Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 205,856 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
tamam simdi bunlari kabul ettigin icin mantigina uymayan bazi seyleri karsi taraftan duydugun zaman hayir ben oyle olani degil boyle olani savunuyorum diyemezsin.

yani ben sana bir kadinin kuma gomulup recm edilirken ki fotosunu atarsam hayir bu benim dinimde yok diye haykirman komik olur demeye getirmek istemistim aslinda.

ne sen ne de sana benzeyen hic kimse o ayakkabiyi giyemezsiniz seriata gore.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
ve bu ne kadar aci versede onlarin yasadigi dogru degil bizim yasadigimiz dogru ikilemine cekilen din ne yazik ki harbe ugrar zamanla degisir kutuplasir ve kendi icinde catismaya baslar.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Varoluşçuluk
tamam simdi bunlari kabul ettigin icin mantigina uymayan bazi seyleri karsi taraftan duydugun zaman hayir ben oyle olani degil boyle olani savunuyorum diyemezsin.

yani ben sana bir kadinin kuma gomulup recm edilirken ki fotosunu atarsam hayir bu benim dinimde yok diye haykirman komik olur demeye getirmek istemistim aslinda.

ne sen ne de sana benzeyen hic kimse o ayakkabiyi giyemezsiniz seriata gore.
Peygamber efendimizin de bir kedisi varmış evinde besledigi bizde yaratilan hic bir canlıya sebepsizce zarar verilmez. Üstelik ne giyecegime ben karar veririm kimseye dert diil ( belki evimde giyerim sana ne ! )

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
ne giyecegine sen karar veremezsin seriat verir sana ne dedigin sanirim tanriya bir sitem?

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
neyse gerildin sen biraz dinlen istersen, lutfen yazdiklarimi kisisel olarak algilama ben fikirler ile ilgileniyorum.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
neyse gerildin sen biraz dinlen istersen, lutfen yazdiklarimi kisisel olarak algilama ben fikirler ile ilgileniyorum.
Dinlenecek bir sey yok vakit kaybı bu tartişmayi surdurmek Aziz Nesin i tebrik ederek gidiyorum

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
evet Mevlana'da guzel demis onu da ben tebrik ediyorum;

kusmek ve darilmak icin bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek icin careler arayin.

kendine dikkat et.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Kabul ediyorum zaten Allahin hiç bir hukmune karşı cikmiyorum var mi problem ?
Allah'ın varlığına kanıt var mı ki, hükmü olsun?
Yaşadığım olayı anlatayım;
Bir ara bir cami hocasıyla tartışırken dil sürçmesi yaşamıştım. "Allah neden bu ayeti bu şekilde gönderdi?" diyeceğime "Muhammed bu ayeti neden bu şekilde yazmış?" dedim. Hatta sonradan fark etmiştim ki camide namazı bile abdestsiz kılmışım.
Tabi bunlar yıllar önce, nerdeyse ergenlik yaşlarındayken yaşadığım olaylar ve o sıralar kendimi müslüman olarak görüyordum.
Peygamber efendimizin de bir kedisi varmış evinde besledigi bizde yaratilan hic bir canlıya sebepsizce zarar verilmez. Üstelik ne giyecegime ben karar veririm kimseye dert diil ( belki evimde giyerim sana ne ! )
Köpekleri gördüğünüz yerde öldürün diyen din mi hiçbir canlıya zarar vermiyor?
Cabir İbnu Abdullah'tan rivayetle şöyle bir hadis var: “Resulullah bize köpekleri öldürmeyi emrettiler. ... Sonra köpekleri öldürmeyi yasakladı ve: “Halis siyahını ve gözlerinin üstünde iki nokta gibi beyazı olaniki noktalısını öldürün, zira o şeytandır!” buyurdular.
Kaynak: Google amca

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
Allah'ın varlığına kanıt var mı ki, hükmü olsun?
Yaşadığım olayı anlatayım;
Bir ara bir cami hocasıyla tartışırken dil sürçmesi yaşamıştım. "Allah neden bu ayeti bu şekilde gönderdi?" diyeceğime "Muhammed bu ayeti neden bu şekilde yazmış?" dedim. Hatta sonradan fark etmiştim ki camide namazı bile abdestsiz kılmışım.
Tabi bunlar yıllar önce, nerdeyse ergenlik yaşlarındayken yaşadığım olaylar ve o sıralar kendimi müslüman olarak görüyordum.

Köpekleri gördüğünüz yerde öldürün diyen din mi hiçbir canlıya zarar vermiyor?

Kaynak: Google amca
Tamam iste aciklama gayet net demekki her köpek degilmiş öldürülen satanistlerin kedi kani ictigini soylememe gerek var mi bir tek islam elestiriliyor nedense biraz objektif mi olsaniz aceba

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Peygamber efendimizin de bir kedisi varmış evinde besledigi bizde yaratilan hic bir canlıya sebepsizce zarar verilmez.
Hadis
“Ben Câhiliyet devrinde zina etmiş olan bir maymunun üzerine birçok maymunların toplanmış olduklarını gördüm. Maymunlar o zina eden maymunu recm ettiler. Ben de o maymunlar topluluğunun beraberinde zina eden maymuna taş attım.”

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bir de stokçu muhabbeti çıktı.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
OHAL'e hazırlıklı olacağınıza "Devletçilik" ya da "Sosyalizm"e geri dönün

Devletiniz zenginden alıp fakire verecek

Yani bari serbest piyasaya izin vermeyin, devlet üretsin devlet yapsın

Sahi serbest piyasa neydi? Devlet neydi?

İktidar kendi bindiği dalı meşrulaştıran diğer ya da hatta daha güçlü dalları kesmeye kalkarsa ne olur?

Kökü kesersen ne olur?

smile

Felsefe.net
Yeni Üye
“En çok da yağmur yağdığında seviyorum
bu şehri. Herkesin yüzü ıslak, başı öne eğik. Sanki herkes suçunu kabullenmiş gibi.”

T

TENTEN

Ziyaretçi
-Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- X ’in elleri kurusun, (yok olsun) zaten yok oldu ya.

2- Malı da, kazandıkları da kendisine bir yarar sağlamadı. (kurtarmadı)

3- (O) alevli bir ateşe girecektir.

4- Eşleri de , odun hamalı (ve),

5- Boynunda bükülmüş bir ip olarak (ateşe girecektir.)

X = Devlet kaynaklarını kendileri, akrabaları, yandaşları için kullanan yöneticiler :)

smile

Felsefe.net
Yeni Üye
Anlamayana anlatmayın, görmezlikten geleni görmeyin, her şeyinize sağır olan birini hiç duymayın. Hiçbir şey ifade etmediğiniz kimselere büyük anlamlar yüklemeyin. Yalnız da kalsanız öylesine vakit geçirilen biri olmaktan kendinizi kurtarmış olursunuz. Önceliğiniz kendiniz olsun.

smile

Felsefe.net
Yeni Üye
Geç kalınmış her şeyden uzaklaşır ve soğurum. Bir buluşma planından tut, yapılması gereken bir davranışa kadar. Zamanında olmayan her şey gözümde önemsizleşir elimde değil.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar