Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,461 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

Maimonides

Felsefe.net
Yeni Üye
Adnan Hoca, Cübbeli Hoca, Feto gibi kişiliklere zaman ayırmayı ret ediyorum. Hatta bundan sonra AKP ve MHP gibi taraflara da zaman ayırmayacağım.
Trump, lepen vs. gibi kişiler bile artık umrumda değil.
Bunlar çok geriden geliyorlar ve yaşadığımız çağa hiç uymuyorlar (merak edenleri / sevenleri çok olsa da bu böyle)

dostum sen sürekli bizi aşağılamaya çalıyon, ateistsin diye ben seni itip kaktım mı? cahilller falan ne iş? kırıcı oluyon bak.adamlar doğru söylüyor o başlığı açtın açalı bir dediğin bir değini tutmuyor. senin ne işin var akp mhp ile fetö metöyle sen ateist deyil misin?
bizde biliyoz adnan meczubunu önemli olan fosiller gerçek mi deyil mi?işi sulandırmak için bahane aramayın.kimse naylon biyoloğa, kız arkadaşı kominist apaçiye laf etmiyor çünkü ateistler dayanışma içndesiniz.bende var gücümle doğruları anlatmaya çalıyorum.
işim yoğun bu aralar kolay kolay gelemem daha başka zaman farklı kaynaklar ile gelirim fırsat olursa şimdilik kalın sağlıcakla.bu naylon biyologla kominist apaçi de en iyi yaptığı işi yapsın, bunlar animeci tasarımcısı başka işten anlamazlar.animeci celep beni iyi tanır.

@Celebhol @ls2 @epoché @Dijital

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
dostum sen sürekli bizi aşağılamaya çalıyon, ateistsin diye ben seni itip kaktım mı? cahilller falan ne iş? kırıcı oluyon bak.adamlar doğru söylüyor o başlığı açtın açalı bir dediğin bir değini tutmuyor. senin ne işin var akp mhp ile fetö metöyle sen ateist deyil misin?
bizde biliyoz adnan meczubunu önemli olan fosiller gerçek mi deyil mi?işi sulandırmak için bahane aramayın.kimse naylon biyoloğa, kız arkadaşı kominist apaçiye laf etmiyor çünkü ateistler dayanışma içndesiniz.bende var gücümle doğruları anlatmaya çalıyorum.
işim yoğun bu aralar kolay kolay gelemem daha başka zaman farklı kaynaklar ile gelirim fırsat olursa şimdilik kalın sağlıcakla.bu naylon biyologla kominist apaçi de en iyi yaptığı işi yapsın, bunlar animeci tasarımcısı başka işten anlamazlar.animeci celep beni iyi tanır.

@Celebhol @ls2 @epoché @Dijital

:) Celebhol'ü bilmem de epoche anime mi tasarlıyormuş? iyiymiş.:)

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:32 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:04 ----------

Ne söylediğini ya da seni neden güldürdüğümü anlayamadım ama, öyle olsun madem :)

@epoché

Konu dışı olduğu için bu bölümden yazıyorum. Size veya yazdıklarınıza gülmüyorum yanlış anlaşılma olmasın. Hakkınızda yazılanlara ve anime tasarımcısı olmanıza güldüm kaldı ki olabilir de sadece ben bağlantı kuramadım.:)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
biri bana rakı değil müslüm içirdi
sabah sabah insan kendini başkası uyandırır mı

Celebhol

Yeni üye
Yeni Üye
Şu mesaja cevaben; http://www.felsefe.net/143814-post14.html
Felsefe forumuna siyaset girince rezil bir durum ortaya cikiyor, daha once defalarca yasadim bu durumu. Bi kac troll gelir sizi delirtir konuyu actiginiza pisman eder, benden soylemesi.
Trolleri uzak tutmak yönetimin sorumluluğu değil mi? Din Hakkında başlığı -ve bu başlık- kaç gündür trolleniyor. Hatta genel olarak çok fazla troll üyelik alınıyor sitede ama otomatik IP ban sistemi haricinde hiç bir şey yapılmıyor bu konuda. Troll bile olsa ifade özgürlüğünü kullandığı da söylenemez çünkü geçen gün bir konuyu açık tutmanın "şerefsizlik" olacağını söyleyerek kilitlemiştiniz (Sizi böyle bir şeyle itham etmiyorum, duygularınızı yansıttığı için ifadenizi olduğu gibi koymak gerektiğini düşündüm. Bahsi geçen konudaki kişinin görüşlerini de savunmuyorum). Açıkçası yönetim bu konuda bir şeyler yaparsa iyi olur.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Maimonides net biçimde troll. yönetim vakit ayırır incelerse seviniriz..

X

FAdmin
Onursal Üye
Don't feed the troll

Kufur varmi? hakaret? bunlar yoksa profil ayarlarindan " kişiyi yasaklı listeye ekle " yaparak mesajlarini gormezsiniz olur biter.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Troll Nedir? (İnternet Trolleri)

Troll, İngilizce’de Trolling kelimesinden gelir ve anlamı Türkçede aşağı yukarı “Zarf atmak” “yem atmak”‘tır. Trolller, genellikle bulundukları ortamda (diyelim ki forum) genellikle tepki toplayacak, can sıkacak, kızdıracak,ortamı bozacak ya da grubun tamamını hedef alan ve küçük düşürücü bir mesajı normal bir soruya cevap olarak yazarlar.

Yaptıkları şey bu tür mesajlar yazarak tepki toplamak ve dikkat çekmeye çalışmaktır.

özeleştiri
aşağı yukarı “Zarf atmak” “yem atmak”‘tır.
bunu ben yapıyor muyum?
beki bazen evet

ben trol müyüm
bu anlamda evet

neden yapıyorsun
küçük düşürmek için
kimi
onları
neden

hepimiz yapmıyor yapmıyor mu? tartışma adabı mı biliyoruz biz. tartışsak gider evde yapardık
iyi dostlar mı var

Yaptıkları şey bu tür mesajlar yazarak tepki toplamak ve dikkat çekmeye çalışmaktır.

tepki toplamaya ya da dikkat çekmeye çalıyor muyum?
evet ve hayır
bazen
evet
neden?
çünkü beni anlamıyorlar

Niye yaparlar ?
Tahminlere göre trollerin büyük bir bölümü hayatlarını güçlü ve başarılı olarak gördükleri insanlarla özdeşleştirmeye çalışan yalnız insanlardır.
Stabil bir ortamı bozmak, onlara güçlü oldukları hissiyatını yaşatır. Kendilerinin zeki olduğunu düşünenler de vardır. Onlara göre kendileri dışında çoğu insan gerçeği görememekte bir tek kendileri görebilmektedir.

böyle bi algın var mı?
valla benim var şahsen

Troller için herhangi bir cevap bir “tanınma”dır. Yerme ve övme arasındaki farkı göremezler ve kendilerine verilen her cevap, içeriğinden bağımsız olarak egolarını şişirir. Genelde trollerle dalga geçilir ama bunun farkına varmazlar.

troller için besleyici olgu sinir bozmadır/denge bozmadır-duygusal ve psişik aksiyon

Troll’lerin karakteristikleri :
Bariz noktaları hedef alırlar – dinle alakalı forumlarda küfür, ya da kadın forumlarında cinsiyetçi yorumlar gibi.
Konu dışı yazarlar : Off topic de denilen konuyla alakasız yazılar yazar, ya da daldan dala atlarlar.

Sorularla sıkıştırıldıklarında o konudan uzaklaşmayı tercih ederler.
Tekrar yaparlar : Bir soruyu ya da yorumu tekrarlarlar. Cevaplansa bile. Aksi kanıtlansa bile. Hem de aylarca sürebilir bu tekrarları.

Asıl sorunu göremezler : Troller nadiren doğrudan bir soruyu cevaplarlar.
(çoğu zaman) dayanaklarını göstermeleri istendiğinde asıl sorunu/soruyu pas geçerler, sorulan soruya cevap vermezler.
İnançlarının kölesidirler : Kişisel inançlarına ters gelen herhangi bir bilgiyi, sadece ters geldiği için reddeder, bu konuda herhangi bir kanıt, argüman vs’yi okumazlar, okumadıkları için bu kanıtlara dair ya cevap vermezler, ya da kanıtları reddeder, kanıtların güvenilir olmamasıyla ilgili alakasız argümanlar sunarlar.
Yalnız, zayıf sosyal becerileri olan ve çoğu insanın “makul sohbet” diye tanımlandırdığı konuşmayı nadiren becerebilen insanlardır.

eğer benim bir sorudan kaçındığımı gören varsa yanıtlasın
eğer trol olduğumu düşünen vara ifade etsin
eğer trol olduğunu düşünen varsa -lütfen- ifade etsin
evet ben trolüm

Trol denilen şu değil. illede şu değil
devlet felan adına görevli

"bi çok trol-trol olduğunu bilmiyor ve bilinçli değil- kapılımla yapıyor bunu-serbest kapılımla"

Trol denilen şu gelip ortama bakmadan, bir denge kurmaya çalışmadan, selam bile vermeden kendi adına, bi şeyler adına, rahatsız edici biçimde ya da manipüle edici biçimde yazmak-kendini kaptırmak /denge kurmamak ve aramamak rahatsız etmek
çatışmacı yazmak-kimliğini savunmak bi şeyleri savunmak
sosyal olgulara,
bireysel iletişimlere dostluklara ve iletişmeye yanaşmamak

benim kendim sanal olarak kendi egomda ya da yazım biçimimde zaman zaman trolleme/zarflama olarak yorumalanabilecek iletişim biçimleri/parçaları ve ego parçaları olabilir mesela ve ben bunu bir özeleleştiri olarak kabul edebilirim...inkar edemem....

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:45 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:38 ----------

en bilindik olgu şudur kendilerine (benleri üzerine) yönelen soruları dönüp sen karşıtlamak-siz diye karşıtlamak
karşı tarafa hata/etkinlik ,kusur bildirmek
genelde yanıt budur...

benleri ya da kendi fikirleri üzerine yönelen soruları yanıtlamazlar

neden bunu yapıyorsun?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:46 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:45 ----------

bende dahil ortamı trolleyenler var- birden fazla

duygusal dengem bozulduğunda ben trollerim

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Troll ya da değil bu site ne troll'ler gördü, dikkate almayın.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Sağol @X tabii @Alper'i bulursak, bugün sevgililer günü malum:)

İlk 10 konuya ilave beğen butonu da yok.

X

FAdmin
Onursal Üye
Dijital ; Alper suan hallediyor sagolsun. Profil ile alakalı olani duzeltti, 10 konuyu postbiti felanda duzeltiyor :)

Maimonides

Felsefe.net
Yeni Üye
Don't feed the troll

Kufur varmi? hakaret? bunlar yoksa profil ayarlarindan " kişiyi yasaklı listeye ekle " yaparak mesajlarini gormezsiniz olur biter.

Dostum sana troll olduğumu kim söyledi? Celephol

Sen başkalarının lafı ile mi hareket ediyorsun?

Bu forum felsefe, düşünce formu deyil mi, nasıl olur da bir üyenin görüşlerini beyenmediğin için o konuyu kapatabilirsin?

düşünce özgürlüğü nedir?

Kişinin, inançlarını, kanılarını, düşündüklerini hiçbir baskıya uğramadan özgürce açıklayıp yayabilmesi hakkı ve özgürlüğü.

Felsefe formunda düşünce özgürlüğüne izin verilmiyor madem üyelimi silebilirsin dostum.

Felsefe ve sınırlama bir arada barınamaz bu demokrasiye aykırıdır.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Dostum sana troll olduğumu kim söyledi? Celephol

Sen başkalarının lafı ile mi hareket ediyorsun?

Bu forum felsefe, düşünce formu deyil mi, nasıl olur da bir üyenin görüşlerini beyenmediğin için o konuyu kapatabilirsin?

düşünce özgürlüğü nedir?

Kişinin, inançlarını, kanılarını, düşündüklerini hiçbir baskıya uğramadan özgürce açıklayıp yayabilmesi hakkı ve özgürlüğü.

Felsefe formunda düşünce özgürlüğüne izin verilmiyor madem üyelimi silebilirsin dostum.

Felsefe ve sınırlama bir arada barınamaz bu demokrasiye aykırıdır.

Celebhol ile aranızdaki sorun her ne ise bu şekilde gereksiz atışmalar ile çözülemez.

Düşünce ve ifade özgürlüğü başkalarını aşağılamak değildir. Ahlak kavramı ile Ateizm konusunu, kendi yaşam tarzına göre değerlendiremezsin.

Üyelik silinse ne yazar nasılsa başka nikle yine geliniyor.

Kısacası başlık kendi kişisel görüşlerini yansıttığı için genele hitap etmiyor ve hedefte birileri var. Kapatılması doğru olmuş.

Ateizm'i pilot kalemle, Darwin'i balıkla yok etmiş birisi olarak:) sana ne diyebiliriz ki:) başarılarının devamını diliyorum.

epoché

Üye
Yeni Üye
Kısıtlamalarla bir yere varılmayacağı kanaâtindeyim, konudaki sözdizimleri bence tartışma için elverişliydi. konuya da uzun uzadıya girizgâh niteliğindeki iletimi yazmıştım, ancak postlamaya çalıştığımda konunun kapatıldığı uyarısı geldi, mümkünse açılmasını talep ediyorum.. gerekçem de şu, konu açılmazsa, Maimonides, yarattığı zihinsel hapishanesinde ikâmet etmeye, buna mukabil ahmakça ideolojilerini doğru sanmaya devam edecek.. bence kendisi, tertiplemeye çalıştığı siyasetten bağımsız olarak bu siteye yazma dürtüsünde olduğuna göre, kavramsal olarak esnetilmeye ihtiyaç duyuyor, dolayısıyla bu olanağı ondan esirgememeli.

not: içerik ve üslûp konularında kısıtlamalara başvurmak yerine, epistemik bir tavır takınarak felsefeye olanak tanımak her zaman daha iyidir / «Voltaire»

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kısıtlamalarla bir yere varılmayacağı kanaâtindeyim, konudaki sözdizimleri bence tartışma için elverişliydi. konuya da uzun uzadıya girizgâh niteliğindeki iletimi yazmıştım, ancak postlamaya çalıştığımda konunun kapatıldığı uyarısı geldi, mümkünse açılmasını talep ediyorum.. gerekçem de şu, konu açılmazsa, Maimonides, yarattığı zihinsel hapishanesinde ikâmet etmeye, buna mukabil ahmakça ideolojilerini doğru sanmaya devam edecek.. bence kendisi, tertiplemeye çalıştığı siyasetten bağımsız olarak bu siteye yazma dürtüsünde olduğuna göre, kavramsal olarak esnetilmeye ihtiyaç duyuyor, dolayısıyla bu olanağı ondan esirgememeli.

not: içerik ve üslûp konularında kısıtlamalara başvurmak yerine, epistemik bir tavır takınarak felsefeye olanak tanımak her zaman daha iyidir / «Voltaire»

@Celebhol ve @ls2 troll bu kişi diye yönetimi göreve çağırdı şimdi bu durumda fırsat verse troll besliyorsun diyorlar vermese ifade özgürlüğü engellenmiş oluyor, bilemiyorum biraz karışık bir durum galiba.:)

epoché

Üye
Yeni Üye
@Celebhol ve @ls2 troll bu kişi diye yönetimi göreve çağırdı şimdi bu durumda fırsat verse troll besliyorsun diyorlar vermese ifade özgürlüğü engellenmiş oluyor, bilemiyorum biraz karışık bir durum galiba.:)

Maimonides'in troll olduğunu düşünmüyorum, kendisini gerçekten eğlendirebilecek çok daha aktif ve kalabalık siteler var çünkü, burada 2 bilemedin 3 kişi yazıyor :)

- troll dahi olsa, yazdıklarının kavramsal/psikolojik bir altyapısı vardır..

Maimonides

Felsefe.net
Yeni Üye
@epoché yazdıklarından sonra Celebhol seni terk edecek sonra beni suçlama:O

apaçi bana destek çıktı madem açıkça yazalım bazı şeyleri.

Celebhol ile biz başka siteden tanışıyoz, adam benim anime çevirilerimi gaspetti.Burada makale çeviriyon madem benim çevirilerimi geri ver Celebhol.

Bu siteye geliş amacım celeb ile hesaplaşmaktı işin dozu kaçtı biraz

bu leonardıo18 bana dediydiki gel başlık açak celep düşer o başlığa intikamını alalım ama görüyom ki leonardo18 film çeviyor anlaşılan o ki celeb ile anlaşmışlar, beni sattı.

apaçi sen dürüst çıktın helal sana:D

diyer siteden çözecez meseleyi ama bu celeb acayip kurnaz bir adam o sitede ortaya çıkmıyor

celeb çevrilerimi geri ver yoksa diyer siteye bir daha adım ataman Quasar usta ile konuştuk seni o siteye almayacaklar bana nasıl ulaşacağını biliyon

hadi eywallah dostlar kalın sağlıcakla

ls2

Kahin
Onursal Üye
Maimonides burada duygu düşünce paylaşmak için bulunmuyor epoché. ögrenmek düşünmek gibi bir istencide yok. bunlarla bir işi olmadığıda hareketlerinden belli. aynı anda hem burada yazar hem başka sitelerde burda üç beş kişi var troll olamaz demek mantıklı değil..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Maimonides burada duygu düşünce paylaşmak için bulunmuyor epoché. ögrenmek düşünmek gibi bir istencide yok. bunlarla bir işi olmadığıda hareketlerinden belli. aynı anda hem burada yazar hem başka sitelerde burda üç beş kişi var troll olamaz demek mantıklı değil..

Bu yukarıdaki tanım bana birini hatırlattı, nik yazmama gerek yoktur herhalde.:)

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:53 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:42 ----------

Maimonides'in troll olduğunu düşünmüyorum, kendisini gerçekten eğlendirebilecek çok daha aktif ve kalabalık siteler var çünkü, burada 2 bilemedin 3 kişi yazıyor :)

- troll dahi olsa, yazdıklarının kavramsal/psikolojik bir altyapısı vardır..

"Ahlakın kaynağı din mi biyoloji mi?" başlığından da cevabınızı yazabilirsiniz, emin olun ki o başlıktan da okuyacaktır.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:58 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:53 ----------

Az kişi yazıyor fakat kaliteli kişiler yazıyor en azından...Boş boş 50 kişi yazsa ne olacak?

Bir site gördüm geçen gün pilav makarna tarifi paylaşıyorlar, biz en azından dolu konular tartışıyoruz diye düşünüyorum.:)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar