İslamı çürütmenin en etkili! yolu ayetlerdir..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ignostik üye tarafından oluşturulan İslamı çürütmenin en etkili! yolu ayetlerdir.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,284 kez görüntülenmiş, 49 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İslamı çürütmenin en etkili! yolu ayetlerdir..
Konbuyu başlatan ignostik üye
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ignostik üye

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Sevgili nihilist kardeşim, önce uzaylıları! ispatlasında sonra bir ara inanırız, IS2 hepinize sevgilerımle. :ROFLMAO: :ROFLMAO: ;)

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Arkadaşım dünyanın en az üçte birine yayılmış üç koca din
4+ kutsal efsane/kitap
bir kaç tablet ve destan
bu adada taşlar bu adada mabetler
yıkıldığı rivayet edilen kentler vs. dürüst inceleyin bunun hiç bir açıma ihtiyacı yok. Kayıtlı gerçeği görün olan bitene bakın..
ve buna inanmayın- görün!
Peki bu duruma doktorlar ne diyor?saygıdeger nihilist kardeşim, yanii doktorun ne diyor diyorum? tedavin mümkün mü? sık sık uzaylı görüyormusun? rüyalarında? :ROFLMAO::ROFLMAO:

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Tanrı'da zaman da var, mekan da var, sadece zaman insan zamanı değil, mekan da insan mekanı değil.
Ezoterizm öğretisinde bu daha iyi anlaşılıyor:

Canım kardeşim öncelikle iyi günler diliyorum, AMA ayet farklı anlatıyor, sen ayetleri gerçekten anlıyarak okuyormusun? zaman ve mekandan bagımsız olmak zorunda tanrı sıfatını alması için, yoksa ne anlamı olur ki? boşuna tartışmış oluruz. sonsuza dek..azıcık gerçek felsefe yapınız. ezberci olmayınız. yaradanın özellikleri bunlar, incilde tevrattada geçiyor. zamansız zaman dısı veya zamanı yaratan diyor bak zamanı yaratmazsan evrenı yaratamazsın evren termodinamık yasalarla işliyor. ve termodinak yasalar acııkça belirtmiş..zaman ve mekan kavramını lütfen siz teistler kendiniz bu konuda geliştirin, biliyorsun ben zoru severim. zaman kavramı nedir? ne değildir. bu acıkça bilmsel olarak ispatlanmış canım kardeşim saygılar sevgiler.

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Saygıdeger
dostum şu laura (kasyopya) mıydı neydi iyice kapıldın sanırım o hatuna :p

Bu yaşıma kadar üzerine en çok düşündüğüm şey dindir, bu öğretiler tanrı sözü olamayacağı gibi uzaylı sözüde olamaz..çünkü her satırında töre,siyasi yapı,ekonomi kısaca sosyoloji yatıyor. uzaylılar isteseler de bu cümleleri kuramazlar, çünkü bunlar tamamen beşeridir ve üzerine araştırılınca bu açıkça görülebiliyor.. yanlış yoldasın dostum..kurduğun mantıkta absürt..
saygıdeger azız kardeşim görüyorsun işte, nihilizm insanı ne hale getiriyor. tıpkı teizm gibi içmeden sacmalıyabilyorsun, bu sitede bir sen kaldın saglam kafa senıde kaybetmiyelım. :p:cool::coffee::ROFLMAO::ROFLMAO::p

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
@true blue, inancı gereği haklı, inandığı tanrı gerçekten resulluk yolu ile bizler le iletişime..geçmişse bu yaptığı teoloji anlamlıdır..değilse yapılan felsefedir..
[/QUOTE]
iletişim!! diyerek..ilginç bir konudan bahsetmısın azız kutsal kardeşim,ama ben sana daha ilginç birşey anlatıcam.
ortada kanıt var. bir kitap adıda kuran!, fakat, bu görecelı kavramın baglamı mantık dısı.
peygamberının mezarı yok. kanıtıda yok. önemlı değil 100 yıl sonra kanıtlasalar bile bu kanıtların bir anlamı olmaz. asıl kanıt ortada yok.,
bu bir iddaysa o zaman allahın kanıtı olmaz. tıpkı şimdi oldugu gibi eger bu bir ispatsa allah mutlaka bir iz bırakmış olmalı. ama öyle bir iz yok. şimdi teistlere tekrar soralım.
lütfen en az 90 IQ ve ü,zeri yorum yapsın. tabı yapabilrse.
,kuranın ve muhammedı allahın gönderdiğine dair ispat nedir?bak soruyu böyle sormadım.. allahın ispatı kutran ve peygamberdır demedim. soru açık ve net!!,
kuranın ve peygamberın allahın kanıtı olduguna dair, ispat nedir? şimdiye kadar bu soruya bırakın cevap vermeyi soruyu anlıyan bile olmadı umarım siz anlamışsınızdır.

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Gerçek bir arap bulmalısınız, kuranı türkçeye cevirmek için aksi halde, böyle saçma sapan ayetleri biz büyük bir zevkle hekleriz.

Ekli dosyalar

• mandira-filozofu-nerede-cekildi_16_9_1565886672-880x495.jpg
    mandira-filozofu-nerede-cekildi_16_9_1565886672-880x495.jpg
    117.9 KB ·
    Görüntüleme: 1

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
dostum şu laura (kasyopya) mıydı neydi iyice kapıldın sanırım o hatuna :p

Bu yaşıma kadar üzerine en çok düşündüğüm şey dindir, bu öğretiler tanrı sözü olamayacağı gibi uzaylı sözüde olamaz..çünkü her satırında töre,siyasi yapı,ekonomi kısaca sosyoloji yatıyor. uzaylılar isteseler de bu cümleleri kuramazlar, çünkü bunlar tamamen beşeridir ve üzerine araştırılınca bu açıkça görülebiliyor.. yanlış yoldasın dostum..kurduğun mantıkta absürt..
birincisi aa ls2 uzaklaştırılmış (ne oldu burda)

ben birine kapılmadım ,bu bulanık varsayımları neden üretiyorsun hiç düşündün mü? Mesela neden sormak değil de bu ya da neden benim ifade ettiklerim ve fikirlerim (benim kişisel gerçeğim) değil de senin önyargılarını tartışıyoruz. Bunu hiç düşündün mü?

Direkt uzaylı sözü demedim, onun sonucu, tarihin bir sonucu demeye getirdim.

Dediğim şu. Ortadoğu'ya inildi ve tarih yazıldı,
Bu arada karışıklıklar var...

Benim yanlış ya da doğru bir yola ihtiyacım yok.
bilgi, gerçek..
bu iki kavramın peşindeyiz, bu iki kavramla ilgiliyiz. Bizde ki çözümleme bu. Kime uymazsa uymaz, kendi sorunu...
Ben öyle biliyor ve ele alıyorum kendi kişisel gerçeğimi öyle yapılandırdım, bunu defalarca çözümledim, bu bir inanç değildir.
Yeterince bakmadınız, gerçek ve olan-larla yeterince ilgilenmediniz, sorun orada.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sevgili nihilist kardeşim, önce uzaylıları! ispatlasında sonra bir ara inanırız, IS2 hepinize sevgilerımle. :ROFLMAO: :ROFLMAO:;)
neden inanç kelimesini kavramını kullanıyorsun da dürüstçe araştırmıyorsun ve soruşturup sorgulamıyorsun? Kim inanç dedi?
Neden inançtan bahsediyorsunuz? hem de ağız birliğiyle

Dürüst objektif biçimde inceleyin, tarihi ve diğer kayıtları ...
Ben bir inanç sorunu ya da paradigması ortaya koymadım..
(Bana göre) Düzlemi yamulmuş resmi tarihi gerçek objektif düzlemine çektim (bunu biraz şakaya karışık yaptımsa da o yaptığım da ciddiydim) ve üçüncü sınıf alaya alındım aşağı da

Peki bu duruma doktorlar ne diyor?saygıdeger nihilist kardeşim, yanii doktorun ne diyor diyorum? tedavin mümkün mü? sık sık uzaylı görüyormusun? rüyalarında? :ROFLMAO::ROFLMAO:
zaman benim doktorum
gözlem benim arkadaşım
yalan benim düşmanım
gerçek benim yoldaşım
doktoruma sordum öyle diyor

doktorumun doktoru ya da doktor benim. doktor sahte bir akademik ünvandır.. lisansüstü eğitimi tanımlar.. o akademiler boştur, orada eğitim öğrenim üçüncü sınıftır. Doktor ünvanının benimle bir ilgisi bağı ya da benim tarafımda öyle ahım şahım bir geçerliliği yok.

Bura bir felsefe forumu ve filozof akademilerin veremediği bir ünvan.
Bağımsız tartışmalarda insanların gönüllerinde kazanılan bir ünvan. Sizinle sohbet etmekten ya da sizden bilgi edinme ve öğrenmekten insanlar keyif alırsa ve size saygı sevgi duyar beslerse bu ünvanı çoğu zaman -gönüller de- kazanıyorsunuz y.
Yani okulunuza/ekolünüze ve öğrenimize bağımsız gönüllü sempatizanlar (gönüllüler) (karşılıksız) sağlarsanız vs.

Kimsenin önyargı kırıcı çekici yok... Yani bana doktor önerisinden ziyade size önyargı kırıcı (o her kimse onu) öneriyorum ya da sorun bakalım önyargı kırıcınız ne diyor? Önyargılarınızın kırılması temizlenmesi mümkünmüymüş onu da öğrenin mümkünse kırdırın da tedavi olun da gelin sonra tartışalım..

Bunun dışında tıp doktorluğu ya da hekimlik dediğimiz olgu teknik bir uzmanlığa vurgu yapar çoğu zaman fizyolojik süreç ve anomalileri saptar vs. Zihinsel psikolojik edimle ilgilenildiği varsayılsa da o alanın objektif dayanağı yok.

Bu arada bu ikisi arasına (felsefe resmi bilim/ideoloji) bir set çekmiş olalım. Burada tartışılan felsefedir ve benim yazdığım bir şeyle alay etme hakkı kişini kendinde olmakla birlikte benim tarafımda bir tartışma açılımı, uzantısı/katkısı vs olarakta gözlenmedi.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
dostum şu laura (kasyopya) mıydı neydi iyice kapıldın sanırım

Sevgili nihilist kardeşim, önce uzaylıları! ispatlasında sonra bir ara inanırız, IS2 hepinize sevgilerımle.

Ben bir şeye inanmayın bakın görün dedim ki bunu tarihi yeniden inceleyin bir de bu gözle bakın değerlendirin anlamında söyledim.
Bunu defalarca kez açıklamak zorunda bırakılıyorum ama objektif tarih okumacılığı ve bilgi değerlendirmeciliğinden sözedeceğim. Resmi tarihi bir kenara bırakarak dediğimi geniş zaman içinde inceleyin.

İkincisi sayın/sevgili ignostik postunuza destek amacıyla bunu/bunları yazdım. Ben de teizm teoloji eleştirisi ve karşıtlığı adında şeyler yazdım. Bunu insanlar kurtulsun gerçeği görsün diye yaptım. Kişisel çaba sürdürdüm. Baktım o yaptıklarım işe yaramıyor en son bunun işe yarayacağına karar verdim. Şu an dediğim noktadayım çünkü tek işe yarayacak şey bu; çünkü gerçek bu. Yani yalanı söndürmek için gerçeği kullanabiliriz. Bunu ben bir başlıkta da yazabilirdim ama gönderinizi görünce yazdım. Bu tip şeyler teistlerin ilgisini dikkatini çekmiyor yani onları sorgulamaya yöneltmiyor ama bu gönderi de yaptığım propaganda ya da benzeri olmadığı için birebir gerçeğe maruz bırakma olduğu için er geç işe yarayacak onu kısaca belirtmeye çalıştım ve zaman bunu çözecek göreceksiniz...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Şimdi bura bir felsefe forumu. Resmi bilgi/bilim ideoloji bıurada egemen (saltanat) ve iktidarsa ve söylenenle ona dayanarak dalga geçiliyor hafife alınıyor ya da gözardı edilip inanç vb. etiketlemesi yapılıyorsa felsefe kavramının bilgiyle ilgili oluşunu ve benim kişisel olarak bilgiyle ilgili oluşumu ve bilgi ilgili oluşumla ilgili olarak sunulan kavramla ilgili oluşumu ve sunulan kavramın dolayısıyla bana göre açık ve net felsefeyle ve bilgiyle ilgili oluşu nedeniyle onu sunduğumu tekrar hatırlatmak isterim...

Benim kişisel bilgi/öğrenme yolculuğumda karşıma çıkan budur. Bu bu tarafta net objektif gerçeklik verisi olarakta kategorize edilmekte ve algılanmaktadır. Yani kendi kişisel gerçeğimi ve bilgimi paylaşabileceksem paylaşabileceğim dürüst yegane tek içerik ve bilgi odur. Yani kendime saygım varsa bunu yapmalıyım ve size bunu söylemeli ve hatırlatmalıyım..
Yani benim paylaşabileceğim a forumu b forumu farketmez kişisel gerçeğim bu. Gerçek incelememin temeli ve sonucu artık bu. Yani bununla dalga geçilecekse her defasında aynı tavra maruz kalacaksam yazamam ya da yorulurum. Amaç bu değilse anlayış rica edeceğim. Yani saygı duyulacaksa yazayım.
En azından yazdığım yazıldığı gibi okunuyor kafalarda kurulduğu gibi değil onu söylemeliyim.

Yani buna inanç sistemi diyenin dalga geçenin verdikleri (bana göre) kendi bilgiyle ya da yazılan/verilenle ilgisizliği hatta yazılanı yazıldığı gibi okumama ve ele almama vb. bu tarafta kategorize edilmekte ve algılanmaktadır.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Arkadaşım sanırım 2013 te üye oldum ben buraya ve olmuş 8 sene. Burada sanırım toplasan 5-10 aktif üye oluyor. Sanırım 2013 te de söylediğim aynıydı. Bunu sağa sola bükmeye çekmeye gerek yok. Yazılan açık.
Yani dil denilen aracın bir anlamı yok gibi. Anlaşma aracı felan değil. Topu topu 5 kişiye ne anlattığını anlatamıyorsun.
Felsefe denilen kavramında ne anlamı var artık bilmiyorum.
Ben anladım ki insan (bunu % 80-90 genelimizi kastediyorum) önüne verilen yemi tabiri caizse otu (yani din bilim felsefe adındaki eski sınırlamayı/statükoyu ve konuşmaya izin verilmiş sınırlardaki laf dolanıklığını ve eski kısır tartışmayı) oturup yemeli. Onu hak ediyor.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Arkadaşım samimiyetle söylüyorum ve bütün iyiniyetimle yazıyorum. Bunları bunalmış bir halde yazıyorum. 10 yıl oldu forum forum grup grup gezdim ben. Konunun araştırmacısıyım. Ayet açıklamanın size faydası olmayacak. Çünkü niye?

Kronoloji şu.
Tam bilmiyoruz 5-15 bin yıl önce aralığı diyelim dünyaya geldiler indiler.
Bu iniş Ortadoğu ve Güney Amerika olabilir. Ortadoğu en bilineni. Tevrat bir masal kitabı değil tarih kitabı. Öyle okuyun yazıyor. Buna safsata diyen yüzleşecek. Niye geç öğrenesin. Bütün samimiyetim ve iyiniyetimle yazıyorum kulaklarını aç çünkü bunaldım. Bunu yazmamanın antisi şu. Epokhe ve diğerleri gibi sanırım burda felsefe yok (bilgiye geçit yok) deyip bir süre susmak saklanmak uğramamak. Ben kendimi ya da bildiğimi alaya aldırmayacağım merak etme sen ilgi kurmayabilirsin. Benim öğrenme çemberim bunu buyuruyor. Sessiz kalamam. Yazacak yer konuşacak insan aradık. Yok.
İnsan yok. İnsan sağır. İnsan salağa yatmış.

Geldiler.
İndiler.
Tevrat yazıyor. Sihirli kutular bahşettiler. İnsanın gözü önünde 4 metrelik dev getirdiler. İnsanla melezlemeye çalıştılar. Tarih yazıyor. Sümer Tevrat bunu yazıyor. Sodom ve Gomorayı yaktılar. En az 3 kaynak bunu yazıyor. Doğruluyor. Bunun nesi inanç.Ne inancı. Deli miyim ben?
Olan bitene baksana?

Ha dense olabilir olabilir mi acaba) o da bir olasılık bir ihtimal anlayacağım. Yok kanıt yok doktor yok inanç.
Kendi direncine bak kendi inancına bana değil senin inancın seni sınırlıyor öğrenemiyorsun bile. Yazdığımı görmezden gelecek kadar.

Bunu dedim bunu yazdım. Bu bence net açık gerçek. Buna inanç yaftası kusura bakma kendi direncin görmezden gelme felan.

Bunu diyip bunu yazacağım çünkü bu gerçeğim; çünkü bu gerçeğim; çünkü gerçeğim bu. Çünkü diğer türlü resmi politik yalanla yanlışla debelenip oyalanıyorsun çünkü bakıp müdahil olamıyor ya da sessiz kalıyorum. Aldatılmana uyutulup uyuşturuşmana yalanla zehirlemene göz yumuyorum.

Felesefeniz biliminiz çöplüktür. Dininiz uyuşturma yumağıdır. Çocuklar gibi kandırılıyorsunuz.

İnançmış. İnanç felan değil kardeşim.
Konuşacak yer aradım yok. Her yer işgal altında. İşgalci insanın kendi. Kendi kafası yalanla işgal edilmiş. Yalanla işgal edilmiş kafasıyla da gitmiş kendi her yeri işgal etmiş. Çoğunun burda işi felsefe değil doğal işlevi yalan bekçiliği ve statüko dolandırıcılığı. Doğal paradigma ve statükonun işbirliği aracılığı yalan hizmeti. Biri din savunur biri bilim diğeri resmi paradigma ve felsefe. Aynısı. Resmi terane. Devşirilmiş bişgi bilim.

Kusura bakılmasın ama teoloji çöplüğü ve yalanın da debelenme hakediliyor demektir.

Nietzsche nin bir lafı var düşüncelerin kaybetse bile dürüstlüğün zafer çığlığı atsın. İçtenlik o anlama geliyor. Bu nickle foruma giriş yapamadığım da aldığım ya da alacağım nick sanırım dürüstlüktür. Bunlar dürüst ifadeler. Bunu düşünüyorum bunu yazdım...

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ontoloji başsızdır.

Tanrı uydurulduğunu görüyoruz ya apaçık çırçıplak görüyoruz. Birilerinin tabiriyle müşahede ediyoruz. Bu dil neye yarıyor. Şu meramı anlatmıyor.
Bura sözde felsefe sitesi. Bana gçre 8 yıllık demagog ben.

Burda 2013-2023-43 neye varacak. Bilgi problematiği ne? Kurgul başlayamaz. Ne yoka ne hiçe yaslanamaz. Gözlem müşahade bilgi. Siz kimi neyi arıyorsunuz. Adam bana tarihten sözde ilim alim topluyor. Göze sokuyor gözüne soktum gör. Daha da görmüyorsan gözün göz değil yolun yol değil. Tanrıymış inançmış safsata. Farkındayız. Daha nasıl yazılıyor bu.
Uçan insanlar gelip anlatmayacak...

Dine ve inanca saygı denen yalana kusura bakılmasın ama yalana göz yumma ve ortak olma. Gerçeğe maruz kalmak istemeyenin felsefe sitesinde işi ne?

Dine beklenen saygı sözde inanca saygı bana bize göre senin ve onun uyutulmasına ses çıkarmama.. Bunu anladıktan sonra bu çerçeve de saygı.

Din masalı kozmolojik göksel erk/güç kazanmış insanla temas etmiş ileri varlıkları simgeliyor. Nasıl hayvanın insan teması var bunun gibi. Aynen. Bundan ötesi değil.
Bilgi arayışı başka bir yere çıkmayacak.
Burada aranmışı var. Hazır.
Heba edilmiş bir ömre nazır. Haphazır çorba gibi hazır bilgi/biliş.

Tanrı hakikat felan değil.
Tanrı olmayışı ve olmadığı belgin açık hakikat. İspat felan gerektirmez çünkü açık.
çünkü var başlayamaz çünkü ortaya konamaz çünkü yok değildi çünkü meydana gelemez.

Bunu demezsek
Gözünüzün içine bakıp bakıp yalan dolan yazacağız bunu yazmazsak politik demagoji ve suratına baka baka yalan yazacağız. Bu felsefe olmayacak bana göre.
Seni kandıracağız seni.

Sen inancına saygı gösteriliyor san, değil. Yalanla uyutulmana saygı. Gerçeğe direncine saygı.
Henüz öğrenemeyecek kadar yeniyetmeliğine saygı.

8 yıllık yalan izleyicisiyim.
Felsefe değil demagoji sitesi. Yazıların yarısı yalan rüzgarı ve demagoji yumağı..

Ontoloji bu kadar zor değil.

Ontoloji hiç bir başlatıcıya yaslanamaz. Kaynak felan bulunamaz. Biz aradık bunu bulduk böyle söyledik. Siz kime neye inanıyorsanız inanın.

Taptığınız güçten başkası değil.
Kedinin köpeğin insana taptığını düşünün bundan başkası değil. İnsan dini bundan öteye gitmez ontolojik aşkın yok.
Sizin din dediğiniz bzna göre toplumsal yalan zehirlenmesi.
Senin saygı dediğin benim susturulmam ve yalana ortak olma.

Benim masala ihtiyacım yok kendine anlat ve inandıklarınla mutluysan öyle de kal.

Kişisel gerçeğim.

İgnostik arkdaşım kusura bakma...
İçimden gelenleri yazdım...
Bu en güzeli değil mi?

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
(Tanrı hakikat felan değil.
Tanrı olmayışı ve olmadığı belgin açık hakikat. İspat felan gerektirmez çünkü açık.
çünkü var başlayamaz çünkü ortaya konamaz çünkü yok değildi çünkü meydana gelemez.)

Saygıdeger değerli nihilist kardeşim, öncelikle yorumlarına saygı duyduğumu belirtmeliyim, nihilizmin hakkını vermeliyiz, ontolojık bir varoluş yani ontolojık bir yaratılış olsa bile, bu varoluşun sınırları belli oldugu için,aslında sadece insan değil canlı ve cansız denilen türlerin aslında hiç varolmadığı açıkça ortada,
ama bu kavramlardan bagımsız hakaret edemeyiz öyle değil mi?
tanrının olmayışı yada varoluşu diye bir kavram türetirsek asıl bu noktada felsefe ve nihilizme
karşı savunu geliştirmiş oluruz öyle değil mi? dahada gerçekçi ve dahada anlamlı argümanlar üretmeliyiz
örneğin ispatın ne olduğuyla başlamalıyız bunu kavradıktan sonra yaratıcı kavramını daha iyi analiz ediceğimizden inan bana hiç şüphen olmasın.
1:yaratıcı fikri hakikat değildir.
yaratıcı fikri kanıt gerektirmez, olduğunun aksi kanıtlanamıyorsa, varolan ontolojık varoluş yaratılışıın kanıtıdır zaten.
2: başlıyan her neyse yaratıcı değil yaratılıştır.
bu durumda yaratıcıyı birşeyin başlangıcı olarak kabul edersek en büyük haksızlıgı nihilzme ve felsefeye yapmış oluruz.
3: varlık yada yokluk bu kavramlar, varlık yada yokluk açısından mantıklı irdelenir ve yorumlanır, fakat belirli kuralları vardır. yoklugun ve varlıgın asıl dengi yaratılıştır. yanı yaratılışa ihtiyacları vardır. aksi halde yokluk yada varlık tanımları muglak sonuclarıda bereber getirir.
4: kuralların varoıluşla baglantıları vardır. örnegın zekanın kuralları vardır. görsellerin kuralları vardır. bu kurallar ihlal edilemez. ihlal edilirse artık o kurallar mantıksız ve anlamsızlaşmaya başlar.
5: yaratıcı fikri ontolojık olarak yorumlanır ve bu mantıkla özdeşleşmeye başlar.,bu mantık tamamen varoluşla entegredir. aksini savunmak sonuç anlamında muglak mantık hatalarını beraber getirir..
6: yaratıcı fikri teizme göre yorumlanamaz , bu konuda hemfikiriz. ama bu fikir birliliği kanıtlanabilir yada kanıtlanamaz ilkesine göre yorumlanamaz,
ignostisizme göre yorumlanır. varlıgı yada yoklugu konusunda net bir tanımlama olmaması aslında herşeyi açıkça ispatlıyor.saygılar sevgiler .

Son düzenleme:

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Neye gülüyorum biliyor musun? bu uzaylı fikrini teizmin savunuları ortaya atmadı, peki kim attı?
önce uzaylı nedir? ne değildir? bunu öğrenmeliyiz.
uzaylının bir tanımı var.
,evrende yaşıyan gelişmiş zeki canlılar, yaniii hadiii ama biz uzaylıyız, 5000 yıl önce uzaylı musa diye biri bir kitap yazdı dünyanın anası ağladı işte gerçek hikaye bu.. :ROFLMAO: ;)

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Dünyada uzayda olduğuna göre, bu uzaylı fikri pekta ütopya değil ne dersiniz beyler...:ROFLMAO::p

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Ontoloji başsızdır.

Tanrı uydurulduğunu görüyoruz ya apaçık çırçıplak görüyoruz. Birilerinin tabiriyle müşahede ediyoruz. Bu dil neye yarıyor. Şu meramı anlatmıyor.
Bura sözde felsefe sitesi. Bana gçre 8 yıllık demagog ben.

Burda 2013-2023-43 neye varacak. Bilgi problematiği ne? Kurgul başlayamaz. Ne yoka ne hiçe yaslanamaz. Gözlem müşahade bilgi. Siz kimi neyi arıyorsunuz. Adam bana tarihten sözde ilim alim topluyor. Göze sokuyor gözüne soktum gör. Daha da görmüyorsan gözün göz değil yolun yol değil. Tanrıymış inançmış safsata. Farkındayız. Daha nasıl yazılıyor bu.
Uçan insanlar gelip anlatmayacak...

Dine ve inanca saygı denen yalana kusura bakılmasın ama yalana göz yumma ve ortak olma. Gerçeğe maruz kalmak istemeyenin felsefe sitesinde işi ne?

Dine beklenen saygı sözde inanca saygı bana bize göre senin ve onun uyutulmasına ses çıkarmama.. Bunu anladıktan sonra bu çerçeve de saygı.

Din masalı kozmolojik göksel erk/güç kazanmış insanla temas etmiş ileri varlıkları simgeliyor. Nasıl hayvanın insan teması var bunun gibi. Aynen. Bundan ötesi değil.
Bilgi arayışı başka bir yere çıkmayacak.
Burada aranmışı var. Hazır.
Heba edilmiş bir ömre nazır. Haphazır çorba gibi hazır bilgi/biliş.

Tanrı hakikat felan değil.
çünkü var başlayamaz çünkü ortaya konamaz çünkü yok değildi çünkü meydana gelemez.

Bunu demezsek
Gözünüzün içine bakıp bakıp yalan dolan yazacağız bunu yazmazsak politik demagoji ve suratına baka baka yalan yazacağız. Bu felsefe olmayacak bana göre.
Seni kandıracağız seni.

Sen inancına saygı gösteriliyor san, değil. Yalanla uyutulmana saygı. Gerçeğe direncine saygı.
Henüz öğrenemeyecek kadar yeniyetmeliğine saygı.

8 yıllık yalan izleyicisiyim.
Felsefe değil demagoji sitesi. Yazıların yarısı yalan rüzgarı ve demagoji yumağı..

Ontoloji bu kadar zor değil.

Ontoloji hiç bir başlatıcıya yaslanamaz. Kaynak felan bulunamaz. Biz aradık bunu bulduk böyle söyledik. Siz kime neye inanıyorsanız inanın.

Taptığınız güçten başkası değil.
Kedinin köpeğin insana taptığını düşünün bundan başkası değil. İnsan dini bundan öteye gitmez ontolojik aşkın yok.
Sizin din dediğiniz bzna göre toplumsal yalan zehirlenmesi.
Senin saygı dediğin benim susturulmam ve yalana ortak olma.

Benim masala ihtiyacım yok kendine anlat ve inandıklarınla mutluysan öyle de kal.

Kişisel gerçeğim.

İgnostik arkdaşım kusura bakma...
İçimden gelenleri yazdım...
Bu en güzeli değil mi?

Sen sanalmanik nikli eski üye misin? çok merak ettim. yorumlarını inceliyorum. % 100 olasılıkla o oldugundan eminim..
Sanalmanik çok sevdiğim ve taktir ettiğim ender bir üyeydi..:giggle::coffee:

PeterPan_Eternal

Felsefe.net
Yeni Üye
Gençler ve genç kalanlar ve yaşlıyım ben diyecek olanlar, Selam,

İnsan düşünen bir varlık ve düşünmesini devam ettirdiği sürece en doğru yolu bulacağına inanıyorum.Ama hatasını gördüğü halde kabul etmeyen kişiler gerçekten hiçbir zaman en doğru yolu bulamayacaklar ve körlerin düştüğü uçuruma düşeceklerdir.

Geleyim başlığın açan, ignostik üye ye olan cevabıma, aşağıdaki kendi satırlarının altına yorumumu yazdım :

"şimdi burada belirtilen allah kavramını irdelersek,
1: 1 arş yılı 1000 insan yılına sahip bir allah görürüz. demekkı allah tıpkı insanlar gibi gecte olsa yaşlanıyor varoluşte birşey yaşlanıyorsa o şey er yada geç olür özellıklede kuranda allah canlı yaratma özellılliğine sahip bir canlıymış gibi lanse edilmiş.

YORUMUM --> Arş yılı Allah'ın yılı değil Allah'ın katına çıkma yılı..Yani kendisinin ne kadar arşın yukarısında olduğunu belirtmekte..Allah katına işler yükselir..Allah bir yere gitmiyor Allah zamandan bağımsız, ezelden geldi ve ebede gidiyor..Yani sonsuzdan beri var olmuş ve sonsuz giden bir Tanrı için zaman yoktur. Bu yüzden Allah yaşlanmaz.

2: evren 6 günde yaratılmış bu ayet açıkça allahın tıpkı insanlar gibi yaratılış özellıklerını zaman ve arş mekanı içinde kullanarak yaratan bir canlı sıfatını almış bir tür varlıktır.

YORUMUM --> Evrenin yaratılması insanın zamanına göre 6 günde olmuş, Yaratan ise Ol dediğinde Olur. Ama Evrende zamanı da yarattığı için, Evreni yaratmasına da bir zaman tayin etmiş.Kısaca insanı yaratan insanın mekanını da zamanını da yaratmıştır. Bunu yapması insan özelliğine sahip olduğunu göstermez.

3: bu özellıklere sahip bir varlık er yada geç yaşlanır ve ölür. 70 yılda ölmez 7000 yılda ölür. ama sonuçta ölmek zorunda çünkü zaman kavramını kullanıyor. zaman ve mekandan bagımsız değil.

YORUMUM--> Üstteki iki yorumunun doğru olmadığını bildirdiğimde, Allah ın yaşlanmayacağı da ortaya çıkmakta.

Gökleri ve yeri altı günde yaratıp sonra da arşa istiva eden O’dur. Yere giren, ondan çıkan, gökten inen ve ona çıkan her şeyi bilir. Nerede olursanız O, sizinle beraberdir. Allah, yaptıklarınızı görendir. (57/Hadîd 4)

işte bu ayet açıkça allahın ne oldugunu ispatlıyor!!
basit sıradan zamanı kullanan ol deyince olmuyan 6 güne ihtiyacı olan zavallı bir arap putu.

YORUMUM --> Üstteki yorumlarımla seni tekrar düşünmeye davet ediyorum.
sen zamandan ve mekandan bagımsız isen evrenı 6 günde değil anında yaratırsın. çünkü akıl ve mantık bunu emreder. "

YORUMUM--> Üstte de belirttiğim gibi Zamanın da yaratıcısı olan Allah bırak da, insanlar ve evren de zamanı da yaratmak için işlere zaman tayin etsin ve 6 gün de olması için OL desin. Yani 6 günde Ol dedi yaptı diye anında Ol deyip yapamayacağını nereden çıkardın? Sen arabanın maksimum hızı 300 km / saat iken 10 km hızla gitmek istemezmisin yani? ya da 10 km / saat hızla giden bir porschenin 300 km/saatlik hız yapamayacağını nerden biliyorsun??

PeterPan_Eternal

Felsefe.net
Yeni Üye
Bu arada Platon'a katılmıyorum, Zeki adamlar da, aynı zamanda, konuşmaları gerektiğinde de konuşurlar, örneğin bir savcı kişinin kendisine suçlayıcı soru sorduğunda, konuşmak istemese de adalet ve kendi canı için konuşması gerektiğini bilir .. ve ayrıca Zeka kelimesi bir aldatmaca. konuşma kelimesi de.. zekaları olması doğru bilgi sahibi oldukları anlamına gelmez. kounşacak bir şeyleri olması da doğru konuştukları anlamına gelmez..erdemsiz zeka da bir işe yaramaz. böyle kısır kelimelerle kısa sözlerle ancak insanlar yanıltılır. Ama platonun kullandığı yunanca veya latince kelimenin anlamı eminimki türkçe Zekadan daha farklıydı, konuşma kelimesi de, ..belki de erdemli ve zeki insanlar, konuşacakları doğru bir bilgi olduğunda konuşurlar, aptal ve cahil insanlar ise, sadece bilgisiz görünmemek için konuşurlar.. tarznda bir söz olmalı Platonun ki..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç