Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 208,040 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Şu An Forumumuzda

Şu Anda 160 Kullanıcı Çevrimiçi. 9 Kayıtlı Ve 131 Misafir, 20 örümcek
Online Rekorumuz: 424 Üye İle 04-07-2014 Tarihinde Saat 12:23 Gerçekleşmiştir.

tarihe not için olsun;
ben sanırım ilk geldiğim dönemlerde 145-150 ler hatırlıyorum; sonra bi ara bakıyordum 46 felan
ve 424 kullanıcı online olmuş mu dedim bir an

ls2

Kahin
Onursal Üye
malum nicke ; - den sonra hakkı verilmiş ;)

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Babam 56, ben 27 Neden sordunuz?

Baban benden genc, sende oglum ile yasitsin.

Benim takvim yasim-60

Biyolojik gorunum yasim-45-50

Beyin/zihin yasim- Yurumeden kosmaasamasindave ara sira da yeniden doguyor.

Sorma nedenim, senin yasina gore mi yoksa cocuk yasina gore mi, babanin sana davranisi oldugunu ogrenmek icin.

Yani sen babanin bir emir eri olmadigin icin ve senin de yasina gore kendi hak ve ozgurluklerin oldugu icin.

Gerci ulkemizde birey yetismiyor ve yetistirilmiyor.

Yani sen kendi adin ile anilan bir kiz degil; "babasinin kizi" sin.

Ben lisedeyken de, kimsenin adi kullanilmazdi "tarih/cografya/fizik/kimya hocasi/mudur/muduryardimcisi v.s." ya da lakap takilirdi.

"Sifirci ismet" gibi.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=4793]İnci Birinci[/MENTION] merhaba, 27 yaşında ebebeyn koruması ve doğal olarak beraberinde kontrol kısmını ben de pek anlayamadım çünkü 27 yaş çok küçük bir yaş değildir. Skype'da birileri eklese ne olur ona kalırsa Facebook'da insanlar daha kolay tanışıyorlar. Tabi ki bu tür sanal tanışıklıklara ben de karşıyım yani forum-tartışma platformları hariç arkadaşlık sitelerini sevmem. Mesela Netlog diye bir site var, orada üyeliği olanlara hep antipati duymuşumdur:) Yine de kontrol kısmı seni ve benzer durumdaki insanları hayata karşı ürkek hazırlar diye düşünüyorum yani ailenin halen doğruyu yanlışı birbirinden ayıramayacağın konusunda kuşkuları mı var ki aile koruması devam ediyor, o kısmı cidden anlayamadım.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Baban benden genc, sende oglum ile yasitsin.

Benim takvim yasim-60

Biyolojik gorunum yasim-45-50

Beyin/zihin yasim- Yurumeden kosmaasamasindave ara sira da yeniden doguyor.

Sorma nedenim, senin yasina gore mi yoksa cocuk yasina gore mi, babanin sana davranisi oldugunu ogrenmek icin.

Yani sen babanin bir emir eri olmadigin icin ve senin de yasina gore kendi hak ve ozgurluklerin oldugu icin.

Gerci ulkemizde birey yetismiyor ve yetistirilmiyor.

Yani sen kendi adin ile anilan bir kiz degil; "babasinin kizi" sin.

Ben lisedeyken de, kimsenin adi kullanilmazdi "tarih/cografya/fizik/kimya hocasi/mudur/muduryardimcisi v.s." ya da lakap takilirdi.

"Sifirci ismet" gibi.

Tahmin ettiğim gibi belli bir yaşa erdiğiniz için fikirlerinizde hiç esneklik payı yok:)

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Aslında hepiniz Haklısınız ama bizimkiler helikopter ebeveyn ne yapabilirim ki. :(

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
İlk örneğin benden olması sakıncası var mı acaba?
Tarih esnemez, tekerrürden ibaretttir. (Yani, tarihte esneklik payı olamaz, döner dolaşır aynı şeyleri anlatır insanoğluna)

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
İlk örneğin benden olması sakıncası var mı acaba?
Tarih esnemez, tekerrürden ibaretttir. (Yani, tarihte esneklik payı olamaz, döner dolaşır aynı şeyleri anlatır insanoğluna)

Evet, cok guzel; demekki olaylar esnemiyor da, sadece anlatanlar kendi subjektif degerleri ile tarihi farkli anlatiyor.

Peki baska "esnemeyen" bir ornek, ya da "esneyene" bir ornek.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Kaliteli,eğitici espri zeka ürünüdür, anlamlı ve yerinde ironi de öyle. İdrak ve izan'ın bunları kavrama aşamasında çok önemli bir nüansı vardır ki; o da verileni olası anlamları ile değerlendirebilme yeteneğidir. Ona halk dilinde basitçe "kavramada esneklik" deniyor olabilir. Bu da zeki insanın yeteneği olsa gerek.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=4195]evrensel-insan[/MENTION]

Esneklik payi" ndan ne algiliyorsun?

Mesela bir seye "esneklik payi olma ve olmama olarak" ornek ver.

Savunduğunuz görüşte ısrarcısınız ve yanılma ihtimaliniz olacağını hiç düşünmüyorsunuz. Başkalarının fikirlerini önemsemeden bugüne kadar bildiklerinizi tek gerçek kabul ediyorsunuz. Bir konuda görüş bildirdiğiniz zaman tartışma sonuna kadar asla ve asla bir adım geri atmıyor mantıksız da olsa aynı görüşü savunmakta ısrar ediyorsunuz. Kısacası sadece bildiklerinizi dikte ediyor asla geri bildirim almıyorsunuz yani acaba ben de yanılıyor olabilir miyim diye bir düşünce kafanızda hiç yok, bildiklerinizden o kadar eminsiniz ki karşı taraf yanılabilir fakat siz asla:)

Bu yorumu bugüne kadar okuduğum yazılarınız kapsamında yaptım yani paylaşmak sizin için bildiklerinizi dikte etmekten öteye gitmiyor, kendiniz yeniliklere çok kapalısınız.

Örnek ver demeyin bir çok yorumunuzda örnek vardır zaten. En son bulaşık makinesini silah yapma konusundaki ısrarınız da beni hayrete düşürdü. Hiç bulaşık makinesi ile adam öldüren birine rastladınız mı ya da hiç bir davada bulaşık makinesi suç aleti kabul edildi mi? Bulaşık makinesini birinin üzerine itmek de çok zor bir eylemdir, eğimli bir yerden itmedikçe hareket ettirmeniz çok zordur. Silahların sadece öldürmek için üretildiğini bile bile kullanım amacına göre herşey silah olabilir ya da silah korumak içinse faydalıdır savunmanız çok mantıksızdı. Bu ve benzeri mantıksız savunmalarda geri adım atmıyorsunuz yani emin olduğunuz konuda kararlı olmanız güzeldir fakat burada emin olunacak bir durum yok, silah asla fayda getiremez. Bulaşık makinesi de silah kabul edilemez. Bu dediklerim iyi bir dünya hayal ediyorsak geçerlidir tabi ki kötülüğü doğal kabul edenlere diyecek bir sözüm yok,karar kendilerinindir.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Cahil bir baba ve eğitimli oğlu ormana kamp yapmaya giderler.
Çadırlarını kurup uykuya dalarlar,
bir kaç saat sonra baba oğlunu uyandırır ve sorar;
Gökyüzüne bak, ne görüyorsun?
Oğlan; milyonlarca yıldız görüyorum
Baba yine sorar;
Peki bunlar sana ne ifade ediyor?
Oğlan; bunu astrolojik olarak ele alırsak, evrende milyonlarca gezegen vardır, bu gezegenler birleşip...
Baba dayanamaz;
Salak oğlum çadırı çalmışlar :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar