Kenan Evren hayatını kaybetti.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde Düş tarafından oluşturulan Kenan Evren hayatını kaybetti. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,136 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Kenan Evren hayatını kaybetti.
Konbuyu başlatan Düş
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İnci Birinci

Düş

Üye
Yeni Üye
kenan-evren-hayatini-kaybetti-7292487_x_2165_300.jpg

Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavi görmekte olan 7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, 98 yaşında hayatını kaybetti. Gündüz saatlerinde Kenan Evren'in ailesi, yakınları ve avukatları hastaneye çağrılmıştı. Solunum cihazına bağlanan Evren, kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

3 YILDIR HASTANEDEYDİ
Evren, 2012'den bu yana GATA'da Beyin ve Kardiyoloji ana bilim dallarında tedavi görüyordu. Sağlık durumu son günlerde kötüleşmişti. Zaman zaman bilinci kapandığı belirtilen Evren'in tedavisi yoğun bakımda sürdürülüyordu.

DAMADI SON DURUMUNU ANLATMIŞTI
Kenan Evren'in damadı Maksut Göksu, vefat haberi gelmeden kısa bir süre önce şu açıklamayı yapmıştı;

"Babamın durumu son dönemlerde iyiydi. Kendi başına önceki gece tuvalete kalktığında düşmesi sonucu dirsek ve kalça kırığı meydana geldi. Hemen ameliyata alındı. Değerleri baştan çok iyiydi. İlerleyen saatlerde her şey tersine döndü. Durumu şu anda kritik durumda."

KENAN EVREN'İN ÖZGEÇMİŞİ
1917 yılında Manisa'nın Alaşehir ilçesinde doğan Evren, ilk ve orta öğrenimini Alaşehir, Manisa, Balıkesir, İstanbul'da sürdürdü.

Maltepe Askeri Lisesi'nden mezun olan Evren, 1938'de Kara Harp Okulu'nu, 1949'da Harp Akademisi'ni bitirdi.

Topçu subayı ve kurmay subay olarak silahlı kuvvetlerin çeşitli kademelerinde görev yapan Evren, Dokuzuncu Kore Türk Tugayı'nda önce Harekat ve Eğitim Şube Müdürlüğü, sonra Kurmay Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Ordu Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan sonra 7 Mart 1978'de Genelkurmay Başkanlığı'na atanan Evren, bu görevi sırasında 12 Eylül 1980'de gerçekleştirilen askeri darbeyle diğer görevlerinin yanı sıra Milli Güvenlik Konseyi ve devlet başkanlığını da üstlendi.

Evren, 7 Kasım 1982'de halkoyuna sunulan ve kabul olunan Anayasa ile Türkiye'nin 7. Cumhurbaşkanı olarak göreve başladı. Evren, 9 Kasım 1989'da görev süresini tamamlayarak cumhurbaşkanlığından ayrıldı.

1944 yılında Sekine Hanım ile evlenen Kenan Evren üç çocuk babasıydı.

kenan%20evren.jpg

Kaynak: Haberler.com

X

FAdmin
Onursal Üye
Kenan evren geberdi yazsaydin keske :) dunyadan bir pislik daha azaldi ne diyeyim.

Düş

Üye
Yeni Üye
Kenan evren geberdi yazsaydin keske :) dunyadan bir pislik daha azaldi ne diyeyim.
İçimden geçirdim yazsam mı diye. Ama sonradan gelin görün ki, Allahın yaratmış olduğu bir kişi diye yazmadım. Herne kadar kendi insanlarını öldürtmüş olsa da bu aciz insan, şuan vefat etti. Zebaniler ona yardımcı olacaklar, bize ne hacet. Rahmet dileyip geçelim.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye

Benzer düşünce aklımdan geçti,ancak ölenin ardından olumsuz şey söylemeyi pek tercih etmediğimden sessiz kaldım. Ama üzüntü gibi bir şey de hissetmediğim için rahmet falan dileyemedim.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Kafirler için ''Yaşasın Cehennem'' sözü hiç bu kadar cuk oturmamıştı sanırım.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Darısı diğer zalimlerin başına.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
İlahi taktir yerini bulmuştur. Biz ne dersek diyelim, ilahi adalet de yerini bulacaktır.
Sadece, bunca kul hakkı ile göçenlerin hallerini düşündüğümde yine de üzülmeden edemiyorum. Allah yardımcıları olsun,her şeye rağmen :(

Deep

Felsefe.net
Onursal Üye
Yeni Üye
içimden şunlar geçmiyor değil, yanlış zamanda yapmış darbeyi... şu sıralar olaydı iyiydi sanki!

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç