Mu ve Atlantis Kıtaları Hakkında İki Film

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Prens Ernak tarafından oluşturulan Mu ve Atlantis Kıtaları Hakkında İki Film başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,657 kez görüntülenmiş, 131 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Mu ve Atlantis Kıtaları Hakkında İki Film
Konbuyu başlatan Prens Ernak
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan odun

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@true blue

Köpek ve kurt sembolü Sirius kültürünü anlatır fakat uzaylı diye bir tanımlama doğru olmaz. Uzaylı denilen yani bizim algımızdaki gibi filmlere konu olan tarzda varlıklar yok fakat Dünya dışı yaşam formları olduğu biliniyor ve henüz zamanı gelmediği için de açıklanmadığı ifade ediliyor. Sirius da onlardan birisi ve hatta en önemlisi denilebilir.

Haktan Akdoğan'ın sitesinin adı da Sirius Ufo zaten.:)
Anladım hocam, teşekkür ederim.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@Lefty hocam,

Hz. İsa'nın şeriatı, gittiği yol çok katı değildi; mesela Hz. İsa, zina eden kadını getiren yahudiler'e içinizden ilk taşı günahsız olanınız atsın demiştir ve ardından da kadını affetmiştir; zaten Hz. İsa'nın şeriatında recm olsaydı haşa Hz. İsa bu hükmü uygulamamazlık edemezdi.

İkisi de peygamber ama İsa şeriatı hz. Muhammed'in şeriatından daha yumuşak, işte bu nokta beni evrenin var oluş mantalitesinde sadece bencilliğin değil de iyiliğin de var olabileceği noktasında düşündürüyor, muhtemelen yönetici varlıklar ya da var ediciler arasında evrende iyiliğin de pay sahibi olmasını isteyenler var. ve bu nokta i nazar bana ümit veriyor.

Savaşı, recm uygulamasından daha acımasız görmediğim için ve dinin ancak savaşarak yayılabileceği gerçeğinin farkında olduğum için Hz. İsa'ya atfedilen aşağıdaki sözü pek önemsemiyorum:
"Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil kılıç getirmeye geldim." (Matta 10; 34-36)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@Lefty hocam,

Hz. İsa'nın şeriatı, gittiği yol çok katı değildi; mesela Hz. İsa, zina eden kadını getiren yahudiler'e içinizden ilk taşı günahsız olanınız atsın demiştir ve ardından da kadını affetmiştir; zaten Hz. İsa'nın şeriatında recm olsaydı haşa Hz. İsa bu hükmü uygulamamazlık edemezdi.

İkisi de peygamber ama İsa şeriatı hz. Muhammed'in şeriatından daha yumuşak, işte bu nokta beni evrenin var oluş mantalitesinde sadece bencilliğin değil de iyiliğin de var olabileceği noktasında düşündürüyor, muhtemelen yönetici varlıklar ya da var ediciler arasında evrende iyiliğin de pay sahibi olmasını isteyenler var. ve bu nokta i nazar bana ümit veriyor.

Savaşı, recm uygulamasından daha acımasız görmediğim için ve dinin ancak savaşarak yayılabileceği gerçeğinin farkında olduğum için Hz. İsa'ya atfedilen aşağıdaki sözü pek önemsemiyorum:
"Yeryüzüne barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil kılıç getirmeye geldim." (Matta 10; 34-36)

Dünya'da kabul gören 4 İncil de İsa peygamberin sözlerini pek yansıtmıyor çünkü çok fazla değişiklik ve ekleme var.

İyilik ve kötülük zaten sadece bizim dünyamıza özgü kavramlar yani Dünya'nın ikilik prensibi gereği var olmaya zorunlular ancak hep söylediğim gibi iyilik beslenirse kötülük azalır oysaki dünyada sürekli olarak kötülük besleniyor ve buna da türlü bahaneler üretiliyor.

İyilik yapmakla iyi düşünmekle kimse bir şey kaybetmez fakat insanın sahip olduğu ego maalesef bunun hep önünü kesiyor.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Dünya'da kabul gören 4 İncil de İsa peygamberin sözlerini pek yansıtmıyor çünkü çok fazla değişiklik ve ekleme var.

İyilik ve kötülük zaten sadece bizim dünyamıza özgü kavramlar yani Dünya'nın ikilik prensibi gereği var olmaya zorunlular ancak hep söylediğim gibi iyilik beslenirse kötülük azalır oysaki dünyada sürekli olarak kötülük besleniyor ve buna da türlü bahaneler üretiliyor.

İyilik yapmakla iyi düşünmekle kimse bir şey kaybetmez fakat insanın sahip olduğu ego maalesef bunun hep önünü kesiyor.
Teşekkür ederim hocam.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@Slash hocam, kuzenim ile konuşuyorduk, ona dedim ki Ezoterizm aslında İslam'dan ayrı gözüken inanışları, yaşamları İslam'dan ayrı görmüyor, bunların hepsini ilahi plan dahilinde görüyor dedim. O da dedi ki ruh göçü yanlış dedi, Allah Kuran'da ebedi olarak cennette ve cehennemde kalacaklar diyor, cehennemdekiler tekrar dünyaya dönmek isteyecekler ama Allah izin vermeyecek dedi, bunları değerlendirdiğimizde cennet ve cehennem yaşamının bırakılıp tekrar bir hayata dönmek olmaz diyor. Bu durumda ne diyebiliriz.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@Slash hocam, kuzenim ile konuşuyorduk, ona dedim ki Ezoterizm aslında İslam'dan ayrı gözüken inanışları, yaşamları İslam'dan ayrı görmüyor, bunların hepsini ilahi plan dahilinde görüyor dedim. O da dedi ki ruh göçü yanlış dedi, Allah Kuran'da ebedi olarak cennette ve cehennemde kalacaklar diyor, cehennemdekiler tekrar dünyaya dönmek isteyecekler ama Allah izin vermeyecek dedi, bunları değerlendirdiğimizde cennet ve cehennem yaşamının bırakılıp tekrar bir hayata dönmek olmaz diyor. Bu durumda ne diyebiliriz.

Yazılanlara göre, Dünya'ya gelen peygamber ya da hızır gibi görevli varlıklar, cennet denen boyuttan geliyorlar yani kalmak isterlerse hiç gelmeyebilirler fakat daha üst plana çıkmak isteniyorsa görev alıp yükselmek zorunda oldukları yazıyor metinlerde.

Cehennemde kalış süresi yine yükün ağırlığına göre değişecek yani Hitler gibi birinin kalış süresi ile hafif günahları olan birisi aynı sürede kalmayacak ve yine Hitler gibilere o süre ebediyet gibi gelecek.

Zaman algısının orada, dünyadan çok farklı işlediği ifade ediliyor.

Tüm bunları metinlerde yazılanlara göre yorumluyoruz fakat elbette kesin konuşmak mümkün değil.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Yazılanlara göre, Dünya'ya gelen peygamber ya da hızır gibi görevli varlıklar, cennet denen boyuttan geliyorlar yani kalmak isterlerse hiç gelmeyebilirler fakat daha üst plana çıkmak isteniyorsa görev alıp yükselmek zorunda oldukları yazıyor metinlerde.

Cehennemde kalış süresi yine yükün ağırlığına göre değişecek yani Hitler gibi birinin kalış süresi ile hafif günahları olan birisi aynı sürede kalmayacak ve yine Hitler gibilere o süre ebediyet gibi gelecek.

Zaman algısının orada, dünyadan çok farklı işlediği ifade ediliyor.

Tüm bunları metinlerde yazılanlara göre yorumluyoruz fakat elbette kesin konuşmak mümkün değil.
Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@Slash hocam zannedersem burada ebedi kavramında bir uzlaşamama var, mesele Mehmet Okuyan ebedi kavramının sonsuzluk anlamına gelmediğini beyan ediyor, ama şimdiye kadar gelen alimler hep ebedi kavramı sonsuzluğu ifade eder demişler.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@Slash hocam zannedersem burada ebedi kavramında bir uzlaşamama var, mesele Mehmet Okuyan ebedi kavramının sonsuzluk anlamına gelmediğini beyan ediyor, ama şimdiye kadar gelen alimler hep ebedi kavramı sonsuzluğu ifade eder demişler.

Zaman kavramının gerçekliğinden bile emin olamadığımız için, sonsuzun ne anlama geldiğini de tam manası ile bilemiyoruz. Sonsuzluk kavramı belki de kişisel algıya göre değişiyordur.

"Dünya bir oyun yeridir." ayeti dikkate alınırsa hiç kimsenin sonsuza kadar yaptıklarından sorumlu tutulmaması gerekmektedir fakat yaptığı kötülüğün derecesine göre, ödediği bedel ya da süre, kişiye sonsuzmuş gibi algılatılabilir. Yine de her zaman olduğu gibi net konuşamıyoruz.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Zaman kavramının gerçekliğinden bile emin olamadığımız için, sonsuzun ne anlama geldiğini de tam manası ile bilemiyoruz. Sonsuzluk kavramı belki de kişisel algıya göre değişiyordur.

"Dünya bir oyun yeridir." ayeti dikkate alınırsa hiç kimsenin sonsuza kadar yaptıklarından sorumlu tutulmaması gerekmektedir fakat yaptığı kötülüğün derecesine göre, ödediği bedel ya da süre, kişiye sonsuzmuş gibi algılatılabilir. Yine de her zaman olduğu gibi net konuşamıyoruz.
Hocam Dünya bir oyun yeridir ayetinden dolayı sonsuza kadar sorumlu tutulamamasını biraz daha açıklar mısınız?

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye

Bu dünyada bile hiç bitmeyecek gibi algılanıyor. Yine de sonsuzmuş gibi algılansa veya algılatılsa bile, hiçbir şey farketmez. Şu konuda çok net konuşabilirim, çıkmayacağı söylense ve çok uzun ve üzen süre cehennemde kalsa ama bir gün çıksa, cennete alınsa ve güzellikler sunulsa, yaşanmamış gibi olur, insan anı yaşar, eğer herkes bir gün cennete girecekse ben derim ki çok da önemli değil, cehenneme gidebilirsiniz. Cehennemde geçirdikleri süre bitince bana hak vereceklerdir.

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Hocam Dünya bir oyun yeridir ayetinden dolayı sonsuza kadar sorumlu tutulamamasını biraz daha açıklar mısınız?
Bir oyunda kazansa bile nihayetinde oyun biter. Geride kalan oyun gerçek hayatta bir fayda sağlamaz. Dünya hayatında başarılı sayılanlar da bir oyunda başarılı olan kişilerdir. Bana sorulmayan bir soruya atladım ama sonsuza kadar sorumlu tutulmama düşüncesi büyük bir ziyan.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Bir oyunda kazansa bile nihayetinde oyun biter. Geride kalan oyun gerçek hayatta bir fayda sağlamaz. Dünya hayatında başarılı sayılanlar da bir oyunda başarılı olan kişilerdir. Bana sorulmayan bir soruya atladım ama sonsuza kadar sorumlu tutulmama düşüncesi büyük bir ziyan.
Anladım hocam siz de sonsuza kadar sorumlu olmalı diyorsunuz.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
*Ruh muhtemelen baş bölgesinde.
*5 duyu ile topladıklarımız beyindeki ruha ulaştığında mana/anlam/algılama oluşuyor.
(Yukarıdaki iki bilgiyi Harun Yahya'nın eserlerinden aldım.)

*Sanıldığının aksine maddeye ruh can vermez, tam tersi madde özünde canlıdır, hareket edebilir ve algılar, ama bu ruhun algılaması gibi değildir, ruh maddeden başkaca haz, mutluluk, zevk veren metafizik maddeyi algılar. Eğer madde/enerji ruh gibi algılayabilecek olsaydı evren kurulamazdı, çünkü madde de sürekli zevk, haz algılamak isteyecek ve bundan dolayı da evrende pozisyon/görev almak istemeyecek ve bu suretle de evren hiçbir zaman kurulamayacaktı. Ama bu demek değildir ki madem evren kuruldu o zaman madde ve diğer güçler hiçbir bencillik yapmadılar. Elbette ruh olan bizler de bu bencillikten nasibimizi aldık ki Dünyamızı beğenmiyoruz. Maddenin canlı olduğu bağlamında da bazı dünyada gördüğümüz insanların/fiziksel bedenlerin ruhunun olmadığını düşünüyorum, eğer böyle bir durum varsa insanların başına gelen birçok kötülükte hareket eden fiziksel bedende, ruh olmadığı için bu kötülükleri yaşamayan ruhlar olacak, çünkü kötülüğü/iyiliği fiziksel beden değil, algılayan ruh yaşar, dediğim gibi bu benim sadece hüsnü niyetim, umarım böyle bir durum vardır, eğer böyle bir durum yoksa başına Dünya'da kötü işler gelen ruhları hiçbir ödül/cennet vaadi teskin, mutlu edemez.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@Slash hocam inşallah iyisindir,

Bence cennette herkes ruh göçüne devam etme kararı almayacak, çünkü düşünsene herkesin yönetici varlık olduğunu, yönetici varlıktan geçilmez ortalık:unsure:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@true blue teşekkür ederim. Bu süreçte ne kadar iyi olunabilirse işte ben de o kadar iyi sayılırım. Salgın yüzünden ne bugünü ne de yarını planlayamadığım gibi yetişmesi gereken işlerle uğraşıp duruyorum. Sen ve ailen nasıl? Her şey yolundadır umarım.

Bu konulardan o kadar uzak kaldım ki inan ne okumaya ne araştırmaya ne de üzerinde düşünmeye zaman bulabiliyorum fakat herkesin bu hakkı kazanamayacağı dikkate alınırsa sayının çok artacağını da sanmam. :)

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@true blue teşekkür ederim. Bu süreçte ne kadar iyi olunabilirse işte ben de o kadar iyi sayılırım. Salgın yüzünden ne bugünü ne de yarını planlayamadığım gibi yetişmesi gereken işlerle uğraşıp duruyorum. Sen ve ailen nasıl? Her şey yolundadır umarım.

Bu konulardan o kadar uzak kaldım ki inan ne okumaya ne araştırmaya ne de üzerinde düşünmeye zaman bulabiliyorum fakat herkesin bu hakkı kazanamayacağı dikkate alınırsa sayının çok artacağını da sanmam. :)
@Slash hocam, biz de iyiyiz sağol,
Allah işlerinde kolaylıklar versin,
Bu arada bilgilendirme için teşekkür ederim, demek ki ruh göçüne devam edebilmek bizim istememiz ile değil kazanmak ile alakalıymış. :giggle:

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@Slash hocam, biz de iyiyiz sağol,
Allah işlerinde kolaylıklar versin,
Bu arada bilgilendirme için teşekkür ederim, demek ki ruh göçüne devam edebilmek bizim istememiz ile değil kazanmak ile alakalıymış. :giggle:

Ruh göçü değil aslında yani ruhun sonsuzluğu söz konusu ve sonsuz tekamül sırasında verdiği sınavlar sayesinde yükseliyor fakat bu sınavı herkes veremeyeceğine göre herkes de yükselmeyecek demektir. Ne kadar çok kötülüğe destek çıkılırsa o oranda yükselişin zorlaşacağı yazıyor kadim öğretilerde.

Sağol iyi dileklerin için ve dilerim herkes bu süreci sağlıkla atlatmayı başarır.

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@Slash hocam, peygamberler ya da büyük insanlar zaten üst alemden geliyor gibisinden bir şey söylemiştin, o halde onlar tekamülü tamamlamış ruhlar olmalı değil mi, yani bu durumda onlar tekamüle devam etmeyip cennette kalacaklar diye mi düşünmeliyiz, aslında tekamüle devam etmeyi başaramamak da kötü sayılmaz, bu durumda bu hakkı kazanamayan cennette kalmış olur. Bir de Hz. İsa'nın baba ifadesini kendi alemindeki biri için söylediğini söylemiştiniz, bu durumda bu ifade İslam'a da aykırı olmamalı. Bu tekamül olgusu sonsuza kadar cehennemde yanma inancına da karşı bir söylem de olmuş oluyor, zaten siz de buna benzer bir şey demiştiniz. Zaten
bir arkadaş, 'nin eserinde cehennemliklerin cehennem ateşine belli bir süre sonra alışacağını yazdığını söylemişti. Arabi'ye göre ateşten çıkma yok gibi ama ateşe alışma var. Tabi bu onun bildiği kadarıyla öngörüsü, farklı bilgiler daha farklı açıklamalar getireceğine göre ezoterizmin bu konudaki açıklamalarını da kayda almalıyız.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç