İçinizden Geçeni Söyleyin

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Painfully tarafından oluşturulan İçinizden Geçeni Söyleyin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 34,595 kez görüntülenmiş, 465 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı İçinizden Geçeni Söyleyin
Konbuyu başlatan Painfully
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Prens Ernak

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Ölmemek dışında hiçbir amacım yok. Yaşıyorum ama hayatımı otopilot moduna almış gibiyim.Vücudum olması gibi hareket ediyor, ben sadece izliyorum. İçimde büyük bir potansiyelin yattığını hissediyorum ama o potansiyeli değerlendirecek amacım ve isteğim yok.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Ölmemek dışında hiçbir amacım yok. Yaşıyorum ama hayatımı otopilot moduna almış gibiyim.Vücudum olması gibi hareket ediyor, ben sadece izliyorum. İçimde büyük bir potansiyelin yattığını hissediyorum ama o potansiyeli değerlendirecek amacım ve isteğim yok.

sizinle aynı fikirdeyim, nihayet aynı fikirde olduğum biri oldugunu görmek gurur verici,
Ölmemek dışında hiçbir amacım yok çünkü ölümsüzlük dışında
bir mantık yok ben bulamadım. ölümsüz olursam mantığıda ben yaratırım. benım mantıgımı
hiç kimse yaratamaz.
bir vücüdüm var ama sankio vücüt yaşamamak için direniyor, ben sana ait değilim ben ,ölümlüyüm diyor, ama aklım süreklı benimle oynuyor , ben ölümsüzüm diyor, ben senın aklınım
diyor bana bak diyor ne görüyorsun? diyor ,göremiyorum ama görmüş gibi hissediyorum,
sanki içimde başka biri var,beni kontrol ediyor.
vücüdümda büyük bir potansiyelin yaşadığını hissediyorum fakat o benden daha güçlü
onu kontrol edemiyorum, sürekli o beni kontrol ediyor. ondan kurtulmak imkansız gibi,ölüm bile bu gerçeği değiştiremez.

Son düzenleme:

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
sizinle aynı fikirdeyim, nihayet aynı fikirde olduğum biri oldugunu görmek gurur verici,
Ölmemek dışında hiçbir amacım yok çünkü ölümsüzlük dışında
bir mantık yok ben bulamadım. ölümsüz olursam mantığıda ben yaratırım. benım mantıgımı
hiç kimse yaratamaz.
bir vücüdüm var ama sankio vücüt yaşamamak için direniyor, ben sana ait değilim ben ,ölümlüyüm diyor, ama aklım süreklı benimle oynuyor , ben ölümsüzüm diyor, ben senın aklınım
diyor bana bak diyor ne görüyorsun? diyor ,göremiyorum ama görmüş gibi hissediyorum,
sanki içimde başka biri var,beni kontrol ediyor.
vücüdümda büyük bir potansiyelin yaşadığını hissediyorum fakat o benden daha güçlü
onu kontrol edemiyorum, sürekli o beni kontrol ediyor. ondan kurtulmak imkansız gibi,ölüm bile bu gerçeği değiştiremez.

Aklım bana hiç 'Ben ölümsüzüm.' demedi. Bedenimle de gayet uyum içinde çalışıp anlaşabiliyorlar.

Beni sınırlayan şey daha çok, değiştirmeye gücümün yetmediği dış etkenler. Çünkü zihnimi (kapasitesi dahilinde) belirli dogmatik düşünceler gibi sınırlayıcılardan arındırdım.

Potanisyelimi kontrol edebileceğimi düşünüyorum ama potansiyelimi ortaya çıkaracak bir amacım olmadığı için kesin bir şey söyleyemiyorum.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
brunson tayyip dolar sari kafa

kahin

Kahin
Yeni Üye
Aklım bana hiç 'Ben ölümsüzüm.' demedi. Bedenimle de gayet uyum içinde çalışıp anlaşabiliyorlar.

Beni sınırlayan şey daha çok, değiştirmeye gücümün yetmediği dış etkenler. Çünkü zihnimi (kapasitesi dahilinde) belirli dogmatik düşünceler gibi sınırlayıcılardan arındırdım.

Potanisyelimi kontrol edebileceğimi düşünüyorum ama potansiyelimi ortaya çıkaracak bir amacım olmadığı için kesin bir şey söyleyemiyorum.

ölmemek dışında bir amacım yok demek, ölümsüz olmak dışında bir amacın olmadığını
anlatır. senı sınrlayan şey değil şeyler var örnegın yer çekımı hava surkilasyon
agırlık fiizksel merkez kaç kuvveti,uçamamak kanatların yok , süreklı açıkmak
uyumak bunları kontrol edemiyorsun değilmi? :)

sen ve ben agnostik olduğumuz için doğal olarakta mantığımız oldukça benzemektedir.
aslında şöyle düşnüyoruz ölümsüz olduktan sonra,tüm bu kurallardan bagımsız olucakmıyız?
bir agnostik hiç bir zaman kesin birşey söylüyemez, ama kuralların içindeki anlamsızlıkları
ve sistematik problemleri çok iyi görür.
potansiyelini kontrol edicegini düşünmüyorsun , bunu düşünmek kontrol ettiğini ispatlıyor.

düşünmek sonrada uygulamak istiyorsun ve bunu başarıyorsun altın kural asla bilinmezciliğin dışına çıkmıyorsun, herşeyi bir gizemmiş gibi görüyorsun.
ispatı olmuyan (teizm atheizm) her inanışa meydan okuyorsun, işte sen busun sen kusursuz ve mükemmel
olma yolunda ilerliyorsun.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
özgür iradem diyorki bana , topa burdan vurduğumda noykamptaki kaleye girmeli,
burdan baktığımda evrenin en karanlık ve en derin yerlerini görmeliyim.
teleskpa ihtiyacım olmamalı, tanrının aklında bir kartal kadar değerim yok kartal bile
3.2 kmyi çok net görüyor ben ise en fazla 250 metre ötesini görüyorum daha fazlası değil.

Pamphilos

Felsefe.net
Yeni Üye
Apandisit ameliyatı oldum 1 ayı geçti kendime gelemedim, demek ki daha mühim 1 ameliyat olsam kendime gelmem 13 yıl sürecek.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Apandisit ameliyatı oldum 1 ayı geçti kendime gelemedim, demek ki daha mühim 1 ameliyat olsam kendime gelmem 13 yıl sürecek.

bir arkadaşım apandisit ameliyatı oldu local anestezi yaptılar. 30 dakıka sonra bitti.
1 gün sonra yürümeye başladı. aradan 1 ay geçti .. şimdide badi sporu yapıyor. :)
demekki senin ameliyata karşı alerjın var.. :D demekki sen fıtık ameliyatı olsan
senin helvanı yeriz.. :D

kahin

Kahin
Yeni Üye
konu başlığını açan arkadaşa sormak istiyorum,şimdi merak ettim, bu konu başlığına 1 kezmi?cevap vermek zorundayız, yoksa istediğimiz zaman yorum yapabilirmiyiz? :D
arkadaşa saygıdan dolayı bu soruyu sormak zorundayım.
yani diyorumki içimizden hergün birşeyler geçiyor, bu içimizden geçeni hergün yazmak zorundamıyız? :D

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
ölmemek dışında bir amacım yok demek, ölümsüz olmak dışında bir amacın olmadığını
anlatır. senı sınrlayan şey değil şeyler var örnegın yer çekımı hava surkilasyon
agırlık fiizksel merkez kaç kuvveti,uçamamak kanatların yok , süreklı açıkmak
uyumak bunları kontrol edemiyorsun değilmi? :)

sen ve ben agnostik olduğumuz için doğal olarakta mantığımız oldukça benzemektedir.
aslında şöyle düşnüyoruz ölümsüz olduktan sonra,tüm bu kurallardan bagımsız olucakmıyız?
bir agnostik hiç bir zaman kesin birşey söylüyemez, ama kuralların içindeki anlamsızlıkları
ve sistematik problemleri çok iyi görür.
potansiyelini kontrol edicegini düşünmüyorsun , bunu düşünmek kontrol ettiğini ispatlıyor.

düşünmek sonrada uygulamak istiyorsun ve bunu başarıyorsun altın kural asla bilinmezciliğin dışına çıkmıyorsun, herşeyi bir gizemmiş gibi görüyorsun.
ispatı olmuyan (teizm atheizm) her inanışa meydan okuyorsun, işte sen busun sen kusursuz ve mükemmel
olma yolunda ilerliyorsun.

Hayır. Amaçların farklı büyüklüklerde olduğunu düşünüyorum dolayısıyla "ölmemek" diğer amaçlarımın var olmasını sağlayan asıl amaç. Kastettiğim, ölmemek dışında çok büyük bir amacım yok, diğer amaçlarım en fazla birkaç sene ilerisine yönelik küçük amaçlar.

İnsanı sınırlayan asıl şeylerin fiziksel dünyadan çok, farklı insanların duygularını, fikirlerini, dinlerini vb. barındıran ahlaki etmenler olduğunu düşünüyorum. Zihnimdeki tüm ahlaki sınırlayıcılardan kurtulsam bile fiziksel dünyadaki insanlar ister istemez bu ahlaki değerlere uymam için beni zorluyor. Uymazsam belki öldürülürüm, belki hapise atılırım, belki linç edilirim.

Potansiyelimi kullanabilmem için; ya benim gibi ahlaki sınırlayıcıları olmayan bir grup bulmam gerekiyor, ya tüm insanların ahlaki sınırlayıcılarını kaldırmam gerekiyor, ya diğer insanlarla karşılaşmayacağım bir alan seçmem gerekiyor ya da insanların ahlaki değerlerini benimsemem gerekiyor.

Düşünme işini bilinçli olara gerçekleştirmiyorum, kendi kendine oluyor.
Malesef düşündüklerim ve istediklerimi gerçekleştirecek güce sahip değilim ( bu güce ulaşmak için gerekli olan azime de sahip değilim).
Teizm ve ateizme meydan okumuyorum, o düşünce akımlarıyla da alıp veremediğim bir şey yok. Agnostik olmamaın sebebi; şu an içimde bulunduğum(uz) durumu en iyi anlamlandırabilecek görüşün bu olmas.
Zaten kusursuz ve mükemmelim, sadece daha fazla kusursuz ve mükemmel olma yolunda ilerliyorum.

ls2

Kahin
Onursal Üye
İnsanı sınırlayan asıl şeylerin fiziksel dünyadan çok, farklı insanların duygularını, fikirlerini, dinlerini vb. barındıran ahlaki etmenler olduğunu düşünüyorum. Zihnimdeki tüm ahlaki sınırlayıcılardan kurtulsam bile fiziksel dünyadaki insanlar ister istemez bu ahlaki değerlere uymam için beni zorluyor. Uymazsam belki öldürülürüm, belki hapise atılırım, belki linç edilirim.

veya seni dışlarlar genç. dışlanmak bizlere kabul etmesekte ağır gelir. bunun nedenleri hakkında güçlü kanılarım yok. göremeyeceğiz kadar derinlerde ve karanlıkta saklılar sanırım.

dip not: evrime topyekun biçimde hiçbir zaman inanmadım hala inanmıyorum. ancak bazı konularda en iyi tespitleri yaptığınıda kabul ediyorum.

detay: evrim teorisinin temel dayanaklarının, birgün şu an hayal bile edemeyeceğimiz bir bilgiyle çökertileceğini düşünüyorum. (başka deyişle bilimin postulatları sarsılmaz değildir bana göre)

kahin

Kahin
Yeni Üye
Hayır. Amaçların farklı büyüklüklerde olduğunu düşünüyorum dolayısıyla "ölmemek" diğer amaçlarımın var olmasını sağlayan asıl amaç. Kastettiğim, ölmemek dışında çok büyük bir amacım yok, diğer amaçlarım en fazla birkaç sene ilerisine yönelik küçük amaçlar.

Potansiyelimi kullanabilmem için; ya benim gibi ahlaki sınırlayıcıları olmayan bir grup bulmam gerekiyor, ya tüm insanların ahlaki sınırlayıcılarını kaldırmam gerekiyor, ya diğer insanlarla karşılaşmayacağım bir alan seçmem gerekiyor ya da insanların ahlaki değerlerini benimsemem gerekiyor.

Düşünme işini bilinçli olara gerçekleştirmiyorum, kendi kendine oluyor.
Malesef düşündüklerim ve istediklerimi gerçekleştirecek güce sahip değilim ( bu güce ulaşmak için gerekli olan azime de sahip değilim).
Teizm ve ateizme meydan okumuyorum, o düşünce akımlarıyla da alıp veremediğim bir şey yok. Agnostik olmamaın sebebi; şu an içimde bulunduğum(uz) durumu en iyi anlamlandırabilecek görüşün bu olmas.
Zaten kusursuz ve mükemmelim, sadece daha fazla kusursuz ve mükemmel olma yolunda ilerliyorum.

aslında aynı şeyi düşünüyoruz sadece,sen ve ben ölmemek dışındaki bir amacın anlamsız
oldugunu çok iyi biliyoruz, bu forumda aradığımı sanırım buldum o sensin, şimdi 2 tane agnostik olduk dünya bizden korksun,
ölmemek seni ve beni gerçek amacımıza ulaştırıcak bir anahtardır, bunu yorumlarıdan çok iyi
anladım, bneimde ölmemek dışında çok büyük bir amacım yok sonsuza dek mutlu ve huzurlu
olmak yeter bana sanada tabi. :)

iştee beklediğim yorum mükemmel! gerçekten bravo çok zeki birisin,senin insanı sınırlayan, zihinsel engeller farklı düşüncelerin bu dünyada aynı yerde olmasından kaynaklanmaktadır, ben özgür iradeyi fiziksel olarak ele aldım sadece bunu anlıyamadın sende zihinsel olarak ele
aldın fiziksel olarak tepkı güçtür ama zihinsel farklılık güç gerektirmez bu şekildede
mutlu olmak mümkündür. :)
seninde bahsettiğin gibi zihnindeki tüm anlamsız olgulardan kurtulmaın tek yolu var oda
ölmemektir. pğeki? ölmemek için ne yapmak? gerek bunun tek yolu var ölmek evet ölünce
ölümsüz olabilriiz, ama bizimkisi sadece bir umuttur. ispat değildir.

bir agnostiği sadece bir agnostik tam olarak anlıyabilir, ve algılıyabilir, senin hayallerını ve potansiyelini % 100 kullanabilmen için , sadece agnostiklerin oldugu bir gezgen gerekmektedir.

Son düzenleme:

juju

Felsefe.net
Yeni Üye
Senin emekliliğin bizi üzer ama [MENTION=4933]esekherif[/MENTION]. Çorum güzel olmuş ama, harika bir sahil kasabası. Ömür geçer mi geçirir mi bilemedim.:D

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Senin emekliliğin bizi üzer ama [MENTION=4933]esekherif[/MENTION]. Çorum güzel olmuş ama, harika bir sahil kasabası. Ömür geçer mi geçirir mi bilemedim.:D

Şu an arabistan konsolosluğuna giriyorum. Benden 1 saat haber alamazsan evangelistleri harekete geçirip armegeddonu başlatıyorsun.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Benim gözlerim yeşildir, onun gözleri kara;
Ben günah kadar beyazım, o tövbe kadar kara.

Sezai Karakoç

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar