modern kadınlar neden? zengin erkekle evlenir.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan modern kadınlar neden? zengin erkekle evlenir. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,331 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı modern kadınlar neden? zengin erkekle evlenir.
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
eskiden kadınları hem tarlada çalışıyormuş hemde evde çalışıyormuş, erkeklerde
hiç çalışmıyormuş bütün gün kahvede, yan gelip yatıyormuş böyle olsun demiyorum,ama
ama erkek ve kadın madem evlenicek, her koşulda eşit olmalı ,yeri geldiğinde erkek , bulaşıkları yıkamalı , yeri geldiğinde erkek çocuklara bakmalı, yeri geldiğinde kadın
çalışmalı ve erkeğine bakmalı, ama neden? günümüzde kadınlar rahat yaşamak istiyor.
çünkü teknolojı sayesinde rahatlığa alışmışlarda ondan. :)

evlilik aslında fedakarlıktır, sabırdır ve aşktır.
aşk olmasa bile erkek ve kadın için sorumluluktur, bu sorumluluğu kaldıramıyacaksınız hiç evlenmeyin daha iyi olur.
günümüz kadınları ve erkekleri kadınlardan başlıyalım, günümüz kadınları ömrünün
sonuna kadar rahat edebileceği ve güvenebileceği bir erkek arar,aynı durumdada
günümüz erkekleri evlenmekte nkaçınır sorumlululuk almak istemez , bu 2 durumdada
hem erkek hemde kadın için olmaması gereken bir durumdur.

günümüz kadınları erkeğe güvenin paradan geçtiğini düşünür, aşık olsa bile aşık olduğu erkek
fakir ise onunla evlenmez , çünkü kafasında zengını olma hayalleri vardır.
kadınları güven veren erkeklerin zengin olduğunu düşünür. aşkın kar ın doyurmadıgına
inanır. bu çok yanlıştır, o zaman hiç evlenmemek gerekir,yada hayatını yanlışlarla
devam ettirmek gertekirki! genelde kadınlar 2 .secenegi secerler sonrası malum erkek işten çıkarılır boşanmalar ve ve çocuklarda varsa aile paramparça olur ve dagılır neden????, çünkü
aşk yok sevgi yok saygı hiç yok sadece para var ..
boşanmalar

halbuki insanlar 100 yıl öncesinden ders alsalar gerçek evliligide anlıyabilr.
kadın tarlada çalışır,öylesine fedakardırkı! aynı zamanda evdede çalışır.
erkekte ona yardım eder. beraber çalışırlar, evdede birbirilerine yardımcı olurlar.
erkek odun kırar kadın sobaya börek koyar pişirir sonrada cay koyar ve yemek yerler.
işte eskiden eviliğin ölüncede dek sürmesi ise bu fedakarlıkların oluşmasıyla
başarılmıştır.
günümüzde ise eviliğin yerini ticaret! almıştır evlenirken mal sözleşmesi yapılır. ayrılıncada mallar paylaşılır ,halbuki evlilik mal paylaşımı değildir. evlilik sizin gelecegınızdir.
çocuklarınızın gelecegidir. modern evlilikte güven olmadığı için bir takım prosedirlerde
yapılır.
bir erkek ve kadın eğer gerçekten bir birini sevmişse onları açlık değil ölüm bile ayıramaz.
erkek kadın ölünce mezarına gider ağlar kadın erkek ölünce mezarına gider ağlar . ve dua ederler. ama asla birbirlerine ihanet (boşanma)etmezler. işte gerçek evlilik budur.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
bazı insanlar , haklı olduğumu çok uzun yıllar sonra! görebilir, bazılarda anında görebilir. hayat ne garip_? değilmi?? herşeyin içinde acı tatlı duygular hakim..
hayat sen nasıl? görmek istiyorsan hayat sana öyle gözükür ay parçası,ama şunu asla unutmaki
senin nasıl? gördüğün önemli değil tanrının nasıl? gördüğü önemlidir. ve emin olki!
tanrı senin yada benim gördüğüm gibi görmez çünkü ne gariptirki! görmeyide hisleride o yaratmıştır.

Son düzenleme:

esekherif

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=6633]kahin[/MENTION] bey fikrinize katılmıyorum ama fikirlerinizi daha da özgürce ifade edebilmeniz için sizi boş bir arsaya götürebilirim.

vicodin94

Felsefe.net
Yeni Üye
Neden kadın hem dışarıda hem evde çalışıyor, erkekte ona yardım edince gerçek evlilik oluyor da erkek daha fazla çalıştığında gerçek evlilik olmuyor?

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Karısını çalıştıran erkek evdeki işlerin bir ucundan tutmalı bence

T

Togepi

Ziyaretçi
İlk önce “Modern kadın” tanımını yapabilir misiniz bana?
Nedir modern kadın?
Kimdir?
Ne iş yapar?
Nerelidir?
Kimlerdendir?

kahin

Kahin
Yeni Üye
Neden kadın hem dışarıda hem evde çalışıyor, erkekte ona yardım edince gerçek evlilik oluyor da erkek daha fazla çalıştığında gerçek evlilik olmuyor?

ben eşitlikten yanayım, neden? erkek daha fazla çalışsınki, haksızlık olmazmı?
her iki tarafta eşit çalışsın yani , anlamaya çalışın önyargıları bir kenara bırakın
erkek ve kadın bir birini tamamlamalı, ölünceye dekte beraber çalışmalı.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Karısını çalıştıran erkek evdeki işlerin bir ucundan tutmalı bence

bende bunu anlatmaya çalışıyorum, erkek ve kadın her zaman beraber çalışmalı,
kadın hasta olduğunda erkek bulaşıkları ve çamaşırları yıkamalı,ve çocuklara bakmalı erkek hasta olduğunda
kadında odun kırmalı ve tarlada çalışmalı.

kahin

Kahin
Yeni Üye
gerçekler bazılarının hoşuna gitmiyecek demiştim, öylede oldu, ne his? ama zamanın öncesini
görebiliyorum. tanrı vergisi :D
modern kadın haha :D
insanların içini okumak hoş birşey olsa gerek. ama her zaman değil bazen
üzülüyorum. :)
kullanıcı adı: modern kadın.
şifre: reelizm.
lütfen giriş yapınız. :D

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
İlk önce “Modern kadın” tanımını yapabilir misiniz bana?
Nedir modern kadın?
Kimdir?
Ne iş yapar?
Nerelidir?
Kimlerdendir?

modern kadın, kendine bakan, okumuş üniversite mezunu, en az 2 dil bilen ,kuralları
kendi belirliyen hafif feminist :D hafifte sinirli olan ,herşeyi çok iyi bildiğini düşünmeyen
herşeyi bildiğinden emin olan, erkeğin aşk kölesi olmuyan, aksine erkeği köle gibi
kullanmayı çok seven,katı kuralları olan ,bazı erkeklerden nefret eden, müthiş zekasıyla
kariyerde rekorlar kıran ultrasonic bir bayandır.:p;):cool:
dünyayı kadınların yönetmesini düşünen hatta dünyadaki tüm erkekleri zincire
bağlayıp köleleştirmeyi hayal eden, kadın otoritesinin hakim olduğu feministlerin
president olduğu bir dünyanın hayalıyle yaşıyan her dişiye kısaca modern kadın denir. :D

Son düzenleme:
T

Togepi

Ziyaretçi
modern kadın, kendine bakan, okumuş üniversite mezunu, en az 2 dil bilen ,kuralları
kendi belirliyen hafif feminist :D hafifte sinirli olan ,herşeyi çok iyi bildiğini düşünmeyen
herşeyi bildiğinden emin olan, erkeğin aşk kölesi olmuyan, aksine erkeği köle gibi
kullanmayı çok seven,katı kuralları olan ,bazı erkeklerden nefret eden, müthiş zekasıyla
kariyerde rekorlar kıran ultrasonic bir bayandır.:p;):cool:
dünyayı kadınların yönetmesini düşünen hatta dünyadaki tüm erkekleri zincire
bağlayıp köleleştirmeyi hayal eden, kadın otoritesinin hakim olduğu feministlerin
president olduğu bir dünyanın hayalıyle yaşıyan her dişiye kısaca modern kadın denir. :D

Neyse ki, bu kriterlerin çoğuna uymuyorum. O halde ''modern kadın'' değilim.
Eee bu durumda ben ne oluyorum pek sevgili [MENTION=4933]esekherif[/MENTION] beyefendi hz.?

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Neyse ki, bu kriterlerin çoğuna uymuyorum. O halde ''modern kadın'' değilim.
Eee bu durumda ben ne oluyorum pek sevgili [MENTION=4933]esekherif[/MENTION] beyefendi hz.?

Efendim derdimin dermanı sensin Bu cism-ü na-tüvanın canı sensin Efendim

kahin

Kahin
Yeni Üye
Umarım iyi bir şeyimdir. asdasd

togepi sana birşey sormak istiyorum, aslında bu forumda tüm bayanların bu soruya
çok net bir cevap vermesini istiyorum, sevgili togepi aklında nasıl? bir erkek
karakteri var, hayalindeki beyaz atlı prensini bizlere tanıtırmısın?

vicodin94

Felsefe.net
Yeni Üye
ben eşitlikten yanayım, neden? erkek daha fazla çalışsınki, haksızlık olmazmı?
her iki tarafta eşit çalışsın yani , anlamaya çalışın önyargıları bir kenara bırakın
erkek ve kadın bir birini tamamlamalı, ölünceye dekte beraber çalışmalı.

Bu neden şart olsun ki? İnsanlar birbirlerinden ayrılabilirler ya da eskisi gibi birbirlerini sevmeye bilirler. Verdiğiniz köy örneği kadın haklarının olmadığı bir ortam. Bunun güzel hiçbir tarafı yok. Bence önyargı yerine siz ilişkilere fazla romantik bakıyorsunuz. Kafanızda çok yüce bir noktaya koymuşsunuz.

T

Togepi

Ziyaretçi
togepi sana birşey sormak istiyorum, aslında bu forumda tüm bayanların bu soruya
çok net bir cevap vermesini istiyorum, sevgili togepi aklında nasıl? bir erkek
karakteri var, hayalindeki beyaz atlı prensini bizlere tanıtırmısın?

Ayy sabah sabah beyin fırtınası. En sevdiğim. Prens mirens ben uğraşamam hiç. Direk kral olarak gelsin mümkünse. asgdf Benim, ne düşündüğüme ve fikirlerime önem vermesi listenin ilk sırasında yer alıyor. Düşünceli olması zaten diğer kriterlerimi sağlamasına da yarıyor benim açımdan. Yani sizin sandığınız gibi kadınların öyle büyük, dev beklentileri yok karşı cinsten. E malumunuz ; ''Beklenti ne kadar az olursa, mutluluk o kadar çok.'' afsdf

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç