İran’da 14 yaşında genç eşcinsel olduğu için asıldı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan İran’da 14 yaşında genç eşcinsel olduğu için asıldı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,848 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı İran’da 14 yaşında genç eşcinsel olduğu için asıldı
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
İran’da 14 yaşında genç eşcinsel olduğu için asıldı
İran Isfahan’da bir yaz kampında öğrenci olan 14 yaşındaki Akbar Zargarzadeh eşcinsel olduğu gerekçesiyle ağaçtan sallandırılarak idam edildi. Olayı dünyaya İranlı gazeteci Amir Taheri duyurdu.

İslami bir yaz kampında öğrenci olan Akbar Zargarzadeh okuldaki din öğretmeni tarafından eşcinsel olmakla suçlanıp, okulun diğer öğrencileri önünde idam edildi. İdam esnasında din adamının diğer öğrencilere eşcinsellerin öldürülmesi gerektiğini, Tanrı’nın öyle emrettiğini söylediği öğrenildi.

Ateist Haber adlı internet portalının haberine göre, bu insanlık dışı olayı İranlı gazeteci Amir Taheri paylaştığı tweet sayesinde tüm dünyaya duyurmuş oldu. Orta Doğu ve Arap dünyasının önemli gazetecisi Hasan Sari, yazdığı makalede İran’ın yaptığı bu hareketin IŞİD ile aynı derecede vahşi olduğunu bildirdi.

İran’da en son 2005 yılında 16 yaşındaki Mahmoud Asgari ve 18 yaşındaki Ayaz Marhoni, eşcinsel oldukları gerekçesiyle halk önünde asılarak idam edilmişti.

ag49x6jqrxlwm2z8o7-k5frc57ffe2tc62ytn_csxxnk.jpg

Tercumesi;

"Islam cocuklari" kampinda, 14 yasindaki Akbar Zargahzadek' "gay olmak ve olumu hak etmek ile" kampin mollasi tarafindan suclamanmasi sonucu agactan sallandirilarak idam edildi.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Sadece insanlarda bulunan namus, ar, cinsiyet ayırımı ve akıl gibi erdemleri hiçe sayan insanlık dışı yayınları ile daha hayattayken insanların ruhlarını(psikolojilerini) katleden basın yayın organları ne olacak?

Gençlerin ar damarlarını vahşi pençeleri ile yırtan ve insanı insan eden erdemleri değersizleştiren insanlık dışı ve hatta şeytanı bile hayrete düşüren davranışlar ne olacak?

Asılan kardeşimiz eğer Müslümansa Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah bu onun günahlarına kefaret olacaktır.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Sadece insanlarda bulunan namus, ar, cinsiyet ayırımı ve akıl gibi erdemleri hiçe sayan insanlık dışı yayınları ile daha hayattayken insanların ruhlarını(psikolojilerini) katleden basın yayın organları ne olacak?

Gençlerin ar damarlarını vahşi pençeleri ile yırtan ve insanı insan eden erdemleri değersizleştiren insanlık dışı ve hatta şeytanı bile hayrete düşüren davranışlar ne olacak?

Asılan kardeşimiz eğer Müslümansa Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah bu onun günahlarına kefaret olacaktır.

Bilindiği ve iddia edildiği gibi İran aslında bir islam devleti DEĞİLDİR.

Ben;bu tür haberlerin perde arkasının gösterilenden çok daha farklı olduğuna inanıyorum.

Bunun adı; DÜNYA SİYASETİNDE İSLAM DÜŞMANLARININ KIŞLIK PROPAGANDASI.

Aklı olan düşünür!

Aklı olmayan da;akıllı olduğunu iddia eder durur, ama bunlara alet olur. Yapılabilecek bir şey yok.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Ölmüş kurtulmuş garibim onu böyle yaratan utansın.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Dinlerin ne kadar anlamsız olduğuna vurgu yapıyorum. Dinlerdeki tanrı bilhassa müslümanlıktaki insanları yaratır her türlü kötülüğe müsade eder boğazına kadar pisliğe batmış adeletsiz bir düzen kurar sonrada bana ve peygamberime tapın yoksa yakarım der. Hassssss..... derim bende. Ne alakaysa sanki muhammed olmadan benim bir fikrim olmayacak işte birinin çıkıp tanrı inancını kendi otoritesi için kullanacağını dinlerin yalan olduğunu duyurması lazım oda olmuyor almıyor insan zekası almıyor biz ne yapalım.

Son düzenleme:

X

FAdmin
Onursal Üye
Sagir, duymaz, uydurur.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Ama sonradan Müslüman olanların bir kısmı İslam'daki merhamet ve Allah inancındaki rahmet sebebi ile Müslüman olduklarını söylüyorlar. O halde siz diğer dinleri bilmiyorsunuz.

Her neyse ama siz kendi inancınızı anlatsanız da biz de faydalansak daha doğru olmaz mı? Ne diye bizim inancımızı kötülüyorsunuz? Biz insanları İslam'a davet ederken senin inancın kötüdür demiyoruz. İslam iyidir, güzeldir deyip, İslam'ın güzelliklerini anlatıyoruz. Sizden de benzer şekilde davranmanızı beklerim. Yani inancıma saygı duymayabilirsiniz buna bir şey diyemem ama saygısızlık etmemelisiniz.

Hep beraber dosdoğru olabilmek dileği ile

flzf

Filozof
Yeni Üye

doğru ile eğri asla aynı yöne bakmaz.adam burda çok güzel açıklamış ilk önce bu videoyu izle sonra allahının merhametini o eşcinsel olduğu söylenen çocuğa anlat. Bu arada ben deist im bir tanrının varlığına ihtimal veriyorum ama elbet sizin gibi körü körüne ve Zalimce değil.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Eklediğiniz videoyu izlemeyeceğim. Önce biz birbirimizle anlaşa bilmeliyiz. Daha sonra başkalarının ne dediğine bakabilirim.

Çok açık ve net konuşuyorum. İnancıma hakaret etmeyin, saygısızlık etmeyin. Sizin de bir inancınız var o halde siz de inancınıza saygısızlık edilmesini istemezsiniz. Bu konuda anlaşamazsak sizinle nasıl iletişime geçebilirim ki?

Siz inancıma ek olarak şimdi de şahsıma hakaret ediyorsunuz.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Hiç kimse boş inançlara inanmak zorunda değil ne yapmışımda saygısızlık etmişim. Doğru doğrudur eğri eğridir. Birileri yalanlarla dolanlarla iş yaparken bir diğeride yalan söylediğini yanlış yaptığını söyleyerek ona hakaret etmiş olmaz. Benim inancım doğrulardır hakikattir kimse bana inançlarını benim dediğim şekilde düzenliyceksin eğrisini doğrusunu sorgulamıycaksın deme hadsizliğinde bulunamaz işte saygısızlık budur senin içinde aynı peygamberlerin hacıların hocaların içinde aynı. Sen zaten o videoyu izlesende değişen birşey olmayacak işte felsefe yaptığını sanarak belki kendi kendini tatmin ediyorsun. Ne güzel savunma yahu onlar müslüman değil 14 yaşındaki çocuğu öldürebilir, onlar müslüman değil kız çocuklarıyla evlenebilir eeeee inandığın dinin elli mezhebe bölünmüş dinlerden ne farkı var onlara görede sorsak sen müslüman değilsin bırakın bu ayakları mide bulandırıyorsunuz sadece. Benim inandığım şeyde tutarsızlık bulsan başım gözüm üstüne hakaret bile et ama sizin inandıklarınızda mantığın zerresi yok.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Saygidan bahseden arkadas daha konuya bismillah demeden escinsellere etmedik hakaret birakmamis masallah.

Bu duruma halk arasinda "kendine muslumanlik" deniyor.

Koskoca islamin, koscoca hosgorusunu alip ellerine oyuncak ettiler...

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Dinlerin ne kadar anlamsız olduğuna vurgu yapıyorum. Dinlerdeki tanrı bilhassa müslümanlıktaki insanları yaratır her türlü kötülüğe müsade eder boğazına kadar pisliğe batmış adeletsiz bir düzen kurar sonrada bana ve peygamberime tapın yoksa yakarım der. Hassssss..... derim bende. Ne alakaysa sanki muhammed olmadan benim bir fikrim olmayacak işte birinin çıkıp tanrı inancını kendi otoritesi için kullanacağını dinlerin yalan olduğunu duyurması lazım oda olmuyor almıyor insan zekası almıyor biz ne yapalım.

Ne kadar komik,ne kadar komik.

O satırları yazan parmaklarda,yazdıklarını meydana getirmekteki hikmet doğandan mı lütuf sanıyorsun?

İşte aklınız bu kadar çalışıyor.

Taşa su işler,sizin gibilere işlemez.

Kendi kuraklığınızda ölün de kurtulun o halde, size söylenecek başka söz yok.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 10:33 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 10:29 ----------

Saygidan bahseden arkadas daha konuya bismillah demeden escinsellere etmedik hakaret birakmamis masallah.

Bu duruma halk arasinda "kendine muslumanlik" deniyor.

Koskoca islamin, koscoca hosgorusunu alip ellerine oyuncak ettiler...

Evet İslamiyet hoşgörülü bir dindir. Ancak bu hoşgörü Allah'a isyanı kapsamaz.

Her kavramı kendi keyfiyetimizce değerlendiremeyiz,işine geldiği gibi değerlendirmeye kalktığında işte böyle kaoslar meydana çıkar.

İslamiyete inananan bir insan önce Allah'ın helal ve haram saydıklarına saygı gösterir ki;bunlar da ayet ve haislerle bildirilmiştir.

İslamiyet çocuk oyuncağı değildir.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Eklediğiniz videoyu izlemeyeceğim. Önce biz birbirimizle anlaşa bilmeliyiz. Daha sonra başkalarının ne dediğine bakabilirim.

Çok açık ve net konuşuyorum. İnancıma hakaret etmeyin, saygısızlık etmeyin. Sizin de bir inancınız var o halde siz de inancınıza saygısızlık edilmesini istemezsiniz. Bu konuda anlaşamazsak sizinle nasıl iletişime geçebilirim ki?

Siz inancıma ek olarak şimdi de şahsıma hakaret ediyorsunuz.

Su ezber ettiginiz anlamsiz sakizinizi bozsaniz da bir seyler yazabilseniz.

Neden sen daimi yanlisliklari yapani degilde, bunlari elestirenleri yargiliyorsun?

Senin inancina ne hakaret eden var ne de saygisizlik.

Bu hakareti ve saygisizligi yapanlar senin dininden olanlar.

Onlara soz soyluyemiyorsun da, neden elestirenlere soz soyluyorsun?

Sen once neyin ne oldugunu algila da ondan sonar mesaj yaz.

Senin dininde escinselligin yeri nedir, acikla da ogrenelim.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Ne kadar komik,ne kadar komik.

O satırları yazan parmaklarda,yazdıklarını meydana getirmekteki hikmet doğandan mı lütuf sanıyorsun?

İşte aklınız bu kadar çalışıyor.

Taşa su işler,sizin gibilere işlemez.

Kendi kuraklığınızda ölün de kurtulun o halde, size söylenecek başka söz yok.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 10:33 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 10:29 ----------

Evet İslamiyet hoşgörülü bir dindir. Ancak bu hoşgörü Allah'a isyanı kapsamaz.

Her kavramı kendi keyfiyetimizce değerlendiremeyiz,işine geldiği gibi değerlendirmeye kalktığında işte böyle kaoslar meydana çıkar.

İslamiyete inananan bir insan önce Allah'ın helal ve haram saydıklarına saygı gösterir ki;bunlar da ayet ve haislerle bildirilmiştir.

İslamiyet çocuk oyuncağı değildir.

Allah ki escinselleri haram oldugu soylenen his ve duygular ile yaratti, demek ki bu his ve duygular helaldir. Kimseye bir zaralari yok, calmiyorlar cirpmiyorlar oldurmuyorlar, SANA NE!

Kafaniza gore din uydurup ona tapiyorsunuz.

Tovbe edin!

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Allah ki escinselleri haram oldugu soylenen his ve duygular ile yaratti, demek ki bu his ve duygular helaldir. Kimseye bir zaralari yok, calmiyorlar cirpmiyorlar oldurmuyorlar, SANA NE!

Kafaniza gore din uydurup ona tapiyorsunuz.

Tovbe edin!

Eşcinselliğin helal olduğunu nereden çıkarttın alpine bilemiyorum fakat bu bilgi yanlıştır.

Videoyu 2:47'den itibaren izlersen Nihat Hatipoğlu niçin bu duygular ile yaratıldığını anlatıyor.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Sagir, duymaz, uydurur.
Hem sağır,hem kör,hem beyni boş olan da işine gelmeyen hiiiiç bir şeyi anlamaz.

Onun bunun dediğini bilgi,gerçek sanır.

Neden araştırıp,okuyup,düşünsün ki?Beleşçilik varken.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Seriata gore escinselligin cezasi yasamin elinden alinmasidir.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Eşcinselliğin helal olduğunu nereden çıkarttın alpine bilemiyorum fakat bu bilgi yanlıştır.

Videoyu 2:47'den itibaren izlersen Nihat Hatipoğlu niçin bu duygular ile yaratıldığını anlatıyor.

Nihat Hatipoglundan alinti yapman cok trajik olmus.

Nihat Hatipoglu kim ki escinesllik hakkinda yorum yapabiliyor. Kafasina gore salliyor, meydan bos nasil olsa.

Hatipoglu anlattigi masallardan topladigi milyonlarla oteller dikerken gunah degil,
ama escinsel insan allahin kendisine verdigi duygularla hayatini surdururse gunah, oyle mi.

Bu soytarilar yoksullarada aynisini soyluyorlar ya; "yoksulluk imtihan, aman benim parama goz koyma, allah benide diktigim oteller ile imtihan ediyor"

Ediyor ama, Hatipoglu cok acik sekilde sinifta kalmis bana gore. Ben bu kisinin allaha peygambere inandigi kanisinda degilim. Benim gozumde bu insan cok acikca munafik, eger munafik degilse de musrik. Sizi bilmem.

Ben olsam, dinimi bu soytarilarin eline birakmazdim...

Bu dunyada allahin bize bahsettigi hersey helaldir. Homeseksuele homoseksuellik, heteroseksuele heteroseksuellik helaldir. Tutup kimsenin irzina gecmedikten sonra, kimseyi zor kullanmadiktan sonra, kimseyi aldatmadiktan sonra, allahin bahsettigi duygular ve hisler ile iki insan birbiri ile istedigini yasar, buna kimsede birsey diyemez.

Peygamber olsa diyemez!

Hatipogluymus...

Hatipoglu gitsin otelin kasayi saysin...

Unutmayin; Allah Lut kavmini escinsel olduklari icin degil, caldiklari, cirptiklari, zenginlik icinde yuzup arsizlastiklari icin yoketmistir. Allahin Hatipogluna da vuracak bir tokadi illa ki vardir, burada olmazsa, obur yanda...

Allahin kitabini alin onunuze okuyun, birakin bunlar tv lerde "zombi oldurmek gunah mi" "justin bieber a bakmak helal mi" diye soytarilik yapmaya devam etsinler. Dininizi bunlara birakmayin...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Nihat Hatipoglundan alinti yapman cok trajik olmus.

Nihat Hatipoglu kim ki escinesllik hakkinda yorum yapabiliyor. Kafasina gore salliyor, meydan bos nasil olsa.

Hatipoglu anlattigi masallardan topladigi milyonlarla oteller dikerken gunah degil,
ama escinsel insan allahin kendisine verdigi duygularla hayatini surdururse gunah, oyle mi.

Bu soytarilar yoksullarada aynisini soyluyorlar ya; "yoksulluk imtihan, aman benim parama goz koyma, allah benide diktigim oteller ile imtihan ediyor"

Ediyor ama, Hatipoglu cok acik sekilde sinifta kalmis bana gore. Ben bu kisinin allaha peygambere inandigi kanisinda degilim. Benim gozumde bu insan cok acikca munafik, eger munafik degilse de musrik. Sizi bilmem.

Ben olsam, dinimi bu soytarilarin eline birakmazdim...

Bu dunyada allahin bize bahsettigi hersey helaldir. Homeseksuele homoseksuellik, heteroseksuele heteroseksuellik helaldir. Tutup kimsenin irzina gecmedikten sonra, kimseyi zor kullanmadiktan sonra, kimseyi aldatmadiktan sonra, allahin bahsettigi duygular ve hisler ile iki insan birbiri ile istedigini yasar, buna kimsede birsey diyemez.

Peygamber olsa diyemez!

Hatipogluymus...

Hatipoglu gitsin otelin kasayi saysin...

Unutmayin; Allah Lut kavmini escinsel olduklari icin degil, caldiklari, cirptiklari, zenginlik icinde yuzup arsizlastiklari icin yoketmistir. Allahin Hatipogluna da vuracak bir tokadi illa ki vardir, burada olmazsa, obur yanda...

Allahin kitabini alin onunuze okuyun, birakin bunlar tv lerde "zombi oldurmek gunah mi" "justin bieber a bakmak helal mi" diye soytarilik yapmaya devam etsinler. Dininizi bunlara birakmayin...

Seriata gore escinselligin cezasi yasamin elinden alinmasidir.

Nihat Hatipoğlu özel yaşamında ne yapar ne yapmaz bu konuda bir fikrim yok benim için önemli olan ilahiyatçıların söylediklerinin Kur'an ile uyumlu olmasıdır. Kur'an'da eşcinsellerin cezası hakkında bir yaptırım yoktur fakat günah olduğu nettir. Buradan çıkan sonuç da cezası bu dünyada değil Allah katında görülecektir.

Evrensel-insan şeriat hükümleri hakkında uzlaşabilen İslami ülke yok bildiğiniz üzere ve kafalarına göre hareket ediyorlar.

Lut Kavmi'ne gelirsek; Kur'an kavmin helakının eşcinsel ilişki sonucu olduğunu net olarak ifade etmiştir. Araf Suresi (80-81-82-83-84) bu konuyu anlatır. Kısacası; eşcinsellik helal değildir.

7:80 - Lût'u da (peygamber olarak) gönderdik. Kavmine dedi ki: "Sizden önce âlemlerden hiç birinin yapmadığı fuhuşu mu yapıyor sunuz?
7:81 - Çünkü siz kadınları bırakıp da şehvetle erkeklere gidiyorsunuz. Belki de siz haddi aşan bir kavimsiniz.
7:82 - Kavminin cevabı: "Onları (Lût'u ve taraftarlarını) kentinizden çıkarın, çünkü onlar, fazla temizlenen insanlarmış! "demelerinden başka bir şey olmadı.
7:83 - Biz de onu ve ailesini kurtardık, yalnız karısı(nı kurtarmadık) çünkü o, geride kalanlardan oldu.
7:84 - Ve üzerlerine bir (azab) yağmuru yağdırdık. Bak ki günahkârların sonu nasıl oldu!

Dini açıdan değil insani açıdan bakarsak hoş karşılanacak bir durum olmadığı gibi insan iradesi bu kadar zayıf ve aciz değildir. Mücadele şekli nasıl ve ne şekilde olur onu bilemem fakat bu kişinin zorlu bir sınavıdır. Bu sınavı veremem çok ağır diyenler öte alemde hesabını verir, tercih kendilerinindir fakat cezası insanlar tarafından hükmü verilecek bir ölüm cezası değildir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar