insanları yaratan kim?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan insanları yaratan kim? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,488 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı insanları yaratan kim?
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Sindella

Yeni üye
Yeni Üye
anlıyorum anlıyorum bende ara sıra zeusla konuşuyorum ne var? bunda.. :D ama sonra diyorumki konuşan benmiyim? yoksa hayal gücümmü?
sanalmanıgın ultrasonık yazılarını aslında çok iyi anlıyorum bazen haklı yazıyor .
fideizm kadar saçma birşey yoktur herhalde iman akıldan önce gelirmiş teistlerin
masalları bitmez ...
dünya görüşleri masala dayanmamalı yaratılışı anlamaya çalışmak için bir yol olduğu ispatlanmışken neden?fideizm olsunkı ..fizik kuralları var merkez kaç kuvveti var bilimin sayesınde kuran bile big beng ayetını ayetını yazmış kurana ilham veren
muhammed değil bilimdir. tüm mealler 1950 den sonra yazılmıştır..

orjınal bir kuran bul arapça hatta ibranice olsun görüceksınki bazı ayetler eksik ve big beng ayetıninde olmadıgını görüceksin..
orjinal kuran tahrıf olmadan önce hem ayet sayısı azdı hemde sadece gerceklerı anlatıyordu
yanı ne kadar:?cahıl oldugunu ispatlıyordu şimdiki meallerı yazan yaşar hoca deistti...

Güzel nokta. Ayetlerin tahrif edilmesiyle ilgili söylenen çok şey var, özellikle ayetlerin ilk toplanması sırasında bazı ayetlerle oynama yapıldığıyla ilgili söylenenler de çok önemli.
Kuranda Big bang ile ilgili ayet bence zorlama bir yorum bu arada. Eski çevirilerde bu şekilde yorumlanmamıştı.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Güzel nokta. Ayetlerin tahrif edilmesiyle ilgili söylenen çok şey var, özellikle ayetlerin ilk toplanması sırasında bazı ayetlerle oynama yapıldığıyla ilgili söylenenler de çok önemli.
Kuranda Big bang ile ilgili ayet bence zorlama bir yorum bu arada. Eski çevirilerde bu şekilde yorumlanmamıştı.

biz buna big beng demeyelimde, dinggg dongggg diyelim, çünkü okuduktan sonra
gökkubbenın aslında dünyanın atmosfer tabası olduğunu anlamıyanlar var, gökkubbeyi ve yıldızları dünyanın içinde sanıyor , orjınal kuranı yazanlar. :D evrenden bir haber yazılmış
genişlemeside sonradan meal olarak eklenmıştir.
baka sana ne göstericem . bu adam varya bu adam bu adam adam gibi adamdır, sonunda senınle anlaştık şimdi sen çayları koy bende kek ve kurabıye getiricem.. :)

kahin

Kahin
Yeni Üye

kuranın tahrif olduğuna dair en güçlü ispat şia! kuranıdır toplam ayet sayısı 17.000 dir.

onların peygamberi haz.alidir. onlarda göre kuran aliye inmiştir muhammedi reddederler.muhammedin 17.000 ayeti cebrail getirmiştir ama muhammed siadır. sunni değildir. bu yüzden biizm gerçek peygamberimiz muhammed değil alidir derler. muhammed isadece aracı olarak görürler. bir nevi yardımcı ..
enteresam değilmi? her ikiside müslüman ama sırf mezhepleri farklıdir diye düştükleri içler acısı duruma bak.

Şîa’nın, Kur’ân’a Bakış Açısı Nasıldır?
Her kim, Kur’ân’ın tamamını nazil olduğu şekliyle topladığını iddia ederse, yalancıdır. Onu, Allah’ın indirdiği şekilde toplayan ve koruyan sadece Ali b. Ebi Talib ve ondan sonra da imamlardır. Bu uydurma rivayet, Şiîlerin en önde gelen sözde muhaddislerinden Buhari ayarında gördükleri Kuleyni’nin Cabir el-Cufi’den naklettiği meşhur hadîs(!)dir. Şiîlerin, Kur’ânla ilgili inançlarını aksettiren delîllerden bazıları şunlardır: Kuleyni, el-Kâfi adlı kitabında, Hişam b. Sâlim’den, Ebû Abdillah’ın şu sözünü nakleder: Cebrail’in (Hz.) Muhammed (s.a.v.)’e getirdiği Kur’ân, 17.000 âyettir.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
cevaplanması gereken çok ciddi sorular sordum şimdiye kadar mantıklı ve tatmin edici cevaplar yerine
hakaretle kaşılaştım . :) benim sorduğum sorulardan çok fazla insan korkmuş anlaşılan
bu sorulara çok çabuk ve aşırı tepki veriyorlar özelliklede ilahıyatcılar. :)
1: dinlerden önce yaşıyanlarla ilgil iayetler yoktur dogal olarakta şunu sormak zorundayım, dinlerden önce yaşıyanlara ne olucak? :)
2: ademle havvadan geldiysek, neden? akrabalık genimiz yok akraba geni. araştırın.

3: kuranda neden? delilerle ilgili bir tek ayet yoktur. deliler neden? yaratılmıştır. (sınav yok eğlence olsun diyemi?)
4: bu dünyada içkiyi ve zinayı yasaklıyan allah neden? ölünce alkol ve zinaya izin vererek helaldir demiştir.

5: ilk insan ademin doğumu 17.000 yıl önceyse o zaman neden? fiber carbon testleriyle
60.000 yıl önce yaşıyan insan fosili bulundu.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
bunlara mantıklı cevap vericek müslüman varmı? bu forumda :D varsa inanın onu dinlemeyi çok isterdim. :)

ls2

Kahin
Onursal Üye
bunlara mantıklı cevap vericek müslüman varmı? bu forumda :D varsa inanın onu dinlemeyi çok isterdim. :)

Abi sen eleştirme islamı ya, gına geldi :O

ayrıca berbat eleştiriyorsun ,inancın kendi içindeki tutarlılığını zerre kadar anlamamışsın, tahminim sen hiçbir zaman inanmamışsın islama veya hiç anlamamışsın:O

kahin

Kahin
Yeni Üye
Abi sen eleştirme islamı ya, gına geldi :O

ayrıca berbat eleştiriyorsun ,inancın kendi içindeki tutarlılığını zerre kadar anlamamışsın, tahminim sen hiçbir zaman inanmamışsın islama veya hiç anlamamışsın:O

senin şu tatlı ve patlıyan gözlerinin hatırına bir süre eleştirmiyeceğim söz veriyorum
.. :O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:D:D:D:D:D:D:D:D:D anladım iman iman iman

inan inan inan aman aman aman aman..

Son düzenleme:

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu kaldığı yerden devam edebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar