Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,596 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
:) o karakteri kolay kolay unutamam sanırım:)

Sen olmadığını çok iyi biliyorum hatta seyrialemir'i de siteden kaçırmıştı:) Girmediği kılık kalmadı, 5000 nikin en az 4500'ü onun:)

[MENTION=4544]seyrialemir[/MENTION],
özür dilerim ben kadın mı, erkek misiniz nickten falan anlıyamadım da?
hoş geldiniz bu arada, saygılar..

tesekkür ederim. hosbulduk. fakat sorumun cinsiyetle baglantisini kuramadim ben?

merak kediyi öldürür varya işte ben de öyle biriyim.Neyse artık merakım geçti zaten.
Siz muhteşem sorunuzla meşgul olun:)

evet Dogru insanin basina ne gelirse meraktan derler.. Sorunun muhtesemligini bilmem ama yanitin muhtesem olmadigi asikar :))))

Bu arada çok esprili ve hızlısınız.Sizi tebrik ediyorum.Siteye yapacağınız katkıları şimdiden görür gibiyim.Genç ve yetenekli( cinsiyeti önemli deil, ki zaten yüzde yüz kadın:) ) soluk olmayı başaracaksınız, başarılar..

eyvallah tsk ederim
bende cok keyif alacagimi görüyorum. Esprilerime güvenirim evet ama hizli veya zeki olma konusunda idali degilim.
Burda ilgi duydugum alanlara dahir cok Bilgi oldugunu gördüm. Cinsiyet gercekten önemli degil !...

Bakın yanılmamışım, ışığınız şimdiden kendini fark ettirdi.A tabi ya , cinsiyet dediğin nedir ki, tek dişi kalmış canavar.şey yoksa medeniyet miydi.?:)

bir şeyi uzattıkça tadı kaçıyor.ben sana tercihlerini sormadım.seni anlama formu olarak bir cinsiyet oturtmam gerekiyor diye sordum.keşkelerime bu da eklendi .saol ya.

hemcins olduğunuz anlaşıldı,çünkü anlaşamıyorsunuz :)

:)) posta koydugum yok yahu,, :) anlasmamak gibi bir durum söz konusu degil zaten. ayrica bir cinsiyet degil insan olarak nitelenmeyi tercih ederim. Düsüncenin cinsiyeti olur mantigina saygi duysam da basindan beri beni bir yerlere oturtamayan karamelin cinsiyet pikolojisiyle formule etmesi de benim sorunum degil. ortada bir fikir alis verisi var sadece. illada beni formule edecekse biri cinsiyet faktöründen önce düsünce faktörüyle göze alsin.. Huyum kurusun kadinim ya uzatma refleksi biolojik yapimda var karemelcigim :))

ls2

Kahin
Onursal Üye
:)

İsterse tüm üyeler o olsun:) Okur-Yazar'ı severdim hala da bişi değişmedi:)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
:)

İsterse tüm üyeler o olsun:) Okur-Yazar'ı severdim hala da bişi değişmedi:)

Ben de çok severim, insan sevdiğini yerden yere vururmuş:) Aramızda nasılsa, bunu bilmek de yetiyor.:)
Evrensel'i de çok severim, twitter'da hesap açmış kendine "evrensel insan sever" diye:)
Eski üyeleri severdim aslında kaybolup gitti çoğu, vefalı üye bir bizler kaldık.:)

X

FAdmin
Onursal Üye
Evrensel'i zorla kacirttiniz siteden @dijital Bisey degil kacirtanlarda adamla beraber kacti :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Evrensel'i zorla kacirttiniz siteden @dijital Bisey degil kacirtanlarda adamla beraber kacti :)

Evet çok uğraşıldı ama o normalde kaçmaz sanırım sağlık problemleri yüzünden ara verdi çünkü eskiden de çok defa küsüp gitmiş, sonra geri gelmişti.:)

Çok uğraşanlardan asil, incibirinci de yok olmuş:)

Zamansızlık, iş yoğunluğu sebebi ile vakit ayırmak zor oluyor yine de ara sıra gelip üyelerin kendi emeklerine sahip çıkması gerekirken yok olmayı tercih ediyorlar, bu durumun da Felsefi olarak irdelenmesi gerekiyor.

Son düzenleme:

kierkegaardsoren

Felsefe.net
Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, sitede yeniyim, felsefeyi çok seviyorum ama yeni yeni ilgileniyorum. Kitaplar okuyorum. Başlangıç olarak, warburton-felsefe kısa tarihi, O. Hançerlioğlu-Düşünce tarihi, S. Hilav- Felsefe el kitaplarını okuyorum, yada bitirmek üzereyim. Bunlar harici felsefeye giriş kitabı aramaktayım. Ahmet Arslan- Ahmet Cevizci- Takiyettin Mengüşoğlu ve Warburton arasında hangisini tavsiye edersiniz. Bunlardan sonra filozofların özgün kitaplarına geçeyim diyorum. Teşekkür ederim.

epoché

Üye
Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, sitede yeniyim, felsefeyi çok seviyorum ama yeni yeni ilgileniyorum. Kitaplar okuyorum. Başlangıç olarak, warburton-felsefe kısa tarihi, O. Hançerlioğlu-Düşünce tarihi, S. Hilav- Felsefe el kitaplarını okuyorum, yada bitirmek üzereyim. Bunlar harici felsefeye giriş kitabı aramaktayım. Ahmet Arslan- Ahmet Cevizci- Takiyettin Mengüşoğlu ve Warburton arasında hangisini tavsiye edersiniz. Bunlardan sonra filozofların özgün kitaplarına geçeyim diyorum. Teşekkür ederim.

Merhaba.

Ahmet Cevizci — Felsefe Tarihi
David West — Kıta Avrupası Felsefesine Giriş
Mehmet Türkeri (derleyen) — Etik Kuramları
Hasan Yücel Başdemir (derleyen) — Epistemoloji: Temel Metinler

tâkiben (belirli filosofları özümseme sürecinizde) şahsî tavsiyelerim:

Walter Kaufmann — İnsanı Anlamak (I & II)
Ferdinand de Saussure — Genel Dilbilim Yazıları
Peter Singer — Pratik Etik

kierkegaardsoren

Felsefe.net
Yeni Üye
bu sitede en kültürlü üye apaçidir ne yazıyorsa kabul et, soru sorma. celebholden uzak dur adamı sulu götürüp susuz getirir.:O

O zaman size sorayım; ahmet cevizci mi, ahmet arslan mı, t. mengüşoğlu mu yoksa warburton mu? "felsefeye giriş" kitabı olarak, hangisini okumalıyım birini seçmek zorunda kalsam (ki öyle kaldım)..:confused:

ls2

Kahin
Onursal Üye
@dijital Kuranda geçen o şahitlik durumları aynı incire zeytine and içilmesi gibi arap kültüründen ibaret.
üzerine neler inşa etmisin öle :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@dijital Kuranda geçen o şahitlik durumları aynı incire zeytine and içilmesi gibi arap kültüründen ibaret.
üzerine neler inşa etmisin öle :)

Yok artık:) Sen insan yazımı kabul ettiğin için böyle düşünmen çok normal ne diyebilirim ki:)

Maimonides

Felsefe.net
Yeni Üye
O zaman size sorayım; ahmet cevizci mi, ahmet arslan mı, t. mengüşoğlu mu yoksa warburton mu? "felsefeye giriş" kitabı olarak, hangisini okumalıyım birini seçmek zorunda kalsam (ki öyle kaldım)..:confused:

Dostum bu kitapları bana deyil apaçiye sorman gerekir beni aşar:D dedim sana apaçi ne derse odur celepi görünce de arkana bakmadan kaçacaksın:O

bu celep beni ayar ediyor dostum tüm çevirilerimi kaptı birde adaletsiz dünya yazıları yazıp sinirlerimi bozuyor iyice bu celep yüzünden yoldan birini çekip vurasım geliyor

dostum be celebin laneti bulaştı üzerime belim dogrulmuyor günlerdir oyüzden ugrasmaycam artık nasılsa o diyer siteye gelecek.

Son düzenleme:

Leonardo18

Üye
Yeni Üye

- Özet olarak "Sfinin dünyası" Sonra özellikle Descartes'dan başlayıp tek tek okumak gerek. (Descartes'İn kitabı incecik bir şey. ROusseau'nun toplum sözleşmesini de ben bir haftada okumuştum.

Maimonides

Felsefe.net
Yeni Üye
Dostum bu kitapları bana deyil apaçiye sorman gerekir beni aşar:D dedim sana apaçi ne derse odur celepi görünce de arkana bakmadan kaçacaksın:O

bu celep beni ayar ediyor dostum tüm çevirilerimi kaptı birde adaletsiz dünya yazıları yazıp sinirlerimi bozuyor iyice bu celep yüzünden yoldan birini çekip vurasım geliyor

dostum be celebin laneti bulaştı üzerime belim dogrulmuyor günlerdir oyüzden ugrasmaycam artık nasılsa o diyer siteye gelecek.

Celep sen bundan 3 yıl önce editör tarık çeviri için olay çıkarttığında bize yine kafa tuttuydun hatırla. Tarıkla organizemiydin acep? çevirilerimi geri ver celep Quasar Usta ile bekliyoz seni siteye.

Editör tarık
Kısaca arkadaşlar eğer bağış yapmak istiyorsanız, bu işe gerçekten emek vermiş Çevirmen-Editör arkadaşlarımıza bizzat yapınız, çeviri gruplarının sitelerine gidebilirsiniz. Böylece bu işi adeta dolandırıcılığa çevirmiş kişilerden korunmuş olursunuz. Lütfen bu tarz dolandıcıların eline düşmeyin.

Adsız28 Ekim 2013 17:56
Bak kardeşim, sana iki çift lafım var. Koskoca adamsın. Paran var, pulun var, her şeyin var. Binlerce okuyanı var sitemizim. Yakışır mı sana böyle saçmalamak? Yakışır mı bunca günahsıza, çoluğa çocuğa iftira atmak? Ama nasıl yakışmaz? Sen değil misin bu kadar emek veren insana acımayan, bir damlacık teşekkürü çok gören? Anlamıyor musun kardeşim, bu üyeler admini seviyor. Ama ben boşuna konuşuyorum. Sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum. Sen, büyük iftiracı, haysiyetsiz, binlerce yalan atan kardeş. Sen mi büyüksün? Hayır. Ben büyüğüm, ben, Quasar Usta. Sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun? Bir hiç. Gözümde pul kadar bile değerin yok. Ama şunu iyi bil. Ne admine ne de modlara hiç birşey yapamayacaksın. Yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. Çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgi ile bağlıyız. Bizler birbirimizi seviyoruz. Biz bir aileyiz. Biz güzel bir aileyiz. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? Dokunma artık adminime. Dokunma modlarıma. Dokunma üyelere.

Yanıtlar

Celebhol21 Kasım 2013 14:24
H...r nefes alamıyorum D:

Adsız21 Kasım 2013 14:35
Yürübe Quasar Usta kim tutar seni!!!Usta aslında senin buralara kadar gelmene gerek yoktu.Adını böyle bozmasaydın Usta

tran

Felsefe.net
Yeni Üye
Yazıları başından itibaren takip ediyorum, doğru olan Celebhol'ün çevirileri geri vermesidir, şık bir davranış olur.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Maimonides tekin bi nick değil bence :)

Diğer başlıkta yazdıklarını okudum da konu dağılmasın diye cevap yazmadım.:) Ne diyeyim inançlı ve inançsız penceresinden bakınca cevaplar değişmiyor, en doğrusunu zaman gösterecektir. Sandık demişken ahit sandığı bir bulunursa çok değişik bilgiler açığa çıkacak tabi şu Göbekli Tepe kazıları da çok önemli, bekleyip göreceğiz. :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar