Genel Sohbet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Mara tarafından oluşturulan Genel Sohbet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 21,780 kez görüntülenmiş, 279 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı Genel Sohbet
Konbuyu başlatan Mara
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Şifremi kaybetmiştim, şifreyi sıfırlamayı yapmıştım ama e posta adresime mail gelmemişti.
20. denemede filan şifreyi ancak tutturabildim.
Hadi yine iyisiniz; ben de sizin banlandığınızı zannetmiştim, çünkü bir ara ismininizde bir cizik vardı.
Terkar hoş geldiniz.:)

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
@nokta
Bir pasajı veya kelimeyi başka bir yere koplayamak için isaretlediginiz zaman, işaretlenen yer iyi belli olmuyor. Çünkü işaretleme rengi bir hayli sönük (açık gri renginde). Daha farklı bir renk olsa, nerenin işaretlediği daha iyi gözükür ve kopyalamak kolaylaşır.
İşretleme örneği:
1651991917608.png
Burada ilk merhaba kelimesini işaretledim. Gördüğün gibi pek belli olmuyor, işaretlendiği. Hatta ilk virgül işareti buna dahil mi, orası da meçhul.

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
@nokta
Bir pasajı veya kelimeyi başka bir yere koplayamak için isaretlediginiz zaman, işaretlenen yer iyi belli olmuyor. Çünkü işaretleme rengi bir hayli sönük (açık gri renginde). Daha farklı bir renk olsa, nerenin işaretlediği daha iyi gözükür ve kopyalamak kolaylaşır.
İşretleme örneği:
Ekli dosyayı görüntüle 704
Burada ilk merhaba kelimesini işaretledim. Gördüğün gibi pek belli olmuyor, işaretlendiği. Hatta ilk virgül işareti buna dahil mi, orası da meçhul.
merhabalar kusura bakmayın biraz olamadık burada, en kısa sürede hızlı bir dönüş yapacağım :) Şimdiden herkese iyi geceler diliyorum :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Forumdan biraz kırgın ayrılsam da

Neden ne oldu bilmiyorum çünkü ben de uzun süre uğramadım çünkü burası bir felsefe forumu ve yazar rahatsız edilir. Bende aynı nedenle çekildim.

Nedeni bilmiyorum ama şunları ekleyebirim. Serbest forum yapılan, özgür bilgi söyleşen, serbest (iktidar gücüne gidecek, ,iktidarca denetlenemeyen, otoriter olmayan, özgür olan, norm kabul edilmeyen) düşünce açılan her yer denetlenir. Otoriterlik ve resmişleştirilmiş/normlaştırılmış söylem dışı özgür söyleşene en son gelir zamk gibi iktidar söylemi adına denetçi lejyonerler yapışır, saldırır. Bu bazen dindar bir lejoner kişi/ekip bazen bilim kılığına girmiş bir kişi/takım (bilimdarlar) eliyle çoğu zaman yapılır. İdealizm etiketlenen/adı takılann materyalizm saldırısı/denetimi görür. Yani foruma dindar lejyonerler boşaldıktan ya da onlar yeterince susturamadıktan ve denetleyemedikten sonra sonra ateistforum aveneleri/artıkları dadandırıldı.

Tek yaptıkları özgür içerik ve bilgi düşmanlığı, içerik denetimi, uymayan içeriği çöpleştirme, yazar ve içeriğe saldırmadır, kişi karalama safsatası vb dir. Birleşmayi krımadır, söyleşmeyi kırmadır özgür düşün yayını susturmadır. Bunların felsefeyle, bilgiyle, işi bağı bağlantısı yoktur. İktidar kuçuları/sabotajcıları. Böl parçala yönetten kemik artığı, zevkten rant kapmaktan başka bir dertleri de yoktur başka bir şeye de gelmediler. Bunlar özgür düşünce felan, forum felan, çokseslilik, düşünce vicdan ifade özgürlüğü, içeriğe yazara saygı felan öyle bir şey bilmezler. İktidar adına susturmaktan/çarpıtmaktan, içerik ve yazar damgalamaktan, sabotajdan başka hiç bir şey bilmezler ya da ona zehirlenmişeğitim öğrenimleriyle aracı edilirler. Bilin yani.
Bölüp gittiler.
Birleşme, söyleşme olacak yeri dağıtırlar. Bir çeşit özgür düşünce yasak değil ama onu yaymayı denediğinde kavgaya, bulaşan çöpe pisliğe kadar.
Bunu bilmelisin. Onlarla ilgili değilse bilmiyorum.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kamera ile aynı resmi iki sefer çekebiliyor musun?
Dünkü ileti sayısı ile şu anki işleti sayısı aynı değil mesela.
Bilgisayarların öznel yargıları var mıdır?

Sorunun ne ne demek istiyorsun?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Aldığın alnıtıyla dediğinin ne ilgisi var ve ne yapmaya çalışıyorsun?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Bir kere oradaki yazışmayla bunun ilgisi ne ve ne yapmaya çalışıyorsun?

Senin sorunun ne?

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Nereye varacaksın ona yanıt verdik diyelim
Varacağın yere var, diyeceğin varsa de
Geniş çaplı etraflıca yaz forum duvarı orada kendi düşüncelerini aç
Katılan olursa yanıtlar ver
Özel olarak benimle ay da çeriğimle çatışmak isityorsan ay da batışma varsa a da derdin varsa açık belirt
Bir kere ne demek istiyorsan açıkça onu söyle, bu ne bu?
Böyle gönderilere alakasız bildirimler sorular eklemekle

Sence çekebiliyor muyum kamerayla aynı resmi iki kere ne demek istiyorsun yani , bu ne demek ben anlamadım yani

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Sana önerim ,kendi içeriğini/ içeriklerini yaz kaleme al ve katılım ve tepki topla.
Bu böyle olmaz bir kere serbest içerik üret o yolla karşılık ver ya da kendi diyeceğini o yolla açıkla ve isteyen seni ve beni okusun ve isteyen tepki versin sunsun vs
Şimdi yazıyorsunuz ne yazdığınız dediğiniz belli değil
Yani içerikle ve yazarla boğuşuyorsunuz. Bu katılım değil.
Bireysel üretiminiz içeriğiniz yok
Katılımınız yok
Örneğin sen herhangi ontolojik bakış açmamışsın açıklamamışsın, yazı yazmamışsın
Felsefe alt forumuna içerik katmamışsın içerik üretmemişsin ki yani seni okuyalım bakalım ne diyorsun
Yani orada ne yaptığını anlamıyorum ya da anlıyorsam da o iş değil ,kendinize çeki düzen verin

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Ontoloji içeriğini üret, kendi serbest yazılarını yaz, biraz biriksin etki tepki topla öyle gel cevaplayalım

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Bir kere sen yazar olarak kendi elinle yazılar yaz, içerik üret kat, sun
Sana bu sorular gelsin biraz bak bakalım neymiş

Şimdi biz forum kullanıyoruz. Bir kitapçıya gir. Yüzlarce yazar var. Şimsi aç birinin kapağını yazara soru sor. Hesap sor. ayar ver. Kimsin okuyucusun. Benim okuyucum musun_?
Şimdi beğenmiyorsan okuma arkadaşım. Senin işin benimle boğuşma mı?
Ortak forum bura

Bir kere yaz ya, yaz yaz

Sen bir kere sayfayı yüz sayfayı yaz. Özgün serbst düşün yaz

Beğenen alır okuyucu okur ,seve nsever, ilgilye hitap eder

Sana batan mı var ne?
Varsa söyle çıkarmaya yardımcı oluruz

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Bin sayfa onbin sayfa kendi akıl terinle ,el yazınla, kendi düşününle, kendi üretiminle içerik üret , bağımsız yorum üret, sosyolojik gözlem aktar sen benim boyuma gel ondan sonra gel.

Derdin ney?

Yani ney ney?_

Niye konuşmuyorsunuz?

Bu nasıl iletişim?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

İkili iletişimde kişiye verilmiş yanıtı alıntı aldın
Ne demek istediğin niyetin belli değil, onu niye yaptğın belli değil. Belli de açmamışsın
Açık değilsin
Nereye varacağın ne dediğin belli değil. Hadi vardın beni de mi vardırcan

Bunu niye yaptın mesela?
Niye bana bu soruyu sordun?
Niye diyeceğini demiyorsun_?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Bu mu derdin?

Buraya düşündüğümün, gördüğümün, yıllardır gözlemlenenin tıpkısının aynısını yazdım

Serbest forum yapılan, özgür bilgi söyleşen, serbest (iktidar gücüne gidecek, ,iktidarca denetlenemeyen, otoriter olmayan, özgür olan, norm kabul edilmeyen) düşünce açılan her yer denetlenir. Otoriterlik ve resmişleştirilmiş/normlaştırılmış söylem dışı özgür söyleşene en son gelir zamk gibi iktidar söylemi adına denetçi lejyonerler yapışır, saldırır. Bu bazen dindar bir lejoner kişi/ekip bazen bilim kılığına girmiş bir kişi/takım (bilimdarlar) eliyle çoğu zaman yapılır. İdealizm etiketlenen/adı takılann materyalizm saldırısı/denetimi görür. Yani foruma dindar lejyonerler boşaldıktan ya da onlar yeterince susturamadıktan ve denetleyemedikten sonra sonra ateistforum aveneleri/artıkları dadandırıldı.

Tek yaptıkları özgür içerik ve bilgi düşmanlığı, içerik denetimi, uymayan içeriği çöpleştirme, yazar ve içeriğe saldırmadır, kişi karalama safsatası vb dir. Birleşmeyi krımadır, söyleşmeyi kırmadır özgür düşün yayını susturmadır. Bunların felsefeyle, bilgiyle, işi bağı bağlantısı yoktur. İktidar kuçuları/sabotajcıları. Böl parçala yönetten kemik artığı, zevkten rant kapmaktan başka bir dertleri de yoktur başka bir şeye de gelmediler. Bunlar özgür düşünce felan, forum felan, çokseslilik, düşünce vicdan ifade özgürlüğü, içeriğe yazara saygı felan öyle bir şey bilmezler. İktidar adına susturmaktan/çarpıtmaktan, içerik ve yazar damgalamaktan, sabotajdan başka hiç bir şey bilmezler ya da ona zehirlenmiş eğitim öğrenimleriyle aracı edilirler. Bilin yani.

Birleşme, söyleşme olacak yeri dağıtırlar. Bir çeşit özgür düşünce yasak değil ama onu yaymayı denediğinde kavgaya, bulaşan çöpe pisliğe kadar.
Bunu bilmelisin. Onlarla ilgili değilse bilmiyorum.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Sana önerim; şunu bunu ve içerikleri hedef alma dışında kendinden dışa dönük yazılar ve içerikler yazmayı ,kendinden katmayı dene ve ille de bir şeyi hedef alacaksan kendini hedef almayı ve kendini düzenlemeyi dene.

Bir kere yeterince açık ve güçlü biçimde kendini ifade etmeyi, katılımı ve iletişimi, dene.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kullandığın bilgisayar ve onu oluşturan parçalar hangi bilim adamlarının ürünü ?
Sürekli alıntı yaptığın twitter(X) uygulaması nerenin ürünü?
Doğu, batı ,seçkinci , köle vb. diye ayrılmaz bilim.
Bilimsel yöntemlere uyan uymayanlar diye ayrılır.

Ben son 10 yılda sayısını bilmiyorum ama bir çok forumda (belki 10 dan fazla forumda) katılımcılık ve yazarlık denedim. Neredeyse hepsinde kişisel çatışmalar/gerilimler gelişti ya da geliştirilmeye çalışıldı. Gittiğim forumların neredeyse hepsinde ismimle beni hedef gösteren üst başlıklar/konular ya da üçüncü kişilere dönük/seslenen beni dışlayan iletişim ya da empatidışı yorumlar yazıldı. Hiçbirinde rahat bırakılmadım ,açık konuşmam ya da ifadem engellenmeye, susturulmaya ya da yönetilmeye çalışıldı . İstisnasız tamamında ad hominem (kişi yıpratma, içerik dışı kişiliği hedef alma) saldırılarına uğradım.

Burada açık gözlemler var. Yani yeni değilsiniz, ilk değilsiniz. Buraya yaşatılan yeni değil. Sen ilk değilsin. Daha önce birinin tekrarlamadığı hiç bir yeni şey söylemedin ya da yapmadın ve yeni bir tepki vermedin. Burada yeni bir şey yok.

Size önerim;
-Rahat, dürüst ve açık olun, içten konuşun
-Söyleyeceklerinizi çarpıtmayın, direkt olarak söyleyin. Mesela sorular soracağına ne ima ettiğini açıkla. Mesela iletişim yönelimini ve refleksini aç. Yani ne demek istiyorsan onu de ve söyle
-Mesela sorduğun sorularla ne yapmaya, nereye varma çalıştığını/çalışacağını açıkla
-Neyin rahatsız ettiğini açıklamayı dene
-Sorularını sormayı dene, kişiye yönelme -örtük/suskun hakaret, soru sorar gibi hesap sormaya kalkma, sorgulama hesap sorma/isteme gibi bir yönelimler dışında
- 10 ayrı gönderide beni tartışmaya çekeceğine diğer yolu dene. Bir ana başlık kur. Genel tartışma konuşma alanı gibi bir yere içerik kopyala. Benim hakkımda yazmak istediklerini. Bana söylemek istediklerini söyle. Bunlar sorun değil. Şimdi bütün içeriklerime girdiğinde ucu-sonu-bucağı olmayan bir ikili diyalog geliştiğinde biliyoruz ki her seferinde bu bana varacak, kişiliğime yönelecek ve belki de en son ad homineme yönelmeyi ya da kişiselleştirmeyi deneyecek. Bütün konular sulanıyor, girecek konuya dalacak/dadanacak delik aranıyor, içte tutma söyle sorun yok. Bunların farkındayız çünkü burada bin kez üstü yaşandı. Yani bunu bari ortamı ve benim içeriklerimi dağıtmadan yapın.

Ben bunları istenmeyen kişilerin duymak istemeyeceği, duymaya alışık ve hazır olmadıkları türden düşünce açmanın ve tarafları biraz zorlamanın doğal sonucu/bedeli olarak alırım, görürüm ve rahatsız edici eşikler altında/aralığında tabi ki tolere ederiz/edebiliriz. Fazlası kaçırma olur. Talep oysa onu da açıklayın.

Yani ben şimdi burada, toplumsal alanda yazmasam, sussam senin eline ne geçer? Gidip evimde susar oturur sosyal medyada gezer aynı şeyi düşünürüm. Bunu anlamıyor musun?
Benim düşüncelerim değişmeyecek şimdi bu bildirimlerin bir anlamı yok.

Böyle bireysel çatışma bireysel çatışma bununla uğraşamayız, buna cevap yetiştiremeyiz.

Bilim kavramında bir iç-çoksesliliğiniz yok ya da çoksesliliği zaten karşıtlık adında bastırır ve sustururdunuz ve zaten o yüzden bu noktaya geldik, bu noktadayız ve artık bilim kavramı kendi özü dahil -kurum/yapı- hedef alınıyor.
Çoğulculuk ve diğerlerini bastırma -azınlığı öteleme/susturma- çokseslilik yöntemi değil. Çoğunluk ya da vasat diğerini bastırır çünkü vasat çoğunluk. En son vasatın sözü geçer.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
ateistforum çıkmalarıyla felsefe forumu yapılamaz. Bunlar üstün beyaz ahlakı sandıkları nazi ahlakı (insan yakma, kategorize etme/sınıflama-cadı avı-bilgi avı) donanmış züppelerdir.
Düşünce, vicdan, ifade özgürlüğü -genel özgürlükler- -toplumsal eşitlikler- felan bilmezler. Gittikleri her yerde sadece engizisyon, cadı avı, bilgi avı işlevi peşindeler.
Kılık değiştirmiş güçlenmiş yeni kiliseleri (ve ayetleri) adına .(Vasal bilgi denetçisi, şövalye kılığında).
Düşünemezler.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar