Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,928 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
zekanın (dolaylı anlatım gibi) sonuçları da var tabii... meyelan, 'kınıyorum; ama kınadığımı doğrudan söylemek istemiyorum, eğer söylersem kendim de kınanacak benzer durumlara düşebilirim, aman...'' demek istiyor... açıklama, sözkonusu kıyafetten yana olanlar içindir elbette...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kınamak değil de o kadar para ve imkan içinde bu seçimleri anlamakta zorlanmak diyelim.

Modayı tümüyle para tuzağı kabul eden biriyim fakat ünlü birisi olarak dünya modasını takip edip fark yaratabilme imkanı varken bu seçimleri nasıl yapıyor aklım almıyor. Beğenenler de vardır mutlaka çünkü bazı kişiler için moda uçuk kaçık / sıradışı olmaktır. Mesela gotik giyim tarzını da anlamıyorum.

images

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Walla özellikle uğraştığım yok,hep bir altyazı gerekiyor,bende sıkıldım dostum,sağol açıkladığın için güzel olmuş :rolleyes:
dijital işin felsefesine uzağız ondan,ben ''aynıtişörtüeskiyenekadargiyenler'' moda akımının takipçisiyim mesela.

Son düzenleme:

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
moda konusunu pek bilmem... ama genel olarak, tüketimi (burjuvazinin lehine) körüklemek gibi bir işlevi olduğunu düşünürüm... halkın yahut nüfusun ezici çoğunluğunun lehine olabilecek bir biçimde, tüketimi körüklemek de olanaklıdır, elbette... hayatın anlamını, kıyafette değil de; sanatta, bilimde, felsefede, kültür ürünlerinde bulmak ve bunun gibi alanlara ait ürünlerin tüketimini körüklemek de akla gelebilir... akıllarına geliyor aslında ve bunu da bir ölçüde yapıyorlar; ama gerçeği eğip bükerek, çarpıtarak, yalan söyleyerek, sırf karşı düşüncenin gelişimini boğabilmek için 'edebiyat ödülleri' dağıtıyorlar; düzenleri tökezlemeden sürüp gitsin diye...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İş alımlarında bile giyimine özen gösteren ifadesi kullanılır burada her ne kadar temizlik ve özen kastedilse de aslında marka giymek de vurgulanmaktadır. Dikkat edilirse giyim çeki veren firmalar en lüks mağzalarla anlaşır.

Sanat, bilim, felsefe ile uğraşana değer veren insan çok az kaldı. Bilgi değer görmüyor artık.

Sade olmak ve kendin olmak varken moda tutkusu ile kopya gibi dolaşan insanlarla dolu ortalık...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:11 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:06 ----------

Walla özellikle uğraştığım yok,hep bir altyazı gerekiyor,bende sıkıldım dostum,sağol açıkladığın için güzel olmuş :rolleyes:
dijital işin felsefesine uzağız ondan,ben ''aynıtişörtüeskiyenekadargiyenler'' moda akımının takipçisiyim mesela.

:) birazdahaderinmavi de eminim sadece lacivert renk tercih ediyordur.:smile:

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
sn. dijital yazdı : ''Kınamak değil de o kadar para ve imkan içinde bu seçimleri anlamakta zorlanmak diyelim.'' / bence, kendileri kolaylıkla anlaşılabilir bir duygu-durumu içindeler... herkes gibi olmamak, sıradan kopmak, kendilerinin özel olduğunu dünya-yı aleme göstermek, birey olmak, 'kendi olmak' ve aslında özgür olmak, yahut (diğer insanların düşünebileceğinden çok daha) başka türlü birşey olmak istiyorlar... onların bu isteklerini anlıyorum; ama istediklerine ulaşmak için tuttukları yol, en kolay, en ucuz ve en çıkmaz yoldur... birey olmak (yahut gerçek bir insan olmak), olmayacak bir yerine küpe takarak, kolaylıkla elde edilebilecek bir değer değildir... kendileri kusura bakmasınlar, gerçek ve özgün bir insan olmak istiyorlarsa, hayatın önlerine sürdüğü faturayı ödeyecekler... açık yüreklilikle ve yan çizmeden...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@birazdahaderinmavi

Leyla Zana'nın "ölüm orucu" çıkışını nasıl yorumluyorsunuz?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:46 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:41 ----------

Ayrıca google'dan Cizre Belediyesi'nin resmi web sayfası tıklandığı zaman "öz yönetimle özgür" ifadesi yer alıyor, inanılır gibi değil...

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
şimdi, chatbox başlığında olduğumuza göre, (benim de şu andaki durumum, daha fazla dikkat göstermeye uygun olmadığı için) bu başlıktan çıkmadan tartışabiliriz... sn. zana'nın, ölüm orucu yapma çıkışını, dipsiz bir kaosa itilen / ittirilen ülkemizin koşullarında (konuyla ilgili yeterince bilgilenmiş olmasam da; ölümleri durdurma amacına yönelik olduğunu bildiğim için...) doğru bulurum... ülke, iç savaşın ve korkunç bir kaosun eşiğindedir... bu aşamada ilk yapılması gereken, daha fazla ölüme yol açmadan, çatışmanın durdurulmasıdır... ve sonra, gerilimi azaltarak, demokrasi ve hukuk içinde (nereden ve kimden geliyor olursa olsun) terörizmin yok edilmesidir... ama bugün, bağımsız milletvekili sn.zana, doğru yolda gibime geliyor...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
şimdi, chatbox başlığında olduğumuza göre, (benim de şu andaki durumum, daha fazla dikkat göstermeye uygun olmadığı için) bu başlıktan çıkmadan tartışabiliriz... sn. zana'nın, ölüm orucu yapma çıkışını, dipsiz bir kaosa itilen / ittirilen ülkemizin koşullarında (konuyla ilgili yeterince bilgilenmiş olmasam da; ölümleri durdurma amacına yönelik olduğunu bildiğim için...) doğru bulurum... ülke, iç savaşın ve korkunç bir kaosun eşiğindedir... bu aşamada ilk yapılması gereken, daha fazla ölüme yol açmadan, çatışmanın durdurulmasıdır... ve sonra, gerilimi azaltarak, demokrasi ve hukuk içinde (nereden ve kimden geliyor olursa olsun) terörizmin yok edilmesidir... ama bugün, bağımsız milletvekili sn.zana, doğru yolda gibime geliyor...

Bu kadar genç insanı hiç düşünmeden feda eden bu örgüt Leyla Zana için durur mu acaba? Umarım dururlar. Ben pek dikkate alacaklarına ihtimal vermiyorum.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Rutindir;mevsime,rüzgar devinimine,kabuğuna çekilen hayatlara,denize açılan akşamcı kapılarının yavaştan kapandığını gördükçe dönemsel olarak;Ahmet Kaya dinleyip,hatta onunla birlikte söyleyip arada küfretmek.
Sadece olaydı iyiydi,serzenişi.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Herkese iyi geceler, derinmavi'yi siyasi konularla fazla germeyeyim:) @donkişot da beni germeden en iyisi ben kaçayım, tüm üyelere iyi geceler:)))

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
''çatışmayı tetikleyenlerin'' kendi hesapları var, kuşkusuz... ama eğer toplum, ''o hesap yapanların, hesaplarının tutmayacağını ve belki tersine döneceğini'', ortaya koyabileceği tepkiyle gösterirse, 'yanlış hesap, bağdat'tan döner...' tabii ki, toplumun, yanlış hesabı geri döndürme gücü varsa... bence vardır... bir eski solcunun deyişiyle, enseyi karatmayın... halkımız, -çok gerekli olursa- sahaya nasıl inileceğini-, 1908'de ve sonra 1919' da gösterdi... yine gösterir... emperyalizmin ağababaları da, işbirlikçileri de, ellerini oğuşturmak için acele etmesinler... bu topraklarda biz varız... biz, teksas'lı, pensilvanya'lı, los angeles'li filan değiliz... balıkesir'liyiz... izmir'liyiz... afyon'luyuz... ama işte biz buradayız... yazdıklarım, biraz amasya tamimi gibi oldu... ama ne yapalım, tıpkı o tamimde olduğu gibi, ben de, 'çok isterseniz, dövüşürüz' diyorum...

ls2

Kahin
Onursal Üye
Herkese iyi geceler, derinmavi'yi siyasi konularla fazla germeyeyim:) @donkişot da beni germeden en iyisi ben kaçayım, tüm üyelere iyi geceler:)))

Evrensel gidince sıranın sana geleceğini biliyordun o yüzden onu seviyordun demi :eek:

ls2

Kahin
Onursal Üye
''çatışmayı tetikleyenlerin'' kendi hesapları var, kuşkusuz... ama eğer toplum, ''o hesap yapanların, hesaplarının tutmayacağını ve belki tersine döneceğini'', ortaya koyabileceği tepkiyle gösterirse, 'yanlış hesap, bağdat'tan döner...' tabii ki, toplumun, yanlış hesabı geri döndürme gücü varsa... bence vardır... bir eski solcunun deyişiyle, enseyi karatmayın... halkımız, -çok gerekli olursa- sahaya nasıl inileceğini-, 1908'de ve sonra 1919' da gösterdi... yine gösterir... emperyalizmin ağababaları da, işbirlikçileri de, ellerini oğuşturmak için acele etmesinler... bu topraklarda biz varız... biz, teksas'lı, pensilvanya'lı, los angeles'li filan değiliz... balıkesir'liyiz... izmir'liyiz... afyon'luyuz... ama işte biz buradayız... yazdıklarım, biraz amasya tamimi gibi oldu... ama ne yapalım, tıpkı o tamimde olduğu gibi, ben de, 'çok isterseniz, dövüşürüz' diyorum...

ya bugun biraz baktım basın resmen iç savaş algısı yaratmaya çalışıp sonrada sağduyudan bahsediyor. dolar euroyuda belki akp yükseltiyordur. biz gittik böyle algısı bu. bu memlekette iç savaş çıkmaz .ne eskisi gibi sol -sağ ayrımı var ne mezhep ayrışması var nede türk kürt ayrışması o kadar derin. burada suriyedeki gibi kimse komşusunun kafasını kesmez. akp oluşturuyor satılık medyası ile bu havayı. gücü ve parayı kaybetmemek için bu kadar şerefsizlikte olmaz artık.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
sn. donkişot yazdı : ''ya bugun biraz baktım basın resmen iç savaş algısı yaratmaya çalışıp sonrada sağduyudan bahsediyor. dolar euroyuda belki akp yükseltiyordur. biz gittik böyle algısı bu. bu memlekette iç savaş çıkmaz .ne eskisi gibi sol -sağ ayrımı var ne mezhep ayrışması var nede türk kürt ayrışması o kadar derin. burada suriyedeki gibi kimse komşusunun kafasını kesmez. akp oluşturuyor satılık medyası ile bu havayı. gücü ve parayı kaybetmemek için bu kadar şerefsizlikte olmaz artık.'' ....evet ama ne yazık ki oluyor işte... fakat o hesap tutmayacak... yargılanacaklar... zaten bunu bildikleri için, sonuna kadar, dibine kadar (aslında halkın kendilerine vermediği/vermeyeceği) iktidara hile hurdayla dört elle sarılıyorlar... çünkü, başka çareleri yok... o kadar çok anayasa suçu işlediler ki, bu saatten sonra, ya iktidarada yahut müebbet hapiste olacaklar... ara yer yok... geri dönme şansları yok... halkına ihanet eden, (ben de dahil her kimse) o halkın ayakları altında kalsın...
Beğen

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
sn. donkişot yazdı : ''ya bugun biraz baktım basın resmen iç savaş algısı yaratmaya çalışıp sonrada sağduyudan bahsediyor. dolar euroyuda belki akp yükseltiyordur. biz gittik böyle algısı bu. bu memlekette iç savaş çıkmaz .ne eskisi gibi sol -sağ ayrımı var ne mezhep ayrışması var nede türk kürt ayrışması o kadar derin. burada suriyedeki gibi kimse komşusunun kafasını kesmez. akp oluşturuyor satılık medyası ile bu havayı. gücü ve parayı kaybetmemek için bu kadar şerefsizlikte olmaz artık.'' ....evet ama ne yazık ki oluyor işte... fakat o hesap tutmayacak... yargılanacaklar... zaten bunu bildikleri için, sonuna kadar, dibine kadar (aslında halkın kendilerine vermediği/vermeyeceği) iktidara hile hurdayla dört elle sarılıyorlar... çünkü, başka çareleri yok... o kadar çok anayasa suçu işlediler ki, bu saatten sonra, ya iktidarada yahut müebbet hapiste olacaklar... ara yer yok... geri dönme şansları yok... halkına ihanet eden, (ben de dahil her kimse) o halkın ayakları altında kalsın...
Beğen

Amin. halk düşmanlığı ağır tabirdir biliyorum ama tüm sistem partilerinin halk düşmanı olduğundan şüpheleniyorum zaten ..

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
ben de öyle düşünüyorum... kendimce değil... elde güçlü veriler var... emperyalizm (abd ve ab) bir ülkeyi parçalamak istediği zaman, yalnız iktidar partisini değil, 'muhalafet partilerini de', çoktan ele geçirmiş oluyor... bunu yalnız ortadoğuda değil, orta avrupada da uyguladı...(bizdeki kaset vs. komplolarını görmedin mi...) don kişot, eğer sen adam değilsen, dolar vererek seni satın alıyorlar... eğer sen, (din, iman, türban filan diye...) adam olmayanı başa getirmişsen, o başa getirdiğini kullanarak, ülkeni teslim alıyorlar.... ama yağma yok... ırak'ı yağmalayanların, suriye'yi yağmalamak için çırpınanların, türkiye için, geri dönüp bir daha düşünmesi gerekir... burada yağma hasan'ın böreği yok... burada biz varız.... gırtlaklarını parçalayacak kadar da kemikliyizdir...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
sn. dijital'e de, uyumak isteyen diğer arkadaşlara da iyi geceler...

Tahmin ettiğiniz üzere pek geç yatıp, sabah geç kalkabilen birisi değilim:) Geç de yatsam sabah erken kalktığım için fazla geç saate kalmamaya özen gösteriyorum.

Yazdıklarınız Türkiye'nin gerçekleri fakat bir diğer gerçek de bu partiler dışında seçeneğimizin olmaması ki bunu daha önce de konuşmuştuk. Tüm bu karanlık tabloya rağmen umut halen var, umarım çok geç olmadan da gerekli şartlar oluşur.

ls2

Kahin
Onursal Üye
ben de öyle düşünüyorum... kendimce değil... elde güçlü veriler var... emperyalizm (abd ve ab) bir ülkeyi parçalamak istediği zaman, yalnız iktidar partisini değil, 'muhalafet partilerini de', çoktan ele geçirmiş oluyor... bunu yalnız ortadoğuda değil, orta avrupada da uyguladı...(bizdeki kaset vs. komplolarını görmedin mi...) don kişot, eğer sen adam değilsen, dolar vererek seni satın alıyorlar... eğer sen, (din, iman, türban filan diye...) adam olmayanı başa getirmişsen, o başa getirdiğini kullanarak, ülkeni teslim alıyorlar.... ama yağma yok... ırak'ı yağmalayanların, suriye'yi yağmalamak için çırpınanların, türkiye için, geri dönüp bir daha düşünmesi gerekir... burada yağma hasan'ın böreği yok... burada biz varız.... gırtlaklarını parçalayacak kadar da kemikliyizdir...

Açıkçası sizin kadar umutlu değilim. bu şerefsizler istedikleri ülkeyi paramparça ediyorlar. petrolümüz yok ve ekonomik olarak bağımlıyız.(oynarlar bizle yani) halkımızda gerek din gerekse vatan millet adı altındaki manipülasyonlara kanmaya çok müsait. siyasetçiler dindarız diyorlar ama zenginler,hırsızlar ve dünya perestler. halkçıyız/milliyetçiyiz derler ama siyasi rantlarını herşeyin üstünde tutarlar. hem zengin hem çıkarcı ve dünyaperest hemde dindar veya milliyetçi nasıl olunuyor? halk bu apaaçık yalanı göremeyecek biçimde din ve vatan duygusu ile manipüle ediliyor. en büyük şansımız türklük bilincimimiz ve tek mezhebin baskın ve güçlü olması.(parçalanan tüm ülkelerde mezhepçiliği sunni*şia kullandılar) buarada öyle bir şansları yok. türk kürt ayrımcılığıda bu kadar tutuyor işte. umarım halk artık siyasetçilerin ikiyüzlülüğünü anlamaya ve onlara baskı yapmaya başlar..tek şansımız bu bana göre..

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar