Kuran'in Yazari Kimdir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Din Bilimleri kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Kuran'in Yazari Kimdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,152 kez görüntülenmiş, 66 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Din Bilimleri
Konu Başlığı Kuran'in Yazari Kimdir?
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İnci Birinci

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
forumun, ilk zamanlardan bu yana kalitesinin ne olduğu (eğer en eski mesajlardan beri yayına devam ediyorsa) bellidir (ama okuyup anlamak için, emek vermek gerekir)... evrensel insan'ın özgeçmişi değilse bile, bu forumda yazdıkları (her türlü eleştiriye açık biçimde) ortadadır... benim, CV' im nedir, ne demektir bilemiyorum; bu CV dediğiniz, eğer yazdığım mesajlarsa; tutarlı bir insan olduğum için, hepsinin (tek tek) arkasındayım... eğer sözüme güvenirseniz, evrensel'in 'hiç mi beğenen yok' mesajını görmeden yazmaya başladığımı, söylemek isterim... kaldı ki, evrensel'in 'hiç mi beğenen yok' mesajını görerek ve ''bu yüzden'' yazmış olsam ne olur...? çok isterseniz bundan sonra, 'ne zaman sahneye çıkacağımı' size danışırım... zaman zaman siteye girip yazılanları okuyorum... bunu farkeden eski arkadaşlarım, 'neden, yazmak istemediğimi' soruyorlardı; sizlerin, evrensel'e karşı tavrı; tam da 'neden yazmak istemediğimi' çok açık biçimde ortaya koyduğu için, yazdım... affedin...

Oradaki "hic mi begenen yok?" sadece ironic bir soruydu ve hic bir yazara bir "cagri/atif" degildi.

Sonucta kimin neyi begenip begenmedigi anlayip anlamadigi yazilana sadik kalip kalmadigi yaziyi mahvedip etmedigi, dusunce bilgi paylasippaylasmadigi dusunceye ve bilgiye dusman olup olmadigi, v.s. zaten her okurun ve yazarin gozleri onunde gorunmektedir.

Benim o ironic soruyu sormamdaki neden ise, "her bir konu ve kavramdaki yazinin ne olursa olsun begeni de elestiri de, dusmanlik ta katkida satasma da, p[olemik de v.s. alabilecegidir.

Diger nedende, bu soruyu yazdigim yazarin, sadece tek bir yonden degerlendirme yapmis olmasi ve her bir tarafi gorememesi ve de digger tarafi destekler icerikte yanit yazmis olmasidir.

Site el degistirdiginden beri degerlendirmeler bir kac kez sifirlandi ve bir arada calismadi.

Son calisir durumda aldigim begeni soyledir.

Mesaj adeti
2.115
Aldığınız Beğeni Aldığınız Beğeni
69

Bubegeni sayisinin site yazar kitlesi temelinde alinan sayi olarak ne anlam ifade ettigi de okurun kendi taktiridir.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
forumun, ilk zamanlardan bu yana kalitesinin ne olduğu (eğer en eski mesajlardan beri yayına devam ediyorsa) bellidir (ama okuyup anlamak için, emek vermek gerekir)... evrensel insan'ın özgeçmişi değilse bile, bu forumda yazdıkları (her türlü eleştiriye açık biçimde) ortadadır... benim, CV' im nedir, ne demektir bilemiyorum; bu CV dediğiniz, eğer yazdığım mesajlarsa; tutarlı bir insan olduğum için, hepsinin (tek tek) arkasındayım... eğer sözüme güvenirseniz, evrensel'in 'hiç mi beğenen yok' mesajını görmeden yazmaya başladığımı, söylemek isterim... kaldı ki, evrensel'in 'hiç mi beğenen yok' mesajını görerek ve ''bu yüzden'' yazmış olsam ne olur...? çok isterseniz bundan sonra, 'ne zaman sahneye çıkacağımı' size danışırım... zaman zaman siteye girip yazılanları okuyorum... bunu farkeden eski arkadaşlarım, 'neden, yazmak istemediğimi' soruyorlardı; sizlerin, evrensel'e karşı tavrı; tam da 'neden yazmak istemediğimi' çok açık biçimde ortaya koyduğu için, yazdım... affedin...

Nazik açıklamanız için teşekkürler. Evrensel insana paylaştığı konulardaki ifade karmaşasını,yoğun imla hataları nedeniyle yazının anlam ve bütünlüğünün bozulmasından dolayı anlaşılmasının güç olduğunu belirttiğimde itici bir tarzda cevap verip,anlamsız bir savunmaya geçince ortam tatsızlaştı maalesef. İmla hataları ile dolu,akıcılığı ve anlam duruluğu olmayan bir yazıyı okumak zevk vermiyor, zevk almadığınız yazıyı yarım yamalak okur ve fikir sahibi de olamaz insan, anladığını anlatabilmek için aynı karmaşa kalıbını kullanma durumunda kalınca da paylaşımın anlamı kalmıyor. Sonra zıtlaşmalar başlıyor, falan... Neyse ki;yazılarını okumaktan vazgeçtiğimde sorunum kendiliğinden çözüldü zaten.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
Herhangi birseyi sorgulamadan once basi ortasi ve sonuna bakmak irdelemek ve arastirmak lazim, kitabin son uc sayfasini okuyup yorumlamak ne kadar manali ise sizin bu cumlenizde bence en fazla o kadar manali geldi. Onlarca tartisma konusu ve sayfalarca fikir teatisi yapildi birsey degismedi, degiseceginide dusunmuyorum.

Insanlar mudahaleden sIkildigi icin sosyal medya platformlarinda bu kadar fazla vakit geciriyorlar, adam istedigi gibi yaziyor ciziyor buna ozgurluk diyor. Simdi biz yonetim olarak mudahale etseek olmaz, etmesen bu tip cevaplar geliyor felan.

Vallahi kufur etmedigi surece isteyen istedigini yazar, sizde ister yazarsiniz ister yazmazsiniz ister girersiniz ister girmezsiniz kendi bileceginiz is.

herhangi bir felsefi paylaşım platformunda, kuşkusuz herkes istediği gibi yazacak... ancak sizler, açılan başlıklara (başlığı açan kişiye yönelmeden); başlıkta ileri sürülen fikirlere ve o fikirlerin dayanağı olan bilgilere yönelik olan eleştirilere değer vereceksiniz... tersine, muhatabının yazdıklarını bir yana bırakarak, kişiliğine, kimliğine yönelerek karşısındaki insana, ''kuş beyinli'' filan diyecek kadar çirkefleşenleri (sırf sizin gibi düşünüyor diye), değerli sayarsanız; bu ortamı ''değersizleştirmiş'' olursunuz... eğer felsefe yapmak niyetindeyseniz; inançlarınızın sorgulanmasına ve hatta yargılanmasına, tahammül edeceksiniz...yok ille de 'benim kutsalım, herkesinkinden üstündür' yahut da 'vay benim kutsalım, nerede kaldı benim dokunulmazım' diyecekseniz; felsefeden uzak duracaksınız... ve gidip (diyelim) bir tekel bayii açacaksınız...

Son düzenleme:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Nazik açıklamanız için teşekkürler. Evrensel insana paylaştığı konulardaki ifade karmaşasını,yoğun imla hataları nedeniyle yazının anlam ve bütünlüğünün bozulmasından dolayı anlaşılmasının güç olduğunu belirttiğimde itici bir tarzda cevap verip,anlamsız bir savunmaya geçince ortam tatsızlaştı maalesef. İmla hataları ile dolu,akıcılığı ve anlam duruluğu olmayan bir yazıyı okumak zevk vermiyor, zevk almadığınız yazıyı yarım yamalak okur ve fikir sahibi de olamaz insan, anladığını anlatabilmek için aynı karmaşa kalıbını kullanma durumunda kalınca da paylaşımın anlamı kalmıyor. Sonra zıtlaşmalar başlıyor, falan... Neyse ki;yazılarını okumaktan vazgeçtiğimde sorunum kendiliğinden çözüldü zaten.

Okumazsin olur biter.

Boylece de benim ile ugrasmak yerine doner kendin ile ugrasirsin.

Ben kimseye itici bir yanit vermem, ama nasil bir sekilde yazdi ise o sekilde yanit veririm.

Sen benim yazi dile ve uslubumu degerlendirecek bilgi ve bilince sahip degilsin.

Burada ingilizce klavye ile yazarken ve klavye ingilizceye benzer turkce kelimeleri ingilizceye otomatikman cevirirken ve bana da bunu aciklamaktan gina gelmisken; senin de kendi anlama beceriksizligini bilgisizligini bilgiedinebilir ya da anlasilabilir hale getirme Adina caba harcamaz ve tum sucu yazara yuklemeye calisirken iste boyle butun basliklarin icine edilmis olur.

Bak bakalim zastaliniz kac basligi baslikile ilgisi olmayan mesajlar yazarak mahvetmis.

Ayrica neden hala utanmadan orda burda bana satasiyorsun, bence sen bir doktora gorun.

Cunku tum davranisin hic te saglikli degil.

Simdi, hic vakit kaybetmeden dogru konusma kutusu ya da karalama defterine; hakkimda kim saygisizlik yapmis ona bir begeni atmaya ve hakkimda ayni terbiyesizligi saygisizligi yapmaya devam.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
herhangi bir felsefi paylaşım platformunda, kuşkusuz herkes istediği gibi yazacak... ancak sizler, açılan başlıklara (başlığı açan kişiye yönelmeden); başlıkta ileri sürülen fikirlere ve o fikirlerin dayanağı olan bilgilere yönelik olan eleştirilere değer vereceksiniz... tersine, muhatabının yazdıklarını bir yana bırakarak, kişiliğine, kimliğine yönelerek karşısındaki insana, ''kuş beyinli'' filan diyecek kadar çirkefleşenleri (sırf sizin gibi düşünüyor diye), değerli sayarsanız; bu ortamı ''değersizleştirmiş'' olursunuz... eğer felsefe yapmak niyetindeyseniz; inançlarınızın sorgulanmasına ve hatta yargılanmasına, tahammül edeceksiniz...yok ille de 'benim kutsalım, herkesinkinden üstündür' yahut da 'vay benim kutsalım, nerede kaldı benim dokunulmazım' diyecekseniz; felsefeden uzak duracaksınız... ve gidip (diyelim) bir tekel bayii açacaksınız...

Şimdi bakın, ortamı germek istediğiniz gayet açık. Peki,siz neden şimdi bir üyeye çirkef deyip, küçülüyorsunuz, felsefe sitesi hakemliğine ve evrensel avukatlığa mı soyunuyorsunuz? Toplum Mühendisliği güzel bir meslek ama,site polisliği komik kaçtı biraz :biggrin: İş seçimlerimizi size soralım artık ne dersiniz? ( Olumsuzluk bozuk halka-sirayet ediyor; siz evrensel avukatlığa kalkışınca, ben de size imrendim sanırsam.:biggrin:)

Özgürlük anlayışı nerede kaldı?

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Şimdi bakın, ortamı germek istediğiniz gayet açık. Peki,siz neden şimdi bir üyeye çirkef deyip, küçülüyorsunuz, felsefe sitesi hakemliğine ve evrensel avukatlığa mı soyunuyorsunuz? Toplum Mühendisliği güzel bir meslek ama,site polisliği komik kaçtı biraz :biggrin: İş seçimlerimizi size soralım artık ne dersiniz? ( Olumsuzluk bozuk halka-sirayet ediyor; siz evrensel avukatlığa kalkışınca, ben de size imrendim sanırsam.:biggrin:)

Bak simdi senin yazdiklarini gozlemledigim kadariyla, senin ne yapacagini sana yazacagim ve bunu her bir sartta da ispat edebilirim.

Simdi, ilk olarak boyle konu ve baslik disi yazilanlari dort gozle bekliyeceksin ve ayni yazi dilin ve uslubun ile yanit yazacaksin

Benim sana senin seviyende yazi yazmami bekleyeceksin ve hemen ayni seviyede ve seviyeyi birazdaha da dusurerek yazacaksin

Esekherif ya da donkisot gibi yazarlarin dort gozle benim bir mesajima konu ve baslik disi satasan bir mesajini bekleyeceksin, o mesaji begeneceksin ve sonrada "firsat bu firsat" diye ayni iceriksiz ve seviyesiz onlara destek olan bir mesaj yazacaksin.

Ya da bu ikisi disinda onlar ile ayni yazi dili uslubunu paylasan ve sahsima satasan bir yazarin mesajini firsat bilip begenecek ve akabinde de kendi ayni seviyesiz mesajini yazacaksin.

Cok da nadir olsa buranin bir felsefe platformuoldugunu hatirlayip kendince felsefi oldugunu dusundugun bir basligi ya da mesaji alintilayacaksin.

Hadi beni yanilt.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
sn. evrensel'le belki bıktırıcı ve sonu gelmez gibi görünen tartışmalara girdiğimi hatırlıyorum... hiç paylaşmasam da, kendisinin felsefi bir duruşu var... kendisi, bilgi teorisinde 'yapılandırmacı epistemoloji' yanlısı; ben, çok daha başka türlü düşünüyorum... haddim olmasa da, biraz sabırlı olmanızı ve evrensel'i anlamaya çalışmanızı önereceğim... bildiğim kadarıyla, aslında dile hakimdir; ama ingilizce klavye kullanır ve uzun yıllardır yurt dışındadır... yine de kendisinden öğrenebileceğiniz şeyler vardır... unutmayın, gerçekliğin kendisi ne sizin, ne benim ne de evrenselin tekelinde değildir... hepimize bir ölçüde yansımış olsa bile, gerçeklik hepimizin ötesindedir...

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bak simdi senin yazdiklarini gozlemledigim kadariyla, senin ne yapacagini sana yazacagim ve bunu her bir sartta da ispat edebilirim.

Simdi, ilk olarak boyle konu ve baslik disi yazilanlari dort gozle bekliyeceksin ve ayni yazi dilin ve uslubun ile yanit yazacaksin

Benim sana senin seviyende yazi yazmami bekleyeceksin ve hemen ayni seviyede ve seviyeyi birazdaha da dusurerek yazacaksin

Esekherif ya da donkisot gibi yazarlarin dort gozle benim bir mesajima konu ve baslik disi satasan bir mesajini bekleyeceksin, o mesaji begeneceksin ve sonrada "firsat bu firsat" diye ayni iceriksiz ve seviyesiz onlara destek olan bir mesaj yazacaksin.

Ya da bu ikisi disinda onlar ile ayni yazi dili uslubunu paylasan ve sahsima satasan bir yazarin mesajini firsat bilip begenecek ve akabinde de kendi ayni seviyesiz mesajini yazacaksin.

Cok da nadir olsa buranin bir felsefe platformuoldugunu hatirlayip kendince felsefi oldugunu dusundugun bir basligi ya da mesaji alintilayacaksin.

Hadi beni yanilt.

Evrensel insan çok sıkıcısınız, neden kendinizi bu kadar beğeniyorsunuz anlayamadım? siz kimsiniz ki, sizinle ilgili bir şeyi dört gözle bekleyeyim Tanrı aşkına ? Bilgi edinmek için o kadar çok imkan var ki,siz halen sizinle eğlenildiğini fark etmekten bile acizsiniz. Ama artık eğlence tadı da vermiyor,okey oynamak çok daha zevkli :tongue:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
sn. evrensel'le belki bıktırıcı ve sonu gelmez gibi görünen tartışmalara girdiğimi hatırlıyorum... hiç paylaşmasam da, kendisinin felsefi bir duruşu var... kendisi, bilgi teorisinde 'yapılandırmacı epistemoloji' yanlısı; ben, çok daha başka türlü düşünüyorum... haddim olmasa da, biraz sabırlı olmanızı ve evrensel'i anlamaya çalışmanızı önereceğim... bildiğim kadarıyla, aslında dile hakimdir; ama ingilizce klavye kullanır ve uzun yıllardır yurt dışındadır... yine de kendisinden öğrenebileceğiniz şeyler vardır... unutmayın, gerçekliğin kendisi ne sizin, ne benim ne de evrenselin tekelinde değildir... hepimize bir ölçüde yansımış olsa bile, gerçeklik hepimizin ötesindedir...

"Yanlisi" ndan ziyade, ancak o bilimsel felsefe sayesinde tum sorunlari insanoglu temelinde dile getirebiliyorum.

Imzam da bana ait olan ve olmayan digger unsurlarda var.

Aslinda ben eger algilansa, bu yapilandirmaci epistemolojinin sorunun tam da kokeni ve temelioldugunu onu cozumleyerek ve bozarak anlatmaya calisiyorum. Yani yaptigim bir yerde "deconstructive epistemoloji" yani "insanoglunun yapilandirdigi bilginin kokten ve temelden nasil ve neden oyle yapilandirildiginin aciklamasi ve bu yap[ilandirilmisligin insanoglunu insanlastirmayan sorunun temeli tabani ve kokeni olmasi, yani X ve Y

Tabi ben bunu vermek istesem de, hala senin yukarida algiladigin gibi, once yapilandirmaci epistemolojiyi vermek ile mesgulum.

Yani serbest dusunce qua felsefesi devrimci sorgulama tam da bu yapilandirilmisligin cozumu icin; bunun yaninda bilissel bilim gerekli.

Insanlasmaya evrensellesmeye bireysellesmeye bilissellesmeye bireyin yonelik bilimsel bilgiselve kavramsal nitelikli zihinsel degisimi ya da devrimi ise, zaten evrensel-insan zihniyetinin amaci ve hedefi.

Umarim biraz daha netlesmistir.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Evrensel insan çok sıkıcısınız, neden kendinizi bu kadar beğeniyorsunuz anlayamadım? siz kimsiniz ki, sizinle ilgili bir şeyi dört gözle bekleyeyim Tanrı aşkına ? Bilgi edinmek için o kadar çok imkan var ki,siz halen sizinle eğlenildiğini fark etmekten bile acizsiniz. Ama artık eğlence tadı da vermiyor,okey oynamak çok daha zevkli :tongue:

Halep orda ise arsin burda. Ilkini sana ispat etmnek icin bekliyorum.

Bu benim kendimi "begenmem" degil, bilmem ustelik seni senden daha iyi bilmemdir. Cunku ortada gozlem vardir.

Onemli olan senin bu psikolojik eglenmenin ne oldugu degil;neden bunu yaptigin.

Bunu da sana yeri gelirse sonar aciklarim.

Cunku erisilemeyen bilgi ve dusunce ile eglenmek, tam da cagimiz gostergelerinin temellerinden birini teskil eder.

Cunku bilisselsizlik ancak davranisa bu sekilde yansir.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Halep orda ise arsin burda. Ilkini sana ispat etmnek icin bekliyorum.

Bu benim kendimi "begenmem" degil, bilmem ustelik seni senden daha iyi bilmemdir. Cunku ortada gozlem vardir.

Onemli olan senin bu psikolojik eglenmenin ne oldugu degil;neden bunu yaptigin.

Bunu da sana yeri gelirse sonar aciklarim.

Cunku erisilemeyen bilgi ve dusunce ile eglenmek, tam da cagimiz gostergelerinin temellerinden birini teskil eder.

Cunku bilisselsizlik ancak davranisa bu sekilde yansir.

...............................................................................................................................................................................:eek::cool:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
...............................................................................................................................................................................:eek::cool:

Bu bile bir ispattir.

Cunku bu senin mesajindir.

Benim mesajimdan hangi sikkin ispati olduguna bakabilirsin.

Bence yazdiklarimi cerceveleyip her zaman ulasabilecegin yere koy ki, ya nasil dediklerimin esiri oldugunu algila, ya da olmadigini gostermek icin kendinle mucadele ver ve beni yaniltipbunun zevkini tat.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye

aslında size bir cevap yazmıştım, ama sanki internet bağlantısında bir sorun oldu ve cevabı kaybettim... yanılıyorsunuz, ortamı germek gibi bir niyetim yok... admin ünvanlı sn. X' e yazdığım bir cevabı, üstünüze alınarak bana yöneliyorsunuz... ama neden...? sitenin hakemliğe (ya da bir hakem otoritesini tanımaya) yahut evrensel'in bir avukata ihtiyacı mı var... elinizi vicdanınıza koyun, evrensel'e avukatlık yapmak; hangimizin haddine uygun olabilir ki... polislik, ömrüm boyunca yapmayacağım bir iştir...

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
De ki diyen Yüce Allah tir

De ki bu emirdir bu emir Peygamberimiz şahsında tüm İslam davetcilerinedir.

Biz bizler anlamında değil ben deniz anlamındadir.

O üçüncü şahıs olarak kullanılmıyor. O Allah tir.
O, Allah i en güzel tasvir eden kelimedir. Biz insanlar bilinmeyen seyleri bildiğimiz başka bir şey ile tasvir ederiz. Ornegin hayatında fil girmemiş bir amaya fili tarif edelim. Ne diyeceğiz fil ineğe benzer ama daha iri kulakları yaprak gibi ama daha büyük burnu yok onun yerinde hortum gibi bir organ var. Bunun gibi herkes kendi tasvirini yaparak göremeyen bu adama fili anlatacaktır. Eğer bu anlasildiysa neden Allah a O Allah dediğimizi de anlamış olacaksınız.

O yani ucu açıktir hicbir örneği yoktur. O Allah ki O ondan başka ilah yoktur.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
aslında size bir cevap yazmıştım, ama sanki internet bağlantısında bir sorun oldu ve cevabı kaybettim... yanılıyorsunuz, ortamı germek gibi bir niyetim yok... admin ünvanlı sn. X' e yazdığım bir cevabı, üstünüze alınarak bana yöneliyorsunuz... ama neden...? sitenin hakemliğe (ya da bir hakem otoritesini tanımaya) yahut evrensel'in bir avukata ihtiyacı mı var... elinizi vicdanınıza koyun, evrensel'e avukatlık yapmak; hangimizin haddine uygun olabilir ki... polislik, ömrüm boyunca yapmayacağım bir iştir...

Çirkef, Halkçı,eşitlikçi görünüp, halkı küçümseyen,kendisi gibi düşünmeyenleri "FELSEFE SİTESİ YÖNETECEK DURUMDA DEĞİLSİ/e/N, TEKEL BAYİLİĞİ YAP" gibi, polislik ömrüm boyunca yapmayacağım bir iştir" gibi söylemlerle bir iş ve meslek alanlarını aşağılayıcı tavırda bulunabilendir. Tekel bayiliği yapan bir kişinin felsefe yapmaktan aciz olduğunu söyleme hakkına nereden sahipsiniz,bu nasıl halkçılık anlayışıdır?

Çirkef; Kuran'ın yazarı kimdir ve vs.vs.vs gibi bir çok anlamsız konu açıp,milyarlarca insanın inancına dil uzatandır. Kızınızı öğretici eğitim veren okullara gönderirin,dendiğinde çılgına dönen şahsın elinden kızı mı alınmıştır da,onca çirkin lafı etmiştir?

Çirkef;henüz muhatap bile olmadığı bir insana,başka bir insanla diyaloğundan dolayı çirkef diyebilen zihniyettir. Bunlar aynı zamanda karga beyinli olmanın bariz göstergeleridir.

Daha niceleri sayılabilir,ancak uzatmanın anlamı yok...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
arkadaşlar bu forumda her zaman yazma-yazmama, bulunma bulunmama ikilemlerinde kaldım/kaldık
Ki bunlardan biri de bu sitenin ve yönetimin el değiştirdiği dönemdi, Ben bi kaç haftadır girmemiştim öncesinden zaten;
Bu el değiştirme işini günler sonra tesadüfen foruma girdiğimde gördüm-biraz izledim hatta yazmaya çekinserdim
Ancak sitedeki bu olayları-çatışmaları görünce girme kararı aldım; Sadece bu çatışamnın yönünü ve suyunu biraz hafifletebilmek/değiştirebilmek içindi bu; Sevmek üzeirne/değer vermek üzerine;
Şimdi bugün üzülüyorum mu desem; Tüm bu olanları aşılabilir ve anlaşılabilir görüyorum ve çözümsüzde değil; Kırıcı lafları onamak bile ki -karşı taraf incitilmemişse- ya da incinmeme görmeme kararı almışsa mümkün; Ya da başak telafilerle; Aksi taktirde bunun üstüne nasıl ilerlenecek
Birilerinin gitmesi kalması bu işleri çözmeyecek;
Bu alanalrın ruhları adına; Çok parçalnmış dağılmış yer ve grup/ekip gördüm ben ve suskun da;
Ki burda insan adları ve lakapları saymıyorum; Ben burdaki her üyeyi ve yönetimi de anlamaya giriştim ve arada öyle bana batan, rahatsız gelen, kisme olmadı, Hepiniz iyisiniz yahu diyeceğim, İyi insanlarsanız-güzel insanlarsınız ve anlaşılır

Her neyse söz açmışken r10 da satıldıktan sonta gördük ilanı, neden sitede açılmadı bu tartışma;

Sİteyi genç bi ekip aldı; sinerjik ve enerjileri yerinde;
Belki alan adından duyarlılık, Belki ticari kaygılar belki değil; Belki de seviyorlar bu işi ve zaman ayırıyorlar bilmiyorum; Ben gerçekten kendimi herkesi nyerine koymaktan muzdaribim

Tanrı ve varlık hesaplaşması ve bu varlık sorguları yapılmalı
Tanrı tartışması açık-dürüst ve yerli biçimde yapılmalı
Bizim ilk yazmaya susmamız buradadır; Olursa da buradan olacaktır

Tabi ki burada sunanın üslubuda eleştirilebilridir yeri geldiğinde ancak

Burayı nasıl isterseniz ora yapın demek geldi içimden sadece;

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Çirkef, Halkçı,eşitlikçi görünüp, halkı küçümseyen,kendisi gibi düşünmeyenleri "FELSEFE SİTESİ YÖNETECEK DURUMDA DEĞİLSİ/e/N, TEKEL BAYİLİĞİ YAP" gibi, polislik ömrüm boyunca yapmayacağım bir iştir" gibi söylemlerle bir iş ve meslek alanlarını aşağılayıcı tavırda bulunabilendir. Tekel bayiliği yapan bir kişinin felsefe yapmaktan aciz olduğunu söyleme hakkına nereden sahipsiniz,bu nasıl halkçılık anlayışıdır?

Çirkef; Kuran'ın yazarı kimdir ve vs.vs.vs gibi bir çok anlamsız konu açıp,milyarlarca insanın inancına dil uzatandır. Kızınızı öğretici eğitim veren okullara gönderirin,dendiğinde çılgına dönen şahsın elinden kızı mı alınmıştır da,onca çirkin lafı etmiştir?

Çirkef;henüz muhatap bile olmadığı bir insana,başka bir insanla diyaloğundan dolayı çirkef diyebilen zihniyettir. Bunlar aynı zamanda karga beyinli olmanın bariz göstergeleridir.

Daha niceleri sayılabilir,ancak uzatmanın anlamı yok...

@birazdahaderinmavi
Siteye sizi ısrarla ben davet etmiştim ve sanırım @sakal da dönmenizi isteyenlerdendi fakat yazılanları görünce sizi buraya çağırdığım için çok pişman oldum ve üzüldüm.

@İnci Birinci karşınızdaki insanı tanıyor musunuz, bu nasıl bir öfke böyle? Eski üyeler dönsün yeniler ile kaynaşsın güzel paylaşımlar olsun diye bu ağır lafları sarf ettiğiniz insanı ısrarla ben çağırdım. Kırmadı ve geldi şimdi olana bakın...

@evrensel-insan ın bir çok düşüncesine ben de katılmıyorum fakat @donkişot ile başlayan bu tahammülsüzlüğün de sınırları fazlasıyla aştığını düşünüyorum.

@X tekel büfesi mi işletir ya da ne iş yapar kimseyi ilgilendirmez, konu bu değil yani Felsefe sitesi olduğu için her görüş özgürce tartışılmalı anlamında söylenmiş bir sözü nerelere çektiniz. Ayrıca X ve diğer yönetici arkadaşlar gayet sabırlı ve hoşgörülü davranıyorlar fakat bu şekilde ortalığı karıştırmaya çalışan siz oluyorsunuz @İnci Birinci lütfen kusura bakmayın.

@birazdahaderinmavi gereksiz gerginliklerin son bulduğunu düşünmüştüm fakat yanılmışım, kusura bakmayın yapacak birşey yok bu durumda siz haklı çıktınız...

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
@birazdahaderinmavi
Siteye sizi ısrarla ben davet etmiştim ve sanırım @sakal da dönmenizi isteyenlerdendi fakat yazılanları görünce sizi buraya çağırdığım için çok pişman oldum ve üzüldüm.

@İnci Birinci karşınızdaki insanı tanıyor musunuz, bu nasıl bir öfke böyle? Eski üyeler dönsün yeniler ile kaynaşsın güzel paylaşımlar olsun diye bu ağır lafları sarf ettiğiniz insanı ısrarla ben çağırdım. Kırmadı ve geldi şimdi olana bakın...

@evrensel-insan ın bir çok düşüncesine ben de katılmıyorum fakat @donkişot ile başlayan bu tahammülsüzlüğün de sınırları fazlasıyla aştığını düşünüyorum.

@X tekel büfesi mi işletir ya da ne iş yapar kimseyi ilgilendirmez, konu bu değil yani Felsefe sitesi olduğu için her görüş özgürce tartışılmalı anlamında söylenmiş bir sözü nerelere çektiniz. Ayrıca X ve diğer yönetici arkadaşlar gayet sabırlı ve hoşgörülü davranıyorlar fakat bu şekilde ortalığı karıştırmaya çalışan siz oluyorsunuz @İnci Birinci lütfen kusura bakmayın. Biz evrensel'le diyalogta iken ,birazdahaderinmavinin desteğine ihtiyaç duyuldu ise,o farklı bir konu.

Ayrıca,adı geçen şahsın (evrensel'in 2 yorumundan birinde, donkişot adlı üyenin ne kadar haklı olduğu birden aklıma geliveriyor bu,suç değil sanırım.

@birazdahaderinmavi gereksiz gerginliklerin son bulduğunu düşünmüştüm fakat yanılmışım, kusura bakmayın yapacak birşey yok bu durumda siz haklı çıktınız...

Değerli dijital,tanımadığı, hiç diyaloğu olmadığı bir üyeye (evrensel'e kuş beyinli dedim diye bana) çirkef diyen birine sempati mi duymalıyım? Kendisini ilgilendirmeyen bir konuya müdahil olan kendileri ama. Lütfen biraz adil olun.

Kaostan ne çıkarım olabilir ki,sizin veya diğerlerinin ne çıkarınız olursa/ veya/ olmazsa benim de o kadardır. Sizin kaos istemediğiniz kadar ben de istemiyorum. Farkımız yok yani.

Son düzenleme:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
[/COLOR]

"tahammulsuzlugun sinirlarini fazlasi ile asan " ben degilim. Hala yanlis adresdesin.

Bunun en guzel kaniti, donkisot'un erisim almasinin sebebinin sadece konusma kutusu v.s. gibi bilgi ve dusunce gerektirmeyen forumda lakabima yonelik yaptigi satasma.

Onun bupsikolojik takintisinin da sona erfecegini zannetmiyorum.

Cunku bunun esaretini yasiyor.

Yani siteye sirf lakabima satasma icin girmeyip mesaj atmasa rahatsizlik duyuyor.

Gozlem ile yapilmis bir tesbittir bu dedigim.

Cunku amaci hala bana karsi "zafer kazanmak" yani lakabimi siteden attirmak.

Bu onda bir esaret takintisi haline gelmis durumda.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
"tahammulsuzlugun sinirlarini fazlasi ile asan " ben degilim. Hala yanlis adresdesin.

Bunun en guzel kaniti, donkisot'un erisim almasinin sebebinin sadece konusma kutusu v.s. gibi bilgi ve dusunce gerektirmeyen forumda lakabima yonelik yaptigi satasma.

Onun bupsikolojik takintisinin da sona erfecegini zannetmiyorum.

Cunku bunun esaretini yasiyor.

Yani siteye sirf lakabima satasma icin girmeyip mesaj atmasa rahatsizlik duyuyor.

Gozlem ile yapilmis bir tesbittir bu dedigim.

Cunku amaci hala bana karsi "zafer kazanmak" yani lakabimi siteden attirmak.

Bu onda bir esaret takintisi haline gelmis durumda.

Yanlış adreste olan sizsiniz, Türkçe öğretmeni olup her yazılanı yanlış anlamak da ayrı bir kabiliyet olmalı, sizi hedef almadığım cümleye kendinizi nasıl dahil ettiğinizi bana da açıklarsanız sevinirim. Size karşı tahammülsüzlükten bahsediyorum ve siz bana yanlış adrestesin diyorsunuz, okuduğunuzu anlamıyor olabilir misiniz?

@İnci Birinci siz kendinizi haklı görüyorsunuz madem sorun yok bu durumda, aranızda çözersiniz inşallah...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç