Her sorunun bir cevabı var mıdır ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde rainbow64 tarafından oluşturulan Her sorunun bir cevabı var mıdır ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,773 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Her sorunun bir cevabı var mıdır ?
Konbuyu başlatan rainbow64
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bizim cevap bulamıyor oluşumuz, cevap olmadığı anlamına gelmez ve aynı şekilde olduğu anlamına da gelmez. Neye inanırsan, onu istersin.

Rit

Felsefe.net
Yeni Üye
Her sorunun bir cevabı vardır fakat insan bulundugu ortam içinde bu cevabı veremeye bilir fakat soruya cevap verince o konunun aydınlandıgı manasına gelmez cunki sorunun sonu gelmez bu olay bıraz su soruya benzer tez anti tez bu olayı bu durumun sonu varmıdır bence yoktur cunkı her tez bı antı tez dogurur ve surer gıder

IdeaFante

Yeni üye
Yeni Üye
Doğru veya yanlış kanıtlanabilir veya kanıtlanamaz her sorunun cevabı vardır.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Soru sormak ve cevap vermek ortada olan ve daha once kavrami olan bir sey icin mumkundur. Verilen cevabin ise bilimsel mi, yoksa inancsal/ideolojik mi olduguna akilci mi, gozlem mi? Olgu mu kurgu mu olduguna baglidir. Sonucta her akil kendince sordugu soruya yine kendince kendini tatmin edici bir cevap bulur. Ya da verilmis cevaplardan birini kendine dogrular.

Bir soruya verilecek her turlu ve kendince dogru cevabin farkliligi ve cesitliligi de dogrunun goreceli ve degisken oldugunu ortaya koyar. Yanlis ise kendince baskasinin dogru cevabini kendince dogru bulmamak ve kendi dogrusu ile yanlislamaktir.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Konunun Başlığı: Her sorunun bir cevabı var mıdır ?

Bu da bir sorudur ve bu soruya benim de mesajım dahil 25 adet cevap bırakılmış. Şey, bu kadar; bunu da görmenizi istedim...

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Konunun Başlığı: Her sorunun bir cevabı var mıdır ?

Bu da bir sorudur ve bu soruya benim de mesajım dahil 25 adet cevap bırakılmış. Şey, bu kadar; bunu da görmenizi istedim...

Gördük efendim...Her soruya ilişkin bir fikir oluşturulabilir, hatta cevap olarak öne de sürülebilir.Yukarıdaki soruya "hayır" yanıtını verdiğinizde bile bunu cevap sayabilirsiniz.O zaman sorunun yanıtı her koşulda "evet" olur.Önemli olan, doğru/kalıcı/genelgeçer/kesin cevabı bulmak için sarfedeceğimiz emektir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar