Genel Sohbet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Mara tarafından oluşturulan Genel Sohbet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 22,035 kez görüntülenmiş, 279 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı Genel Sohbet
Konbuyu başlatan Mara
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
[/COLOR]

tamam tamam sen ne diyorsan odur, hayy benım şu kafam, senin gib ibir dehayı
küçümsemişim. :D :D
Böyle bir cümleyi almak istemezdim.
Daha önce yazılan bir kaç cümleyi de.

konunun felsefeyle bağlamı yok ama, ama felsefenin yazılış tekniği bakımından
ne diyordunuz? teolojık olarak dinler.veya ontolojı bakımdan varlığın düşünsel etkileri veya pragmatık olarak yararlı oldugunu bile korkunç derecede trajıkomıktır. saygılarımla.. .

anladım.

[/COLOR]
bazen sizi septik olarak düşünüyorum herşeyde muhalif olan tek düşünsel tekniğiniz
herşeyden şüphe duyan argümanlarınız .. say say bitmiyor. ne demek? istediğinizi bile
anlamıyanlar var lütfen onlarada nezaketle yaklaşınız bu tarz eylemler size daha yakışirdi inanın.
.

Anlamaya çalışıyorum

lütfen araştırırken Sensüalizmden çok reelci yani gözlemlenen bir takım olguları yansıtmaya çalışın, bu şekilde bir sonuç almayı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir.
sensüalizm kavramını bilmiyorum de bu cümle benim gözlemlenen olguları yansıtmadığım gibi bir çakıl taşı ile dolu

bırakın bu pragmatik düşünceleri, ben ben hiç hiç felsefe okumadım? öylemi? düşünüyorsunuz ..
.
ben insanları küçümsemem bayım. ben başlığım ile içeriğim ile ilgilendim,
konuma ve konuya sadık kalmak

sizin temel mantığınız konu bağlamında sezgicilik kavramının temel nitelikleri tamamen hayal ürünüsünüz :D sezgicilik mantıgınıza işlemiş sizi yönetmiş sizi kirlenmış bilgiler yönetmesin istiyorum senın gerçeği bulmanı umut ediyorum.. :)
Tamamen hayal ürünüyüz/ürünleriyiz peki bunu düşüneceğim..buna ihtimal veriyorum
Bizi kirlenmiş bilgiler yönetmesin. buna katılıyorum
gerçeği bulmak denilen de imlenen bir merkez odaksa ve tek bilgiyse-tek kanıysa o merkez genişletilmelidir ve gerçek kavramı evriltilmelidir
Gerçeği bulmak değil de, yaşamayı, varolmayı ve varoluşu, gündelik işleri ve olağan meşakkati konu alan bir yaşama düzeni öneriyorum...

Entüisyonizmi kullanarak birşeyler ispatlamaya ve kendi aklınızda bir takım içsel duygularınızı yansıtarak galip gelmeyi düşünüyorsunuz peki? ama neden? böyle düşünüyorsunuz..
emin oldugunuz içinmi? yoksa hayallerinizdeki mantıgın size daha mantıklı geldiği içinmi?
.
entüisyonizm kavramını yeni duyuyorum
bir şey ispatlamak ve içsel duyguları kullanarak galip gelmek? ben bunu yaptım mı? bilmiyorum.
bilgiyle ya da genel yaşam uğraşıyla uğraşıyoruz sanıyordum

kendi bilgi birikimizdekı verilerin Egoizm oldugunu görmüyormusunuz?
.
kendi bilgi birikimim?
bana tuhaf geldi

Paradigmanızı neden? sabitliyorsunuz, diğerlerine neden? sans vermiyorsunuz, sizin teislerden veya dinlerden farkınız nedir? size özel yapan nedir? lütfen açıklarmısınız?
.
paradigma mı neden sabitliyorum?
paradigma mı sabitliyor muyum? bilmiyorum-bunu nerden çıkardın
benim teistlerden farkım sorunu çok geniş yüzey
yani soru bağsız ya da açılamayacak kadar geniş ya da tuhaf
yani teistler diye genellenen biriyle ben nasıl kıyaslanbilirim ve resimdeki sekiz farkı bulun gibi fark mı türetmeliyim anlamadım

teistler evrimsel bir aşama peki.
benim farkım yok. fark bilince dairdir.. bana dair değil ve bene özgü değil
beni özel yapan şey yok seni özel yapan varsa nedir?

sonuç eyleminde yaptığınızın Ütopya olduğunun farkındamısınız?
neyin? anlamadım
biraz anladım ütopik bir başıboşluk... olabilir

serbest akım mı yazıyorsun? iç mi dinliyorsun?
cümlelerini nasıl ve neye göre oluşturuyorsun bayım?

sürekli bir yerlerden alıntı yapmak suretiyle inandığınız önermelerin hipotez! oldugunun farkında değilmisiniz? eğer farkındaysanız söylüeyecek sözüm yok, haklısınız demektir.
eğer farkında değilseniz işte o zaman,bir sonuç elde etmediğimizinde farkına varmamışsınız demektir.

kahin bey sorununuz nedir? neden burdasınız? bana ve bize ne anlatmak isterdiniz ve istiyorsunuz buyrun sohbet edelim

Şimdi saygıdeğer kardeşim ben bu sunduğum içerikte milli güvenlik verisi barındırıyor diyorum ben konu da ciddiyim. Daha önce de yazdım. Ulusal güvenliği ilgilendiren sorunlar var. sanalmanik ... geçmez.nokta..

öte yandan dindarlık ve tanrının varlığı yokluğu ile ilgili muhabettiniz varsa alalım-dinleyelim... kızgın mısınız? neden inanmadığımızı ve saymaydığımızı merak mı ediyorsun_?
bence geçerli nedenlerimiz var.boş değil.

bu arada şunu söyleyeyim ve söylemeden geçmeyeyim
ben buraya ve bu foruma, mistik-metafizik ya da spiritüel addedilen bir metin taşıması ve fikri ile geldim.
Yarı yaryıa Panteist argümanlarla doluydum. Mistik hezeyanlarla ve komplolarla dolu biri olarak işaretlendim
yani belirtilen felsefeci-pozitivist materyalist ya da ateist kişiliğine ve profiline benim profilim uymaz

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
[MENTION=4591]sanalmanik[/MENTION];bu kadar uğraşıyorsun, kasyopyaya güçlü ihtimal verip ciddi anlamda inceleyen insanlar oldu mu? ( geri dönüşlerinden ciddiyetlerini anlamışsındır) (merakımdan soruyorum)

ayrıca kahine laf anlatmak imkansız gibi fazla yorma kendini :)

Beklenti olmadan yap- Kasyopya Deneyi

Bana geri dönüş olmadı ben dönüş beklemiyorum. Bir kaç okuyucu olmuşsa gerçeğin bağrına sancı çakar bana değil

ls2 sevgili ls2 mümkün ya da değil durumu o 9 Haziran celsesinde denilen duruma getirmeye uğraşıyoruz
deneme 1-2

Aslında bura dışında iki forum ben iddialı konuşanca ve deney olarak sözedince üçer kişilik grup toplama ve tamamını okuma olayına yakınlamıştı, üç dört okuyucu adayı oluşmuştu. ama ben pes ettim yani zorla ikna için ben bir şey mi okutacağım. Birilerinin gözüne takılırsa o yeter diye geri çektim, üzerinde durmadım. Okuyan kendine okur ama benim sözlerim orda duruyor-onlar yıkılmadılar. Gerçek beri beri gelecektir bu yüzden, ben aceleci biri değilim....
bu interaktif deney denilen benim koşullarımda yalanlanabilir-yanlışlanabilir
ve reddedilebilir
yani önermem çürük değil ve gerçeğe meydan okuyor ve duvar orda o meydan okuma var-geçerli

tamamını büyük bir dikkatle ve özenle okuyan inceleyen ve tarayan ve reddiye veren yok
bitti

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
[MENTION=4591]sanalmanik[/MENTION];bu kadar uğraşıyorsun, kasyopyaya güçlü ihtimal verip ciddi anlamda inceleyen insanlar oldu mu? ( geri dönüşlerinden ciddiyetlerini anlamışsındır) (merakımdan soruyorum)

ayrıca kahine laf anlatmak imkansız gibi fazla yorma kendini :)

Eğer içerik bir veri bütünü olarak ele alınarak araştırılır incelenirse ya da bir roman okumak, İncil okumak Tevrat okumak, Das Kapital araştırmak ya da Kuran okumak gibi kapsanırsa tamamını okuyan ve reddiye veren yok bildiğimiz
bu sözümüz asılı
Okuyucu ve okur reddiyesi ve karşı çıkışı yok yani açık bu
Okumamışlardan bilinçsiz ve meraksız tepkiler alıyoruz sadece şu aşamada
açıkçası önyargılar ve ilkel tepkiler

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
sanalmatik saygıdeger arkadaşım,lütfen asıl senin ne işin?var burda seni anlıyanların dünyasın a
gitmelisin örneğin,100 trilyon ışık yılı uzaktaki abula gezeni veya 13 milyar yıl uzaklıktaki,
pds-7 b adlı gezegende yaşamalısın,çünkü birbirimizi gerçekten anlamıyoruz,benim sorunum belli
seni anlamıyorum ama senin sorunun nedir?yardımcı olmak istiyorum çok zor bir çocukluk döneminmi?oldu bu terimlerle hangi?foruma yazsan seninle dalg ageçerler atheist arkadaşlar bile seni ciddiye , almamış başka bir forumda anladın sen sana söyliyeceklerim bu kadar saygılarımla seni küçümemiyorum sadece anlamaya çalışıyorum..

kahin

Kahin
Yeni Üye
sizin yaptığını sensualizmdir beyefendi.Sensualizm veya duyumculuk, bilginin temelinde duyumların bulunduğunu öne süren öğretilerin hepsine verilen isimdir.
konuyu açmak istemiyorum 2 ye ayrılır sezgisel ve kurumsal..sizinki sezgisel sezgilernize bu kadar güvenmeyiniz.daha çok hipotez gibi yorumlarınız kabaca daha mantıklı olabilir.
beni burdakilerle karıştırmayın..

gözlemlenen olgular heeee hahaha :D ahhh pardon ispatlanmış hangi?gözlemler bunlar
gözlemlerin patenti daha önce nasa tarafından alınmıştır. hatırladınızmı?

Son düzenleme:

Alper

fadminfon
Onursal Üye
Günaydın.

Arkadaşlar bu tarz konuların yeri burası degil tartışma kategorisinde açın bir başlık orada saygı kuralları çerçevesinde tartışın lütfen.

iFt

Felsefe.net
Yeni Üye
Biri bana avatar yapsa ya?

X

FAdmin
Onursal Üye
Gunaydin, keyifli bir gun olur insallah herkes icin. :)

EfteLya

Felsefe.net
Yeni Üye
Arkadaşlar diyorum ki Sunucunun sahibe diyelim sunucuda bir forum kanalı açsın daha iyi olmazmı sizcede ???

EfteLya

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba, bu konuyu daha önce ayak üstü konuştuk lakin detaylandıramadık. Kısa süre içinde çözümlenir sizlerin de bundan haberi olur.

Tamam o halde Aslında Apollon beyle konuştum bu konuyu ama henüz bi net cvp alamadım

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç