KİT Yönetim Üçgeni

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan KİT Yönetim Üçgeni başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 706 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı KİT Yönetim Üçgeni
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Kit Yönetim Üçgeni ..

4j53n7.png

Bu sistemi tamamiyle kendim geliştirdim belki görünüşte basit ve şeffaf olabilir fakat anlam ve içerik açısında yönetimsel bazda oldukça etlkili diyebilirim...Sistemin teması yönetimsel kararların etkin ve radikal hızlı bir süreç içerisinde ilerleyebilmesi adınadır..

Üçgenin en başında İSTİKRARLI olmak geliyor bir şeyi arzu edebiliriz bir şey için çaba verebiliriz lakin istikrar olmadan sistemin ana kaburgalarını ayakta tutabılmenız ne yazık ki zor olabiliyor...

Sistemsel yönetim için öncelikle kararlı olmak gerekiyor devamında ise tutarlı olmak gerekiyor akabınde ıse bu ıkılı olduktan sonra en temel prensıp olan ıstıkrarı sürdürebilmek gerekiyor

şöyle örnekle anlatmak istiyorum....
Bugün sigarayı bırakmak istiyorsunuz fakat kalıcı olamıyor bunun esas temel yanıtı İSTİKRARLI olmayaşınızdan kaynaklanıyor olmasıdır.....Sigarayı bırakmak için öncekle karar alıyorsunuz akabinde ise 3 güğn Tutarlı bir şekilde devam ettiriyorsunuz fakat neticeye bir şekilde ulaşamıyor ve kaybedıyorsunuz bunun esas temel yanıtı İSTİKRARLI olmayı sürdüremediğinizden kaynaklanıyor olmasıdır..

Başka örnek verelım..
Düşünsel anlamda hayatın içerisinde yer alan y siyasi parti kararlı ve tutarlı bir şekilde ilerlerken bir zaman sonra aşağılara dogru egılım trendı ıçerısıne gırmeye başlamış durumda böyle bır durumda y partının dusunmesı gereken durum ıstıkrarından neler degısmıs oldugudur yanı bu zamana kadar korudugu ama bellı zaman zarfından sonra ıstıkrarını bozdugu durumları gozden gecırmesı gerektıgıdır bır partıyı yada bır şırketı var eden unsur sahıp oldugu ıc dınamıklerınden tutunda bu zaman zarfına kadar surdurmus oldugu ıstıkrar tutumu oldukça önemlıdır..

İşin özü istikrar pramıdının en temel mıhenk tasıdır bır şeyı planlarken oncelıkle karşı tarafa kararlı oldugumuzu sonrasında ıse bak tutarlıyım dedırttıgımızı devamında ıse ıste bu benım ıstıkrarımdır dıyebılmek çok önemlıdır....

Ufak detaysız şefffaf bır KİT YÖNETIM ÜÇGENI nı sızlere sundum umarım ış ve sosyal hayatınızda sızlere faydalar sunar şahsi manada bana soracak olursanız ben bu KİT üçgeninden oldukça fazla faydalanmaktayım gerçi bundan da öte daha farklı yönetim şablonlarımda mevcut bazıları özel bazıları özel degıl özel olmayanlarıda fırsatım olursa sızlere paylaşmak isterim inşallah...

KİT yönetim üçgenini iş alanından tutunda ders çalışmaya yada şirket yönetmeye yada futbol takımı çalıştırmaya yada cafeterya ışletmeye kadar bır çok benzer alanlarda kendınıze ve çalışanlarınıza uyarlayıp İSTİKRARINIZI elde edebilir ve gelen başarılarınızı keyifle izlersinizz...

Böyle.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İnsanların çoğunun en önemli sorunu zaten doğru hedef belirleyememek ya da hedefe ilerlerlerken de çok aceleci davranıp hızlı ilerleme hevesi oluyor.
Önemli olan çok hızlı basamak atlamak değil, o işi hakkı ile yerine getirebilecek bir düzeye ulaşmak olmalıdır.
Kararlılık, istikrar ve o süreçte edinilen tecrübe doğal olarak başarıyı da beraberinde getirecektir.
Tutarlı ve ulaşılabilir bir hedef belirlemek de yine motivasyonu arttıracaktır.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
İnsanların çoğunun en önemli sorunu zaten doğru hedef belirlemek ve o hedefe ilerlerlerken de çok aceleci davranıp hızlı ilerleme hevesi oluyor.
Önemli olan çok hızlı basamak atlamak değil, o işi hakkı ile yerine getirebilecek bir düzeye ulaşmak olmalıdır.
Kararlılık, istikrar ve o süreçte edinilen tecrübe doğal olarak başarıyı da beraberinde getirecektir.
Tutarlı ve ulaşılabilir bir hedef belirlemek de yine motivasyonu arttıracaktır.
Aynen dostum katılıyorum hedef belirlerken basamakları çıktıgımızda hızlı bir süreç içerisinde değil gerçekten de emin ve belirğin bir şekilde ilerleyebilmektir..Tecrübe birer birikim yumakları gibidir biriktikçe bir çok kazanımlar elde ettiğimizi sanarız aslında gerçekten de öyle değildir bazen fazla tecrübe aşırı özgüvene neden olabilir ki AŞIRI ÖZGÜVEN de insana hatalar yapmaya neden olabiliyor..

Tecrübeli olmak yada tecrübe kazanımına sahip olmak hata yapılmayacak anlamına gelmez Tecrübe yumaklar halinde birikir işte bu noktada da tecrübeyi de yönetebilmek ve kontrol edebilmek oldukça önemlidir Tecrübenin ana kaynağında da İstikrar yatmaktadır piramidin en tepesi zaten istikrardır...

Kararlı ve tutarlı hayatımız içerisinde olabiliriz bir çok bilgi ve birikime sahip olabiliriz fakat İsitikrar ve İvme trendinin korunmasını ve süreklilik arz edebilmesi oldukça önemlidir diye düşünmekteyim..

Böylesi.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Part 2

Konuyu biraz daha detaylandırarak anlatmak isterim güncel hayatımızdan örnek vermek isterim...

resized_ad961-56bf1181kasimpasagalatasaray.jpg

5c5312f00f2544245892d3ed.jpg

Kasımpaşadan Galatasaray a gelen Diagne aslında oldukça yetenekli ve geldiği takımda da oldukça gol yollarında etkili bir isim fakat Galatasaray a geldikten sonra önce formunda sonrasında ise yeteneklerinde sarsılma oldu geldiği takımdan Galatasaray a kadar bir çok tecrübeler ve birikimler elde etti fakat söylediğim üzere tecrübe edinmek onu kullanabilmek ve kontrol edebilmekle önemlidir...

Diagne yeni takımına geldikten sonra adaptasyon vss yaşarken belli zaman sonra yüksek bedelle gelmenin ağırlığı içerisinde kendini buldu gol atamadıkça sorunları stresleri arttı buda kendinde önce motivasyon sonrasında ise özgüven eksikliğini sebebiyet verdi aslında Diagne süreci yönetmesi gerekirken süreç yükü altında kaldı ve sorunları bir türlü çözememeye başladı sorunları çözemedikçe daha fazla sorunlar birikmeye başladı...

Diagne nin yapması gereken süreçi yönetebilmesi ve hakim olabilmesi gerekiyordu İşte bu noktada Diagne KARARLI olabilmesi gerekiyor öncelikle kendisini sorgulaması ve kendisine ben böyle biri değilim yeteneklerim var ve güçlüyüm eğer istersem kazanabilir ve başarabilirim demesi gerekiyor ben neredeyse ligin en golcü ismiyim kendime yakışan en güzel oyunu oynamalıyım demelidir eğer bu kararlılığı sergilerse akabinde her yaptığı güzeel işten sonra tutarlı olmayı takım içi oyun dengelerinde güç unsuru ile birlikte takım uyumu ve dostluktaki sergilediği süreçlerde ve zor süreçlerde sahneye çıkıp gerçekten de ben bu takımda varım demesiyle aslında ne kadar TUTARLI biri olduğunu akabinde bu tutarlıgı sayesinde takım içi oyunda takım oyunuyla birlikte dostlukta da ne kadar tutarlı olacağını göstermiş olacak

Söylediğim üzere KİT YÖNETİM ÜÇGENİN de Kararlı olmalıyız Tutarlı olmalıyız fakat İSTİKRARLI olamazsak yapılan her emek verilen her süreç insanı anı ve zamanı kurtarmakla yükümlü bırakır....Bir oyuncunun istikrarlı olabilmesi için o oyuncunun hangi noktalarda kararlı ve tutarlı olacağı ile ilgili bir durumdur her konuda çok çalışması gereken top kontrollerinde ve sırtı dönükken geriye dönüp adam eksiltebilen boş alanları görebilen köşeye sert şutllar atabilen takım içi uyumlu olan takım dostluklarındaönde olan yeri geldiğinde ileri ucu paslarıyla yönetebilen bir oyuncu olması gerekiyor...

Bir oyuncu hocası söylemedende kendi eksikliklerini iyi bilebilmesi gerekiyor ve bu konuda çok çalışması kararlı oldugunun işareti olacaktır devamında ise çalıştıgı konularda hatalarını aza indirerek ne kadar tutarlı bir durum sergilediğini gösterir nitelikte olacaktır akabinde bu bütünün en tepesi olan İSTİKRAR ı da sergiledimi ortaya yeni bir DROGBA yeni bir GOMİS çıkmış olacak eğer kendine ve yeteneklerine DIAGNE inanıyorsa aslında başaramayacağı yeni bir KAHRAMAN olamayacağı için önünde hiç bir engel yoktur diye düşünüyorum....

Bazı oyuncular yetenekli olsalarda baskı yönetmede zorluk yaşayabilirler çünkü yüksek bedelle gelip kendinden çok daha fazla beklentiler olduğu zaman bir anda gollerde gelmeyince ve sadece penaltı atabiliyor denilince baskılar dahada çoğalmaya başlar böyle durumda olan oyuncular takım 1 idman yapıyorsa kendi 2 idman yapmalıdır ve kendine şunu demelidir ben kararlıyım ve işimde de ustayım bu tutarlılığımıda istikrarımda sergileyeceğim demelidir kendisine bir çok antrenör ve koçlar motivasyon verebilir fakat bir noktaya kadar gelebilirler buradan itibaren oyucunun kendisinin istemesi ve kendi motivasyonunu kendisi arttırması gerektiğidir işte bu noktada süreçi ve baskıyı yönetebilmek oldukça önemlidir bunun en temel ve piramidin en yüksek tepeside İSTİKRAR dan geçmektedir..

Biz kendisinin yetenekli olduğuna inanıyoruz eğer kendide inanır KİT gibi kararlı Tutarlı ve İSKTİRAR dan yana olursa başaramayacağı kazanamayacağı hiçbirşey yoktur diye düşünmekteyim Azim gayret çaba VE doğru hedef gerisinde kendi Başarılarını izlemek hem bize hemde kendine oldukça keyif verecektir kanaatindeyim Galatasarayımıza ve Dıagne ye Başarılar DİLERİM..

İNANMALISIN DOSTUM BAŞARACAKSIN HEMDE EN YAKIN ZAMANDA BUNU GÖRMEK BİZE KEYİF VERECEKTİR İNŞALLAH...

Böyle

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Futbolda ya da diğer takım oyunlarında en büyük sıkıntı, bireysel çaba ya da yeteneğin takımın başarısızlığına takılıyor olmasıdır ayrıca yönetim ve taraftar baskısı da eklenince oyuncular ciddi bir konsantrasyon sorunu yaşıyorlar, bu sebeple takım oyunlarında uyum çok önemlidir.

İş hayatında da tabii ki ekibin başarısı ve herkesin üzerine düşeni hakkı ile yapması, çalışan açısından avantajdır. İşi savsaklayan tek bir kişi, tüm çalışanların başarısını etkiler.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bireysel yeteneğin olması aslında takımlar için bir avantajdır fakat söylediğin üzere bu avantajlı durum bazı anlarda dez avntaja dönüşebiliyor aslında futbolcunun kendine olan özgüveni hayata dair bakışı bununla birlikte motivasyonu oldukça önemli diyebilirim maça ve sahaya iyi bir konsatrasyon olmuş bir oyuncu saha içerisinde dogru zamanda dogru bir akış ve süreç yaşayabilir...

Biz buna iş hayatında planlama ve organize olma diyebiliyoruz takım içerisinde ki uyum ve çalışmada bunlara eklenen artı değerler de diyebiliyoruz..İş hayatında uyumlu olmanın yanı sıra futbol hayatında da uyum oldukça önemlidir kanaatindeyim....

Tolere edilme diye bir durum vardır bu durum genellikle işi yavaşlatan insanın daha verimli olabileceği bir alanda çalıştırılmasıdır Dıagne aslında oldukça başarılı bir oyuncu lakin tolere degerlerinde kendi özüyle yetenekleri arasında kalan bir futbolcu geçen 3 haftalık süre içerisinde aslında üzerine daha fazla koyarak ilerliyor lakin gol yollarında etkisizliği karşı tarafa bu bizim forvet mi ?? sorularını sordurabılıyor çünkü daha öncesinde gomis ve drogba klasman ayakları vardır...

Bazı oyuncular bazı yuklerı ve streslerı kaldırmakta zorlanabilirler böyle oyuncular bazen motıvasyon ıçın ayrı özveri isterler böyle durumlarda dıagne kendısıne sorması gerekıyor benım basarılarım tesadüf mü diye ? Bana sorarsanız yeetenek ve kumaş var başarıları tesadüf değil fakat b.iraz daha özverili ve istikrarlı olması gerektiğini düşünmekteyim...

KİT yönetim üçgeninde Dıagne kararlı olabilmeyi biliyor lakin tutarlı olmada oldukça eksik eğer bu halkayı da tamamlayabilirse akabinde İSTİKRAR ı da sergileyebilirse gelecekte çok güzel başarılara imza atabileceği kanaatindeyim.

Futbol aslında birer felsefe oyunudur Dıange de sadece felsefe eksık bu da taşları akıllı bir şekilde dogru yere koymakta zorlanmış olmasından kaynaklanıyor olmasıdır...Dıagnenın gelişim trendini yakından takip ediyorum eskiye oranla biraz daha iyi mesela kendisini hiç olmadıgı kadr kararlı ve hırslı gördüm eskiye nazaran topu almak için mücadeleesi ve oyunu ileriye sürme isteği biraz daha düzeldi diyebilirim...Bundan sonraki aşamada Dıagne top surerken süratini arttırmayı öğrenmesinin yanısıra top kontrolünü daha iyi geliştirip drıblıng atmayı daha iyi yapabilmesi ve bununla birlikte pas atacağı alan ve koridorları mental açıdan daha iyi görüp okuyabilmesi gerektiğidir son olarak ise top ayagındayken ayagına dolastırıyor olmasıdır buda tutarlı olmasının eksikliğindendir...Dıagne benım elımde benım motıvasyonumda kalsın 1 ayda kendısını oldugu durumdan çok daha ıyı durumlara taşıyabılırım nasıl ben bunu başarabıleceğime inanıyorsam işte Dıagne de bu inanma azminin eksikliğinden kaynaklanıyor olmasından dolayıdır Bir futbolcu baskılara boyun eğen değil baskılarla mücadele edebilen ve sahada gerekli cevapları verebilen olmalıdır ancak bu şekilde büyük topçular olunabiliyor...

Böyle.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Haklısın, bir de kendine güven duymak ile yapılacak işi hafife almak birbirine karıştırılmamalıdır. Koşullara göre hızlı hareket eden ve doğru adımı hesaplayabilen sürekli kazanır bu hayatta...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar