Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 205,869 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

Serçe

Üye
Yeni Üye
Kendimiz den katmadığımız herşey sıradan olmaya mahkumdur.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
90 larda 500 yl önce yaşamış bi adamın ağzından Türkiye-İran savaşı gibi şeyler gündeme getirildi ya da aslında bu ortadoğu üzerinden TÜrkiye ye giren ve savaşan güçlerdi, Bi Arap koalisyonu ya da benzeri;
Bu adamlar Nostradums'un bir kahin'in metinlerini çözdüklerini iddia ediyolardı;
Türkiye de yanılmıyorsam 27 milyon insanı da utanmadan öldürüyorlar dı da;

Sonra bir Metal Fırtına basıldı ve yayıldı, Türkiye Suriye üzerinden ABD ile küresel güçler ile savaşıyordu;
Sonra Armageddon senaryoları;
Birilerinin hep vaat edilen topraklar -büyük topraklar; megalo ,idealar vb. ler ihep var-varmış
Bu ülkeler savaş topraklarıymış-işgal topraklarıymış;
Birileri diyor ki kazılardan bulduk biz her yerden geçmişte de yaşadık buralar da; Beşbinlerce yıl eskiye gideriz; Avrupa da her yerde de anıtlar-kazıtlar ve mezar taşları ve semboller
tamgalar-taş izleri vs.
Birileri diyorki tarih ve göç var;
felan kim kimin toprağı;
bu ne biçim hayat ki;
biz savaşılırız-çocukluktan bize öğretilir,
biz güçlüyüz;
püskürtürüz
kurtuluş savaşımız varmış felan;
bu ne biçim edebiyat ne biçi mdünyada;
bu/bir kültürü yaşatmak ortada kültür varsa tabi;
dili yaşatmak ya da başka şeyler de;

Her neyse Nostradamus'a ve Armageddon'a takılmayın bu Avrupaya da sıçramış bir savaştı ve bir üçüncü yaşam kalım savaşı adıyla sunulan bi şeydi
İtalya da güneş iki tane gösteriliyordu ve bu bir nükleer işaret olarak sunuluyordu;ABD ve Rusya yanılmıyorsam 25-30 yıl savaşıp sonra anlaşıp ya da kalisyon kurup bu savaşı gideriyordu;

Eskiden farklı bakardık-anlardık-gençtik;
DÜnaydaki bu savaş yığınakları silahlar-kitlesel yıkımlar ve kaos;

ne olacaksa olsun-insan toprakta üç kalsa yaşıyor ve yaşayan da insan oluyor

bir milyon yıl ötede en var bilmiyoruz ki bin yıl ötede de ;
eskiden de tarihler
tarih tekerrürmüş
o kırılmış bu yıkılmış felan şeyler de-miş

kaç neslim kalır gider öte ya da gitmez ve dili nece olur
yöneten insan- insanı da;

ben aklımda savaştım bunları yada yüzleştim ve bunlar bana saçmaca da ama

Nickimle savaş yazıp aradım. Yüzlerce gönderi ve bu çıktı karşıma. Çocukken böyle şeyleri çok umursardım. Nostradamus kehanetlerini 90 larda duymuştum ve sanırım 3.dünya savaşı için 99 u felan işaret ediyor deniyordu. Arapları birleştiren yeşil sarıklı lider İran üzerinden Türkiyeye giriyordu

Kudret Kurtcebe bir şarkısında diyordu ki; Gençken hayal ettim dünyayı değiştirmek. İlk gençlikte insandan o kadar umutluydum ki dünyalar barışı birileri onun için çabalarsa gerçekleşir (sevgi gibi bir şey. yan ibirleri bunu mutlak sunarsa savunursa onları durdurabilirdi) (yani kardeşler bunun farkıdna değiller birbirilerini boğazlıyorlar ve birileri iyiniyetle umutla çıkıp durun derse belki dururlar gibi duygular düşünceler. Bunları uzun bir süre saçıp durdum. Bende umut o zamanlar tükenmiş)

O değil de tam şöyle olmak en güzeli mi? bilmiyorum

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kağıt satıcıları dünyanızı yıllarca kağıtla yönetti.
Amerikan kağıt satıcıları yıllardır üzerinde sayılar yazan kağıtlarla sizi dolandırdı.
Sizden çalıp denizlerinize silahlı gemiler ve güneyinize ve kuzeyinize silahlar yığdılar..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Avrupa Amerikan çıkarları için kendini batırdığını ne zaman farkedecek?

Daha doğrusu Avrupa Batı da hiç var olmayan ülke ve topluluk için kendini -doğudan ve diğer dünyadan soyutladığını

Batıda sallanan kağıt. Dolar. Herkes onun peşinden gidiyor...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Futbol diye bir şey var bu dünyanın en boş işidir

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Hani hep derler ya; göründüğün gibi olacağına, olduğun gibi görün.
Bazen istediğiniz kadar olduğunuz gibi görünmeye çalışsanız dahi, pek bir faydası yok gibi. Bir bakmışsınız, o kadar emeğinizi çöpe atmışlar. Bazen bunları görünce, avazım çıktığı kadar karalamaya(!) meyillenir gibi oluyorum. Ancak yine de yapamıyorum; galiba bu karalama(!) mevzusunu bir türlü berecemeyeceğim.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Sağlıklı insanların neden küfürbaz olduğunu hep merak etmişimdir. Sonunda çözmüş olabilirim.
Sinirsel abi her şey sinirsel. Bu zamana kadar bunu çözememiş olmam çok ilginç.

Sağlıklı olmasını istiyorsanız çocuğunuzun küfür etmesine ses çıkarmayın. Sağlıklı çocuk küfür eder, sağlıksız etmez.
Gerçi bu herkesin bildiği ama kimsenin itiraf edemediği bir gerçek ama neyse...

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Çok önceden yazdığım bir kısa yazı... yayınlamamıştım. Benzetme yapmaya çalışmıştım, pek olmamış gibi.
Bu yazıyı şimdi tekrar görünce aklıma talibanın afganistanı ele geçirmesi geldi.
Soru: İslam nasıl bir dindir, neye benzer ve amacı nedir?

İslam-tek tanrılı dinler bir uyuşturucu madde hatta parazit gibi davranıyor. Konak canlının veya ülkenin menfaatlerini bozmak, onu yavaş yavaş sömürerek eritip can çekiştire çekiştire öldürme amacı güdüyor.
Bir kere bu dine yakalandıysanız işiniz bitti. Bir ömür tedavi görmeniz lazım.

Birde parazit derken öyle sıradan bir bağırsak solucanını da kastetmiyorum ha, sakın küçümsenmesin.
Benim gözümde bu dinler kordiseps mantarına çok benzemekte, hem amaç hem sinsilik olarak ta birebir aynısı diyebilirim.

Nasıl ki kordiseps mantarı canlıyı ele geçirmeden önce 2-3 haftalık kuluçka süresi geçiriyor ve hiçbir belirti vermiyor; İslam'da
kişiyi veya ülkeyi tam manasıyla ele geçirmeden önce pek bir belirti vermiyor.
Parazitin bildiği gibi, İslam'da biliyor ki belirti vermesi durumunda vatansever unsurlar (bağışıklık sistemi) harekete geçecek ve bu ele geçirmeyi engelleyecek...

Coldman

C.technical analyst fancier
FS - Yönetici
Onursal Üye
Üniversite Bölümü
https://www.Felsefe.net
insanların diş görünüşleriyle yapılan espirilerin kalp kırdığını ne zaman anlayacağiz bilmiyorum.. özellikle kilo ilgili olanlar da..

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Deliksiz bir uykunun ardından sabahleyin kuşların cıvıltısıyla uyanmak, mis gibi temiz havayla ciĝerleri doldurmak, küçük bir fincan dolusu sıcak bir kahveyi keyifle içerken kuşların oraya buraya uçuşunu izlemek. Bunları sadece bir kere/gün bile yapabiliyorsanız, kendinizi sanşlı sayabilirsiniz.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Pazar Gününü 2 ye çıkartsınlar. PAZAR PAZAR - Salı Çarşamba Perçembe Cuma Cumartesi Olsun.
Bir sakıncası yok. Oldu olacak, dini(!) vecibelerin yerine getirilmesi için Cuma gününü de tatil ilân etsinler. Öyle ya, kulaĝıma gelen duyumlara göre Türkiye´deki dindarların miktarı %90 civarında imiş. Bence seçim vaadi olarak bir hayli işe yarar.:D

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
Bir sakıncası yok. Oldu olacak, dini(!) vecibelerin yerine getirilmesi için Cuma gününü de tatil ilân etsinler. Öyle ya, kulaĝıma gelen duyumlara göre Türkiye´deki dindarların miktarı %90 civarında imiş. Bence seçim vaadi olarak bir hayli işe yarar.:D
o dindarlar kendine dindar :) dışarıya değil :)

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
o dindarlar kendine dindar :) dışarıya değil :)
Kişisel inancını kimse karışmadan yaşayanlara lafım olmaz. Onlara saygım sonsuzdur ancak bir de kendi yaşam tarzını ve inancını başkalarına dikte ve empoze etmeye çalışanlar yok mu. İşte bunlarla külahları deĝiştirebilirim.:)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar