Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 208,473 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
en azından teşhiste ortaklaşıyoruz demektir Aksiyom, bu ise tedavinin yarısı demektir, teşekkürlerimle arkadaş...

M

monaliza

Ziyaretçi
Cıkcıkcıkkk...Ne istiyorsunuz atalarımızdan yahu...
Bütün suçları MARTİNİ değil de TÜRK RAKISI içmiş olmaları mı?
)))))))))))))))

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
rakı bir zamanlar sek içiliyordu biliyor musunuz?! ne zaman ki ABD askerleri filoları ile geldiler ve rakıya su kattılar işte o zamandan beri rakı sek içilmze oldu! rakı sek içilir!

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
))) Çok şakacısınız, içtikleri herneyse zararlarını sadece kendileri yaşamadıkları için kızgınlıklar...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
bu defteri açan arkadaşımız nerelerde? sesini duyalım bir!

M

monaliza

Ziyaretçi
ATASÖZLERİ bu yüzden masumlar sevgili Necdet. Çünkü Atasözlerimiz FİLO denen canavar icad edilmeden söylenmişti. O yüzden sulu olduklarını iddia edemeyiz...

Defteri açan arkadaşa teşekkür ediyorum...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
o zaman bundan kerre rakıyı sek içiyoruz demek, değil mi?

endlesslive

Üye
Yeni Üye
Hıyar endlesslive

Kendimi kınamak içün "hıyar herif" der idim..
meğer iltifat ediyormuşuumm..

Olağanüstü Hıyar...

Bunları okuduktan sonra hıyara çok daha farklı gözle bakacaksınız...Bir süre önce bu bilgiler "The New York Times" gazetesinde yayımlandı.

1. Hıyar, günlük ihtiyacınız olan birçok vitamini içerir. Tek bir hıyarda Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B3, Vitamin B5, Vitamin B6, Folik Asit, Vitamin C, Kalsiyum, Demir, Mağnezyum, Fosfor, Potasyum ve Çinko ihtiva eder.

2. Öğleden sonra yurgunluk mu hissettiniz? Kahveyi, çayı, soğuk içecekleri bir taraf bırakın ve bir hıyar yiyin. Hıyar iyi bir B vitaminler ve Karbohidratlar kaynağıdır ve yediğinizde saatler sürecek yorgunluğunuzu kısa bir sürede ortadan kaldırır.

3. Banyo veya duştan sonra aynanızın buğulanmasından şikayetçi misiniz? Bir hıyar dilimini alıp aynayı ovun. Hem buğulanma yok olacak hem de pırıldayan bir aynaya ve nefis bir kokuya sahip olacaksınız.

4. Haşereler bahçenizi veya saksı bitkilerinizi mahvediyor mu? Bahçeniz için bir aluminyum tabağa (ya da aluminyum folyoya) hıyar dilimlerini koyup, ortada bir yere yerleştirin. Saksılarınıza ise birkaç dilimi toprağın üzerine yine aluminyum tabak veya folyo ile yerleştirin. Bütün mevsim haşerelerden kurtulacaksını z. Hıyardaki kimyasallar aluminyum ile etkileşerek insanların algılayamadığı ama haşereleri deli eden bir koku yayar ve onların ortadan kaybolmalarına neden olur.

5. Bayanlar, sokağa çıkmadan önce veya denize-havuza girmeden önce bir süreliğine selülitlerinizden kurtulmak ister misiniz? Sorunlu bölgelerinizi birkaç dakika süreyle hıyar dilimleriyle ovun. Hıyardaki fitokimyasallar derinizdeki kollajenlerin gerilmesini sağlar, dış tabakayı sıkılaştırarak selülitlerin görüntüsünü azaltır. Aynı şekilde kırışıklıklara da iyi gelir (özellikle de göz civarındaki).

6. "Akşamdan kalma" sorununuzdan veya kötü bir baş ağrısından kurtulmak ister misiniz? Yatağa girmeden önce birkaç dilim hıyar yiyin ve ertesi sabah dipdiri, baş ağrısız kalkın. Hıyar, vücudun kaybetmiş olduğu gerekli besinleri takviye edici yeterli miktarda şeker, B vitaminleri ve elektrolitleri ihtiva ettiği için yediğiniz birkaç dilim sorunlarınızı hemen yok eder.

7. Özellikle diyet yapanlar, açlık dürtünüzü ortadan kaldırmak mı istiyorsunuz? Hıyar yiyin.

8. Evinizde ayakkabı boyanız mı kalmadı? Taze kesilmiş bir hıyar ile ayakkabınızı ovalayın. İçerdiği kimyasallar ayakkabınıza hem harika görünen bir parlaklık verir hem de deriyi su geçirmez hale getirir.

9. Evinizde bir kapı, pencere ya da benzer bir şey gıcırtı mı yapıyor? Bir dilim hıyarı alıp gıcırtı yapan yerlere sürtün (tabii sürtünme yapan yerlere, menteşenin dışına değil!!) gıcırtı gidecektir.

10. Kendinizi gergin, bitkin mi hissediyorsunuz (özellikle ders çalışan öğrenciler, yeni bebek sahibi olmuş anneler ve diğer herkes) ? Bir tas kaynar suyun içine bir bütün hıyarı ince dilimler halinde keserek koyun. Tası da bulunduğunuz odada uygun bir yere koyun. Hıyardaki kimyasallar ve diğer besinler kaynar suyun içine girince tepki gösterirler ve suyun buharı ile birlikte bulunduğunuz odaya yayılarak nefis bir aroma yayarlar. Bu aroma sizlerin tüm gerginliğini alarak sakin kişiliğinize dönmenizi sağlayacaktır. Özellikle öğrenciler bunu denemelidir.

11. Yemek yediniz (örneğin kebap) ve ağzınızdan kötü koku yayıyorsunuz. Bir hıyar dilimini alıp dilinizle damağınıza yerleştirin ve en az 30 saniye öyle tutun. Ağzınızda kötü kokulara neden olan bakterilerin fitokimyasallar sayesinde ölmesi nedeniyle bu sorundan kurtulmuş olacaksınız. (Soğan-sarmısak kokusu konusunda bir bilgi yok. Bunu da siz deneyin ve sonucu görün.)

12. Evyelerinizi, lavabolarınızı çevreye zarar vermeyecek bir şekilde temizlemek ister misiniz? Bir dilim hıyarı alıp temizlemek istediğiniz yeri ovun. Sadece yılların birikimi lekeleri kirleri temizlemekle kalmaz, ayrıca güzel bir parlaklık verir temizlediğiniz yere. Bunun yanında elleriniz de o temizlik malzemelerin verdiği zararlardan kurtulmuş olur.

13. Kalemle yazarken bir hata yaptınız ve hatayı silmek istiyorsunuz. Hıyar kabuğunu alıp yavaş ve nazikçe silmek istediğiniz yazıya sürtün. Boya kalemlerinde ve keçe kalem yazılarında da oldukça yararlı. (Bilirsiniz bazen çocuklarımız duvarlara yazılar yazar, resimler yaparlar. Onlarda da deneyebilirsiniz. )

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bugün tekrar anladım ki hiç birşey vermiyor doğru basılmış fa diyezin mutluluğunu!
(Unutmuştum bunu..)
Ve ve ve artık 7.senfoniyi çalma zamanı geldi mi ne?,oouuwww, geldi geldi ))
İçerdeki kibirli kemancı beni karalamadan gitmeliyim =PP

endlesslive

Üye
Yeni Üye
inşaat.. sürüyor.. yürüyor..

MachuPicchuu..

teraslarına bitimsiz bahaar ekeceğim..

endlesslive

Üye
Yeni Üye
İNTERNETTEN GERÇEKTRFİK HİKAYELERİ

* “Öğle saatleri. Trafikteyim. Kırmızı ışıkta dururken yandaki kalabalığı fark ediyorum. Bir polis otosu ve kalabalığın ortasında bir genç elini kolunu sallayarak konuşuyor. Kulak kesilip durumu kavramaya çalışıyorum. Çocuk yayalara kırmızı yanarken karşıdan karşıya geçmiş, tabii bunu gören polis ceza yazıyor. Çocuk, ‘Herkes geçiyordu ben de geçtim’ gibilerinden kendini savunuyor. Polis umursamaz bir tavırla ekip arabasına giderken yaşlı bir teyze çocuğa bağırıyor: Kaç oğlum kaç! G.tünde plakan mı var?!”

* “Birkaç gün önce trafiğin çok işlek olmadığı bir yerde normal olarak kırmızı ışıkta durdum. O an arkama yanaşan trafik polisinin anonsunu aynen aktarıyorum:

- 34 XXX... devam et, devam et! Sanki biz olmasak duracaksın.”

* “Yenibosna’daki otobüs durağından çıktık. Avcılar istikametine doğru gideceğiz. Otobüs yasaklı yerden U dönüşü yapıyor. Yurdum polisi görev başında, megafon açık ve o anlamlı anonsu geçiyor:

- Otobüsçü! Cezan hayırlara vesile olsun, devam et sen; ben plakana gönderirim nasıl olsa!”

* “Kocamın arabasını aldığım ve içine sigara kokusu sinmesin diye bütün camlarını açtığım anda en sevdiğim şarkının çalmaya başlaması üzerine radyonun sesini de sonuna kadar açıp dolaşırken yurdum polisinden gelen anons:

- 34 XX, müziği kendin dinle! Kendin dinle ya da parçayı değiştir!”

* “Göztepe Soyak Sitesi’nin önünden yürüyorum... Birden polis bir BMW’yi durdurdu... Polislerden biri indi, diğeri de içerden bakıyor. Ben de yana döndüm bakıyorum öyle, enteresan geldi adam sarhoş falandı, biraz bakayım eğlenirim diye... İçerideki polis birden megafonla:

- Önüne dön, önüne dön! Kendi tipine bak sen soytarı.”

* “Şoförün biri trafik sıkışıkken park yasağı olan yerde durur.

Polis:

- Beyaz Uno, çek kardeşim park yasak!

Şoför el kol hareketleri yardımıyla,

“Abi ekmek almaya geçiyom hemen çıkacam” der.

Yarım saat kadar sonra elini kolunu sallaya sallaya çıkınca polis anonsu patlatır:

- Beyaz Uno, ekmek nerde lan?”

* “Olay Çankaya’da geçiyor... Ankara’da patates soğan satan megafonlu bir kamyonete, polis anons yapıyor:

- 06 XX 1945 ilerleeeeeee...

Kamyonetin megafonundan cevap

geliyor:

- Okeyyyyyy........”

* “Ataköy’de bir arkadaşımda sabahlamıştım. Sabah otobüse bincem ama mekânı bilmediğim için durağı soracak birilerini arıyorum. Sonunda bir polis otosu gördüm, tarif ettiler durağı:

- Şu bakkalı geç, ilerle, ağacın ordan sağa kır, ordan sola...

Teşekkür edip yürümeye başladım. Biraz yürümemiştim ki, arkadan bir megafon:

- Oğlum ağacın ordan sola kırsana lan, bak bak bak dinniyomu hiç, huss alooo...

Durağı bulana kadar ekip otosu arkamdan bağırıp durdu.”

* “Ankara’da Ziya Gökalp’deki üst geçitten geçmekteyiz. Ekip otosunun megafonundan çıkanlar aynen şoyle:

- Ticari devam et, 489 devam et! İşitme engelli devam et!

(Bilmeyenler için: İşitme engelli vatandaşlarımızın araç plakalarında özel bir işaret bulunmakta!)”

* “Sıkışık trafikte süt kamyonuna:

- Pınar canım, devam et!“

* “Manav tezgâhının karşısında trafik kazası olur. Haliyle trafikten ekip çağırılır. Yaklaşık 10-15 dakika sonra bir polis arabası tam dükkânın önünde durur. Polise doğru giden kaza aracı sahiplerine ekibin megafonla söyledikleri:

- Biz trafik değiliz. Karpuz alıp gidecez!”

M

monaliza

Ziyaretçi
Hafızam silindi
artık rahatız
yalnızlığımızla baş başayız...
Bazen beyni resetlemek
bazı arızaların giderilmesine de destek...
Gerilmeksizin günler
artık rahat geçecek...
Gün gelecek
belki;şirin özlenecek)))))))))

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
İyice yaklaştı bana büyük karanlık.
Dünyayı telâşsız, rahat
seyredebiliyorum artık.
Artık şaşırtmıyor beni dostun kahpeliği,
elimi sıkarken sapladığı bıçak.
Nafile, artık kışkırtamıyor beni düşman.
Geçtim putların ormanından
baltalayarak
ne de kolay yıkılıyorlardı.
Yeniden vurdum mihenge inandığım şeyleri,
çoğu katkısız çıktı çok şükür.
Ne böylesine pırıl pırıl olmuşluğum vardı,
ne böylesine hür.

İyice yaklaştı bana büyük karanlık.
Dünyayı telâşsız, rahat
seyredebiliyorum artık.
Bakınıyorum başımı kaldırıp işten,
karşıma çıkıveriyor geçmişten
bir söz
bir koku
bir el işareti.

Söz dostça
koku güzel,
el eden sevgilim.
Kederlendirmiyor artık beni hatıraların daveti.
Hatıralardan şikayetçi değilim.
Hiçbir şeyden şikayetim yok zaten,
yüreğimin durup dinlenmeden
kocaman bir diş gibi ağrımasından bile...

Azadî

Üye
Yeni Üye
Ne kadar dayanabilir-iz ki ..................?

(40 karakter engeli)

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Haklısın Azadi ne kadar dayanabilir iz ki! Başa çıkabildiğimiz yere kadar şimdilik..

endlesslive

Üye
Yeni Üye
Ayy!! Karalama defteri kararmıışş..

GeYiK PaAaRtYyYyyy...

sıkıntıdan patladık
ormanı çat kapadık
geyiklerle toplandık
tramvaya atladık

Beyoğlunu büküldük
Taksime döküldük
deve smokinle gelmiş