İslam Aleminin En Büyük Savaşi Nedir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Vahit tarafından oluşturulan İslam Aleminin En Büyük Savaşi Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,213 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İslam Aleminin En Büyük Savaşi Nedir?
Konbuyu başlatan Vahit
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MooN

Vahit

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Felsefe
Tartışalım arkadaşlar

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
İslamın en büyük savaşı nefisledir ki imtihan bunun üzerine kuruldur, Allah, nefislerimizden kendi iradesiyle buyurduğu kadarıyla kısmamızı ister ki buna dini buyruklar deriz, cihat bile nefis ile yapılır, çünkü belki kılıç kullanacak kapasitedesindir, ama bir de İslam savaş hukukunu kabul edip bu savaş hukuku öğretilerini kabul edecek misindir.

T

TENTEN

Ziyaretçi
Bilime ve teknolojiye karşı olan savaşıdır.
Bir türlü kazanamadılar. :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Tüm herkesi kul köle yapma, köleleştirme, teslim alma ve fetih.. Nihai kölelik, tüm insanlığı köleleştirme ve bunu başaracaklardır...

Beyaz Avrupalı adam Amerika kıtasını işgal ettiğinde orta ve Güney Amerika da pamuk, mısır vb tarlaları kurdu ve çalışacak işçi köle lazımdı. Önce kuzeyden kızıl adamı getirdi. Kızıl adam hayatında çalışmamıştı. Ölmeye başladılar (muhtemelen psikojenik ölüm ve vazgeçiş). Bu köleliğe karşı doğal bir şartel gibi. Daha sonra Beyaz adamın kutsal müftülüğü Papalık bir fetva verdi ve kızıl adamın işçi olarak çalışmasını durdurmak zorunda kaldı. Beyaz adam Afrika kıtasına giderek siyah adamı zincirledi. Siyah adam tarım işçiliği yapsa da her fırsatta, isyan özgürlük ve kavga için fırsat kolladı gün bekledi. 500 yüz yıl sonra beyazla aynı haklara sahip ve özgür olacaktı.

Özgürlüğü yokedemezsin. orada oraya taşınır. Şurada değil burada varolur. Köleleştirme özgürü köleleştirmeyecek. Güç, köle ve köle olmayanları ayırarak en son tüm köleleri ve tüm boyun eğmişleri birlikte hizalayacaktır. Özgürün ya da özgürlüğün bundan bir kaybı yok..

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
İslam aleminin en büyük derdi İslamdır.
İslamdan kurtulmazlarsa yakın zamanda kendilerini Auschwitz tipi toplama kamplarında bulacaklar.
Önümüzdeki 200 sene içinde kendilerini bundan kurtardılar kurtardılar yoksa ne olacağı belli.
Tüm herkesi kul köle yapma, köleleştirme, teslim alma ve fetih.. Nihai kölelik, tüm insanlığı köleleştirme ve bunu başaracaklardır...
Bence toplama kamplarında allah varmı yokmu onu deneyimleme fırsatına erişecekler. :love::love::love::love:

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Elin ****** gerdeğe girip övünen bir arap ülkesi. :)
Bu adamların(İslam dünyasının) gelişmesi zaten mümkün değil. Geçen aylarda taliban diplomatik heyeti ülkeye bildiğin terlikle geldi. Adamlar o kadar ruh hastası haline gelmişler ki, ayakkabıyı ve hatta televizyonu günah olarak görüyorlar. Böyle bir sapık ideoloji asla varlığını sürdüremez. Zaten bu ideolojiyle, ya büyük emperyalist devletlerin piyonu olursun, yada topluca soykırıma uğrarsın.

Birde bu, 1.dünya savaşı sonrası geri dönen gerçek islam zihniyeti sırf avrupa ve amerikan emperyalizmine hizmet ediyor. Bu zihniyetin uluslararası çapta başka bir işlevi veya gücü olması zaten mümkün olamaz.

Hep söylemişimdir; Osmanlı ve Endülüs gibi devletler İslam sayesinde değil, İslama rağmen süper güç olmuşlardır.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
islam aleminin en buyuk savasi tanrinin adini kullanarak para icin yapmayacagi sey olmama savasidir.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Varoluşçuluk
Bence Nefis tir,hırstır ,yalandır ,riyadır... Artık islamın karşısında yozlaşmış muslumanlar var ne Amerika ne israil degil müslümanın müslumana karşı savaşı daha acı verici

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Bence Nefis tir,hırstır ,yalandır ,riyadır... Artık islamın karşısında yozlaşmış muslumanlar var ne Amerika ne israil degil müslümanın müslumana karşı savaşı daha acı verici
Hocam Müslümanın Müslümana savaşı tarihte görülmüştür, ilk değildir, aklıma gelenler mesela : Sıffin savaşı, Ankara Savaşı, müslüman Türk devletlerinin Müslüman Türk beyliklerinin birbirleri ile yaptıkları savaşlar...

Tabi bu savaşlara nefsin afetleri sebep oluyor, nefsin afetlerine rağmen kuvvetli, mübarek zatlar / şahsiyetler ile aldığı iyi terbiye ile dini mübini islam'a uyma azmini ve dirayetini gösteren müslümanlar tarihte yol göstermiş, hakkın rızasını kazanmış ve şehitlik mertebesine ulaşmışlardır, Allah razı olsun onlardan.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
Hocam Müslümanın Müslümana savaşı tarihte görülmüştür, ilk değildir, aklıma gelenler mesela : Sıffin savaşı, Ankara Savaşı, müslüman Türk devletlerinin Müslüman Türk beyliklerinin birbirleri ile yaptıkları savaşlar...

Tabi bu savaşlara nefsin afetleri sebep oluyor, nefsin afetlerine rağmen kuvvetli, mübarek zatlar / şahsiyetler ile aldığı iyi terbiye ile dini mübini islam'a uyma azmini ve dirayetini gösteren müslümanlar tarihte yol göstermiş, hakkın rızasını kazanmış ve şehitlik mertebesine ulaşmışlardır, Allah razı olsun onlardan.
Benim demek istediğim tam olarak bu degildi aslında müslümanım deyip islamı yasamamak islamın önüne engel olan müslümanlardan bahsediyorum şu benim kalbim temiz deyip ibadete lüzum görmeyen bir kitle var savaşmak gereken sosyal medyalar tv dizileri vs kendi içimizdekilerle savaşıyoruz bir nevi...yoksa elbette tarihte müslüman türk beylikleriyle savaş meydanında yapılan savaslar olmuş ama islami yok etmek adına degil toprakları genişletmek adına onlar ve bu sayede geniş çevrelere islam medeniyeti yayılmış elbette bu çok degerli

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Benim demek istediğim tam olarak bu degildi aslında müslümanım deyip islamı yasamamak islamın önüne engel olan müslümanlardan bahsediyorum şu benim kalbim temiz deyip ibadete lüzum görmeyen bir kitle var savaşmak gereken sosyal medyalar tv dizileri vs kendi içimizdekilerle savaşıyoruz bir nevi...yoksa elbette tarihte müslüman türk beylikleriyle savaş meydanında yapılan savaslar olmuş ama islami yok etmek adına degil toprakları genişletmek adına onlar ve bu sayede geniş çevrelere islam medeniyeti yayılmış elbette bu çok degerli
elbette de islami yok etmek için savaşmıyorlardı, müslümanlar birbirleri ile savaşmadan da islam medeniyeti yayılabilirdi , ama Allah Taktiri böyle idi, sadece imtihan sürecinde insanların karakterlerindeki afetler ortaya çıkıyor, Allah'da bunlara izin veriyor, ama dinde göndermiş bu afetleri engellemeleri için.

Bu zamanda elbette müslüman olup islamın kaidelerini yerine getirmeyenler var, bu zamanda iman sahibi kalabilmekte büyük bir nimet bence, çünkü bu zamanda teknolojinin de gelişmesiyle nefisler çok öne çıktı, müslümanlar mazur görülmeli, bediüzzaman her dönem mehdi manasına muhtaçtır diyor nefsin dizginlerini tutabilmek için diyor mesela, bu sözde bu mesajlarımızın anlaşılması için önemli.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
yani televizyon, telefon, binimum teknolojik urunlerden uzak tutalim dinin daha iyi yasanabilmesi icin. develerle gidelim ise falan?

iyi ki eski donemlerde bu teknolojiler yoktu olsaydi bir cok seyin kullanimi yasaklanirdi nefsi kabartiyor diye :)

ilk is tecrubemi musiad ile arasini iyi tutan namaz kildigi vakitler haric kapisini surekli kapali tutup kameradan kimin neler yaptigini sıkılmadan izleyen, ramazan bayraminda herkesin oruc tutmasi gerektigini dusunup cay ocagini kapatip, kimsenin su dahil icmesine izin vermeyen (bayan calisanlarin malum gunlerde oruc tutamayacagini kitabtan okumamis sanirim) hodugun tekine facebook twitter vb sosyal mecralar yeni yeni ciktigi zamanlar demistim ki sirket icin birer account acalim tanitimimizi yapalim ucretsiz reklamdan daha guzel birsey olmaz insanlar begenir yeni urunleri gosteririz vs vs

Bana dedigi sey amerikanin isleri onlar takip ederler senin ne yaptigini ve haram bedavaya reklam mi olurmus :) ve ben sirketin ilk ihracat musterisini o dedigi mecralardan bulup %50 kar ile malini satip haramzade bir calisan olarak turkiye ekonomisine katkida bulunmustum. O ise bu dusuncesini degistirmedi, dolari bozdurmayi beklerken maas gunu gelmis gelmemis gozetmeksizin 2-3 kurus daha kazanayim diye surekli usd kurunu takip ederken ben de sosyal mecralarda musteri ariyordum.

Teknoloji cok ama cok iyi birseydir. Kimseyi inanc duygu ve dusuncelerinden uzaklastirmaz. Ona sebebiyet vermez, eger insan o yada bu seklin sebebiyetine siginarak sekil degistiriyorsa bu insanin sorunudur teknolojinin degil.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
yani televizyon, telefon, binimum teknolojik urunlerden uzak tutalim dinin daha iyi yasanabilmesi icin. develerle gidelim ise falan?

iyi ki eski donemlerde bu teknolojiler yoktu olsaydi bir cok seyin kullanimi yasaklanirdi nefsi kabartiyor diye :)

ilk is tecrubemi musiad ile arasini iyi tutan namaz kildigi vakitler haric kapisini surekli kapali tutup kameradan kimin neler yaptigini sıkılmadan izleyen, ramazan bayraminda herkesin oruc tutmasi gerektigini dusunup cay ocagini kapatip, kimsenin su dahil icmesine izin vermeyen (bayan calisanlarin malum gunlerde oruc tutamayacagini kitabtan okumamis sanirim) hodugun tekine facebook twitter vb sosyal mecralar yeni yeni ciktigi zamanlar demistim ki sirket icin birer account acalim tanitimimizi yapalim ucretsiz reklamdan daha guzel birsey olmaz insanlar begenir yeni urunleri gosteririz vs vs

Bana dedigi sey amerikanin isleri onlar takip ederler senin ne yaptigini ve haram bedavaya reklam mi olurmus :) ve ben sirketin ilk ihracat musterisini o dedigi mecralardan bulup %50 kar ile malini satip haramzade bir calisan olarak turkiye ekonomisine katkida bulunmustum. O ise bu dusuncesini degistirmedi, dolari bozdurmayi beklerken maas gunu gelmis gelmemis gozetmeksizin 2-3 kurus daha kazanayim diye surekli usd kurunu takip ederken ben de sosyal mecralarda musteri ariyordum.

Teknoloji cok ama cok iyi birseydir. Kimseyi inanc duygu ve dusuncelerinden uzaklastirmaz. Ona sebebiyet vermez, eger insan o yada bu seklin sebebiyetine siginarak sekil degistiriyorsa bu insanin sorunudur teknolojinin degil.
Yine bi yerde saplanıp kalmışsınız...söyle söyleyelim o halde tik tok ta genclerin harcanması entrikası bol tv dizileri henüz belli bir olgunluk seviyesine gelmemiş genclerimizin zihinlerinde bambaska yerler ediyor yoksa tabiki teknoloji ekmek kadar su kadar gerekli bir şey teknolojiyi amac degil arac olarak kullanmak gerekiyor mesele orda herseyin fazlası zarar oldugu gibi bunda da ölçüyü kaçırmamaktan yanayım :)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
sen bence benim saplandigima saplanmissin.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar