Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 207,164 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
O benim eskisi benim eskim bile olamadı aslına bakarsan gıcık olduğum tipti boya kutusuydu benden 8 yaş büyüktü adi haysiyetsiz kadın. Ve tahmin ettiğin gibi matematiğide oldukca kıttı. Muhtemelen tanıdığı en akıllı adam bendim fakat kandırdığı en kolay adamda ben oldum offf of hatırlamak istemiyorum ama anlatmak istiyorum çok gıcık bir duygu kısaca.Niye sordun matematikle olan tutkumla bağmı kuracaktın :)

yıllar önce başladım bu hipoteze,
bir varmış bir yokmuş. her zeki adamı kandıran bir asalak kadın varmış.adam ne kadar zeki olursa , bunlarda bir okadar amip beyinli oluyorlarmış.ama işin aslı şuymuş.ıq yüksek olunca duygusal var oluş, biraz saf kalıyor.bu saflığıda bu tip insanlar sömürüyor..
saçma gelebilir tabii..

flzf

Filozof
Yeni Üye
yıllar önce başladım bu hipoteze,
bir varmış bir yokmuş. her zeki adamı kandıran bir asalak kadın varmış.adam ne kadar zeki olursa , bunlarda bir okadar amip beyinli oluyorlarmış.ama işin aslı şuymuş.ıq yüksek olunca duygusal var oluş, biraz saf kalıyor.bu saflığıda bu tip insanlar sömürüyor..
saçma gelebilir tabii..

Yahu içindeki niyet önemli iyi ve zeki bir insanı ancak içinde bulabildiğin kötü düşünceler ile kandırabilirsin. Benimkisi az biraz öyle oldu .Pek dürüst bir ortamda tanışmamıştık ama öyle bi noktaya gelmiştikki ben ona teslim olmuş oldum ki o da bana teslim olmuştu nerden biliyim meğer iki yüzlü profesyonel bir sahtekarmış namussuz.Ha sonuçta ne oldu duygusal olarak yıprandım birine inanmanın güvenmenin hezimetine uğradım psikolojim temelli yerinden sarsıldı filan yaşanacak varsa yaşanıyor işte ya ne bilim öyle.

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Yahu içindeki niyet önemli iyi ve zeki bir insanı ancak içinde bulabildiğin kötü düşünceler ile kandırabilirsin. Benimkisi az biraz öyle oldu .Pek dürüst bir ortamda tanışmamıştık ama öyle bi noktaya gelmiştikki ben ona teslim olmuş oldum ki o da bana teslim olmuştu nerden biliyim meğer iki yüzlü profesyonel bir sahtekarmış namussuz.Ha sonuçta ne oldu duygusal olarak yıprandım birine inanmanın güvenmenin hezimetine uğradım psikolojim temelli yerinden sarsıldı filan yaşanacak varsa yaşanıyor işte ya ne bilim öyle.

neyse bak şimdi ben sana komik bir şey anlatayım.
iş yerinde köpek var.bildiğin vahşi köpek, masaların altına yatıyor, kim ne yerse istiyor. hay allahım ya,çaktırmadan ayağımla dmürtüyorum ama hayvan korkutucu, biraz tırsıyorum.bu gün salaml sandiwich yiyeyim dedim yanıma geldi, vermezsen havlar dediler. vermedim bir havladı, inanmazsın ışınlanmış gibi oldum. ne oluyor yahu çete misiniz dedim:)

flzf

Filozof
Yeni Üye
neyse bak şimdi ben sana komik bir şey anlatayım.
iş yerinde köpek var.bildiğin vahşi köpek, masaların altına yatıyor, kim ne yerse istiyor. hay allahım ya,çaktırmadan ayağımla dmürtüyorum ama hayvan korkutucu, biraz tırsıyorum.bu gün salaml sandiwich yiyeyim dedim yanıma geldi, vermezsen havlar dediler. vermedim bir havladı, inanmazsın ışınlanmış gibi oldum. ne oluyor yahu çete misiniz dedim:)

:)))))))))))))

Hayvanları uzaktan çok seviyorumda evde işyerinde filan ne işi var ya hiç hazzetmem.İyi yerinden zıplamamışsın bari.

zeynep1

Felsefe.net
Yeni Üye
aniden ölmekten korkuyorum, yapmak istediğim birşey yada yaşamaya heves ettiğimde söylenemez. Yarının ne getireceğine dair hiç bir fikrim yok günün getirdiğini yaşamak lazım. Demişti ya kadın bi şarkıda '' Yaşamak dediğin üç beş kısa mutlu andan ibaret ''
hergün ağır ağır ölüyoruz gençler

sakal

Kahin
Yeni Üye
tesadüfün kutsal geometrisi,olası akıbetlerin gizli ilkesi..

sonsuz sanatın basit eleştirisi,şu kahrolası evrim teorisi..

sakal

Kahin
Yeni Üye
bol - bolluk

bir posadan iki kere daha haşlama çay çıkarmaktı bolluk,

kimine göre yarım bardak bol-u bir aşifteye yarım milyara savurmaktı..

karalama..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Z raporu alacaktı ,muhasebe bekler şimdi dedi ,kalan yorgun sesiyle öffledi,açlık ve sigaradan ağzı berbat kokuyordu,tüm restoran katına yayıldı sanki,saat bu saatti işte.
çıkan cızırtı vızırtı seslerinden sonra şöyle baktı üstünkörü kağıda ,bol sıfırlıysa yanardı...yok iyi yanlış yapmamışım dedi.kağıtta yazanları okumaya başladı;
aldın, verdin, yoruldun, eywallah ettin, reverans yaptın kazık kadar adam,tüm mikropları sende,sıcaklığı ve hükmü bende ama paranın..
Hayat bende, sır sende,sen seversin sırlı işleri oyna işte,ardında ne var ki oyununu..
Aşkın meyli bana ,dönüşüde,dönüşümüde...
Al bakalım Z raporunu,şimdi götür muhasebeye
X raporunuda koy kader defterine,
faturalarını da kestinmi sevdanın ve marabalık hayallerinin üstüne, bir de aptallığının..güngörmemişliğinin keyfiyetine..
sonra hayat denen şey sana uzun ve ince bir kağıt bırakıyor,üzerine yazı yazamayacağın kadar ve suda ,rüzgarda kifayetsiz,öyle iki kaşının arasına yapıştırırcasına...

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Tranvaydayım...
Karşımda güne yenilmiş yorgun ve asık yüzler.
Yaşamanın onlara sunulmuş en büyük armağan olduğunu farketmeden, bir yerlere ulaşmanın, bir şeylere sahip olmanın telaşı içinde hayatı unutmuş gibiler.
Ani bir sarsıntı olsa, korku, şaşkınlık sonrası, anlık şükredip tanrıya yeniden unutacaklar hayatı.
2002- Köln

The Leo

Felsefe.net
Yeni Üye
Tranvaydayım...
Karşımda güne yenilmiş yorgun ve asık yüzler.
Yaşamanın onlara sunulmuş en büyük armağan olduğunu farketmeden, bir yerlere ulaşmanın, bir şeylere sahip olmanın telaşı içinde hayatı unutmuş gibiler.
Ani bir sarsıntı olsa, korku, şaşkınlık sonrası, anlık şükredip tanrıya yeniden unutacaklar hayatı.
2002- Köln

hayat = armagan !? bu denklem hangi öğretiye göre doğru ola ki?

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Bul karayı al parayı,hadi yok mu şansını denemek isteyen,bul karayı al parayı...hadi şanslı abi 5 lira koy 15 lira al..
Rüzgar hapsenenin duvarını aşamıyor,yağmur üstümede yağamıyor,karayı bulursan günün zengini sayılırsın 30 kişilik koğuşta,gardiyan görmezse tabi.
Maça papazı kara dediğim ,kara bir kağıt işte resimli.Papaz bende tabi gösterdim işte bak ,hop burda ..yok yok burda aç bakimm.Vay be nasıl yani eminim ben takip ettim..Abi yok bunda kaçırmışsın demek ki.Napalım şanş işte ,bi dahakine artık.
Hadi abiler bu sefer şans size gülecek yok mu denemek isteyen?..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Bugün sabah olacak mı sanıyorsun?-Evet olacak hergeceden sonra sabah olur, tabi bu gün cuma değilse ve kıyamet kopmayacaksa..-Bak Martin geldi senin ölmen gerekiyormuş öyle diyor,demek ki senin için sabah olmayacak..-Martine söyle ne olursa olsun güneş doğacak,eline bulaşan kanı güneş kurutacak çünkü..-Martin gülüyor bak..-Hahaha bende gülüyorum..-Martin gülmesin diyor,çok kızıyormuş.
--Hahahah ne yapayım tutamıyorum kendimi...

ls2

Kahin
Onursal Üye
Benliğimize yapıştırdığımız/düşündüğümüz/kurduğumuz tüm ussal fikirler yalan..Allah (Onun şanı ne yüce) adamın yüreğini öyle bir açıyor ki bazen neye uğradığına şaşırıyorsun..anlıyorsun ki içindeki kaleler kumdanmış..

sen kendi yüreğinle ya da kendi yüreğin seninle bağlantı kurmadan inandığın herşey yalan.. sen sandığın sen'de yalan..

sakal

Kahin
Yeni Üye
bu aralar pek bir suskunsun,iyi bir şeye nail olmuşsun ama ne ?

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Hiç bir kaplumbağa tarafından rahatsız edildin mi sen,karalastiği başka bir kaplumbağanın kabuğu sanmış olabilir belki.Ama bu cesaretin açıklanır izahı olmalı, illede ayağıma vurduğuna göre.

sakal

Kahin
Yeni Üye
cehennemde yanarsam eğer kaplumbağa yüzünden yanacağım,bilmiyorum ama belkide bundan hiç gocunmayacağım.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
cehennemde yanarsam eğer kaplumbağa yüzünden yanacağım,bilmiyorum ama belkide bundan hiç gocunmayacağım.
kurbağalarda beni bekliyorlar,attıkları siğillerle intikamları bitmedi zannımca,ha birde solucanlar,tamam itiraf ediyorum bu son birde salyangozlar..bu liste uzayacak sanki susayım en iyisi..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
yaşanan şey hayalet bir hayat;
hayalet gemi gibi mesela,çölde vaha görmek gibi,suyun üstünde yürüyenlere inanmak gibi..
benim hayatım ,benim ..demekte bir hayal,mutluysan hayalet..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç