Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 207,320 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

sakal

Kahin
Yeni Üye
Gölge başka tarafa düştü,üzüldüm..Umarım yeni bir günle ışık bizden tarafı aydınlatır..

sakal

Kahin
Yeni Üye
Normal insanlar bir filmi filmin kendi süresinde izler,benim gibi a normaller 120 dakikalık bir film filimine göre bazen 480 bazen 1200 dakikada ancak seyredebilir.Neden mi görüşüm ve anlayışım kıt,genelde film seyretmek yerine hep araka planda neler oluyor onlara bakarım.Mesela ışık nereden vurmuş gölge nereye düşmüş hele birde film aksiyon sahneleri içeriyorsa bu benim için iyice işkenceye dönüşür açıkçası filimi anlayıp seve bilirsem eğer,değerlendirmemden sonra ancak normal bir insan gibi izleyebiliyorum.Bu sebepten seyretmek fazla vakit aldığı için genelde yorumlar ve afişleri bana yetiyor.:)

Fazla detaycı olmak bazı durumlarda hiç de iyi olmuyor..

P

Pyramos

Ziyaretçi
Aforizma denemelerim:)

Küçük yaşamaya mahkum edilebilirim ancak küçük düşünmeye asla.

Egosu çok yüksek insanların düşünüş düzenlerinin bir yerlerinde kesinlikle bir arıza var.

Bir gerizekalı asla gerizekalı olduğunu anlayamaz.

:)

forumdaki aforizma rüzgarlarıdan esinlenerek denemelere başlayayım dedim:)

sakal

Kahin
Yeni Üye
Hep bir yerlere,bir şeylere yetişme telaşındasınız değil mi?

Hiç vaktiniz yok, ''Fast food'' ''Fast music'' ''Fast love''...

Dikte ettirilen ''yükselen değerler'' ''in'' ler, ''out'' lar...

Buna benzer bir odada,şanslıysanız gökyüzünü görebilen bir pencere ardında bitecek hepsi.

Dostluğu klavyelerinde,yaşamı monitörlerinde arayanlar, Size sesleniyorum.!

Hangi tuş daha etkilidir ki sıcacık bir gülüşten ya da hangi program verebilir bir ağaç gölgesinde uyumanın keyfini.?

Copy-paste yapabilir misiniz dalgaların sahille buluşmasını.?

İçinizi ısıtan gün ışığını gönderebilir misiniz maille arkadaşlarınıza.?

Sevgiyi tuşlarla mı yazarsınız.? Öpüşmek için hangi tuşlara basmak gerekir.?

Ya da geri dönüşüm kutusunda saklanabilir mi zaman.?

Doğayı bilgisayarlarına döşeyenler, neden görmezsiniz bahçedeki akasyanın tomurcuklandığını.?

Ve ıslak toprak kokusu var mıdır dosyalarınız arasında.?

Koklamak,duymak,dokunmak,yok mu yaşam skalanızda.?

Bilgi toplumu oldunuz da,duygu toplumu olmanıza megabaytlarınız mı yetmiyor.?

Müşfik Kenter

muratkarahan

Üye
Yeni Üye
Düşünce ve duyguların çarpışması veua birini diğerinden çok fazla üstün tutmak hayatı eksik yaşamamıza neden oluyor.Duygulu düşünce ya da düşünceli duyguda olmuyor ama herşeyi yaşamak gerekiyor..

DusselDogma

Felsefe.net
Yeni Üye
Kendinle savaşıyorsun işte Mehmed...Kaybeden de sen oluyorsun işte..Bir parçan ezilmişliklerin adına kazanırken bir yanın onurlarına kaybediyor...Bir kazanıyor bir kaybediyorsun...Evet evet tam olarak bu...Ben kendimle savaşıyorum...Yanlışlarımla gerçeklerim kanlı bir savaş meydanında birbirlerini haklarken,ben yerde oluşan kan göllerinin kenarında kendi sisli yüzümü seyrediyorum...Bu yaşama savaşlarının her biri için kendi ölülerimi kaldırma zamanı kötülüğü hissedemeyecek kadar çirkinleştirdiğim bu mübarek gecede dövülürken düşüncelerim ve bir pil gibi küflü bir pil gibi akarken usum ...

DusselDogma

Felsefe.net
Yeni Üye
Ve acının yerini imleyen bir imge bir dusseldogma olarak kalacaksın ve dolasacaksın içimin koylarında...İlk önce hüzün yelkenlilerin vuracak sahillerime sonrası tsunami ve yine ben öz dalgalarımda boğulacağım...Nerde buldum kendimi nerde yitireceğim nedir aradıkca eskiyen demiycem ben yazdm zaten bu nakaratı...''O bülbülün canı çıktı ama sesi çıkmadı...''

muratkarahan

Üye
Yeni Üye
Düşünce sahibi mi oluyoruz düşünceler mi bize sahip oluyor ?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Büyüklerin bayramı bitti,sıra küçüklerin bayramında..Şeker bayramı..

kestanmis

Üye
Yeni Üye
Düşünce sahibi mi oluyoruz düşünceler mi bize sahip oluyor ?

Yalnızca akıllılar düşünce sahibidirler.İnsanların geri kalanları düşüncelerinin tutsağıdır. -Coleridge

Öyleyse soruyu şu şekilde de sorabiliriz: Akıllı mıyız yoksa aptal mı?

DusselDogma

Felsefe.net
Yeni Üye
Gerekeni gereken yerde kullanmak insan bir terazi gibi iki kefesini dengede tutmak dengesizliğim ve iki kefenin gıdaları ve ifrat ve tefrit noktasındaki durumu beden ve ruh ilişkisinde duygu ve düşünce ilişkisinde

sakal

Kahin
Yeni Üye
'' beyaz oynar kazanır '' bu söz çoğumuza bir şey hatırlatır.neden hep beyaz oynar kazanır.? nedir bu beyaz ırkın üstünlüğü.?

sakal

Kahin
Yeni Üye
[video=youtube;w2f3UsgfZKA]http://www.youtube.com/watch?v=w2f3UsgfZKA&feature=player_detailpage[/video]bu oyunu bilen var mı.?galiba ''ben yemem'' oyunu..

sakal

Kahin
Yeni Üye
[video=youtube;s9uVp1My1A0]http://www.youtube.com/watch?v=s9uVp1My1A0&feature=player_detailpage[/video]

'' beyaz oynar kazanır '' bu söz çoğumuza bir şey hatırlatır.neden hep beyaz oynar kazanır.? nedir bu beyaz ırkın üstünlüğü.?

asıl bu şartlandırma oyununu kastetmiştim..

bandem

Felsefe.net
Yeni Üye
şimdi durum daha vahim bir hal aldı.

sakal

Kahin
Yeni Üye
'' Dostlar alışverişte görsün '' bu söz nedense beni hep hüzünlendiriyor..ben mi yanlış anlıyorum bu sözü yoksa gerçekten hüzünlü mü.?

F

Fetâ

Ziyaretçi
[video=youtube;s9uVp1My1A0]http://www.youtube.com/watch?v=s9uVp1My1A0&feature=player_detailpage[/video]

asıl bu şartlandırma oyununu kastetmiştim..
Vah vah... Acınası bir durum. Zencilerin, bu denli bir vahim bir durumda olabileceğini hiç düşünmemiştim.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç