Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 208,224 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

sakal

Kahin
Yeni Üye
saat 16:38 sitede onlıne sadece ben varım site bana kaldı:)...nereye gitti bu millet..şimdi okur-yazar da geldi,site dibe vurdu hayret

istanbul

Üye
Yeni Üye
Önemli olan bir köpeğe açken kemik vermek değil, bir köpek gibi açken kemiği köpeğe verebilmektir ...

sakal

Kahin
Yeni Üye
hamdım,pişdim,yandım..mevlana

hamım,hala hamım,hala hamım..

nesimi

Yeni üye
Yeni Üye
nefsini terbiye için(ıd in zaptı için yada)kırbaç (inançlarını) kullanmalısın ama kırbaç kullanmakta eğitim gerektirir doğru kullanmazsan kendini yaralayabilirsin:)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Burada bazen kendi yazdıklarımı okuyunca kendimi kötü hissediyorum, düşüncelerini yazmak, düşüncelerinin/hislerinin temeline inlemeye çalışmak ,kendini anlamaya çalışmak,anladım sandıklarından sonradan hiç birşey anlamamış olduğunu anlamak, insana kendini kötü hissettiriyor,düşüncelerini zorlamak aklını zorlamak gerçektende zor iş, kendimi aptal gibi hissediyorum bazen, bazende birbirine dolaşmış iplik yumağı gibi..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Burada bazen kendi yazdıklarımı okuyunca kendimi kötü hissediyorum, düşüncelerini yazmak, düşüncelerinin/hislerinin temeline inlemeye çalışmak ,kendini anlamaya çalışmak,anladım sandıklarından sonradan hiç birşey anlamamış olduğunu anlamak, insana kendini kötü hissettiriyor,düşüncelerini zorlamak aklını zorlamak gerçektende zor iş, kendimi aptal gibi hissediyorum bazen, bazende birbirine dolaşmış iplik yumağı gibi..

Bu yazdıkların kedi karikatürünü hatırlattı bana.

daVinci

Üye
Yeni Üye
Beğendiğim felsefik deyişlerden birkaç kırıntı...(Not: Kısa olan bu deyişler üzerine yarım saat kafa yorarsanız, her birinin konusu hakkında sayfalarca kitap yazabilirsiniz.)

'' Özgürlük benim karakterimdir.'' (Mustafa Kemal Atatürk)
"Hayatta varolduğu için düşlenen şeyler vardır ve düşlendiği için varolacak şeyler..."
(Henri Frederic Blanc-Uyku İmparatorluğu)
"Dosttan bol şeyde yok dünyada,dosttan bulunmaz şeyde."
(La Fontaine)
"Hayata yapılacak o kadar çok hata varki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok"
(SARTRE)
"Ben sana bir elma versem, sen bana bir elma versen, bende bir elma, sende bir elma olur.
Ben sana bir bilgi versem, sen bana bir bilgi versen, bende iki BİLGİ, sende iki BİLGİ olur."
(KONFİÇYUS)
"Gençliğinde bilgi ağacı dikmeyen, yaşlılığında rahatlayacağı bir gölge bulamaz."
(Seneca)
"Planınız bir yıl içinse pirinç ekin, on yıl içinse ağaç dikin, yüz yıl için ise insanları eğitin."
(Huang-Çe)
"Eğitim sadece okumak değildir. Okudukları üzerinde düşünebilmek yeteneğidir."
(Hilty)
"Öyle horozlar var ki, öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar."
(L. Dumont)

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye

J
Tüm zamanlar durdu mu hayatınızda, birden zamansızlık içinde kaldınız mı?Bİr an bir his bir korku, kendimi dışarı attım, nereye gitiğimi bilmiyorum.TRAFİKTE ilerliyorum, sezen aksu çalıyor ben ağlıyorum küçüğüm daha çok küç üksün diyor. Berbat bir durumda gidiyorum, yağmur yağıyor, bem ona eşlik ediyorum.Bir an durdumindim.çemberlitaşta bir yerlerdeyim. Bir sokağa daldım, sonra bi rötekine.Yağmurda sırılsıklamım ama buldum.Onu ilk gördüğüm sokağı, her gün eski işyerimin önünden geçtiği sokağı.sokak öyle dik ki, ama tam sokağın biittiği yer aynı zamanda deniz.onu aradım bu sokakta, gördüğüm yerlere baktım, yürüdüğü yerlerde yürüdüm, ne çok zaman geçmişti, kaş yüz defa onu görmek için ben kendimi bu sokağa sorgusuz sualsiz atmıştım.Kaç defe yanından geçerken,gözlerinin içine bu kez bakacağım diyerek yine bakmamıştım.Kaç kez senin yemekyediğin yere gelmiştim ve ben hiç et yemezdim işin komiği.V E BİR GÜN BEN SENİBU SOKAKTA GÖRDÜĞÜMDEN 276 GÜN SONRA sen bana bir gün günaydın dedin, ben o gün öldüm biliyor musun.ÖLDÜM ÇÜN Kİ BENİMLE KONUŞTUN, ÖLDÜM ÇÜNKİ NEFESİNİ HİİSSETTİM YÜZÜMDE.Bana politik birşeyler anlatıyordun, dinlemiyordum sadece seni izliyordum.Sonra bana ne dedin biliyor musun?"çok sık görüyorum buralarda ama hiç kafanızıkaldırmıyosunuz,ama bu gün cesaret ettim dedin"Ben ağlamaya başladım şimdi ki gibi, evet öyle sevinmiştim ama öyle duygulanmıştım ki.SEN göz yaşlarımı sildin, sadece elimi tuttun ve iyi ki cesaret etmişim dedin.ve biz bizim sokağımızdan aşağıya yürüyüp masalımızı başlattık.Harikadan öte, bir insanın hayatta zor bulacağı muhteşem üç yıl.TA ki sen gidene kadar, taki seni bu hayata asla bulamıyana kadar.Bazen işte böyle oluyor, tam geçti derken kokunu duyuyorum ve kendimi seni bulmaya zorluyorum,acımı yaşadıklarımızla kapatmaya çalışıyorum ama ben insanım ve bazen başaramıyorum, lütfen kızma aşkım…ææ

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=4498]karamel[/MENTION] bu kendi yaşantından bir kesit galiba yanılıyor muyum????

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
dijital, deil.yaşamak tabi ki isterdim, belki küçük kareler ama bu 8 yıl önce gittiğim senaryo kursunda, benim yazdığım senaryonun özeti..
yerli love story olmuştu, bir türlü dğerlendiremedim..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
dijital, deil.yaşamak tabi ki isterdim, belki küçük kareler ama bu 8 yıl önce gittiğim senaryo kursunda, benim yazdığım senaryonun özeti..
yerli love story olmuştu, bir türlü dğerlendiremedim..

Duygu akışını çok iyi sağlamışsınız sanki yaşanmış gibi bir his uyandırdı bence devam edin başka birini değerlendirme fırsatınız olur belki...

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Duygu akışını çok iyi sağlamışsınız sanki yaşanmış gibi bir his uyandırdı bence devam edin başka birini değerlendirme fırsatınız olur belki...

Duyguyu ve akışı veriyorum, aklımda da malzeme açısından bir sorun olmuyor ama yine dizi sektörü bilhassa istanbulda bir kaç kadın senaristin elinde ve kapı aşındırmak beni yorduğu için vaz geçip, fırlatıp attım...
kısmet artık ne zamana bilmiyorum..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Duyguyu ve akışı veriyorum, aklımda da malzeme açısından bir sorun olmuyor ama yine dizi sektörü bilhassa istanbulda bir kaç kadın senaristin elinde ve kapı aşındırmak beni yorduğu için vaz geçip, fırlatıp attım...
kısmet artık ne zamana bilmiyorum..

Hayırlısı olsun fakat madem böyle bir kabiliyet var asla pes etmemek gerekiyor...

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Hayırlısı olsun fakat madem böyle bir kabiliyet var asla pes etmemek gerekiyor...

Kabiliyet dediğin içn saol ama artık pes ettim...
bel ki başka fırsatlara bunlar vesile ola bilir, şimdilik böyle tozlu raflardan insinler..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kabiliyet dediğin içn saol ama artık pes ettim...
bel ki başka fırsatlara bunlar vesile ola bilir, şimdilik böyle tozlu raflardan insinler..

Pes etmemek şu açıdan gerekli insan hem yaşamını sürdürecek işi yapmalı hem de ruhuna hitap edeni bir şekilde yapmaya çalışmalı yoksa hayat o kadar yorucu oluyor ki ve kişi severek yaptığı işte çok daha güzel kendini ifade edebiliyor, inşallah bir gün size de nasip olur. Umut etmemek, umutsuzluğu çeker bu sebeple hep olumlu düşünmeye çalışmak gerekiyor doğanın en önemli kanunu; "benzer benzeri çeker." bu sebeple umutsuzluğa düşmemek gerekiyor.

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Pes etmemek şu açıdan gerekli insan hem yaşamını sürdürecek işi yapmalı hem de ruhuna hitap edeni bir şekilde yapmaya çalışmalı yoksa hayat o kadar yorucu oluyor ki ve kişi severek yaptığı işte çok daha güzel kendini ifade edebiliyor, inşallah bir gün size de nasip olur. Umut etmemek, umutsuzluğu çeker bu sebeple hep olumlu düşünmeye çalışmak gerekiyor doğanın en önemli kanunu; "benzer benzeri çeker." bu sebeple umutsuzluğa düşmemek gerekiyor.

Evet iyi düşün iyi olsun, evrene iyi mesAJ VER.bAZEN BU TANIMLAR VE GÖRÜŞLER E BENİ ÖYLE SIKIYOR Kİİ..
AMA tabi sığınacak limanda yine bu olumlu olmalar.Mutsuzluğa düşmekten çok,bir çıkş yolu bulamamanın verdiği bezginlik.Ama bel ki zamanı deil, bel ki şu an hayırlı olmayacak, kim bile bilir?

flzf

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=4498]karamel[/MENTION] hissederek yazmış böylece gerçekten güzel olmuş ve şu sıralar hatta mümkünse önümüzdeki 250 bin yıl uzak kalmak istediğim modda yazılmış hemde. Oyüzden şimdi yazıp takdir etme duygularımı paylaşsammııı paylaşmasammııı diye düşünürken yazıyorum yav şöyle göz ucuyla romantizme baktıysak 250 bin yıllık diyetimizi bozacak değiliz ya dedim kısaca güzel olmuş karamel :)

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
@karamel hissederek yazmış böylece gerçekten güzel olmuş ve şu sıralar hatta mümkünse önümüzdeki 250 bin yıl uzak kalmak istediğim modda yazılmış hemde. Oyüzden şimdi yazıp takdir etme duygularımı paylaşsammııı paylaşmasammııı diye düşünürken yazıyorum yav şöyle göz ucuyla romantizme baktıysak 250 bin yıllık diyetimizi bozacak değiliz ya dedim kısaca güzel olmuş karamel :)

aman flzf uzak kal ya.. ama muhteşem bir bing bag olursa da sakın kaçma.
ha bu arda şu senin eskisi, matematik düzeyi kıt biri miydi?
yani yara deşmek için deil, bir analize varmak için sordum:)

flzf

Filozof
Yeni Üye
O benim eskisi benim eskim bile olamadı aslına bakarsan gıcık olduğum tipti boya kutusuydu benden 8 yaş büyüktü adi haysiyetsiz kadın. Ve tahmin ettiğin gibi matematiğide oldukca kıttı. Muhtemelen tanıdığı en akıllı adam bendim fakat kandırdığı en kolay adamda ben oldum offf of hatırlamak istemiyorum ama anlatmak istiyorum çok gıcık bir duygu kısaca.Niye sordun matematikle olan tutkumla bağmı kuracaktın :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar