İlk Hareket Var Mı?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Soruyor! kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan İlk Hareket Var Mı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,560 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Soruyor!
Konu Başlığı İlk Hareket Var Mı?
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Citrus

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
gönderim kurguladığım eksenden kaydı kaydı da madem ve kişisel izlenimlere düşüncele bulandı o halde

mutlak oyun oynuyor dersen onu içkinleştirmiş olursun. Oysa mutlak aşkınlığıyla ve nüfuz edilemezliğiyle anlam kazanmaktadır. Çünkü içkin mutlak mutlak değildir.

Nüfuz edilemez aşkın salt hakikat mutlak ya da zamansız tekillik vb dediğine biz "birlik" diyoruz

Birlik bize göre yedi seviyeli terminoloji de yedinci seviye ama birliktir (Ölüm sırasında görülecek ışık denir)

Herşey ondan kopar birleşir yayılır dağılır ve geri toplanır ama aslında ne yayılır ne toplanır/birleşir hepsi hayal ürünüdür
Hayal ürünü olan gerçektir başka da bir gerçek yoktur

Nüfuz etme deneyimi öncesi gibi olacak altıncı seviye realite ve bu birleşikliktir (ilk altı ile) ve orada bir şeyler hakkında fikir sahibi olacağız ve biz şu an realite olarak üçüncü seviye sakiniyiz

Benim gibilere yedi milyar ton kuantum çöplüğüne benzer yazıt ve dolaylı bilimin veremeyeceği şey bu, aklımı ışıldatan

Burada yazdıklarımı eminim paylaşmıyoruz ya da ona benzer bir şey

Kuantum fırtınalar sizinle olsun. Bunlara eriştiğimde yaşadığım sevinc ya da coşku buraya yazılmıyor.
Bu satırların benim için anlamı zihnimdem sökülüp buraya yazılmıyor
Ne okuduğunuz umrumda değil
20-30 milyar dolarlık çarpıştırıclarla tüm bunlara erişip kavradığımda ürettiğim coşkuyu tekrar edemezler, mutluluğumu tekrar edemezler
Bu dünyada mutlu eden herşey sümen altı ya da illegal,
Hiç bir şeye sahip olamayız olamazlar, bilmek mutluluktur...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Teolojik dille konuşacaksak bunu baştan belirtmeliydin.

Oldukça teolojik bir son not...

İnsansan bir ev yaratabilirsin. Bir gün gelir olduğun şey bir evren yaratabilir. İçine girersin ve varolursun onu kimin yarattığını ararsın. Bazı evrenlerdekiler bunu yapıyor....

Evren bir gerçeklik evi ve realite birimidir. ya da onun gibi bir şey.. Oldukça yaratılabilir ve yokedilebilir.

Neye/kime inandığınız umrumda değil benim kafama bilim ya da tanrı sokamazdınız

Bir realitedeki bir kaç milyon insanın birleşip örgütlü para ve mal gücüyle bilim diye bir şey çatması ve sonra kitleleri peşinden sürüklemesi ve ya da bir kaç milyar insanın göklerin aşkın belirsizğili peşinde sürüklenmesi benim umrumda değil gerçeğimi belirlemez

Yaklaşık olarak realite canlıdır ve onu tüm katılımcıları yaratır. Tekillik dışında subjektivite de bile birleşik bellek ya da alan ya da gruplar gibi şeyler olabilir. Örneğin bilim oldukça ortak bir bellek. Bunun dışında insanlık ya da başka birleşkeler de ...
Kendi yolumla hiç bir sorunum yok.
Kaç kişinin yürüdüğü umrumda değil..
Hiç bir çoğunluğa ihtiyacım yok....

Bilgi mutlluktur..

Citrus

Felsefe.net
Yeni Üye
Duyguların, hormonların bilincine hükmediyor "ictenlik"... Bu şekildeyken iletişim kuramamamız doğaldır.

Selamlar.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç