Kuran'in Yazari Kimdir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Din Bilimleri kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Kuran'in Yazari Kimdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,056 kez görüntülenmiş, 66 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Din Bilimleri
Konu Başlığı Kuran'in Yazari Kimdir?
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İnci Birinci

X

FAdmin
Onursal Üye
herhangi bir felsefi paylaşım platformunda, kuşkusuz herkes istediği gibi yazacak... ancak sizler, açılan başlıklara (başlığı açan kişiye yönelmeden); başlıkta ileri sürülen fikirlere ve o fikirlerin dayanağı olan bilgilere yönelik olan eleştirilere değer vereceksiniz... tersine, muhatabının yazdıklarını bir yana bırakarak, kişiliğine, kimliğine yönelerek karşısındaki insana, ''kuş beyinli'' filan diyecek kadar çirkefleşenleri (sırf sizin gibi düşünüyor diye), değerli sayarsanız; bu ortamı ''değersizleştirmiş'' olursunuz... eğer felsefe yapmak niyetindeyseniz; inançlarınızın sorgulanmasına ve hatta yargılanmasına, tahammül edeceksiniz...yok ille de 'benim kutsalım, herkesinkinden üstündür' yahut da 'vay benim kutsalım, nerede kaldı benim dokunulmazım' diyecekseniz; felsefeden uzak duracaksınız... ve gidip (diyelim) bir tekel bayii açacaksınız...

1) Oncelikle tekrar yazdiklarimi okuyun.

2) Benim gibi dusundugu icin herhangi bir bireyi degerli saydigim herhangi bir mesajim olmamistir, detayli arastirma yapin

3) Bahsedilen konuda uyemizin yazdiklarinin iceriginin anlasilabilir olmadigi, insanlarin katki yapmak istedigi bircok sefer kendisine nazik bir uslupla ifade edilmistir.

4) Siz yahut baskasi Hindular gibi inegede kutsal deger atfedebilir, genel gecer kabul gormus herhangi bir inanc manevi deger kapsamina girer, gelismis butun toplumlarda bu boyledir. Bugun Dunya'nin super gucu kabul edilen ABD'de goreve baslamadan evvel incil ustune yemin edilir. Inanmasa dahi anayasal olarak etmek zorundadir.

5) Bir devlet memuru oldugunuzu soylemissiniz, benim bildigim memurlarin esnaflari assagilamasi 90'larda kalmisti? Ek is olarak tekel bayi isletmeciligi yapiyorsaniz bilgi verirseniz sevinirim, sanirim memnun kalmissiniz ki tavsiye ediyorsunuz.

6) Kimsenin avukatlik yaptigi yok, herkes ozgurce istedigini yaziyor kimin hangi mesaji silinmis, editlenmis? Her birey gibi bende dusuncelerimi yaziyorum, yazmayada devam edecegim, daha fazla kisi yazabilsin diye bu siteyi satin aldik zaten.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Yanlış adreste olan sizsiniz, Türkçe öğretmeni olup her yazılanı yanlış anlamak da ayrı bir kabiliyet olmalı, sizi hedef almadığım cümleye kendinizi nasıl dahil ettiğinizi bana da açıklarsanız sevinirim. Size karşı tahammülsüzlükten bahsediyorum ve siz bana yanlış adrestesin diyorsunuz, okuduğunuzu anlamıyor olabilir misiniz?

Beni hedef aldigindan bahsetmedim. Sadece donkisotun yaptiginin nedenini acikladim.

Gorunen oki yukarida koyulasmis cumleleriniz tam da sizin alginizi tarif ediyor.

Buradaki yanlis adres "evrensel-insan degil, donkisot adresidir"

Yani donkisotun yuzunden benim yaptiklarimi one cikariyorsunuz.

Bakin, cumleniz aynen soyle;

@evrensel-insan ın bir çok düşüncesine ben de katılmıyorum fakat @donkişot ile başlayan bu tahammülsüzlüğün de sınırları fazlasıyla aştığını düşünüyorum.

Burada tahammulsuzlugu baslatan adres sizing dediginiz gibi, ben degil, donkisottur. O yuzden siz yanlis adrestesiniz.

Yoksa ben baska bir seyi kastetmedim.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
herhangi bir felsefi paylaşım platformunda, kuşkusuz herkes istediği gibi yazacak... ancak sizler, açılan başlıklara (başlığı açan kişiye yönelmeden); başlıkta ileri sürülen fikirlere ve o fikirlerin dayanağı olan bilgilere yönelik olan eleştirilere değer vereceksiniz... tersine, muhatabının yazdıklarını bir yana bırakarak, kişiliğine, kimliğine yönelerek karşısındaki insana, ''kuş beyinli'' filan diyecek kadar çirkefleşenleri (sırf sizin gibi düşünüyor diye), değerli sayarsanız; bu ortamı ''değersizleştirmiş'' olursunuz... eğer felsefe yapmak niyetindeyseniz; inançlarınızın sorgulanmasına ve hatta yargılanmasına, tahammül edeceksiniz...yok ille de 'benim kutsalım, herkesinkinden üstündür' yahut da 'vay benim kutsalım, nerede kaldı benim dokunulmazım' diyecekseniz; felsefeden uzak duracaksınız... ve gidip (diyelim) bir tekel bayii açacaksınız...

Ey servi Azizim, Ey biraz Deha Turkuvazım

Zatıalinizin sözlerinizi üzülerek işiddim. farkımız bu diyarda münferid kalmayalı, firak badi barid (Farid ferjad değil ) gibi sinemde esmekte.
Sözlerinize katılmak ne mümkün. Siz ki nuri ayn,sevdacü, şebi tar misali sineme-tevellüd eden seb-i- dedem gibisiniz. Hüsnü aşkınızsa inancım tamdır.

Amacımız zat-i alinizi taciz etmek değil. efkar-ı umumiyede muhabbet kurmaktır.
Tek-el ba-yi-i açtığımızda @alper ve @Neo bize Tijaret yaptıracaklarını mı zan- ediyorsunuz.
Filhal yegane virdim tez bir vuslat.
Busemi tekrar izam ediyorum, kabul buyrun efendim.

sahtekar

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Bu konularda sahtekar olanlarla olmayanları ayırt etmek kolaydır. Samimi bir şekilde Tanrıyı ve dinini sorgulayanların cümlelerinden o hissi alırsınız. örneğin turan dursun samimidir. dininden şüpheye düşmüştür kendini aydınlanmış hissetmiştir ve herkesin aydınlanması içinde kitaplar yazmıştır.(sorgulanmamış inanç inanç değildir) akıllıca birşey yapmamıştır ama samimidir. evrensel-insan gibileri ise alıntıdır,surettir,gölgedir. teoloji üzerine tek kitap veya yazar okumamıştır.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Bu konularda sahtekar olanlarla olmayanları ayırt etmek kolaydır. Samimi bir şekilde Tanrıyı ve dinini sorgulayanların cümlelerinden o hissi alırsınız. örneğin turan dursun samimidir. dininden şüpheye düşmüştür kendini aydınlanmış hissetmiştir ve herkesin aydınlanması içinde kitaplar yazmıştır.(sorgulanmamış inanç inanç değildir) akıllıca birşey yapmamıştır ama samimidir. evrensel-insan gibileri ise alıntıdır,surettir,gölgedir. teoloji üzerine tek kitap veya yazar okumamıştır.

Anlasildi seni buraya kim gonderdi?

Once ziyaretci mesajinda satastin, simdi de mesajlar ile satasiyorsun.

Ben senin donkisot oldugunu dusunuyorum.

Yani sahtekarligin burda.

Eger baska bir siteden geldi isen de, ancak kim oldugunu yani lakabini aciklarsan tanirim.

Senin beyninin yapisi cve algisi teolojiyi algilamaz.

Cunku teolojinin ne oldugunu bilmez. Belki de evrensel-insan'dan okuyup ogrenmistir, ama ayni papagan gibi.

sahtekar

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Anlasildi seni buraya kim gonderdi?

Once ziyaretci mesajinda satastin, simdi de mesajlar ile satasiyorsun.

Ben senin donkisot oldugunu dusunuyorum.

Yani sahtekarligin burda.

Eger baska bir siteden geldi isen de, ancak kim oldugunu yani lakabini aciklarsan tanirim.

Senin beyninin yapisi cve algisi teolojiyi algilamaz.

Cunku teolojinin ne oldugunu bilmez. Belki de evrensel-insan'dan okuyup ogrenmistir, ama ayni papagan gibi.

daha iyisini teklif ediyorum. facebook adreslerimizi açalım.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
(ve kargalar güler)

iftira üstüne iftira attın. tutturamayınca nik adıma yöneldin. zavallısın ! gerçek kimliğinden korkan bir kaçaksın!

Benim kimligim yazdiklarimdir.

Bakiyorum oteki arsiz ve saygisiz yuzunu gostermekte hicgecikmedin.

Ben kimseye iftira atmam. Herkesi kendin gibi sanma.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bunlar neden oluyor der yolcu?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bir sınavsa eğer der Rıfat

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

BİR SINAVSA EĞER

Girdiğim çıktığım yerler tanığımdır
Kapımı çalanlar gece yarılarında
Okunan kararlar yüzüme karşı
Korkmuyorum duygusal bitişlerden
Tükenen kurşun kalemler tanığımdır
Ölümle burun buruna bir gençlik boyu
Sıtmasında vereminde Anadolu'nun
Dönülmez bekleme kamplarında
Suçsa suç, sorguysa sorgu, hapisse hapis
Yaşamak gezin gözün arpacığın ucunda
Elimde hep böyle tükenen bardak
Yaşamak bir yürek işçiliği günümüzde
Ölümün anlamı değişti birden
Eskiden yataklarda beklerdik
Ders mi sınav mı görev mi belli değil
Gelecekse ayakta bulsun dimdik
Açılan bir sorumsuz yaylım ateş
Bir top karanfildir göğsümüzde
(1971) Güvercinim Uyur mu adlı şiir kitabından 1970
der rifat be rifki ;
sende mi okumadin bizi.
AYDIN MISIN

Tam çağı işe başlamanın doğan günle
Bul içine tükürdüğün kitapları yeniden

Alfabeli çocuk ol -çocuk ol
(şarkıda böyle iki defa tekrarlıyor Suavi)
(1968) Karakılçık adlı şiir kitabından (1969)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Evrensel-İnsanı tanıyor musunuz?

buradan öte hayır ve neden sordunuz acaba?

banlanmışsınız ve yarım kalmış o halde sadece bu sitede tartışma geçmemesi olasılığını arıyoruz o halde bunun için yazdık

açıkçası biz sitede tartışma görmekten huzursuzuz-taraf kim olursa olsun

siz bizleri tanıyor musunuz?

Son düzenleme:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Sosyalmedya da herkes evrensel insan zihniyetini tanir, ben de dahil.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar