeni Üye
Sağlıklı ailem beni seven güvenilir güzel bir eş ve sevdiğim beni ve ailemi geçindirecek bir iş.

Polyanaya tecavüz edesim var desem kızmazsın umarım :) Ama o cümle şuan için kısmen biraz beni özetliyor gibi :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Sağlıklı ailem beni seven güvenilir güzel bir eş ve sevdiğim beni ve ailemi geçindirecek bir iş.

Umarım yakında tüm bu dileklerine kavuşursun.

Bunlar olmadan da huzurlu olmayı başarabilirsin, bu isteklerine endeksli huzur geçici olacaktır. Bu hayatta hiç birşeyin garantisi yok biliyorsun fakat seni anlıyorum merak etme bir tutunacak dal arıyorsun seni hayata bağlayacak fakat inan bana o dalların hiç birine sonsuza dek güvenemezsin.
Uzun lafın kısası kendinden başka hiç kimse sana istediklerini veremez.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Beni anlayamazsın dijital hiçbirşey göründüğü gibi değildir.Sen kendini yırt birşey olmayacaksa olmayacaktır olacaksada olacaktır kaçış yok ama neden oluyor yada olmuyor bi anlayabilsem bu lanet şeyi.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Beni anlayamazsın dijital hiçbirşey göründüğü gibi değildir.Sen kendini yırt birşey olmayacaksa olmayacaktır olacaksada olacaktır kaçış yok ama neden oluyor yada olmuyor bi anlayabilsem bu lanet şeyi.

Olmayacaksa olmaz tabi ki fakat dediğim gibi mutluluğu nerede aradığın çok önemli. Sen olamayacakların peşinde koşup bir ömür tüketmektense olabileceklere bak bence. Başka seçenek yok, mutluluk ve huzuru dış etkenlere bağladığın sürece bu çıkmaz sürer gider...

flzf

Filozof
Yeni Üye
saçma dediğin şey tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakmalısın la aynışey sadece kelimeler değişik

flzf

Filozof
Yeni Üye
kelimelere yer değiştir dediğin şey saçma yani :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
kelimelere yer değiştir dediğin şey saçma yani :)

Bu da bir bakış açısı fakat emin ol bu anlamda demedim:) Senin için tüm yollar Roma'ya çıkıyorsa buna bir şey diyemeyeceğim.

Flzf, dışarıdan konuşması kolaydır. Yaşayan bilir ancak bu karamsarlıktan çıkmak için bir yol bulmazsan ve bir sırf kendin için bir hayat amacı edinmezsen bu kısırdöngü asla bitmez...Umarım en kısa sürede kafanı toplarsın.

flzf

Filozof
Yeni Üye
sadece ben değil birçok insan bu anlamsız hayatta ne için yaşadığını bilmeden yaşıyor sorun belkide bir tanrı varsa kendini bu kadar gizemli kılmasında yoksa da sorun sandığımdan çok daha vahim demektir.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
sadece ben değil birçok insan bu anlamsız hayatta ne için yaşadığını bilmeden yaşıyor sorun belkide bir tanrı varsa kendini bu kadar gizemli kılmasında yoksa da sorun sandığımdan çok daha vahim demektir.

Tanrı kendini gizemli kılmıyor. Tanrı tek ve eşşiz bu sebeple zıddı olmadığı için görünür de olamıyor zaten olsaydı da biliyorsun hiç bir insan onu görecek güce sahip değil hatta peygamberler bile.

Bilmek için görmek şart mıdır? Bana göre değil. Görmeden de hissedebilirsin. Tanrı var fakat olup olmaması senin için neyi değiştirecek ki? Sen kendi kendini mahkum etmişsin zaten O'da seni özgür bırakıyor. Sana varlığını zorla kabul ettirmiyor sonuçta bundan büyük özgürlük var mıdır bilemiyorum?

flzf

Filozof
Yeni Üye
İlk paragrafında küçük veletleri geçiştirme cevaplar var tanrı neden açık açık ben varım yada yokum demiyor bu bi kere haksızlık onu görecek güce sahip değil derken hakkatende inanıyor olamazsın verdiğin cevaba çünkü gerçekten çok saçma sana çok güzel bir örnek aman tanrım filminde tanrı ne kadarda mütavazi şekilde cim kery e gözüküyor yani tanrının görünüp görünmemesi mesele bile değil varsa saklanıyor olması mesele.

Bilmek için görmek şart olmasa bile bazı şeyler şarttır inanmak içinse hiçbir şey şart değil bence inanmak bu yüzden kötü bir eylem bilmek erdemli bir eylemdir.Bu durum bir özgürlük değil bir esarettir bence.Tanrı nın olup olmaması çok şeyi değiştirir yaşamımın bir amacı olduğuna inanabilirim enazından

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç