hoşçakalın...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Mor ve Ötesi tarafından oluşturulan hoşçakalın... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,996 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı hoşçakalın...
Konbuyu başlatan Mor ve Ötesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity
M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
geldiğim gibi sessizce gidiyorum,
neydet ve okur-yazar dostlrım başta olmak üzere hepiniz hoşçakalın...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
gitmelerin bir çözüm olduğuna inanmıyorum. sadece sorun olduğu yerde kalmış oluyor. ortaklaşma ile bir noktada çözüme yaklaşmak olasılığı, çözümsüzlük olasılığından her zaman fazladır. kişisel tercihlere saygı göstermek gerektiği kanısındayım.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Gitmenize sebep nedir bunuda belirtirseniz yardimci olmaya calisiriz. Aksi takdirde size agabey diyen kullanicilarimiz varken cocukca bir tavirdan oteye gecmez bu davranis.

M

monaliza

Ziyaretçi
geldiğim gibi sessizce gidiyorum,
neydet ve okur-yazar dostlrım başta olmak üzere hepiniz hoşçakalın...

İnsanın mutsuz olduğu yerde kalmasının anlamsızlığına hep inanmışımdır. Gitmek gerektiğinde hoşçakalın diyebilmek, gidebilmek ve hatta gidilen yere bir daha uğramamak dirayet ve başarıdır bence de. Hoşçakalın...

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
Gitmenize sebep nedir bunuda belirtirseniz yardimci olmaya calisiriz. Aksi takdirde size agabey diyen kullanicilarimiz varken cocukca bir tavirdan oteye gecmez bu davranis.

tavrımı çocukça diye nitelemek size yakışmadı...

ben yıllardır forumlarda yazarım; dilediğim yazı stili ve rengini kullanarak,hep ayni nik ve avatar ile,buna izin verilmeyen yerde ise durmam,
bu çocukça mı???

K

kuzeys

Ziyaretçi
bana pek yetişkin hareketi gibi de gelmedi doğrusu.. Gülü gülü..

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
her insan içindeki güzel çocuğu hep var etmeli, aktif tutmalıdır; büyümek, büyümüş gibi olmak, olgunluk denilen olgular içinde o güzel insan var oldukça değer kazanacaklardır. çözüm üretmek yerine "çocuk"ça deyip küçümsemek niye? kişinin dileğini yerine getiremeyeceğinizi bildirebilir ve kesin tavır alabilirsiniz; bunu yapmak için sığıntılar aramak, küçümsemek hoş kaçmadı...

fides

Kahin
Yeni Üye
her insan içindeki güzel çocuğu hep var etmeli, aktif tutmalıdır; büyümek, büyümüş gibi olmak, olgunluk denilen olgular içinde o güzel insan var oldukça değer kazanacaklardır. çözüm üretmek yerine "çocuk"ça deyip küçümsemek niye? kişinin dileğini yerine getiremeyeceğinizi bildirebilir ve kesin tavır alabilirsiniz; bunu yapmak için sığıntılar aramak, küçümsemek hoş kaçmadı...

fides' Alıntı:
Merhaba öncelikle foruma hoşgeldiniz. Yazı paylaşırken sadece siyahı kullanıyoruz.Başka renkleri kullanmazsanız forum uyumu açısından daha düzenli olur.

Bu uyarı üyenin profiline ve özel mesajına 2 defa gönderilmiştir.

Ben daha önceden yukardaki mesajımla kendisini yeterince kibar bir dille uyardım. Baktım devam etti 2. defa aynı uyarıyı yaptım.3.mesajımda forum kurallarını açıkladım.Link gönderdim.Foruma üye olmadan önce bu kurallar zaten belirtilmiş.Dikkat etmediyseniz forumda da var ayrıca. Yok o da mı olmadı?Admin seni yeterince uyarmış açıklama yapmış. Kişisel bir tavır yok yani ortada. Biz kuralları olan bir forumuz yoksa önünü arkasını alamayız.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
tavrın kişisel olduğunu ne söyledim, ne de düşündüm. sadece yaklaşımı eleştirdim. kurallar var ve olmalı tartışması bir kenara, eğer bu kurallar bir disiplin altında toplanmak isteniyorsa eşitlik sağlanmalı...hor değil hoş görmek temel düşüncem olsa da, bazı edimler/edimsizlikler vardır ki bir şekilde görmek mümkün değildir. yok saymak ile önemsememek ayrışır demiştim. her şeyi yok saymakla sorunlar çözümlenemiyor. ne demiş ana/atalarımız "değirmen taşıma su ile dönmez" ....

fides

Kahin
Yeni Üye
tavrın kişisel olduğunu ne söyledim, ne de düşündüm. sadece yaklaşımı eleştirdim. kurallar var ve olmalı tartışması bir kenara, eğer bu kurallar bir disiplin altında toplanmak isteniyorsa eşitlik sağlanmalı...hor değil hoş görmek temel düşüncem olsa da, bazı edimler/edimsizlikler vardır ki bir şekilde görmek mümkün değildir. yok saymak ile önemsememek ayrışır demiştim. her şeyi yok saymakla sorunlar çözümlenemiyor. ne demiş ana/atalarımız "değirmen taşıma su ile dönmez" ....

Yaklaşımı eleştirdim derken yaklaşımı bilmeden eleştirdiniz. Konuyu sadece üyenin buraya aktardığı kadarıyla biliyordunuz.Daha önce uygun bir üslup ve açıklama yapılmış tavrımız belirtilmiş yani burada ne gibi bir yaklaşım hatası var? Sadece sizde konuyla ilgili bilgi eksikliği vardı.Üyenin yeterince uyarıldığını bilmiyordunuz. Önemsemeseydik zaten uyarmaya gerek duymazdık.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
ben Phi'nin ve Kuzeys'in yaklaşımlarını eleştirdim. yukarıdaki yorumumda açık değil mi? "çocukça" bulmalarını eleştirdim. Siz neden üstünüze alındınız anlamadım?

dip not. bir konuda kesin dille konuşuyorsam bilesiniz ki tüm forumları izleyerek düşünce açıklamasında bulunuıyorum demektir. siz yeterince forumları izlememiş ve yorumlarımı dikkatlice okumamışsınız demektir.

fides

Kahin
Yeni Üye
Amacım sizinle polemik yaratmak değil.Sadece Phi'ye cevap yazacaksanız alıntı ile cevap yazsaydınız yada Phi gibilerinden not düşseydiniz.Ben neden mi üzerime alındım çünkü o üyeyi ben uyardım çünkü Phi bu konuya yeterince hakim değil. Çünkü;

kişinin dileğini yerine getiremeyeceğinizi bildirebilir ve kesin tavır alabilirsiniz; bunu yapmak için sığıntılar aramak, küçümsemek hoş kaçmadı..

Phi bir şey demedi ki üyenin talebiyle ilgili böyle bir açıklama yapsın.Bunu ben dedim ve ben de gerekli açıklamayı yaptım üyeye.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
alıntı yaparak yazmasını bilemiyorum, bu iş genç kuşakların işi ve sözcüklerimi keserek yorum yapmanız ise haksızlık ve yanıltıcı. yorumum bir bütün olarak değerlendirilemlidir...tavrın "çocukça" görülmesini eleştiriyorum. bu çok açık değil mi?

dip not. polemik yapmayı doğru bir davranış olarak değerlendirmedim. forum kuralları konusundaki eleştiri ve önerilerime yanıt vermeniz gerekir.

fides

Kahin
Yeni Üye
Alıntılamak istediğiniz bir kişiye karar verin ve o mesajın altında 3 tane link göreceksiniz. Mesaj düzenleme paneli/cevapla/Alıntı ile cevapla var yan yana gördünüz mü? Alıntı ile cevapla yere tıklamanız yeter. Hemen alttaki "hızlı cevapla/quick reply " paneline yapışacaktır yazı. Siz de oraya düşüncenizi yazabilirsiniz.(Eğer beceremezseniz daha önceden bunu resimli şekilde anlattığım üyeler de olmuştu :) öyle bir açıklama yaparım. belirtmeniz yeterli.)

Normalde daha önceden yazdığınız yazının tamamını paylaşmıştım.Size neden üzerime alındığımı daha net belirtmek için koyu puntoyla yazdığınız için o yazıyı inceltip üzerime alındığım(yönetime ) yorumunuzu koyulaştırmak yerine önceki kısımlarını eklemedim.

Sonuçta üyenin yeterince uygun şekilde uyarıldığını ve konuyu doğru kişiden öğrendiniz.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
bu durum, yazdıklarımın tümünü yorumlamanızdaki değerlendirme hatasına dair bir eleştiriydi.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
sayın okur-yazar,

kişisel bir didişmeye girdiğimi hiç sanmıyorum. bunu açık dille belirtmeniz gerekir, yoksa gölge etmiş olursunuz. Diojen ne diyor; "gölge etme başka ihsan istemem"

M

monaliza

Ziyaretçi
Sevgili Necdet 2 yılı aşmış bir zamandır bu sitedeyim. Siz buranın en aklı başında, en sağduyu sahibi, tartışma kültürüne sahip, nadir üyelerinden birisiniz. Tavrınızı olgunluğunuzu taktirle izliyorum. Hatta bazen size imreniyorum.Kesinlikle kimseyi savunma düşüncesinde değilim; Sn. okur-yazar'ın yukarıdaki eleştirisini size yorumlamadım. Kendi adıma ders aldım.

(Çok saçma bulduğum bir ifade olarak kullanıyorum)PHİ siteye hakim olamayınca bazılarına durumdan dolayı fazlaca görev düşüyor nede olsa, şakşakçıları haricinde kimseye tahammülü olmayan kendi fikirlerine ters düşenleri fütursuzca azarlama cüretinde bulunabilen diktatör zihniyet hakim şu sıralar. Sitenin düzenini sağlamak zorunda. Nede olsa memleket meselesi ya.

Bence hiç kendinize alınmayın. Saygılar.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Felsefe.NET yönetimi kimseyi zorla siteye üye yapmıyor! Ve yapmadığı gibi kimseyi de zorla kovmuyor! Öyleyse neden her siteyi terk eden üye, "Hoşçakalın", "Ayrılıyorum", "Siteye Veda"... gibi başlıklar açıyor? Arkalarından gitme diye yalvarmayacağız, bu bilsinler...

yazar yazamaz

Yeni üye
Yeni Üye
Peh peh peh.. breh breh breh..
aaman bre deeer yaa lar..

Az biraz tatil yapayım dedim burnumdan getirdiniz yani. Aşkolsun.
Hani 1 meksikalı uyurmuş, 2 meksikalı biraraya gelince uyurlarmış..
3 meksikalı braraya gelince ihtilal yaparlarmış.
Maalesef bizde de 3-5 kişi biraraya gelince ihtilal yoksa da didişmek var işte.

Neyse neyse.. haadin tez apartopar apartopar toplanın toparlanın lütfen.

Sevgi şart efendim.

Ha, siteden ayrıldım hoşkalınız.
Not; Yalvarılması halinde kararımı şöyle bir gözden geçirebilirim beeelkim.)))

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Benim anlamadigim husus su birine cok olgun hareket ettin yada yasindan buyuk bir davranis gosterdin dedigimizde sorun olmuyor da cocukca bir hareket bu dedigimizde neden sorun oluyor? Kaldi ki hepimiz bazi zamanlar cocukca hareketler yapariz bunlarin bazilari hos gorunurken bazilari da gorunmez. Ben bu davranisin hos olmadigini dusunuyorum. Bu sebeple cocukca bir davranis dedim.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç