hoşçakalın...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Mor ve Ötesi tarafından oluşturulan hoşçakalın... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,993 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı hoşçakalın...
Konbuyu başlatan Mor ve Ötesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Sevgili herkes / dear all

İki gün dinlenelim dedik forum curcuna olmuş valla : )

Biz bu konuları defalarca tartıştık, hoşçakalın diye daha öncesinde bir kaç kere başlık açıldı. Kimileri haklıydı, kimileri haksızdı. Duruşumuz pek değişmedi. Burada da çok fazla değişmeyecek. Ama içimdekileri dökmeden geçemeyeceğim.

Mor ve ötesi arkadaşımızın nicki mor içeriyor tıpkı benim ki gibi. O zaman ben de mavimor yazayım. Sorunu kökünden çözelim.. Çok sevdiğim mor renginin puntolarını hayatımın her yerinde kullanıyorum. MSN mesela.. Nejdet, Fides, Phi bilirler. Mor değil mi benim orada yazı dilim? Şimdi burada mor rengini neden kullanmıyorum derseniz ilk başta o kuralları oluştururken düşündük inceden inceye. Eğer renge izin verseydik forum bu görünümde olmazdı bugün. Bana göre hafif mavi, mor tonları, gri, füme gibi rengler esasında forumun bütünlüğünü de bozmaz. Fakat ben mora izin versem 13 yaşında bir bayan kardeşimiz gelir ben pembe yazııııcammm ona da müsade edin demeye başlar. Diğeri çimen yeşili...

Sevgili monaliza'ya bugüne kadar duruşu ile forumda paylaştıkları ile müteşekkiriz. Fakat bu forumda admin arkadaşımız sürekli CAPS açık yazmayın diye onu uyarır o da inadına yapar ve hala CAPS açık yazmaya devam ederse kendisini YILDIZLAR bile burada tutamaz. Düzgün bir şekilde yazacak arkadaşlarımıza (buna mozaliza ve mor ve ötesi de dahildir) kapımız her zaman açıktır. Herhangi bir üye kısıtlama şartımız ya da forumu üye olmayanlar okuyamaz şartımızda yok.. Giden arkadaşlarımızın donanımından hepimiz haberdarız yazdıkları kadarı ile ama onlara taviz vereceğimiz anlamına gelmiyor. Eğer gerçekten forumda donanımlarını paylaşmak istiyorlarsa o zaman rengin peşinde neden takılı kalıyorlar kimse bunu tartışmıyor nedense.

Son olarak;

Bir başlık açılır, "forumda bugünkü halinden farklı görmek istediklerimiz" diye oraya da düşüncelerinizi yazarsınız hep birlikte tartışırız. Renkli bir forum olmamız gerekiyorsa olabiliriz de!!

Buyrun tartışalım?

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
İster beğenelim ister beğenmeyeli, katılalım ya da katılmayalaım bir birikim ve olgunluktaki kişinin herhangi bir konudaki edimi/edimsizliği/tavrı ve ilkesel tutumu bizce/sizce yanlış olabilir. bunun bizce/sizce yanlış olduğunu belirtmek için izleyeceğimiz yol ve yönetmin, kullanacağımız sözcüklerin bir anlamı olmalı. hayatı ve insanı basite almamak adına bunu yapabilmeliyiz.

sevgili Phi, yazdıklarını bir kere daha okudum. şu husuları belirtmeliyim. sevgili Mor ve Ötesi'nin tavrı çocukça gelmiyor bana. siz öyle değerlendirmişsiniz ve hoş olmadığını düşünmüşsüzün. son açıklamanız ile en-azından şunu biliyorum ki küçümseme gayesi taşımamışsınız. buna sevindim.

şunu da belirtmek isterim ki; benden önce Konfüyüs daha güzel ifade etmiş; "söyledikleriniz anlaşıldığınız kadardır. " şeklinde bir aforizması vardı. eksik ifade etmiş olabilirim.

sevgili Monaliza ve sevgili Okur-yazar, teşekkür ediyorum...

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Orada, bence sizin tarzınıza yakışmayan bir yazı tarzı/kültürü var. Bunu farkedip yanlışlık mı var sormak istedim.

Size mor yazmaya devam etmenizle ilgili bir uyarı yaptım. Konuları saptırmayın ya da ayırımına varın derim..

Gerçekten yazmak istiyorsanız yazarsınız, saygısızlığa tahammülüm yoktur. Babam olsa burada barındırmam, bu biline.. Size mor yazınızla ilgili buradan bir uyarı vermek yerine pm yoluyla yazmak istedim. Hata etmişim. Eğer mor yazmaya devam ederseniz banlanacaksınız. Bilginize..

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
SİYAH YAZIYORUM!!!

siyah kullanarak yazıyorum,
ama bunu "taviz" verdiğim için değil sadece gıyabımda konuşulan-yazılanlardan dolayı cevap hakkımı kullanmak için yapıyorum...

forum denilen siteleri oluşturup kamuya açanların öz eleştiri yapabilecek kadar donanımlı olmalarını beklerim,çünkü bu işi yapanların arasında öyleleri ile karşılaştım ki? forum35 isimli bir forum ile başladım yazmaya ve bir davet ile oldu yazmaya başlamam.
öyle forum dostlarına sahip oldum ki bir başka forumda karşılaştığımda hiç yanılmadan selamlaşabildim (nejdet dostum gibi...),
çünkü benim gibi onlarında hangi forumda-ortamda olursa olsun yazım stilleri değişmiyor.

her forumun kuralları var,bu kurallardan yazım ile ilgili olanların hemen hemen hepsine uyarım çünkü kendi forumumda var ve benim sahip olduğum forumunda kuralları var; bunlardan birisi büyük harf ile yazmak mesela,büyük harf ile yazmanın "bağırmak-yüksek ses" anlamına geldiğini bilirim,
ancak,"yazar" büyük harf ile yazdığında yazıyı okur neden büyük harf kullandığını irdeledikten,bağırmak ile dikkat çekmek ayırımını idrak ettikten sonra yapılmasını gerekeni "ikaz" dan başlayarak yaparım...
2005 senesinden bu yana içeriği ne olursa olsun hiç bir forumda (islami-felsefe-ateist-satanist-hrıstiyan vb.) yazıların renkli yazılması ile ilgili bir uyarı yapıldığına (bir iki forumda kırmızı renkli yazının ikaz haricinde kullanılmaması için yapılan benimde hak verdiğim uyarılar...) rastlamadım,
çünkü yazmayı bilen hemen hemen her insan bilir ki her ne şekilde olursa olsun yazıyı sınırlandırmak totoliter rejim özentisi bir duruş ve yetersizliğin bir dışa vurum şeklidir...

bu yazıyı yazdım,yazdım çünkü; peh peh diye başlayan yazılardan çocukça diye nitelendirilen yazılara kadar yazıların yazıldığını görüyorum,
insan sormadan edemiyor; yazdıklarımız ile renklendireceğimiz bir forumu yazılarımız renkli diye önümüze engel çıkarırken kullanılan ifadeler ve tavırların yazıldığı yazının "siyah" olması sahip olduğu renksizliği önleyebiliyor mu?
siyah kullanarak renksiz yazılar yazacağımıza renkli ve renkli olduğu gibi renk getirebilecek içerikte yazılar yazabilmek daha hoş olmazmı?
yoksa felsefe adına ortaya çıkarılmış bir forumun yöneticileri, siyah renkte yazılan renksiz içeriğe sahip peh peh diye başlayan ve muhatabını tanımadan çocukça diye nitelendiren yazılar ile felsefeye hizmet edilebileceğini mi düşünüyorlar???

esas merek ettiğim ise gidiyorum üyeliğimi silin diyen bir üyenin üyeliği neden silinmez? ve arkasından sürtüşme çıkmasına izin verilir? ve bu sürtüşmeye çanak tutulur?
acaba forumun siyah renkli renksiz içerikli yazıları ile bir yere varamıyacağını fark edip sürtüşmeler ile reyting sağlamak mıdır amaç?
insan düşünmeden edemiyor...

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Oradaki ironiyi de algılayamadığınıza üzüldüm doğrusu : ) Eğer 88 li bir şekilde çocuğum diye hitap ediyorsanız bunun farklı açıklamaları olabilir:

1. si bunu küstahlık olarak yapabilirsiniz
2. si gerçekten olgun yaşta bir kişisinizdir, babacan bir tavırla yazarsınız.

vs vs gibi nedenlerle uzatılabilir.. Bizim için 1. nedenden kaçınmak esas.

Laf sokma uğraşına girdiniz bakıyorum buradan?

Ben diğer arkadaşlara özetliyeyim sizinle PM yazışmamızı da kimsenin içinde kalmasın : )

1. mesajım

cocugum?

88 lisiniz herhalde? bu Çocuğum muhabbeti nedir??

cevap ;

Cevap: cocugum?

Kendisi çocuklukları mazur görebilen birisi açıklamalarından anladığım kadarıyla. Hayır olsun size niye ilgilendiniz?

2. mesajım ;

Bu sizin forumda cocuğum diye yazmanızı gerektirmez herhalde?

ayrıca mor yazmaya devam etmeyin lütfen. Bu da bir uyarıdır bilginize.

cevap;

monaliza'nın atılmasından ve morveötesinin ayrılmasından sonra tadı kalmayan bu forumdan bende ayrılmak istiyordum zaten, siz benim üyeliğimi iptal eder misiniz yoksa mor yazmaya devam edeyim mi? bunu da çocukluğuma verin...

3. mesajım ;

mor yazmaya devam ederseniz banlanırsınız olay bu. Üyelik iptali yok.

kalıp kalmamak sizin keyfinizde.

....

Takdir sizlerin. Son mesajım bu konu ile ilgili. Konu başlığı Hoşçakalın, Açan arkadaş gitti sanırım? Eğer ben hala kurallara uymam diyen arkadaşlarımız varsa hemen yukarıdan çıkış butonuna tıklayıp felsefe.NET'ten uzak bir yaşama koşsunlar. İnanın üzülmeyiz : )

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Diğer konuyu kapattım ben..

İki saattir o mesajınız için kontrol panelini inceliyorum. Uzunca zaman oldu bakmayalı. Biraz sabrederseniz size cevap yazacağım..

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Kontrol paneline tıklayın,

Solda bar'da yer alan profilimi Güncelleye tıklayın,

Kişisel alanlar diye bir başlık var. Cevap orada...

Bilginize.

fides

Kahin
Yeni Üye
Biz kuralları olan bir forumuz. Süs olarak dursun diye eklemedik ve bunlara uymayanlar da gerekli uyarı ve uzaklaştırmaları alıyor haklı olarak. Mavimor bu konuda gerekli ve yeterli açıklamayı yapmış. Giden gider tutumumuz ve tavrımız bellidir. Kişiye has bedelli askerlik çıkarmıyoruz.

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
biz kuralları olan bir forumuz. Süs olarak dursun diye eklemedik ve bunlara uymayanlar da gerekli uyarı ve uzaklaştırmaları alıyor haklı olarak. Mavimor bu konuda gerekli ve yeterli açıklamayı yapmış. Giden gider tutumumuz ve tavrımız bellidir. Kişiye has bedelli askerlik çıkarmıyoruz.

gidenin üyeliğini silme tuşunun nerede olduğunu biliyormusunuz?
Bunu kullanmanızı rica edebilirmiyim???

K

kuzeys

Ziyaretçi
üyelerin canı oyun oynamak istiyor ve adminler çarmıha geriliyor.. Bana bu manzaralar eskiden takıldığım bir formu anımsatıyor. Forum içerisinde kendini ifade edemeyen her yazar bir bahane bulup ben gidiyorum başlığı açıp paşa paşa oturuyorlardı sen pclerinin başına.. Ben olayın kurallarla alakalı olduğunu bile sanmıyorum emin olun ben o forumda tüm kuralları kaldırıp forumu open source bir hale bile getirdim. Gelen ilk ekip yeni kurallar ve yasalar ekledi foruma.. Ben adminliği bırakıp forumu kapatana kadar bu olay böyle sürdü gitti. 5-6 Senelik bir tecrübe ile söylüyorum bunu size. Kural varsa vardır. Kimseye imtiyaz göstermeden devam edin. Ama, fakat, lakin, vs gibi bağlaçların ardı arkası kesilmez. Kimse kendini foruma dayatmamalı.

Bu başlık çocukça bir başlık..

geldiğim gibi sessizce gidiyorum,
neydet ve okur-yazar dostlrım başta olmak üzere hepiniz hoşçakalın...

bu mesaj sessizce bir gidişin değil bağıra çağıra hatta biraz mübalap yaparsak ağlaya ağlaya giden bir mesajtır. Dostlarınıza özelden ve msn den pm atıp durumu ifade edebilirdiniz. Oysa siz yakınmayı ve sızlanmayı tercih ederek 5. sayfalık bir dökümanın oluşuma yol açmayı tercih ettiniz. Ben bu foruma yazdığımda iki tane admin aynı anda ihtar çekmişlerdi bana.. Tarz ve tutumlarından sonra forum yapısına dair tek bir mesaj atmadım. Hatta doğru dürüst mesaj bile yazmadım. Mesaj sayım kaç senedir 294.. Ben bu rakama bir gecede fake hesaplarımla ulaşırım oysaki.. Bu forumda olmanız dayanılmaz , katlanılmaz bir ağırlığı var yönetim bunu değiştirmek istemediği sürece herkes buna saygı duymalı diye düşünüyorum..

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Mor ve Ötesi,

Hemen üyelik iptali neden yok daha önce yüz bin kere yazdığım bu açıklamayı bir kez daha yazacağım. Eğer forum sahibi isen daha rahat anlarsın. Şimdi ben bi foruma uye oldum. yüzlerce konu açtım. ya da üç beş tane de olabilir. Benden sonra o konulara defalarca cevaplar yazıldı, onların yazdığı cevaba mahsuben yine bir şeyler yazıldı. Sonra ben yönetime kızdım. Üyeliğimi iptal edin dedim. Üyeliğim iptal edildi. Bu konuya insanların bence en değerli şeyi olan "zamanlarını" verdiğini hatırlatırım. Sonuçta o uyenin yazdıkları ile bitmiyor olay. Bu da forum bütünlüğünü bozuyor. Daha basit nasıl anlatılır inanın bilmiyorum..

Şimdi diğer konulara gelecek olursak, Zaman zaman bizler de hatalar yapabiliyruz. 31 yaşında, 55 yaşında ya da 70 yaşında olmamız ya da daha da önemlisi Admin/Mod olmamız bizim hata yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Aramızdan herhangi birisi hata yaptığında sizinde ona herhangi biri gibi davranmadığınız ya da herhangi birisine gösterdiğiniz müsamaha gibi es gecmediğiniz bir gerçek.

Forumu oluştururken belirli kurallar belirledik ve oyle devam ediyoruz. Ben size eğer nette eski iseniz binlerce uyesi olan sitelerin ne tur yasaklar uyguladıklarını tek tek anlatırım.

Az önce yazdığım gibi. Gider bir başlık açarsınız ve orada forumda şu anki durumdan farklı görmek istediğiniz örnekleri yazarsınız. biz de oturur burada olduğu gibi tartışırız. Gerçekten bize katkısı olacaksa uygularız. Bu renk kullanımı olabilir, başlık silinmesi, eklenmesi vs olabilir.

Sizin ki gördüğüm kadarıyla kuru bir inattı.

fides

Kahin
Yeni Üye
gidenin üyeliğini silme tuşunun nerede olduğunu biliyormusunuz?
Bunu kullanmanızı rica edebilirmiyim???

Bunu sadece adminler yapabilir.Ki bunu da daha önce de bazı üyelerin istemesine rağmen yapmadıysak şimdi de yapmayacağız. Neden üyeliğinizi silmek istediniz? Bu kuralımız(renk) siz üye olurken de vardı. Ben sizi uyardım ilk mesajlarınızdan itibaren. Bunu kabullenmeyip gitme hakkınız vardı. Hiç yazmama hakkınız vardı. Yazmadığınız mesajların siyaha çevrilme durumu olmazdı biliyorsunuz. Hani banlanmak mı istiyorsunuz? Bunu saygısızca yazılar ve küfür ederek yapabilirsiniz. Ama beni ve benim mesajlarımı silim gibilerinden bir durum olamaz. Siz mesajınızı yazdıktan sonra mesajınız sizden çıktı başkaları yorum görüş belirtti. Sizi silersem sizin yazınıza yorum yazan kişinin de yazısını silmem gerek sonra onun mesajına cevap yazanıda... Böyle kelebek etkisi gibi geçer gider.
Adminler ramazan davulcusu gibi sürekli kuralları, tavrımızı, duruşumuzu hatırlatmatmak zorunda değil ki!

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
üyelerin canı oyun oynamak istiyor ve adminler çarmıha geriliyor...kast ettiğim siyah renkli,içeriği renksiz yazılara canlı bir örnek,satır satır inceleyelim... bana bu manzaralar eskiden takıldığım bir formu anımsatıyor.forumlara takılmak!!! Yani zaman öldürmenin bir aracı öyle mi??? forum içerisinde kendini ifade edemeyen her yazar bir bahane bulup ben gidiyorum başlığı açıp paşa paşa oturuyorlardı sen pclerinin başına...kimleri gördüğünü bilmiyorum??? Ama ben gidiyorum dediğimde üyeliğimi silme cesareti gösteren yöneticilerin olduğu her forumdan gittim... ben olayın kurallarla alakalı olduğunu bile sanmıyorum emin olun ben o forumda tüm kuralları kaldırıp forumu open source bir hale bile getirdim. Gelen ilk ekip yeni kurallar ve yasalar ekledi foruma.. Ben adminliği bırakıp forumu kapatana kadar bu olay böyle sürdü gitti. 5-6 senelik bir tecrübe ile söylüyorum bunu size. Kural varsa vardır. Kimseye imtiyaz göstermeden devam edin. Ama, fakat, lakin, vs gibi bağlaçların ardı arkası kesilmez. Kimse kendini foruma dayatmamalı...bazıları,mesela ben dayatırım,dayatmamı kabul edemiyecek olan üyeliğimi siler...

bu başlık çocukça bir başlık..
o başlık çocukça değil,ama onu anlamayanların cahil olduğunu söyleyebilirim...

bu mesaj sessizce bir gidişin değil bağıra çağıra hatta biraz mübalap yaparsak ağlaya ağlaya giden bir mesajtır.takıldığını söylediğin forumlarda sahip olduğun birikimler sana türkçeyi bu şekilde kullanabilmeyi mi kazandırdı??? dostlarınıza özelden ve msn den pm atıp durumu ifade edebilirdiniz. Oysa siz yakınmayı ve sızlanmayı tercih ederek 5. Sayfalık bir dökümanın oluşuma yol açmayı tercih ettiniz.ben üyeliğimin silinmesini talep ettim öm atarak beni uyaran admin gurubundan... ben bu foruma yazdığımda iki tane admin aynı anda ihtar çekmişlerdi bana.. Tarz ve tutumlarından sonra forum yapısına dair tek bir mesaj atmadım. Hatta doğru dürüst mesaj bile yazmadım. Mesaj sayım kaç senedir 294.. Ben bu rakama bir gecede fake hesaplarımla ulaşırım oysaki.. burası felsefe forum ve sen bu yazıyı yazarak fake hesaplarından bahsediyorsun... bu forumda olmanız dayanılmaz , katlanılmaz bir ağırlığı var yönetim bunu değiştirmek istemediği sürece herkes buna saygı duymalı diye düşünüyorum...yönetim totoliter bir rejim sergiliyor ise buna uymak değil karşı çıkmak gerekir,felsefenin doğasında bu vardır,

umarım anlamışsındır...

bunu sadece adminler yapabilir.ki bunu da daha önce de bazı üyelerin istemesine rağmen yapmadıysak şimdi de yapmayacağız. Neden üyeliğinizi silmek istediniz? Bu kuralımız(renk) siz üye olurken de vardı. Ben sizi uyardım ilk mesajlarınızdan itibaren. Bunu kabullenmeyip gitme hakkınız vardı. Hiç yazmama hakkınız vardı. Yazmadığınız mesajların siyaha çevrilme durumu olmazdı biliyorsunuz. Hani banlanmak mı istiyorsunuz? Bunu saygısızca yazılar ve küfür ederek yapabilirsiniz. Ama beni ve benim mesajlarımı silim gibilerinden bir durum olamaz. Siz mesajınızı yazdıktan sonra mesajınız sizden çıktı başkaları yorum görüş belirtti. Sizi silersem sizin yazınıza yorum yazan kişinin de yazısını silmem gerek sonra onun mesajına cevap yazanıda... Böyle kelebek etkisi gibi geçer gider.
Adminler ramazan davulcusu gibi sürekli kuralları, tavrımızı, duruşumuzu hatırlatmatmak zorunda değil ki!

bu sadece beceriksizliğin ifadesi...

K

kuzeys

Ziyaretçi
morveötesi cevabını okurken hala hayran olduğum bir yazar geldi aklıma. BLöf adını kullanıyordu ve nette onun gibi yazan çok az adam tanıyorum. Bir gece benden mesajlarını silmesini istedi abartısız 12.000 mesajını sildim tek kalemde.. Sonra geldi gecede 300-400 mesaj yazdı ona yetki verdim kendi yazdı kendi sildi.. Yani Tecrübe deneyim yönetim konusunda epey edinim oldu.. Bak türkçe ile atıfta bulunmuşsun ya Ben tam bir TDK düşmanıyım. Türkçeyi geliştirmek güzel göstermek gibi hiç bir derdim olmadığı gibi buna uyuz da olurum. Ama şuna inan ben bu forumda elimden geldiğince düzgün yazmaya çalışıyorum. Ben kendi doğam gereği böyle şeyleri önemsemem mesajlarım da argo kelimeler ve ağır ithamlar olur inan bu forum böyle diye değişmeyeceğine inandığım için hepsini yumuşatıyorum. Nette başka bir foruma da üye olmuyorum. Fazlasıyla Yoruldum bu işten. Buradaki adminlerin tarz ve tutumları gayet açık ve net. Bunda abartılacak sızlanacak pek bir şey göremiyorum ben. Forum yönetimi tüm iyi niyetine ve samimiyetine göre bence totaliter. Ama tüm yönetimler doğası gereği böyledir.

Fake nick olayına gelince kendi forumum da yapıyordum bunu. çoğu zaman edebi bir dil kullanmama rağmen sertleştiğim ve forum sahibi olduğum için yönetimsel açıdan insanlar tıkanmasın diye fake hesaplar oluşturuyordum. Her hesabım da en son okuduğum kitaptan sevdiğim bir karaktere göre şekillendirip kendi başlıklarıma yorum yapmadan ama kendi düşüncelerime saldırarak şekillendiriyordum. Forumdaki tüm üyeler bunu bilirdi.

bak sen bu foruma geldin güzel bir konun içindeyken sırf renk olayına takıldın bu konuyu açtın. Oysa takıntılarla ilgili bir başlık açıp bunu konuşabilirdik. Bu forum tüm despotluğuna rağmen insanlara böyle bir imkan tanıyor... Ayrıca mesele bizim seni anlamamız değil.. senin kendini anlaman çok daha önemli bence.. Takıldığın şey aslında kendini sınırladığın şeydir. Bak yazdıklarından anlıyorum ilk defa zihnindeki sınırların dışına çıkmışsın. Bu durumu garipsemen yadırgaman doğal. Çıplaklığınla tanışmalısın bence..

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
yaklaşık olarak 5 sayfadaki çoğu yazıya göz attım..üzüldüm ..üzülüşüm gitmelere değil daha çok kırgınlık ve sataşmaların yol açtığı ya da doğurduğu narsist anlayışa..keşke hata kelimesinin üzerinde dururken , bir savaşı kaybetme edasıyla kılıçlar çekilmese..kurallar sabit diyor admin ler hem de hep bir ağızdan bize düşen boyun eğmek ..bakınız boyun eğmek asla yanlış değil , hata yapmak da asla yanlış değil...
ben olaya şu nazarla bakılmasında fayda görüyorum ; bu kadar kırıcı sözler sarf edileceğine evin dizaynını ev sahibine bırakıp susabilseydik...

yazar yazamaz

Yeni üye
Yeni Üye
Eyvah!
Sn. Morveötesi;
"pehpeh li yorumum hemen bir üstteki sn. T. Can'ın iletisine idi.
Alıntısız yazmışım çünkü o kadar bariz ki yazdığım.
Her iki iletiyi de okursanız zaten aydınlanacaktır.
Hem üzgün birine değil kızgın birine peh peh.. derim ki.. serin gelsin.))

Hazır klavyeye bulaşmışken;
Sayın Morveötesi, ne diyor moderatör arkadaş "..burda barındırmaamm.." diyor.
(ne için dediği bir yana..)
Haklı. Teşbihte hata olmasın borazan onun elinde..
Taa tii tattiri tattiri taa... tadat var içtima var.. toplanın..
"Bakın arkadaşlar.. şu şu şu ve bu bu şeylerin şeyinde..."

Evet, bu işler böylee. Dilleri de sert de gelebilir kırbaç gibi de ..
boynunu büker oturursun..
gidersin..
bir kenardan olup biteni izler etlisine sütlü nuriyesine karışmazsın..
sana kalmış.

Hem forumlar da hakikaten "barınak" yahu..
İsmen cismen olmasa da resmen barınıyoruz buralarda.
Akrabalar bir yanlara savrulmuş, apartman desen komşuluk desen "gizli servis" şebekesi..
bir takım tip tip insanlar girip çıkıyorlar.. kapılar açılıyor kapanıyor.. anneee..
Kahveye gitmiyoruz, çocukluğumuzdaki gibi sokaklarda oyunlar oynayamıyoruz..
Kafamız genelde dolu.. birikimimiz var.. yazmalıyız.. adeta hastasıyız..
Dünyaya bir şeyler demek istiyoruz.. 7 kişi okursa 70 milyona demiş gibi oluyoruz.))
"Yazmak bize yar olmuş" hatta.. en sadık en vefalı acısı da bol.. aşkı netcen gari:))
Kafa dengimiz insan yok bir de çevremizde.. Onları da burada nette buluyoruz..
v.b.

Yanisi ki sevgili Morveötesi "gitmek onun için zor geliyor / çoğumuza"

Ve; malum yorumumu üstüne alınmışsın ya, "siteden gittiğime" de inanmamışsındır ki,
inan.

Bana bakma, kimse bir şey demese de gitmem gelir giderim, gelmem gelir gelirim.

İkimize de sayın forum sakinlerine de site yönetenlerine de hayırlı yıllar uğurlu yollar.

Kuuş sesle rii oo vaa la raa yaayılıır..
İiin san bunaa hay raan o luur baa yı lıır..

Azadî

Üye
Yeni Üye
sebebi ne ? gördüm şaşırdım , forumda emeği geçen biriydi monaliza..

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Sayın okur yazar prokovatif bir şekilde sözlükten ayrılma telaşı içerisine girmenizi anlamıyoruz doğrusu. Gelmek istemiyorsanız gelmessiniz hepsi budur..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç