Mendil Satmak İsteyen Suriyeli Çocuk Esnaf Tarafından Darp Edildi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel ve Son Dakika Haberler kategorisinde Mehmet tarafından oluşturulan Mendil Satmak İsteyen Suriyeli Çocuk Esnaf Tarafından Darp Edildi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,800 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel ve Son Dakika Haberler
Konu Başlığı Mendil Satmak İsteyen Suriyeli Çocuk Esnaf Tarafından Darp Edildi
Konbuyu başlatan Mehmet
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

Mehmet

Yeni üye
Yeni Üye
İzmir'de yemek yiyen müşterilerin masalarına giderek mendil satmaya çalışan Suriyeli çocuk, esnafın saldırısına uğradı. Burnu kanayan çocuğa çirkin saldırı objektiflere takıldı.

MENDİL SATMAK İSTEYEN ÇOCUK ESNAFIN SALDIRISINA UĞRADI

Türkiye'deki Suriyeli mültecilerin sayıları gün geçtikçe artarken, yoksulluk içinde büyüyen Suriyeli çocuklar da ekmek parası kazanmak için sokaklarda mendil satıyor. İzmir'de bir lokantada yemek yiyen müşterilere mendil satmaya çalışan Suriyeli çocuk, esnafın saldırısına uğradı.

YERE YATIRIP DÖVÜLEN ÇOCUĞUN BURNU KANADI

Türkçe bilmediği için ismi öğrenilemeyen Suriyeli çocuk, Basmane Meydanı'nda lokantada yemek yiyen vatandaşların yanına gitti. Çocuğun alandan uzaklaşmasını isteyen lokanta çalışanı, çocuğun direnmesi üzerine küçük çocuğu tokatlamaya başladı. Çevredeki vatandaşların olaya müdahalesine rağmen çocuğu yere yatırarak dövmeye devam eden lokanta çalışanı, darbeleriyle Suriyeli çocuğun burnunu kanattı.

AĞLAYARAK UZAKLAŞTI

Aldığı darbelerden korunmak için masalara sığınan Suriyeli çocuk, ağlayarak oradan uzaklaşmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar çocuğa yardım etmek istedi ancak korkan çocuk ilk etapta kimseyi kendine yaklaştırmadı. Çevredeki Suriyeli vatandaşların da araya girmesiyle yardımı kabul eden çocuk, kanayan burnunu yıkadıktan sonra ağlayarak uzaklaştı.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yazıklar olsun, o restoranda yemek yiyenlerin protesto amaçlı restoranı terk etmesi ve bir daha da oradan yemek yememesi gerekir. Çocuğun ne suçu var hatta yanlış bile yapmış olsa çocuğa el kaldırana ben insan diyemiyorum.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Vardır bi bit yeniği kimse tutupta burda anlatıldığı gibi yapmaz öyle bi millet olsak bir tane suriyeliyi içeri almazdık.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Vardır bi bit yeniği kimse tutupta burda anlatıldığı gibi yapmaz öyle bi millet olsak bir tane suriyeliyi içeri almazdık.

Haber gerçek maalesef...Dilenci çocuklardan bunalmış olabilirler çok da haklılar fakat bunun ifade şekli o çocuğu dövmek değil yetkililere haber verip, çocukların dilendirilmesine engel olmak ve kamplara yollanmasıdır. Küçücük çocuğa el kaldıranın işi gücü de rast gitmez zaten. Ben o an orada olsaydım, o restoranda bir daha asla yemek yememek üzere protesto ederdim.

30515891.jpg

30515926.jpg

flzf

Filozof
Yeni Üye
Tabiki hiçbir şekilde çocuğa el kaldırmak filan doğru olamaz öyle vakalar dangalağın biri yüzünden ortaya çıkmış olabilir zaten vatandaşlarda tepki gösteriyor orda birileri koşuyor bişiyler oluyor dediğin gibi devletin boşvermişliği sanki kendi asayişine çok sahipmiş gibi yurda soktuğu insanları başı boş bırakıyor adamlar birilerinimi kesiyor birileri adamlarımı kesiyor öldürüyor kimsenin umrunda değil .kaldıki bunlar dilenci tayfası yurda girip adam akıllı çalışanları düzen kuranlarıda var geçen bi tanesine denk geldik burda elektirikçilik yapıyor abi biz ölsek öyle dilenemeyiz onlar zaten oranın dilencileri suriyedede böylelerdi diyor. Şöylede bişiy var yeeli dilencilerimiz kendi aralarında konuşurken kulak misafiri oldum kamplardan kaçıp gelip buralarda dileniyolarmış bir tanesi yazık insan acıyo diyo diğeride bırakmasınlar memleketini beni öldürseler burdan gitmemki ben toprağımı bırakmam diyor memleketimin dilencisi ile gurur duydum =)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Tabiki hiçbir şekilde çocuğa el kaldırmak filan doğru olamaz öyle vakalar dangalağın biri yüzünden ortaya çıkmış olabilir zaten vatandaşlarda tepki gösteriyor orda birileri koşuyor bişiyler oluyor dediğin gibi devletin boşvermişliği sanki kendi asayişine çok sahipmiş gibi yurda soktuğu insanları başı boş bırakıyor adamlar birilerinimi kesiyor birileri adamlarımı kesiyor öldürüyor kimsenin umrunda değil .kaldıki bunlar dilenci tayfası yurda girip adam akıllı çalışanları düzen kuranlarıda var geçen bi tanesine denk geldik burda elektirikçilik yapıyor abi biz ölsek öyle dilenemeyiz onlar zaten oranın dilencileri suriyedede böylelerdi diyor. Şöylede bişiy var yeeli dilencilerimiz kendi aralarında konuşurken kulak misafiri oldum kamplardan kaçıp gelip buralarda dileniyolarmış bir tanesi yazık insan acıyo diyo diğeride bırakmasınlar memleketini beni öldürseler burdan gitmemki ben toprağımı bırakmam diyor memleketimin dilencisi ile gurur duydum =)

Gönül ister ki hiç kimse dilenmesin, yerli yabancısı farketmiyor.:smile:Bu çocukcağız da birileri tarafından dilendiriliyor işte önce dilendirenler hatalı ve tabi ki dilenmeye muhtaç bırakacağı insanları bu ülkeye getirenler hepsinden daha hatalıdır. Esnaf artık dayanamıyor ki ben de hak veriyorum fakat bu şekilde döven kişi ya da kişiler de haklı iken haksız duruma geçtiler. Karşılarında küçücük bir çocuk varken ona el kaldıranlar insanlıklarından utanmalıdırlar. Devlet bu işe de hemen bir çözüm bulmalı gerçekten sokaklar dilenci çocuk dolu ve acınacak haldeler. İhbar hatları var ben gördüğüm an o hattı arıyorum sanırım her ilde farklı numalara faaliyette, o numaraları bulup vatandaş yanında taşımalıdır.

X

FAdmin
Onursal Üye
Insanlar Erdogan nefretini Suriye'li gariplerden cikarir oldu. Yazik, ne diyeyim.. Yazik..

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye

X Arkadaşım bak bu asil adam da Erdoğan'a olan hıncını kediden,daha olmadı,kediyi dövmesine kızan adamlardan almış.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Cocuklarin mendil satma Adina kullanilmalari horlanmalari ve dovulmeleri, Turkiye toplumu Adina sasilacak bir durum degil; aksine olagan bir durum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç