Geçmiş--Bugün--Yakın Gelecek Zaman

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbiss tarafından oluşturulan Geçmiş--Bugün--Yakın Gelecek Zaman başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,106 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Geçmiş--Bugün--Yakın Gelecek Zaman
Konbuyu başlatan elbiss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
PART 1

konusulan-dil-zaman-algisini-degistiriyor.jpeg

Geçmiş Zaman --Bugün ki Zaman--Yakın Gelecek Zaman adlı 3 başlıklı bir konu süreci işlemek istiyorum....

Öncelikle Geçmiş Zaman Dünyasına şöyle birlikte bir göz atalım istiyorum...

Geçmiş zamanları aklımıza getirdiğimizde genelde entirkalar savaşlar vss aklımıza geliyor olsa gerek bunun düşünülmesi oldukça dogal çünkü insan genellikle Düşüncenin bir adım öncesinde sınırlarını zorlamayı yeğler çünkü konu ve iroloji daha basit olsa gerek...

Herneyse biz Felsefe den esinlenerek yeni bir düşünce üretiyormuşcasına GEÇMİŞ ZAMAN ı incelesek sanırım daha dogru olur diye düşünüyorum..

Geçmiş Zaman ı anlayabilmek için zamanın içerisinde kısa bir serüveni yaşayarak hissetmemiz gerekiyor....

Hayatımızın şekillendiği ve biçimlendiği süreçlerde ki zamanda hayatlarımızı kolaylaştırmak adına oldukça fazla araştırmalar ve bilim peşinden insanlık olarak koştuk çabaladık ve gayret ettik ama insanlık olarak üretmekten sunumlamaktan geri kalmadık daim olmaya özen gösterdik..

İlk zamanlarımızın süreçlerinde develer bizlerin ulaşım binekleri olduğu gibi zaman ve süreç insanlık tarihinde ilerlemeye devam edince binek ulaşım araçlarımız yerini daha hızlı ve daha güçlü olan AT lar ile süreci yaşamaya başladı....

Devamında buda yetmedi bineklerimizi daha fazla çeşitlendirdik ve 4 lü AT ARABALARI şeklinde oluşturduk....AT ARABALARI buluşu o zamanların en büyük mucize buluşuydu...

Çünkü daha fazla taşıma olanağı olabileceği gibi daha hızlı yük ve posta para nakil işlemleri de yapılıyor olacak olmasıydı...

Eski zamanlarda KERVAN için kullanılan develer zaman içerisinde hayat yenilendikçe RAFA kalkıyor olacaktır....işte bu en büyük o dönem içerisinde ki buluşta AT ARABALARI olmuş olmasıydı...

AT ARABALARI bulunduktan sonra yeni bir keşif sürecini aslında beraberinde getirmişti....KÖMÜRLÜ TREN buluş icadı aslında teknolojinin ilk emeklemeye başladığı dönemler olmuştu...

İlk emekleme teknoloji gelişimi ve araştırması için oldukça degerlıydı..

teknoloji yerine bir çok yenilikler katmıştı bunlardan ilki de KURMALI ARABALAR olmuştu...

işte yeni bir keşif yeni bir icad kendini geçmiş zamanlarda biz insanlara sunumluyor ve gösteriyordu...

Teknolojinin hızlı ilerlemeye başlaması beraberinde bir çok akımı birlikte getirdi ilk olarak kömürlü trenden sonra kömürlü Vapurlar ardından ise benzinin önemi farkedilince motorlu GEMİ ler baş gösterir oldu...

Teknoloji sadece ulaşımda gelişmiyor beraberinde hayatlarımızın bir çok alanında bizlere yenilikler sunuyor ve kolaylıklar getiriyordu....

Devamını daha sonra yazacağım ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
PART 2

Devamını yazıyorum.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:32 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:52 ----------

hayneedlemagnet_adobe_6739196_2.jpg

Kolaylıklar artmaya başlayınca İletişim zenginliği farkedilir olmaya başladı ilk zamanlardan bu yana aslında halklar arasında iletişim en önde olandı lakin bir yeden uzak diyarlara iletişim yapmk oldukça zaman ve süreç isteyen bir durumdu...

Düşünsenize eski zamanlarda develerin iletişim olarak kullanıldıgı o mekke döneminde bir haberin verilmesi o kadar zaman alıyordu ki bazı anlarda bir yerden başka yere habwer götürmek ne yazık ki uzaklığa bağlı olarak 3 ay kadar sürebiliyordu..

İletişim kurmak içinde oldugumuz zamana baktığımızda gelişen teknoloji ile bu süreç oldukça saniyeler kadar cep telefonları vasıtasıyla yanı başımızda olmuş durumda...

Eski Western filmlerini izlemeyen yoktur diye düşünüyorum...o film sahnelerinde ki iletişim kurmaya baktığımızda şunları görüyoruz...atlı postacıları görüyoruz devamında ise birden fazla posta iletişimi için ise atlı arabaların keşfinden sonra posta arabalarını görmekteyiz...

Ki o dönem ileitişim çok önemli olduğu için haberi kesme adına atlı arabaların soyguna yani vurguna ugradığını da western filmlerinde görmekteyiz...

Süreç insanlık için ilerlemeye devam etsede aslında değişmezlik olan dünyanın kendisi bu zamanlarda fazla radyasyon ve karbon salımı nedeni ile aslında fazla yogun teknoloji kullanımıyla ne yazık ki dünya iklimi ve şartları da değişmekte...

Değişmezlikten söz ettiğim dünyada ki kısım ise yeşillik atmosfer maviliği ve karasal yapılar...ama zamanla insanın fazla iştahı bir çok dünyasal zararlara yol açmakta herneyse buraya fazla değinirsek konudan sapmış oluruz sadece akılda kalsın diye kısaca bahsetmek istedim..

dusundugumuzde sunları algılamanızı ıstıyorum

Ilk zamanlarda ki insanlar kendı zamanlarının en ıyı oldugunu dusunduler cunku o zamanlarda ki insanlık koşulları bize göre ılkel olsada aslında o zamanda yaşamış olsaydık gayet ıyı dıyecektık fakat ınsanın dogası geregı daıma daha ıyısını ısteme gayretı ve cabası yenı bır dunya duzenınde daha ıyısını aramaya ve sunmaya tesvık ettı...

Her daha ıyı sunum var olan gecmış ve gelecekte zamanda ınsanlıga daha fazla yenılık ve ıcatlar hatta kolaylıklar sunmaya çalıştı

Bizler bızden oncekıler aslında dunyada yaşam suren her canlı yenı bir sureçte daha ıyısını gormeye tekabul oldular gecmısteki ınsanlara sorun yada yakın zamanda ki insanlara sorun yada gelecek zamanda ki insanlar olursak o zamanda sorun her insanlık kendı donemının en ıyısı oldugunu szlere soyleyecekler

Neden diye soralım..?

cunku zamanının koşullarının en ıyısı oldugunu soyleyen ınsanlık aslında her bir kıyaslamada gecmıste ki koşulları ve teknolojiyi baz ve kriter alacak...

o halde buradan şunu söyleyebilirmiyiz?

İnsan kıyaslama yaparken hep bir öncekinin koşullarını ele alıyor diyebilirmiyiz?

Gayet dogru bir cevap sorusu diyebiliriz..

Cunku şöyle bir örnek verdiğimizde bana hak vereceğiniz umudu içindeyim..

Bugün x bir şirkette işçi olarak çalışmaktasınız aradan 10 yıl gibi bir süreç x şirkette geçti hemde işçi olarak o kadar yogun çalıştınız ki artık sizi farketmeleri neredeyse zor bir konumda oluyor yani hayatınız hep işçi olarak kaldıgınızı devam etttiğinizi düşüneceksiniz ta ki y bir şirkette sizi birileri farkedesiye kadar x şirkette işçi olarak çalışmaya devam ediyorsunuz hayatta tesadüflere yer oldukça vardır hatta x bir icat ederken tesadufen y bir icat için kapı aralamış olabilirsiniz...

buda ne aradım neler buldum cevabı gibi birşey diyebiliriz..

y şirkettten farkedilmeniz ileride sizin beyaz yaka olmanıza vesile olacaktır....lakin y şirkette beyaz yaka olunca sorumlulugunuz arttıgı gibi gelecekte ki daha iyi oldugunu söyleyebilmeniz için x yaşamanız gerekiyordu....

Yani her insanlık önce x i yaşar yada yaşayanlardan görür ögrenir sonrasında ise y nın daha iyi oldugunu söyler...

evet verdiğim örnek çok uç bir örnek düşünseniz 10 yı işçi çalışıyorsunuz sonrasında ise y bir şrkette ki bir insan ile tesadufen tanısıp size y bir şirkette işçilik değilde beyaz yaka memurluk sunuyor çok uç bir nokta değil mi ? gerçekten de öyle..

Lakin kader olgusunda hiçbirşey olmaz değildir..olabilir denilir lakin ütopya da bir hayal kurmada olabilir :) ama insanı var eden en güzel özellikte her daim umut ve beklenti içerisinde daha güzel olması adına kurdugu içgüdüsel değerleridir...

İnsanıda yaşamda ayakta diri ve tutarlı tutanda bu değil midir.insanın umutları oldugu için dunyada yaşam devam etmiyor mu ??

Anlayacağımız şu ki...

depositphotos_5799529-stock-photo-needle-in-a-haystack.jpg

Umut yaşamımızda olan en degerli hazinemizdir bu hazinenin farkında olan insanlık yeni bir dünya düzeninde daha iyiyi güzel düşüncelerle oluşturabilme nuansıdır...

Sürekli savaş olan dünya savaşlarında umut neredeyse her insanda vardı lakin beklemedeydi...bir ışık dogması adına...

o halde şunu düşüneceğiz...

İcat ederken yada sunumlarken iyi niyet ve fayda adına değerler katacağız ve ne olursa olsun en ucra köşeye dahi umutları götüreceğiz yada götürmeliyiz...

x bir şirkette işçi olan birinin farkedilmesi neredeyse samanda iğne aramak gibidir ama icatlarda böyledir...bir icat için samanda ki çöplerin arasından en faydalı olan icadlar günümüzde iş görmektedirler...

Bazen bir yazı bazen kaleme alınan satırlar gelecekte yada yakın geçmişte farklı umutlar ve bakış açıları bize ele vermektedirler...

Ben felsefe sitesi kendime ararken en iyisini bulma adına araştırma yaparken çok fazla olmayan seçenekten samanda ki çöplerden bu değerli siteyi uygun gördüm..çünkü bir iğneyi bulmak o igneyi arayanda biter diye düşündüm...

eğer igneyi nerede bulacağınızı kestirebiliyorsanız samanda igne aramak size çok zor gelmez..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:50 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:32 ----------

hangi_zaman_01.jpg

Zamanın içerisinde kaybolan insanlarda olabiliriz ne ararken neler bulamayacağımız insanlarda olabiliriz...yani her netice zamanda size güzellikler sunmayabilir yani her yol size ışık sunacak diye bir kavram yok..

Yani zaman içerisinde varlıkta dahi insan kaybolabilir...o halde rehber i hayatımızdan eksiltmemek için insan olabilmenin özünden meyvalarından hatta berketlerinden iyi faydalanabilen insanlar da olabilmeliyiz...

zaman ve teknoloji gelişimi aslında insanlığa her bir daha iyisini sunarken bunları farkedebilen olabildiğimiz gibi geçmişte yapılan hatalardan hep birlikte insanlık olarak dersler çıkarabilmemiz gerekmektedir diye düşnüyorum...

diyeceksiniz ki hayatta en zor olan uç örneği sundunuz bu tesadüften de öte çok uç bir örnek...?

Gayet haklısınız 10 yıl x bir şirkette işçi olarak çalıştıktan sonra biri y şirketten hemde hiçbir şey yapmadan sizi sevecek sonrasında sizi y şirketinde beyaz yaka memur çalıştıracak :) burada güldüğünüzün farkındayım ama zamanında herkes albert a gülüyordu olamaz imkansız diyorlardı ama albert herkesi fazlasıyla şaşırttı..

Diyeceksiniz ki...?

Albert eınsteın çaba veriyordu ama x şirketteki işçide böyle bir durum söz konusu değil..?

Gayet yerinde bir cevap sorusu....

x şirkette işçi olan biri aslında hep işçiydi y şirketteki kişinin farketmesi işçiye y şirkette beyaz yaka memurluk vermesi için y şirkettekinin şirkette söz sahibi olması gerekiyordu...ki bu dahada uç bir süreç diyebiliriz...

Zorluklar içerisinde yeni bir zorluk süreç diyebiliriz...tesadüfün daniskası derler yani milli piyangodan bilet kazanmış kadar zor bir süreç örneği diyebiliriz...burada çok haklısınız...

o kadar işçi arasından sizin farkedilip y şirkette beyaz yaka memur olmanız çok zor diyebilirsiniz ama şu uç noktayı atlamanızı istemiyorum...

işçi x şirkette çalışıyor ama umutlu fakat rehberi yanından ayırmıyor..rehberde hayyata ki en güzel hazinemiz kutsal metinlerdir...o isterse herşey olur...dini açıdan böyle

Lakin farkedilmek aradan sıyrılmak en uç noktada görülebilmek öyle basit kolay şeyler değildir...lakin kişi zaten öyle yada böyle çalışıyor önemli olan kişinin umutlarıdır...

Zaten dünyada umut oldugu için dünyada insanlık var olup neslini devam etttirebiliyor bu bence daha uç bir örnek...insanlık farketsede farketmesede daha iyi bir yaşam koşulları için umutlarını sürdürerek yeni hayallerinin peşinden köşuyor olmasıdır....

Bugünlük bu kadar diyelim devamını bu konu üzerinden yeniden kaldığımız yerden yazmaya devam edeceğim ...

Devamını daha sonra Yazacağım...

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
PART 3

Devamını yazıyorum...

NOT..
Yazılar konu ıcerıgınden farklı gıbı gozuksede aslında konu ıcerıgı ıle ılgılı UÇ bır orneğı çözümleyerek gitmek ıstedım çünkü geçmişi ıyı ırdeleyıp bugunden yakın gelecek için daha hazırlıklı olmaya hep birlikte bakalım ıstedım yazıları yazdıkça sızler okudukça kavram ozu daha ıyı anlayabıleceğınız umudu ıcerısındeyım Yazının ıcerıgı ılerledıkçe uç orneklerle bıraz daha ağırlaşabılır ama okudukça sıze keyıf ve anlam katabıleceğı umudu ıçerisindeyim..

kariyernedir1.jpg

Yukarıda verdiğim uç örnekte aslında neredeyse imkansızı başarmak gibi bir durum söz konusu yani 10 yılda x bir şirkette işçi çalışan birinin y bir şirkette ki ünvana sahip biriyle tanışıp y şirketinde beyaz yaka memurluk teklifi almak bakıldıgında onca kişi arasından sıyrılmak kadar zor duruyor ...

Esasen de öyle uç ve zor bir durum 10 yıldan sonra birinin beyaz yaka memur olması başka bir şirkette farkedilir olması çok zor çünkü sizin y şirkette olabilmeniz için farkedilebilir olmanız gerekiyor devamında meşhur felsefe sorusunu sorup cevap veren olmanız gerekiyor..

Neden Niçin Nasıl giibi felsefe sorularına hadi birlikte yanıt arayalım sonrasında konuyu dağıtmadan konuda ki yazıları toparlayalım isterim..

marketing.jpg

Neden sizi y şirkete alsınlar...???

10 yıl işçi olan birinin umutları artık aslında oldukça tükenmiştir diyebilirsiniz kendini artık x şirkete bağlamıştır diyebilirsiniz ve çok haklısınız belirli vasıflarınızı belkide bilmediğiniz açığa çıkaramadığınız yetenekleri neredeyse öldürmüş olabilirsiniz de bir yere bağlayıcı kalarak ta kendinizi veyahut yeteneklerinizi söndürmüş olabilirsinizde bunun gibi bir çok zorluklara artık kabullenme sağlamış olabilirsiniz de belkide mesleki yeteneklerinizde kaybettiğiniz için artık ilerisi için bir umut görmemiş olabilirsiniz...yani işin açıkçası kabullenmek sönmeyi akabinde ise hayalleri bırakmaya sebep olur..

hayal yumak gibidir sarmal şeklinde size sırayet eder hayatınızda bir çok şeyi hayal edersiniz ve ettiğiniz hayalden sadece azına kavuşursunuz ama esasen hayalin en güzel yaşandığı bir dünya da olduğumuzu hep unuturuz...

Dünya yaşamının oluşum evresine baktığımızda hayallerimizi zorlayacak düzeyde mükemmel bir inşaa süreci olmuştur bir tasarımcı insan tasarlamak istese bu kadar muazzam ve geniş derecede tasarım ve dizayn yapabilmesi oldukça zordur SIMS oyunlarına baktığımızda veyahut SECOND LIFE oyunlarına baktıgımızda dahi tasarımcı ve dzayner kısı çokta guzel sunumlama yapsada yınede mukemmeli oluşturamıyor çunku hayallerının ötesıne geçemıyor ama ınsanın dunya hayatına göz açması aslında ılk hayalımızın başlangıcıydı...

Belkı dunya yaşamı hayatımız ıcerısınde ınsanların kurdugu ve olusturdugu sıstemde belırlı ve kıstlı yaşam hayallerınızle hayatınızı surdurebılıyorsunuzdur ama şunuda dusunmek gerek hayat ınsana kolaylık sundugu gıbı zorluklarda sunabılır yanı bır kaza sonucu uzuv kaybı yada yatalak olmanıza veyahut başka çeşitli sebeplere magruz kalmanıza sebebiyet verebilir...yada dogustan sorununuz olabilir he konuda sağlık acısından dusunebiliriz.

Bu durumları dusunduğumuzde aslında sağlıklı olarak var edılmek ve yaşamı surdurmek aslında en guzel hayallerın en ıyı başlangıcı dıyebılırsınız SINAV dunyasında ınsan bır çok alınterı ve zorluk aşamalarından geçecek geçti her sureçte ŞÜKRÜ yanından ayırmaması gerek çünkü ŞÜKREDEN ve PAYLAŞAN insan yaşamın özünü anlamada bir adım daha önde olabiliyor diyebiliriz.

Fakat y şirket için bu tarz dünya görüşüne sahip olmanız kriterler arasında belkide hiç yok belkide en son şıkta dır diyebiliriz çünkü insanı tanıma süreci ve akışı çok zor bir durum bazen tanaıdık dediğiniz insan sizi yanıltabilir..çeşitsel sebepler olsada aslında insanın ferdi ahlakı ve erdemli bir durusu olması gerekir ve bu ozellık ınsanın hem yazılarında hem soylemlerınde hemde real bıcım uygulamalarında kendını yaşamı ıcerısınde gösterır olabılmesı gerekır lakın bu ozellıklerde sıze y şırket ıcın bır soz hakkı vermeyebılır çunku sıklar arasında olmayabılırde

Bu dunyada genelde agzı laf yapan daha on planda olsa gerek :9 esasen bunu sızlerın soyleyecegını umut ettıgım ıcın yazmak ıstedım şirkete uygun bırını seçmek oldukça zordur uygun bırını seçsenız dahı çalışkan ve ıs bıtıren bırını bulmak daha da zordur bu ıkı basamagı yanı sırkete uygun ve calıskan bırını bulsanız bıle sorunlara çözüm ureten sunan bırını bulabılmenız daha zordur ama 3 basamagı bırden sahıp bırını bulduysanız o da yeteneklı bırıne sahıp oldugunuz demektır...

Lakın seçim aşamaları kolay gozukur ama zordur çunku krıterlerde sızın katacağınız oz ve şirkete sunacağınız katkı daha degerlı olur....

Görüldüğü üzere Neden sorusuna cevap bulamadık

Şimdi felsefede ki bir diğer soru olan Niçin sorusundan giderek yol bulmaya çalışalım...

itsitio-distribucion-latam-dell-emc-almacenamiento-310x165.jpg

Niçin sizi y şirkete alsınlar...??

10 yıl şirkette işçiyseniz sizle ilgilenen olmaz y şirkette ki kişinin sizi tanıması sizi tanımasıyla sınırlı kalır :) yani umut etmek aslında deveye hendek atlattırmaktan daha zordur...

şimdi bana diyeceksınız ki yukarıda kı yazılarda umut etmenın daha ıyı oldugunu soyledınız dıyeceksınız

Gayet haklısınız ama hatırlarmısınız bilemem ben soyleyeyim..

Yazıların bir yerinde şöyle size ifade etmiştim...

Eger bir yolunuz yani pusulanız varsa o yolda ilerlemelisiniz diye lakin her yolun illa iyi oldugunu dusunmemekte gerek diye buna benzer yazı yazmıştım..

Yazıyı tekrardan hatırladığımıza göre esasa dönelim..

Umut etmek çok güzeldir

umutsuz insan çatısız bir evde yaşamış kadar ıslak dır diyebiliriz...

O halde umut ederken bir yolunuz olması gerekir..

O yolda gerçekleşebilecek en kolay olan ilk hayallerinızden yola başlamaktır misal oncelikle okumak ilk gerçekleşen durumdur sonrasında okuldan sonra iş bulmak gerçekleşebilecek bir durumdur sonrasında buldugunuz işte ucret kazanmak gerçekleşecek bir durumdur...devamında para bırıktırmek harcamalardan tasarruf yapmak gerçekleşecek bır durumdur..

Bu süreç bu şekilde adım adım yavaş yavaş ilerler hemen bırden yuksek yerı hayal etmek olmaz emekleyerek yavaş yavaş gelmenız daha makuldur...

Lakın keşke en buyuk hayal ıcın herşey bu kadar basamak çıka çıka olsa buda zor bazen okul sevıyenız bazen okuldakı meslekı sevıyenız bazense yetersızmıs gıbı farkedılmemenız gıbı bır çok dunyevı zorluklarda sızlerle başbaşa ne yazık kı eskı osmanlı hıyerarsı duzenı yok yanı yeteneklı ınsanların sarayda olması gıbı bır durum soz konusu yok yenı hıyerarsı sıstemınde Ya T olacak yada Ş olacak bunlarda ya TORPIL yada ŞANS yanınızda olacak :)

Şimdi niçin adım olmadıgını anladıgımıza gore yolumuzu yavaş yavaş ınsaa etsekte bır cevap bulamadıgımıza gore buradan da yanıt alamadık yanı bu felsefe sorusuda bıze cevap vermedı... :(

Şimdi diğer bir felsefe sorusuna yanıt ar5ayalım belkı burada yanıt bulabiliriz..

2Q==
kariyer.jpg

Nasıl sizi Y şirketine Beyaz yaka Memur alacaklar...??

Nasıl sorusu ıcı doldurulması çok zor bır felsefe sorusudur....Nasılda bırden fazla soru kalıpları vardır bu soru kalıplarından ben sadece bır kaçını ele almak ıstıyorum hepsını ele alırsam bu konunun akışını bozmuş olurum...

Ben yazılara başlık atarken aslında bılınclı bır başlık atmıstım lakın konu akışındakı yazıların nasıl ılerleyeceğını kestırebılmem zordu ama başlıga gore bır akış surdurebıleceğımden gayet emındım...

Geçmış-- Bugun ve Yakın gelecek derken aslında 3 felsefe sorusu vardı....

Bunlar ...

Geçmiş =NEDEN..
Bugun=NİÇİN
Yakın gelecek=NASIL

Demek idi...

images

Eğer geçmişte neden başarılı olamadığımızı bılıyor ve ırdeleyebılıyorsak akabınde sureklı sorgulayıp daha ıyısı ıcın ozverı ve gayret ımkan dahılınde verebılıyorsak bır sonrakı asama olan bugunlerde nıcın ılerlememız gerektıgını daha ıyı kestırebılırız eğer ılerlemenızde katarak değerler oluşturabılırsenız yakın gelecekte nasıl bir vizyon ve hayale sahıp olmanız gerektıgınızı bence sız umut ve hayal dunyanızda azda olsa oluşturabılırsınız kanısındayım yanı kımse sıze bırşeyler durduk yere sunmaz

Geçmişi bilip dersler çıkarıp ırdeleyıp sonrası için bugunlerde hazırlıklı olup sunum ve çalışma sergılemenız sızın belkıde yakın gelecek ıcın bılmeden bır kapınız olacak demektır...

Nasıl sorusuna bu farklı açıdan bakalım ıstedım hayatta hiçbirşey kolay değildir belkide çok basıt bır hayal ıcın umut yaptınız gıbı gozuksede aslında dunyada basıt bırşey yoktur hepsi zordur onemlı olan sızın zoru başarmada kı ıstegınız ve manevra kabılıyetınızdır dıye dusunuyorum...

Şimdi sizler bu yazıları okurken ben yazmaya devam edeceğım...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 14:04 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:35 ----------

Hadi şimdi sizlerle birlikte ufak bir örnek yapalım geçmişte tasarlanan ilk buzdolabına birlikte bakalım..

buzdolabi.jpg

Bir başka Amerikalı Oliver Evans, bu deneylerdeki sonuçları kullanarak 1805 yılında bir buzdolabı prototipi tasarlar. Genç bir mucit olan Jacob Perkins, onun buzdolabı modelini devralarak biraz daha geliştirir ve 1834 yılında FARKLI BİR buzdolabını piyasaya sunar.

Freon gazıyla çalışan buzdolabına baktıgımızda ıse..

9k=
9k=
buzdolabi-1934-239x300.jpg

Devamında 1939 yılında uretilen buzdolabına baktıgımızda ıse aşağıdakı şu resmı goruruz

buzdolabinin-uretilmesi-icadi-1939.jpg

Yıllar ilerledikçe buzdolabının bır çok değişime ugradıgını görürüz bunun temel sebeplerinden birisi ise Geçmişten dersler çıkararak bugünün buzdolabını oluşturduk sonrasında uzerine katarak yakın gelecek zamanının modern buzdolabını oluşturmaya devam edeceğiz...

images

Anlaşılan o ki Geçmişte olan o günün ilki ve en güzeliydi lakin bugünde olan teknolojiyle sunulan ise bugünün en güzeli olacak lakin yakın gelecekte sunulan ise ilk olandan ve bugünden daha iyisi olacak olmasıdır..

Aslında ilk yazmaya başladıgınız ılk yazma anınızın ilk guzel ornegiydi lakın bugun uzerine katarak yazdıgınızda bugunun teknolojısını kullanarak yazılarınızı bır çok yere ulaştırarak aslında bugunlerın en ıyı yazısı olacak lakın belkıde yakın gelecekte sızler yazmayacak konustuklarınızı sızın yerınıze yazacak bır yenı nesıl teknolojı ıle yazım hatası olmadan daha hızlı bır şekılde yakın gelecekte daha ıyısı olacak...

images

Buradan da anlaşıldıgı uzere hep geçmışten ornekten ders alıp yakın gelecek ve bugun ıcın daha ıyı sunum ve orneklemeler oluyor olmasıdır.

okan-banner-enstituler-sosyal-kurumlaraozel.jpg

O halde bız mını bır ıcat buzdolabı ıcın dusunsek ortaya bır urun sunabılırmıyız acaba dıye dusunelım...

geçmişten ve bugunden esınlenerek yakın gelecek ıcın bır buzdolabı dusunsek ve bu dusundugumuz buz dolabı hem pratık hem ekonomık masrafları dusuren hemde bıze kolaylık sağlayan olsa dıye dusunsek acaba ortaya ne sunabılırız...

Sizde benle bırlıkte dusunun ve hayal kurup umut olusturun ıstıyorum....Her ınsanın hayalı ve umut oluşturması farklıdır burada sızınde dusuncenızı ve hayallerınızı tasarım ve dızayn konusunda yakın gelecek adına zorlamnızı ıstıyorum...

images

Bırkaç sanıyelık bır dusunce ıle ortaya bır meyva koymakyada sunmak gerekırse ...(
buzdolabı adına)

Hayallerınızı zorlamak yerıne dusuncenızı çeşitlendırıp yaşadıgınız zorluklara gore kolaylık uretmek sıze daha ıyı kolaylık verebılır kanısındayım

Benım YENİ NESİL Buzdolabım şu şekılde olsun ısterdım

Yanı ben olsam böyle dızayn ve tasarım yapardım dıyebılırım...

Buzdolabı şeklı aynı lakın on kapaktakı agır kapak kalkıp yerıne on kapağın kızaklı olup bolmeler şeklınde yukarıdan aşağıya kepenk kapanır gıbı bız buzdolabı kapagının olmasını ısterdım ve bu kapagın kapanıp açılması içinde bir dugme vasıtasıyla daha pratık yapılmasını öngörürdüm...

Bu benim hayalimi çeşitlendirmeki pratik bir sunumum diyebilirim...Resimle sunumu göstermek ıstemedım sizler benım soyledıklerımı hayal etmenız ıcın resmın modellemesını sızlerın hayallerıne bıraktım cunku herkesın hayalı soyledıklerıme gore farklılık gösterecek ama dızayn seklı ve tasarımı aynı olacak fakat bu bıze paylaşımla gelen çeşitlilik sunacak kanaatındeyım...

Bugun sıze bırı gelıp hadı bana bır farklı buzdolabı dızaynı sun dedıgınde hayalınızde hemen cevap veren bır dusunce çeşitliliğiniz olması gerekir işte bu durum basamakları ırdelemenıze devamında geçmişten bugune hazırlıklı olup yakın gelecek ıcın sunum yapmanıza sıze olanak sağlayabıleceğı kanaatındeyım

images

Yapılan ve sunulan hıcbır urun ıcın ovgu beklememek gerekir kanısındayım eğer ovgu beklersenız bır yenısı ıcın beklentıde olmanıza sebebıyet verırkı beklentıde olmak hem hayalı gucleştırır hemde bır yenısı ıcın ceşitlilik darcıgınıza zararlar verdıgı gıbı kısıtlı bır alanda gezmıs olursunuz..

Herdaım bır yenısı ıcın çalışmak ılkınden daha ıyısı olması için çaba ve gayret vermek yakın gelecek teknolojı ıcın daha ıyı bır ılham kaynagı dıyebılırız...

Başarmak,başarmayı ıstedıgınız kadar sıze yakın olacaktır kanaatındeyım..

Ne kadar fazla basarmayı ıstersenız o kadar fazla çeşitliliğiniz geliştirebilmeli ve uretken olabilmelisiniz.

Çabalamak ve gayret sunmak ayrı hayal kurup uretıp zengınleştırmek ap ayrı durumlardır...Incelemek ve araştırmak akabınde zıhınde gezıntı yapıp ılk resmı zıhınde çızıp onay vermek ıse gerçekten de nasıl desem çok fazla dusunme urununun ortaya çıkan meyvaları dıyebılırız...

274-kariyer.jpg

Çok dusunmek ama faydalı dusunmek oldukça katkı saglar....dusunduklerınız ve sunduklarınız hem katkı vermelı hemde var olan urundekı malıyetı azaltmalı kı sunduklarınız yakın gelecek ıcın daha ıslevsel daha ıyı kullanılan olabılecek olmalıdır..

İşte neden nıçın ve nasıl derken her daım bu 3 lunun degerını ıyı anlamak oldukça sorgulayan ve araştıran olabılmek gerekıyor..

Bugun sızlere deseler kı

Gelecekte araçları sız ıstersenız otomatık pılota verıp araçları bılgısayara kullandıracaksınız dıye şaşkın olursunuz ama gelecek bugunden ınsaa edılıyorsa neden olmasın dıyenlerde olabılır...

Aşama aşama ılerlemeyı yukarıdakı yazılarda bahsederken x kısının y şirkette unvanı ıcın degerını sunarken aslında aşama aşama teknolojının şewkil ve dizayn ve tema değıştırerek ılerledıgını gorebılmemız aslında bırşeylerı farketmemıze neden olacak

group-business-people-assembling-jigsaw-puzzle-represent-team-support-help-concept-33550735.jpg

O da farkındalık esasına dayalı olarak bıze kazandırılan çeşitlilik zenginligidir...Çeşitlilikte ki sunum zenginliğiniz ne kadar fazla olursa neden siz sorusuna yanıtlar arayabilirsiniz kanısındayım...

Bundan sonrakı yazılarda ıse daha farklı sunumlar yazmayı umut edıyorum....

Daha sonra yazıların devamını yazacağım bugunluk bu kadar olsun dıyelım...

Son düzenleme:

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
PART 4

gcm-is-kariyer.jpg

Neden İNSANLIK olarak sürekli daha iyiyi istiyor yada aramaktayız...??

Bu soruya yanıt bulabilmek için aslında köklerimize kadar inmek gerekir...Yapısal anlamda bir çok detaya inmek istemiyorum üzerinde yüzeysel ilerlemek istiyorum...

İnsanlık olarak sürekli daha iyisini daha üstünü arıyor yada istiyoruz...yani bundan 1 yıl önce aldıgımız cep telefonumuz artık bize iyi gelmemekte yeni çıkan bir üst modeli daha iyi ve daha güzel olduğu için almak istiyoruz kimileri 1 yıl bile dayanamıyobiliyor..

Herneyse mesele yenilik olunca bizlerde haliyle içgüdüsel olarak mı diyelim yoksa çağla birlikte aynı olma isteğimi diyelim yoksa sadece şık gözükmek için mi diyelim bir çok sebeplerden ötürü sadece 1 nedenden dolayı cep telefonumuzu daha ömrü varken değiştirmek istiyoruz...

Bunu bir kenara bırakırsak

Neden yazın bulundugumuz yerde degılde baska sehırde yada baska ulkede tatıl yapmak istiyoruz??...Yada neden bır nevı tuketım çılgınlıgında hat safhada oluyoruz??...

Pekı neden varolanla yada varolan yerle yetınmıyoruzda daha ıyısını istiyoruz ve daha farklı beldelerde tatıl yapmak ıstıyoruz??

Cevaplar insandan insana göre değişssede aslında hal ve vakıt olan her ınsan onceden secıp belırledıgı durumları yapabılıyor bu konunun detayına gırersek çıkamayız lakın bıldıgımız bırsey var ımkan dahılınde ınsanoglu hep daha ıyısını ıstemektedır dıkkat edersek dunyada her yuzyılda bır hep daha ıyısını bız ınsanlara sunuyor

ıcatlar kesıfler sunumlar vss hep daha ıyıye donuk yanı 5 yıl once cıkan bır camasırmakınesı ıle 5 yıl sonra oluşacak bır çamasır makınesı bır olmuyor...

images

Daha ıyıyı aramaya donuk bana desenız kı sımdıkınden daha farklı bır çamasır makınesı ıcat sunumu kısaca yap desenız ??

Bende size hayhay derım...

Var olan çamaşır makınelerı standart uretımde uretılmekte lakın hepsı bırbırının aynısı oyle bır kolaylık yapalım kı hem urettıgımız yenı nesıl bır ıcat urunu olsun hemde cezbeden olsun hemde bıze neden yenıyı sunduğumuza cevap veren olsun yanı neden yenı nesıl çamaşır makınesı alınsına cevap bulalaım..

Daewoo-DWC-LD121RC-Kurutmali-Cam_9191_1.jpg

Ben olsaydım YENİ NESİL ÇAMAŞIR MAKİNESİ Nİ şu şekılde üretırdım...

Mağlum tv ler uzaktan kumandalı çalışmakta ve oldukça kolaylık sunmakta yanı bugun kımse uzaktan kumandasız bır tv almaz dıye dusunuyorum...

bu yoldan esınlenerek pıyasadan farklı bır çamasır makınesı sunmak ıstıyorum ve sanıyeler ıcersınden sızlere yenı nesıl bır çamasır makınesı sunmak ıstıyorum...

Yenı nesıl çamasır makınesını uzaktan kumandalı yapıyorum lakın çamaşır koymak manuel yanı el ıle olacak tek farkımızı uzaktan kumanda olacak lakın tv kumandasından çok daha farklı olacak....

uzaktan kumandamızda ustte kayar yazı şeklınde dıgıtal yazı ekranı olacak bu ekran çamaşırmakınesı hangı durumdaysa bıze gosterecek(yanı kurutma--sıkma--durulama gıbı)

kumanda da bu ekranı gordukten sonra aşagıda kare şeklınde bır ekran daha olacak bu ekran ıse çamasır makınesı ıcınde bulunan kameranın goruntusunu bıze sunmuş olacak boylelıkle çamaşırlarımızın yıkanma durumlarınıda takıp etme kolaylıgımız olacak

Daımınde ıse uzaktan kumandamızda tuşlar olacak ıstedıgımız an çalışan programı ıptal edıp yenı programı ayarlayabıleceğız ıstedıgımız an dakıkayı ayarlayabılecegız yanı çamaşır makınesı uzerinde ki fonksıyonları uzaktan kumandamızdan da yapabileceğiz böylelikle yeni nesil bir çamaşırmakinesi ile bir çok kolaylıga kavuşabileceğimiz gibi her kolaylık fonksiyonları elimizin altında uzaklık mesafesınde bıze yakın olacak...

Çamaşır makınesınde yapılan bir değişiklik çok önemli kolaylıgı bize sagladığı gibi satılması içinde artık bir nedeni var çunku bu yenı nesıl uzaktan kumandalı goruntulu bir çamaşır makınesi ve ustune ustuk pıyasadakılerden de farkındalık katmakta....alınması için bir sebep var artık bir kaç reklam ve pazarlama ile piyasada oldukça kar marjı sağlayacak yeni nesil bir ürün diyebilirim..

kariyer2.jpg
Bu yeni nesil ürünü daha da çılgın size sunumlayabilirim ama bu hali bile oldukça cezbedici değil mi??

Bir yeni ürün için alınması adına satması adına sunumlama adına bir kumanda ve kamera özelliği ile ortaya sebep koymuş olduk...

O halde yeni nesil bir ürün olabilmesi için bir öncekinden dersler alabilmemiz ve yenisi için daha güzeli sunabilmemiz gerekiyor..

Gerçekten sunulan uzaktan kumandalı ve kameralı çamaşırmakinesi daha iyisimi değil ama fonksiyonel kolaylık ve pratiklik ile yeni çağda oldukça popüler olabilir düzeyde...özellikle akranlarından farklı durumda ise bu daha iç açıcı bir durum diyebiliriz..

cq5dam.web.1200.630.jpg

Bu durumdan baktıgımızda neden daha ıyısını ıstedıgımızı sorgularsak??

Anlaşılan o ki biz insanlar olarak herşeyin rahatlıgını istemekteyiz rahat olsun pratık olsun ama uygunda olsun ısteyenlerdenız lakın her yenı urun bır eskıyı egale edecektır bunun farkındayız ama eskılerden dersler çıkarmak yenılere ılerlemede bızlere katkı vereceğı kanaatındeyız...

Eskıden Ronaldo diye bir futbolcu vardı hatta pes de yanı wınnıng eleven da NO 9 diye geçerdi şimdilerde ise Cristiano ronaldo ve messı var eskılerı bılmeyen yenı nesıl NO 9 un ne oldugunu bılemez yenı nesıl çağın populerıtesını bılebılıyor...araştıran ogrenen harıç dersek dıyelım..

NO 9 EFSANE Dunyaca unlu brezılyalı bır yıldız dıyebılırız...çağında oldukça yeterlıydı lakın yaş ılerledı vss bıttı şımdılerde yenı nesıl dunyaca unlu yıldızlar top koşturmakta lakın onlarda yaş vss durumları gelınce eskıcek gerıde kalacaklar yanı hıçbırsey oldugu gıbı yenı kalmıyor sureklı zamanla eskıyor ve sonunda bıtıyor yerıne yenısı gelıyor...

O halde buradan sunu anlamak gerekıyor kı..

Herşeyın bır omru ve zamanı oldugudur...Bu yanıt yanlış olmasa gerek...

Yanı bugun yazdıgım yazıları bır gun baska bırı daha ıyı olan bırı gelıp benım yazılarımı eskıtecek ve daha ıyısını sızlere sunacak yanı bugun yazdıgım yazı değişim zamanı geldıgınde daha ıyı bır yazı ıle degısecek...

descarga.jpg

Belkı bugun yazı yazdıgımız sıte daha ıyı bır sıte ıle yer değiştirecek belkıde daha ıyı bır sıte bu sıtenın yerını alacak...

O halde herşey zamanla ılgılı bu kavramı ozu anlayabıldıgınızı umut edıyorum...Pratıklık kolaylık vsss bunlar sebeplerdır bır yenısı ıcın değişime zorlayan zaman ve zamanın sunduklarıdır...

Zaman bızı hep bır ustte zorlar ve zamanın sunduklarıyla bızlerde ınsanlık olarak hep bir üst için çaba verir gayret gösteririz..

Geçmişte yaşayan insanlara zamanları güzeldi...şimdi yaşayan insanlarında zamanları güzel bizler eskidikçe yeniler bizden daha iyilerini sunacak ve yenilerde kendi zamanlarının en iyilerini yaşayıp güzel diyecekler...

Güzel kavramı göreceli ve değişken bir kavramdır yıllar sonra bu sayfadaki yazılarıma bakınca bu yazıları aslında şöyle yazsaydım daha güzel olabilirdi diyebileceğim ama şimdi bana bu yazı akışı güzel mi deseniz eh güzel işte diyebilirim....lakin 10 yıl sonra yada 1 yıl sonra zaman ılerdıgı ve degıskenlık gosterdıgı bu yazıları soyle yazsaydım daha ıyı olabılırdı dıyebılecegım...

Bu durum her ınsanda gerçekleşebılecek bır durum...Ilk yazmaya başladıgım ıle sımdı yazmya başladıgım sureç çok farklı hatat dusunce akışlarıda sorgu şekilleride çok farklı o halde sımdı kı yazım turumuz yakın gelecek yazı turu babında desek yanlış olmaz degılmı..

Yakın gelecek yazısında belkıde hıç klavye kullanmayacağız bızım yerımıze seslı soyleyerek bılgısayar kendı yazacak belkı bız goruruz belkı gormeyız ama mutlaka bırgun seslı klavyemız olacak kanaatındeyım ve seslı kalvye ıle bugun kı klavyeler rafa tozlu raflara kalkacak kanaatındeyım..

Bugun parmakla tuşlarken haz aldıgımız klavyeler yakın gelecek zamanda olmayacak eskıyı bılen eskıyı ozleyecek ama eskıde zamanla tukenecek yerını yenı sırayla zaman akısında almaya başladıkça yerıne yenı nesıl denılen urunler çıkacak ve boylelıkle yenı yenı dıye uretme basamak basamak çıka çıka ılerleyecek kanaatındeyım...

Devamını daha sonra yazacağım..

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
PART 5

Konuya yarım kaldığımız yerden devam etmek istiyorum Sizler yazıları okurken ben yeni yazıları yazıyor olacağımı umut ediyorum.

Böyle.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:48 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:38 ----------

images

Zamanı ele almak ve zamanın dairesel alanı üzerinden ilerlemek istiyorum..

Zaman dünya yaşamında bizi şekillendiren ve sürecimize yön veren bir akış poligonu diyebiliriz...

Neden akış poligonu dediğimi soracak olursanız??..

Benim gözümde zaman dairesel bir süreç gibidir ve her insanın bir daiesel alanı vardır ve her insan kendi dairesinde kendi zamanının kendi anını yaşar....yani zengin olmuş bir insanın kendi dairesel alanı vardır bu kendi dairesel alanda kendi rütin işlerini yapar kimi zaman ise dairesinin alanını biraz daha genişletir ve dairesinin içerisine yeni yeni zamansal olarak dairecikler ekler...

Zengin bir insanın aslında çokta fazla zamanı yok gibi gözükür ama isterse kendine dairecekler dairesi içerisine aldıgında aslında zamansal anlamda kendine ufakta olsa bir zaman boşluk süreci oluşturabilir..

9k=
Bendeniz gibi fakirseniz zamansal daireniz içerisinde bir çok boş vakitleriniz olabiliyor lakin zamanı olumlu değerlendirmek istediğimizde de insan istediğinde bir çok paylaşımda katkı sunabiliyor ...

Paylaşım değince akla yazı gelmesin insan isterse her canlıya yada dogaya yada etkileşimde bulundugu çevreye bir çok paylaşımda katkı sağlayabiliyor önemli olan İNSAN olabildiğimiz bilincini unutmamak gerektiğidir diye düşünüyorum...

Ufak bir gülücük ufak bir pozitif iletişimde aslında paylaşımlar arasında diyebiliriz...İNSAN isterse yaşadığı uzun gibi gözüken ama kısa olan ömründe bir çok güzellikler sunabiliyor olmasıdır yeter ki insan istesin....

Yola çıktığımızda ilk yazıları bu siteye yazmaya başladığımızda neler yazacağımızı kestirmek güç olasa gerek lakin hangi çizgide olduğumuzu bilerek çıkmıştık bu çizgide geçmiş bugün ve gelecek zaman adlı bir konu başlığı olmuş olmasıydı...

O halde atış poligonu derken dairesel alanımızın bize sunduğu değerler ile zamanın verdikleri yenilikler ve düşünce akışları bize poligonda isabetli seçimler yapmamıza vesile olabiliyor diyebiliriz...

matrix.jpg

Zamanı çok geriye aldıgımızda buraya bu siteye yazıları yazmamış olacaktık...zamanı biraz ileriye aldıgımızda ise ileride yazacaklarımızın neler oldugunu görebilecektik...eğer zamanı bugün için kıyaslasaydık o halde şuan yazdıklarımı cevapla seçeneği ile sizlere sunmuş olacaktık...

Yani şunu demek istiyorum...şuan sizler bu yazıları göremiyorsunuz lakin ben bu yazıları paylaşmış olsaydım sizler görüyor olacaktınız o halde ben şuan yazıları yazarak poligonda kendi dairesel alanımın tercihlerini seçiyorum demektir..

Dairesel alanımı tv izleyerek gerçekleştirebilirdim lakin ben bu tercihi yaklaşık 10 dk evvel yapmıştım yeni bir tercih seçmem gerektiğinde bugün yazı paylaşımımın daha uygun olacağını düşündüm ve bugün bu yazıları paylaşmak istedim...

images
Ne kadar tuhaf değilmi...?

Şuan dünya yeryüzeyinde milyarlarca insan var ve her insan kendi dairesinin alanınındaki zamanını yaşıyor..tıpkı bizde şuan kendi zamansal dairesel alanımızı yaşadığımız gibi....

Zamanda yeni şeyler üretmek sizcede zor mu ?

Bence değil eğer İNSAN isterse yenilik üstüne daha fazla yenilikler ekleyebilir...Ben yukarıda sizlere ben olsaydım diyerekten bir takım öneriler sunmuştum bunlardan ilki buzdolabına dönük olmasaydı ikincisi ise çamaşırmakinesine dönük olmasıydı...

Daha çılgın bir yenilik sunabilirim lakin sizin yenilik kavramında neler beklediğinizle ilişkin olabilir...Benim yapım genelde aynı ürünle değil aynı olmayan ürünle yola devam niteliğindedir...yani bugün benimle çalışmak isteyene ben karşı tarafa şunu sorardım sen yenilikten neler bekliyorsun ve yenilik değince aklına ne geliyor derdim..bu iki soruyu sorardım...

Benim beklentilerim Çılgın olabilecek düzeyde olması gerektigidir...Şimdi burada iş aradığımı filan düşünmeyin mesele Yenilik değince aklınızda neler çağrışıyor olmasıdır işte bu yüzden kendi iç dünyamı sizlere örnekleyerek sunmak istedim...

Bugün hayal gibi olan uçan kaykaylar gelecekte hayal olmaktan çok daha öteye bir tık üstüne çıkacak dediğimde ilk kez böyle bir proje sunumladıgımda bana imkansız dediler lakin dünyada hiçbirşey imkansız değildir İNSAN isterse yapabilir diyebilirim..

images

Gelecekte İnsansız otomatik sürüşleri araçlar gerçekleştirecek dediğimizde imkansız gibi dursada aslında İMKANSIZ değil....

İşin özü benim dünyamın hayalleri içerisinde hiçbirşey İMKANSIZ değil....önemli olan dogru ekip dogru zaman dogru kalite ve dogru çılgınlık diyebilirim..

Eğer çılgınsanız yeniliklere daha yatkın olabilirsiniz Eğer kafa yorarsanız yeniliklere daha erken ulaşabilirsiniz diyebilirim..

İlk zaman kavramında ilk yazıları yazmaya başladığım tarih 2008 yılıydı ilk yazmaya başladıgımda x bir sitede 1 ay gibi bir süre içerisinde dergide editorlukle başlamıştım...sanal bir oyun sitesinde dergide edıtordum...İnanın neler yazmam gerektigini bilmiyordum ve ilk yazmaya başladıgımda takımların kupa maçlarını ve performansalarını degerlendirme görevi almıştım....yaklaşık 40 sayıda görev almıştım hayatımın en güzel anlarını yaşadığım gibi çok güzel insanları tanımıştım ve hatta buluş yakın dostlar olmuştuk..

Zamanın dairesel alanıma yeni şeyler eklemiştim ve her yeni şeyler eklediğimde yeni güzellikler kazanıyordum daiminde ise yazılarım ve yazı şekillerim değişiyordu....devamında bende değişiyordum hayata bakışım daiminde ise düşünce akışım değişiyordu...

Herşey benmiydim TA Bİ Kİ değildim...çünkü o an sadece kendi dünyamı yaşıyordum....ben ilk bilgisayarıma lise 2 yılında kavuşmuştum şimdiki gençler kadar şanslı değildim...hayatımda çok zorluk görmedim ama çok çile çektim diyebilirim ama bunlar tatlı çileler olsun çünkü gelen ALLAH tandır diyelim..

images

Kendi anılarımı anlatacağımı düşündünüz değil mi ??

Esasen yazılara bakınca öyle duruyor lakin size örnekle bir kaç nokta göstermek istedim o noktada önyargı ile bakış açımıza yön vermeyeceğimiz olgusu olmasıdır. Eğer ön yargılarımızı yenemezsek kişinin yada kişilerin hayallerinde anlatmak istediğine ulaşamayız unutmayalım ki yenilikler ilk hayalle başlar....

İyi bir yenilik için iyi bir hayal kurarak ilerlemek gerekir....Gelecekte benzin olgusu bir çok noktada dünyamızdan kalkacak desek inanırmısınız bence inanmalısınız dünya petrol rezerveleri bizi 2070 yılına kadar taşıyabiliyor yeni petrol sahaları çatır çatır aranıyor yenı petrol sahaları bulunmazsa 2070 sonrası petrol diye birşey dünyada kalmayabilir....

2050 li yıllara kadar dünyada bir çok noktada elektirikli araçlar elektirik şarj eden benzin istasyonlarını görebilirsiniz...o zamana kadar bendeniz dünyada olurmu bilemem ama bildiğim birşey var dünyada kıyamet olmazsa ALLAH bilir yeni nesil gençler fazlasıyla görecekler...

Akıllı evler akıllı yollar akıllı araçlar haa pardon bu arada yapay zekalar da 2050 li yıllardan sonra yeni nesil gençler görebilir diyebiliriz..

Diyeceksiniz ki...

Nereden biliyorsun??...

images

Geleceği hayal edebilmek sizlerin hayal dünyasına bağlı diyebilirim...o halde muhtemel gerçekleşecek senaryolar arasına bu yeni nesil üretimleri ekleyebiliriz...

Muhtemel dünyada yaşanılan İNSANLIK gelişimi ve süreçlerine bakarsak her Yeni Dünya da ve oluşumunda Dünyada İNSANLIK hep bir üstünü görmüş....

Mesela..
1935 li yıllarda yaşayan insanlık ile 2017 li yıllarda yaşayan insanlık bir mi değil düşünce anlamında olsun teknolojik gelişim anlamında olsun bilim anlamında olsun bir çok noktada gelişim ve üretim süreçleri olmuş..

Sizler ilk yazılarınızla başladıgınız akış ile şimdiki yazılarınızda ki akışlarınız arasında ki farkları kıyasladıgınızda bile bir çok değişim ve gelişim süreçlerini görmüş olacaksınız...

Bugün elimizin altında klavye ve mause bize bir çokm kolaylıgı sunarken gelecekse mause yerıne parmaga takılan yüzük sensör ile mause görevini oluşturacaksınız akabinde klavye yerine sesli klavyeler ile tamamen sizin söylediklerinizi yazan bir klavye olacak ama öncesinde pad üzerine yansıtılan bir hologram görüntü ile klavye kullacaksınız desem bana yine ön yargıyla yaklaşırmısınız...

Cevaplarınızı bilemem ama işin en güzel yanı hayal dünyanızı açabildiğiniz kadar geniş ve derin açabilmenizdir diyebilirim...

Farkedilebilmek konusuna değindiğimizde aslında x bir şirkette işçi çalışan birini farkedebilmek çok zor olsada aslında önemli olan zoru aradan alabilmektir.ama niçin neden nasıl diye sormak gerektiğinde farkedilmek çok güçleşiyor da diyebiliriz...

images

Lakin her gün elinizin altında mause var bir çok işlevi onunla yapıyorsunuz belki gözünüzün önünde ama sadece iş gördüğü için hep geri planda lakin ben mause mu farketmek için sevdiğim renk olan mavi renkli aldım çünkü kullanacağım meteryal benim sevdiğim düzeyde olması gerektiğidir..

Bugün milyarlarca insan seçim kriterinde bugün x bir fabrikanıza insan aldıgınızda herbiriyle ilgilenemez yada herbirini işe alamazsınız lakin sevdiğin bir özellikte istisna davranabilirsiniz.

Bazen tek bir değişim özellik hamlesi geleceğe yatırım süreci oluyor...sizin x fabrikada işçi olmanız sizin farkedilemez konuma istmiş olmasıdır....çok umutlanmayın kimse sizi x fabrikadan y fabrikasına işçilikten beyaz yaka memur olarak almaz çünkü sınıflandırma diye bir konum sistem düzeni var ve bu ssitem düzeninde genelde sabit kararlar alınır ve alınan sabit kararlarda ne yazık ki her sektede beklentileri yuksek tutulur yüksek tutulan her beklenti sizi aşağılara kadar iter...

O halde paylaşmak demek beklenti içerisinde olunmadan sununlan öğe dizileridir...Bugün paylaştıgınızda sadece kendiniz mutlu olmak için yapmanızdır..

matrix-69681_6401.jpg
Buradan size şunu anlatmak istediğim için bu örneklemeyi sundum...

Eğer hayattan çok fazla beklenti içerisinde olursanız yenilik kavramında fazla çıta üste gidemezsiniz...

Bazı anlarda beklentilerinizi ve hedeflerinizi ne kadar aşağıda tutarsanız yani bencil ve egoist olmazsanız ortaya sunacağınız ürünler ve sunumlarda bir o kadar lezzetli oldugu gibi tadından doyum olmaz...

Daiminde ise mesela ben yeni şeyler sunarken yeni sundugum x bir ürünü xy nasıl yapabilirimi düşünen biriyim sonrasında xyz nasıl yapabilirimi düşünürüm...yani x olduysa bitmemeli sürekli yenilik üretilmeli diyebilmeliyiz..

Zaman dairemin alanını çok uzun tutmam ama zaman dairemin alanının içerisine bir çok şeyi alırım yararlı olanlar tercihim olur arada zararlı olanlar dairemin içerisine girerse çıkartırım..

Buradan size şunu anlatmak istedim..

Kararlı olmanız gerektiği gibi ne yaptıgınızı iyi bilebilen olmanız gerektigidir...buda beraberinde istikrarı getirir..

Ben isteseydim kısa bir kaç yazı ile konuyu biterebilirdim ama bu konuyu istikrarlı bir şekilde ilerletmek istediğim gibi daha fazla daha fazla ve daha fazla konu içerisine yazılar yazmak istediğimizde sizlere söyleyebilirim ve buradan da şuana kadar ne kadar kararlı ve istikrarlı ilerlediğimi görmenizi isterim...

woman-face-matrix-background-green-computer-codeed-symbols-characters-46857537.jpg

Buradan da benim kendimi övdüğümü düşüneceksiniz ??

Hayır elbiss böyle bir insan değil elbiss kendini anlatmaktan nefret eder lakin örneklemede metinlerde vurgu yaparak aslında sizlere birşeyler söyleme derdidir diyebiliriz..

Buradaki yazıyı bağlamak gerekirse...

Yeni birşeyler için yeni bir derdiniz olması gerekir...Derdiniz olmazsa düşünemezsiniz daiminde ise sorunlarla karşılaştıgınızda çözümler üretemezsiniz..

Dert demek düşünmek demektir...en sıkıntılı anda bile o sıktıyı kendinize dert edinmelisiniz hatta öyle bir dert edinmelisiniz ki dertlerinizle arkadaş olmalısınız işte dertle arkadaş olabilirseniz çözüm kapısı için bir tık kapı aralamış olacaksınız diyebilirim..

circuitos-eletricos.jpeg

Dertle arkadaş olunur mu ??

Olunmaz lakin dertle dost olunur :) dertlerinizi eğer çok kafaya takarsanız zamansal dairenizde size titreşimler oluşturursunuz daiminde ise dünyada adapte sorunu yaşarsınız yani yukarıda ki arkadaş kavramı size kapiş olmasıdır...dertle dost olunur çünkü insan dostuyla bir çok paylaşım yapar o halde dert sizin dostunuz olacak ki sorunu derinlemesine çözebilesiniz...

Hangi sorun olursa olsun dünyada hiçbir sorun çözümsüz değildir kavramını hiç unutmamak gerekir diye düşünüyorum...

O halde güzel insanlar metin yazmak bile aslında başlı başına birer sorundur daiminde ise yazdıklarınızı konu başlıgıyla uyumlandırmak ise başlı başına sorundur....o halde sorun için bir çözüm akış süreciniz olmalı ki her akışı kendi sınıfına kendi dairesine yerleştirebilesiniz...

Düşünmek ve düşünürken akışları yerli yerine koymak mühim ve esas olandır...bugün yazıları yazdıgımda sizler çok farklı bir akış süreciyle karşılacaksınız lakin yazının sonuna geldiğinizde diyeceksiniz ki ben geçmişi daiminde ise bugünü ve sonrasında ise size gelecek yazı akışını yaşadım diyeceksiniz...

Bizler zamansal dairelerimizi neyi almak istersek onu alabiliyoruz ama unutmayalım ki her insan kendi zamansal dairesindeki anını yaşayabiliyor olacak olmasıdır..

Eğer bir gün zamansal dairenizi farkedebilirseniz işte o gün benim burada size ne demek istediğimi daha yakından anlayabilirsiniz diyebilirim...

Bugünlük yazılar bu kadar olsun...

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
PART 6

nanoteknoloji-banner2-1764x700.jpg

Geçmişte de bugünde de ve gelecek zamanda da sorulacak olan soru bizlerin yani insanların yaşamda yenilik anlamında var olma durumlarıdır ...

Hayat sürekli bir döngü hali içerisindedir ve bu döngü içerisinde canlılardan tutalımda tüm yaratılan evren hepsi birer bir düzen ve döngü silsilesi içerisindedir..

Yaşam var edildiğinden bu yana dünya hayatında epey zaman geçti ve geçen bu süreçler içerisinde bir çok şey dünya hayatı ve tabiatı adına bir çok değişimler sundu..

Var edilen dünya nizamlı ve sistemli bir şekilde inşaa edilirken Dünya içerisinde ki yaşayan canlılarda bir o kadar altın oran hesabına göre sistematik şekilde eksiksiz ve noksansız oluşturuldu...

Dünya hayatında ufak bir serüven süzgecinden geçip baktıgımızda karşımıza milyarlarca bir çok değişiklik çıkıp geldiği görülecek olmasıdır.

Yaşam hayatı dünyada sırlarla doludur her canlı eko sistem düzeninde kendine biçilen rol ve davranışı sergilemektedir...Vahşi doga da da yaşam,yaşam zinciri halkası şeklinde ilerler...

Vahşi dogada sürekli bir hayat mücadelesi vardır...ve eko sistem zincir halkasıyla her canlı kendi faaliyet alanını sürdürmektedir..

İnsanlar arasında da sistematik bir yaşam düzeni vardır ve bu düzen sınıflandırma ile devam etmektedir..İnsan yaşamı dünyanın güzellikleriyle renklendirilmiş tabiat yaşamı ile süre gelmektedir...

Varoluşsal sebeplerimizi çogu zaman kenarda tuttuğumuz yaşam bazı zamanlarda kapılan süre gelen bir hayat savaşı zinciri halkasında bizlere gözükmektedir.

Hayat içerisinde insanların birbirleriyle vermiş oldukları mücadeleler bizlere bugünlere kadar gelmektedir..Verilen yaşam mücadelesi hayatımızın bir çok alanında boy göstermektedir.

600

Yeni icatlar yeni gelişimler yeni buluşlar ise verilen çalışılan ve sunulan ürünlerin insanlar için kazanılan nimetleri oluyor...İnsan yaşadığı hayata içerisinde dogdugu günden bugünlere kadar hep yeni şeyler öğrenerek evriliyor insan evrildikçe varoluşsal gayeleri ve değerleri ne yazık ki çok gerilerde bırakıyor..

Bugünlerin dünyasında herşey mükemmel gibi gözüksede herşey bu kadar iyi denilsede aslında her insan topluluğu kendi zamanlarının en güzel ve en mükemmel anlarını yaşıyor olmasıdır..

Mükemmellikte ve yeilik üretiminde sınırlar yoktur olabildiğince daha iyisi daha güzeli zaman içerisinde gelecektir...Mesela 2002 dünya kupası üçüncüsü olan TÜRKİYEMİZ ...OLDUKÇA önemli zafer elde etmiş ve adını TARİHE altın sayfalarla yazdırmıştı lakin bizler kadar diğerleri şanslı değildi....

Ömrü vakti yani yaşam zamanı yetmeyen insanların bir çoğu TÜRKİYEMİZİN dünya 3.lügünü görememiştir...Bu zaferi tadamamıştır..

O halde bilmeliyiz ki her insan kendi zamanının anını yaşıyor olmasıdır...Bugünlerden geleceği kestirebilmemiz güç gibi dursada aslında gelecek diye bir kavram yoktur diyebiliriz.....Gelecek aslında ertesi gündür..

Ertesi gün yani yarın bizler için yakın bir gelecektir...1 günde dünyada çok şeyler değişmesede uzak gelecek yakın gelecekle birlikte değişiyor olmasıdır..

Kafalar karışmaması adına şöyle izah edebilirim uzak geleceğin şekillenmesi yakın gelecek olan yarınlarla başlıyor olmasıdır..

Gelecek zamanda yani uzak zamanda yepyeni sunumlar insanlığı beklerken bir çok insan ROBOTIC ÇAĞI neredeyse göremeyecek olmasıdır...

SUNNY diye gelişen yapay zekanın kendi kendine karar verebileceği bir ROBOTIC ÇAĞ insanlığı yeniden büyüleyip etkilerken her insanın bir çip yaşam süreci olurken insanlar çip lerle sınıflandırılırken insanlar ın yeni robotları olup insanların yerine iş sahalarında çalışmaları ve insanlara daha fazla boş vakit bırakılmasıda cabası olsun...

maxresdefault.jpg

Otomatik araç sürüşleri uçan araba konseplerı ve gerçekleşen senaryolarıda bir o kadar cabası akabınde bir tüp içerisinden olulşturulan yeni nesil trenler de bir o kadar cabası..

Bitti mi bitmez...yeni nesil yollarda bir o kadar farkındalık sağlayacak olmasıdır.yeni nesil yollarda artık asfalt diye bir dert olmayacak asfaltın bozulması gibi bir sorun olmayacak yeni nesil yollar manyetik iletkenlikle oluşturulacak olmasıdır buda bize akabinde gelecekte otomobillerde tekerlek olmayacagı cevabını veriyor olmasıdır..

İnanmak güç değil mi.?

EVet yeni nesil araçlarda tekerlekler olmayacak tekerlek firmaları onun yerine manyetik kafalar oluşturacak böylelikle tekerlek firmalarıda külfetli zahmetli tekerlek üretiminden kurtulacak...manyetik kafalar ve manyetik iletkenli yollar ile araçlar yerden yüksek bir mesafede rahat bir sürüş keyfi yaşayacak olmasıdır...

Araçlar tekerleksiz manyetik yolda ilerlerken araçlar içerisinde otomatik pilot ile araçlar uydudan faydalanarak kendi sürüşlerini belirlenen rotaya göre gerçekleştirebilecekleri gibi otomatik pilot ile kendi kendine parketme yapabilecekler...

Tekerlek firmalarının sunumlayacağı manyetik tekerlekler vasıtasıyla sürüşler daha rahat ve daha pratik olacak lakin bu uzak bir gelecek için olabilecek durumdur....öncesinde yakın gelecekte araçlar için tekerlek firmaları esnek bir lastik modeli oluşturacak olmasıdır buda bize yola göre esneyebilen bir lastik seçenegi sunmuş olmasıdır..

Bugünlerden yarınlara hazırlık yapan insanlık her yeni teknoloji ile yeniliklerin en güzelini görebileceği gibi bir çok rahatlıklardan da faydalanabilecek olmasıdır.

images

İnsanlık Yenilikleri sadece araçlarda mı görecek ??

Hayır insanlık yeniliklerde telefonlarda büyük değişikliği görüp farkedecek ve daiminde kullancak olmasıdır...

Mesela..

Telefonların katlanabilir olabilecek olması kare üçgen ve dikdörtgen ve oval şekilde tasarlanabilir olması ise harika bir kullanım ve rahatlık olanağı sağlayacak olmasıdır...

Sadece telefonlarda bunlarda değişmeyecek değişen en önemli özelliği ise hologram görüntünün kullanılacak olmasıdır....

Evet şaşırmayın gelecek zamanda telefonlarınız katlanabilir olabildiği gibi size görüntülü konuşmalarda hologram yansıtma ile karşılıklı hologram konuşması yapacak olmanızdır...sevdiğinizin yada eşinizin yada dostunuzun görüntüsünü telefonununuzdan hologram görüntü ile konuşma yaparak görecek olmanızdır...

Cep telefonunda sadece hologram görüntülü konuşmalarda olmayacak akabinde size hologramlı bir şekilde elinize verilecek bir cihaz ile oyun oynama şansınızda olabilecek...

çok çılgın ve şaşırtıcı değilmi...ama inanılmaz dercede bence çok etkili ...

7_1.jpg

devamında cep telefon on ve arka yuzleri de çok şefffaf olacak bununla birlikte konuştugunuz şekilde mesaj yazabileceksiniz akabinde ise o kaba tuşlar vss ortadan kalkacak herşey dokunmatik düzeyde olacak...akabinde birbirinize şart aktarma aparatları ile birbirinize şarzlar aktarabileceğiniz gibi karşılıklı sevdiğiniz oyunları birlikte oynayabilme imkanlarına kavuşacaksınız...cep telefonları ile ilgili gelecek zamanlarda bir çok değişikleri zaman geldikçe göreceğiz hepsini tam manasıyla görebilmemiz olabilir mi bilemeyiz lakin yeniilikte sınır olmadığını düşünürsek tüm yenilikleri görebilmemiz oldukça güç diyebiliriz :) çünkü ömür yetmez..

Yenilikten hazır söz etmişken dokunmatik saatler bununlar birlikte fanlı saatler bununla birlikte sese komutlu mesaj yazma özelliği gibi bir cabası bununla birlikte şekil değiştirebilen bileklikler ve şeffaf yapısıyla estetetik oluşturan bilekliklerde bir o kadar cabası...

Yeni nesil spor ayakkabilarım olsun bende istiyorum derseniz şimdiden sıraya girin derim çünkü öylesine bir yeni nesil spor ayakkabilar gelecek ki sanki tabela gibi diyeceksiniz spor ayakkabısı şeffaf olacağı gibi oldukça rahatta olacak çünkü spor ayakkabıları nano teknoloji bir ürün olacak devamında spor ayakkabınız cep telefonunuzla entegrelı olacak böylelıkle spor ayakkabınızın dış rengını ıstedıgınız şekilde degıstırebıleceksınız tek yapmanız telefonunuzdan tema yuklemek olacak telefonunuzdan ayakkabınız ıcın sadece dıs renk yuklememesı yapmayacaksınız boyu kısa olanlar ıcın ayarlı bır mını boy asansoru olacak ve bu asansor ıle sızlerın boyu 2 cm daha uzun olacak ve bu boy asansoru dışarıdan da bellı olmayacak ıstersenız fan lı spor ayakkabıyı alırsınız boylelıkle ne zaman ıstersenız fanı açabılır ayaklarınızı havalandırabılırsınız..

Yenılık konusunu hazır açmışken yenı nesıl masaustu bılgısayarlarınıda soyleyelım yenı nesıl bılgısayarınızda kasa dıye bırşey olmayacak herşey monitorunuzde olacak bununla bırlıkte monıtrounuz tamamıyle dokunmatık ekran olabılecegı gıbı ufak bır pet ıle klavye ıslevını gerçekleştıreceksınız sonrasında ıse mesajlarınızı yada yazılarınızı ses ıle otomatık yazdırabıleceksınız...

Devamında yeni nesil evınızdekı kapıları kartla açacaksınız yada sesli komut ile..

nanoteknoloji-nano-teknoloji-robotlar-3.jpg

İşin özü yenilik değince ne anladığımızı iyi bilebilirsek yenilik bir o kadar bize daha hızlı ulaşabilir...

Yenilik çamaşır makinelerinde ki büyük devrimle devam edecek devamında yenilik buzdolaplarıjn dokunmatık ve sipariş verebilen ozellıkler ıle devam edebileceği gibi sevdiğiniz programı yada diziyi artık mutfaktaykende buzdolabı vasıtasıyla ızleyebileceksiniz..

Devamında yenilik tv sektöründe de boy gösterecek tv ler artık katlanabilir masa gibi katlanabileceği gibi ekranlarıda tamamiyle dokunmatik olabileceği gibi kumandada tamamiyle dokunmatik olacak...

Yarın yeni gelecek zaman dediğimiz an yeniliklerde ki devrim ve kolaylıklar bizlere kapımıza ve hayatlarımıza kadar gelecek...

dedfeck_163608086.jpg
Şanslı olanlar YENİ DÜNYA DÜZENİN de bir çok yenilikleri görebilecek lakin tüm yeniliklerin hepsini görebilmemiz güç olacak çünkü ömür bitmez ve yeniliklerde sınır yoktur..

YENİ DÜNYA DÜZENİN de oluşturacaklar sadece yenilikler anlamında değil sistematik anlamda da kabuk değişimine sebebiyet verebileceği gibi ilk 10 ekonomi dünyada bir çok sistematiğe yön verebilecek düzeyde olacak olmasıdır..

YENİ DÜNYA DÜZENİN de oluşacak her kabuk değişimi bazı anlarda sancılı olacak olsada zamanla YENİLİKLER ve değişim anlamında kendini boy gösterecek olmasıdır..lakin yenilikler kendini havacaılık sektöründe de boy göstercek olması beklenilen kuyrukları ve çileleride ortadan kaldırabileceği gibi yeni nesil ucaklarla da kendini ve farkındalığını gösterecek olmasıdır..

Havacılık sektöründeki değişim ve gelişim süreçlerine değinmek istemiyorum bu süpriz olarak kalsın isterim ama gelecek zamanda havacılık sektörü çok değişecek ve yeni düzende bunu yakınen görebilenler farkedebilecek kanısındayım..

Geçenlerde yazmış oldugumuz yazılar artık geçmiş zamana bırakılan anılarımız olacak bugün yazdığımız yazılar ise gelecek zamana bıraktıgımız bugünün yazıları olacak ilerleyen süreçlerde ki yazı konseptimin içerisine Gelecekte ki MARS adlı yazı şeklini sizlere taşımak istiyorum çünkü MARS ta bulunan bir element dünyada ki PETROL den de daha değerli bilim insanları bu elementi nasıl dünyaya getirip parçalayıp yakıt olarak kullanabilirizi çözmeye uğraşıyorlar onlar MARS taki bulunan ELEMENT i çözmeye dursunlar biz yazımıza devam edelim...

Gelecek zaman ile ilg,li bir çok değişiklikleri söz ettik ama üzerimize giydiğimiz yada gelecek zamanda giyeceğimiz elbiseden söz etmedik...??

O halde söz edelim isterim..

Nanociencia.jpg

Evet elbise giyim insan için oldukça önemli artık karşımızda yeni bir buluş var oda nano teknoloji bu teknolojı şuanlarda askeri alanda kullanılsada yakın gelecek zamanda sivillerde de kullanılacak olmasıdır...

Yani TEKSTİL FİRMALARI akılları varsa şimdiden geç kalmamaları adına LABoRATUAR larında NANO teknoloji üzerinde çalışsınlar derim çünkü ne kadar ERKEN kollarınızı sıvarsanız PASTADAN bir o kadar BÜYÜK PAY almış olursunuz ...

Gelecekte yagmur yagdıgında artık elbiseleriniz yagmur suyunu geçirmeyecek nano bir elbise üretim ile yagmur suyu üzerinden akıp yere düşeecek lakin saçlarınız ıslanmayacak diyemeyiz :) ama nano bir şapka alırsanız gelecekte ŞEMSİYE taşımak gibi bir derdiniz olmayacak yada nano bir BERE ile kafanızda kar birikmeyecek anlayacağımız şu ki gelecekte ŞEMSİYE tarihe tozlu raflara yer edinecek olmasıdır...

Ta bi ŞEMSİYE FİRMALARI da boş durmayacak onlarda SATIŞ yapmak için şekil değiştirebilen nano şemsiyeler üretebilirler bilinmez ne kadar tutabileceği artık ŞEMSİYE FİRMALARI çözüm üretebilsin diyebilirim...

Şemsiye firmaları için NANO GİYSİLERİN gelmesiyle ilgili aklımda ÇOK ÇILGIN BİR ÇÖZÜM ÖNERİSİ var lakin paylaşmak istemiyorum....Sorun yaşarlarsa ÇÖZÜM bulamazlarsa ben halen dünyadaysam bana ulaşsınlar diyerekten ŞEMSİYE FİRMALARINA mesaj bırakıyorum....

Nano giysiler yagmur geçirmeyeceği gibi akabinde güneşte bir çok farklı renkte şekil değiştirebilen tişört şekillerine de sahip olabilecek olmasıdır....

Nano giysiler tişört pardesu kaban kazak bere şapka vsss gibi bir çok alanda kendini göstercek olması yenilikler anlamında oldukça katkı sağlayacaktır kanaatındeyim...

images

Yarın gelecek zamana adım attıgımızda YENİLİK için bir çok farklı fikirlerimiz olacak bir çoguda hayata geçecek belkide bilemeyiz lakin bildiğimiz şey farkındalık oluşturup bulunmayanı yada olmayanı üretebilmektir işte o zaman YENİLİK diye bir süreçte olmuş olabiliriz diyebiliriz...

Yenilikler üretebilmek için sabitleşmiş olanlardan uzaklaşıp yeni ÇILGIN ürünler ortaya kayabilmektir...Başarmanın yada başarabilmenin sırrı Hayalle başlayana yenilikle devam eden süreçlerdir...

Hayal etmeden üretemezsiniz lakin her hayalde gerçekleşecek diye bir kavram yoktur hayalin gerçek olabilmesi için gerçekçi bir sunum yapmak ikna edebilen bir dil kullanmak ve iyi bir kazanım için iyi kavram üretmek gerekir diye düşünüyorum...

Gelecek yazılarımın içerisine MARS la ilgili yazılarda eklemek istiyorum daiminde ise Gelecekte sanaayi kolları ve üretim sahalarıda bir çok değişikliğe uğrayacak ve muhtemell değişikleri ve çözümleri akabinde önerileride gelecek yazılarda bahsetmek istiyorum..

Gelecek çağda YENİLİK mi istiyorsunuz..?

O halde YENİ DÜNYA DÜZENİN de sizde yerinizi YENİLİK için almalısınız diyebilirim.

Bugünlük bu kadar olsun diyelim..

Daha iyisi olasıya kadar şimdilik en iyisi bu olsun diyelim...

Böyle.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
PART 7

CAG-001-Image-Website.jpg

Gelecek ıle ılgılı yazılarımıza devam ettiğimizde ÇILGIN yeni şeyler söyleyebiliriz...

Evimizin olmazsa olmaz modern eşyası olan HALI larımız gelecek yeni nesilde artık tarihe gömülecek halıların bize vermiş olduğu toz vss durumları ortadan kaldırıp tamamen hijyen odaklı oluyoruz :) halılarınızın ölcüsüne göre cam bir tavan yere yapıyoruz devamında alta ise elektronık devre yerleştiriyoruz böylelikle istediğimiz led ışık desen ile halılarımızı sunuma hazırlıyoruz dilersek cep telefonundan halı deseni teması ile değiştirip farklı halı kullanabiliyoruz..

Buna şöyle bir örnek verebilirim..

Düğün salonlarında yer tabanında şekil değiştiren ışık diyebiliriz yada DİSCO da yer tabanında şekil değiştiren ışık diyebiliriz...üst tabanın kırılmaz kalın camla olmasının sebebi ise halı renginin LED ışık ile göz yormaması olacak olmasıdır olası elektirik kesintisine karşısında ise kendi içerisinde bulunan 5 saatlik batarya gücü ilede bu sorunu ortadan kaldırıyoruz...

Gelecek yeniden şekillenmeye insanlık için değişmeye başladığında YEPYENİ YENİDEN YENİ ŞEKİL ve DİZAYN ı ile bizlere ulaşması gerektiğinin farkında olmamız gerekiyor YENİ BİR DÜNYA DÜZENİN de ESKİYE yer olmadığını bildiğimiz dünya şartlarında YENİDEN YEPYENİ bir şekilde KONFORU VE DİZAYN ı temalandırıp yeni yep yeni bir şekilde inşaası olması gerektigidir...

Monitörlere yani bilgisayar sektörüne geldiğimizde karşımıza içerisinde kendisinin de bulunduğu bir kasa mıodellemesi gelecek bu modellemede saydam monitor arkasına gelen mini kasa aparatı ile artık kasa olmadan saydam bir şeffaf monitör ile gelecek montirörü kullanıp görmüş olacaksınız....

Robotic-Hand1-e1332875777813.jpg
Dünyanın gelecek şekillenmesine siyaset anlamında bakarsak

Yeni yepyeni bir siyaset şekillenmesi modellemesi olacak bununla birlikte bir çok dünya ülkesi siyaset sistemlerinin eskidiğini söyleyip komşu ülkeleri baz alarak yeni bir siyasi sistemleri inşaa edecekler....

Dünya ekonomisinin ilk 10 çarkını oluşturan ülkeler dünya siyasetinde yepyeni bir modellemeye girecekler AB nin yıkılma sürecinin ardından ALMANYA öncülüğünde yeni bir VİZYON politika izlenecek ve yeni bir Oluşum tohumları atılacak atılan bu tohumlarda baş aktör FİNANSMAN üzerinden yogunlaşılacak....

Siyaset dünyası gelecek zamanda 19-19 da çalkantılı bir sürece girecek dünya neredeyse savaşın eşiğinden kılpayı dönecek devamında ise bazı ekonomileri düşük ülkeler ekonomik buhran yaşayacak ama bu süreç fazla uzun süremeyecek 20-21 de bu süreç onlar adına bitecek..

ABD iç savaşın eşiğinden kılpay dönecek ama işi kolay olmayacak çünkü çözmesi gereken bir çok sorunları olacak..Yeni yep yeni bir şekilde İNSANLIK ile ilgili haklar ve bildiregeler gelirse şaşırmayacagımız bir YENİ DÜNYA şekillenmesi olacak..

images

Yeni BİR DÜNYA DÜZENİ geçişi öncesi bazı bir çok çalkantılı süreçler olacak o zamanlara yetişenler bu süreçlerin bir çoğuna tanık olacaklar...

Şimdi biraz siyaseti bırakalımda biraz DÜNYA mızdan uzaklaşalım MARS a ve UZAY a yolculuk yapalım isterim...

Mağlum o dur ki İnsan tarihinin en cezbeden yanı UZAY ve ATMOSFERİ olmuştur...

İNSANLIK uzaya ilgiyi çok öncelerden duymaya başladıgından uzaya erişme ve varma hayalleri kurmuştu sonrasında ise ABD ve RUSYA başlangıçlarıyla UZAYA çıkma yarışı başlamış ve akabınde bugünlere kadar bir serüven gerçekleşmişti..

images

Şimdi sıkı tutunun size bir şeyler söylemek istiyorum...

MARS diye bir proje vardı bu projenin temel amacı MARS ta KOLONİ kurma hayali idi....lakin bu hayal olmayacak tamamiyle gerçeğe dönüşecek çünkü Bilim insanları harıl harıl MARS için KOLONİ için çalışmaktalar hatta MARS a koloni için gidecek isimler belirlendiği gibi gidecek insanlar da 5-6 yıllık bir MARS eğitimi almaktalar...devamında ise MARS a koloni için yerleşkeler harıl harıl hazırlanmakta..

MARS Projesi aslında tam anlamıyla KOLONİ değildir...Olası dünya nın yok olma senaryosunda iNSANIN yeni yaşam alanı olacak olması olarak planlanmıştır o halde MARS a bir çok yeni teknolojilerde gidecek olmasıdır çünkü İNSAN IRKI marsta uzun süre kalmayı planlamıyor...

MARS Projesi DÜnya yok olmaya yakın gidilecek ilk bölge olması nedeniyle ORİON denilen UZAY MEKİĞİDE uzayda inşaa edilme projeleri arasında yer almakta...

Lakin hemen sevinmeyin sizin bizim gibi insanların ORION dan bilet alabilmesi zor değil İMKANSIZ....BİLET için bildiğim kadarıyla 1 milyon euro GİBİ BELKİDE daha fazla bir ücret ödemeniz gerekiyor tek kişi için.....

MARS projesi ORION insanlı UZAY MEKİĞİ ile projelendiğinde sadece bununla sınırlı kalmıyorsunuz....MARS a hazırlanan giden UZAY İNSANLARI MARS ta yeni bir hayat şekillendirirlerken yeni bir düzen hazırlarken MARS ta bulunan bir element sayesinde Dünyaya yeni bir YAKIT ulaştırma ve çalışma telaşesinde olacaklar...

Bugünlerin zamanında henüz o elementi nasıl taşınması gerektiği projelerle tanımlanırken gelecek dünya zamanında UZAY NAKLİYE ŞİRKETLERİNİ gördüğünüzde aşina olacaksınız....

Evet yanlış duymadınız gelecek YENİ DÜNYA da UZAY da LOJİSTİK nakliye şirketleri olacak SIRF benzinden daha değerli olan MARS ta ki elementi alıp BENZİN değerinde kullanmak için..

DSC_2398-1.jpg

UZAY a sedece MARS için gitmeyeceksiniz....

UZAY a istasyonlar kurulacak ve kurulan istasyonlarda 3 gece 4 gündüz gibi vss tarifeler ile TATİL yapma imkanınız olacak bugünlerin dünyasında projelerle temalansada gelecek YENİ DÜNYA DÜZENİN de uzay istasyonlarına TATİL amaçlı TRUSTİK seyahatler ailelerinizle birlikte çocuk olmamak kaydıyla yapabileceksiniz..

Yeni yeni şirketler çalışmalarına UZAY a TUR ŞİRKETLERİ kurma planlarını oluştururken hazırlıklarına da tam sürat devam etmektedirler.

ABD hangarları yeni NESİL ROBOTIC syborg GİBİ cihazlarlar doldurulurken GELECEĞİN YENİ ASKERLERİ SYBORG diye isimlendirirlerken gelecek yeniden şekillendiğinde ABD yine SÜPERGÜÇ ivmesini koruyacaktır.

Gelecekte meydanlarda evlerde monitorlerde ve bir çok yerde CANDY diye bir konuşan akıllı adı aklıma gelmedi SİMULATÖR diyeyeyim karşımıza gelecek....akıllı bir sımulator ve bir çok konuda bir çok komuta merkezi için tek elden yonetim saglayacak...

CANDY ıcın topluluk kurulacak TEK DEVLET mantıgıyla bir çok sistemi barındıran bir yeni nesil bilgisayar işletim agı olacak bunu ben biliyorum ama tam detayıyla size yazılarla açıklayabilmem çok zor çok vakit alabileceği gibi yazıyla anlattıgımda yazıları ne denli anlayabilirsiniz bilemiyorum...

Mars ve UZAY serüveni İNSANLIK için daha YENİ BAŞLIYOR....

diyebiliriz..

images

Gelelim dünyamıza biraz daha Gelecek yeni nesil Yeniliklere bakalım...

Bilgisayar aparatı olan Hoparlör diye kavram artıık tarihe gömülüyor....Ses cihazını isterseniz BLUTOUET ile aparat vasıtasıyla kullaklıgınızdan dinleyebilirsiniz istersenizde monitorde monte edilen ses cihazı ile dinleyebilirsiniz..seçim size kalmış oluyor...

Bilgisyar ile anlayacağınız şu olmasını istiyorum...bilgisayar aparatları artık tek bir haneye monitore toplanıyor yani bilgisayar masaustleri artık tek bir noktada olacak...

Mause lar ise parmagınıza bir yuzuk gibi takacağınız aparat ile olacak devamında ise sağa orta parmagınızıı yukarı saga sola aşağı yaptıgınızda işlem yapacaksınız elinizi ileriye geriye çektiğiginizde de işlem yapacaksınız yani mause diye bir kavram gelecekte olmayacak bunu şimdiden unutsanız daha iyi olur sensörlü yüzük seklinde yarı kemik dizaynı ile tasarlanan bu yeni nesil aparat size yep yeni yeniden bir şekil ve dizeyn kolaylıgı saglayacak...

121218055107-makeblock-tank-horizontal-large-gallery.jpg

Klavyeleri geçenlerde anlatmıştım..

Az daha değinmek gerekirse gelecekte HOLOGRAM TEKNOLOJİSİ gelecek ve bir çok alana yayılacağı gibi akabinde sizler HOLOGRAMIN çılgınlık dorugunda olacaksınız Hologram teknolojisi beyaz eşyadan tutunda en alt birim olan cep telefonlarına kadar oldukça yaygınlaşacağı gibi bilgisayar sektöründe de boy gösterecek bununla yetinilmeyecek OTOMOTİV sektörü ilk kez HOLOGRAMLI HABERLEŞME sistemi oto cep telefonunu sunarken hologramlı araa camları oyunları vss ile de OTOMOTİV sektöründe bir çok çılgınlık ve yenilikler ile karşılaşacaksınız...

Bu bahsettiklerimin hepsini nasıl olacağı nasıl kullanılacağı nasıl sektöre dahil edileceğini size vidasına kadar harfiyle tek tek anlatabilirim lakin hepsini anlatacak bugün öyle pek bir vaktim yok eğer uygun bir vaktim olursa HOLOGRAM teknolojisini nasıl ENDÜSTRİYE SANAYİNİZE monte edebileceğinizi size tek tek vidasına kadar harfiyle anlatabilirim lakin demeden geçmek istemiyorum

1-22.jpg

Çünkü..

Harfiye tek tek anlatsamda sahada olmadan yazıyla ne kadar başarılı olabilirim onu bilmiyorum çünkü düşünülen ürün tam istediğim noktada olmasına özen gösteren biri oldugum için diyebilirim yinede ileride vakit ayırabilirsem bu konu içerisinde sizlere anlatmayı umut ediyorum ama söz vermiyorum çünkü söz verirsem tutmak zorunda olurum...nasipse inşallah diyelim...

Yazı sektörü denilince aklımıza kalem sektörü geliyor değilmi devamında kitap defter geliyor....

Gelecek için sektör kendini şimdiden hazırlaması gerekiyor çünkü gelecekte Kalem rafa kalkabilir nasıl mı..?

Akıllı tabletler ile gelecekte defterinize yazılarınızı buradan oluşturabilirsiniz devamında kalem sektörü bir dizi değişikliğe gidecek nasıl mı ?? çok kolay ve basit ama şuan anlatmak istemiyorum...

Çözüm ve önerileri Kalem sektörü anlamında hakları bende saklı tutuyorum :) ileride ben dünyadaysam halen bana ulaşırsınız çünkü kalem sektörü ile ilgili çok uçuk ve çılgın önerilerim ve çözüm yollarım bulunmakta...

Eğer değişeme hazırsanız bana ulaşırsınız :) değilseniz eski klasik teknolojiniz ile gidebildiğiniz kadar gidersiniz unutmayalım ki NOKIA yenilenmede geç kaldıgı için bugün piyasalarda yok..

811_robot.jpg

Anlatılacak o kadar çok şeyler var ki...

Neleri bahsetsem hangilerini öne alsam bilemiyorum...

Geçenlerde sizlere MANYETİK yolları bahsettim Araçların yani otomobillerin manyetik tekerlerle yol alacaklarını söylemiştim devamında ASFALT yolların tarihe gömüleceğini söylemiştim bu konuda oldukça ısararlıyım diyebilirim..

Araçlarınız tekerleksiz oto pilot vasıtasıyla yolda seyir alırken yollarda da şöyle bir değişiklik oluyor yol ASFALTLAMASI yapılırken asfalt metal çubuk ve bakır cubuklar ile karışım yapılıyor sonrasında ise tekerlekleriniz e mavi ışık manyetik bir güç kalkanı oluşturuyorsunuz devamında manyetiklenme etkisi ile araçlarınız yollarda manyetik bir şekilde tekerleksiz oto pilot vasıtasıyla yol alıyor..

Söylediğim üzere yazıyla bazı şeyleri ne kadar hayal edip anlayabilirsiniz bilemem lakin benim bildiğim ilk önce tekerleklerin yola göre şekil alabileceği bir sanaayi kolunu göreceğiz akabinde ise yerden biraz yüksekte yeni bir manyetik teker sektörü ile karşılacak olabileceğimizdir....

images

Gelecekte asfaltın olmadıgı patika yolda manyetik araçlar nasıl yol alabilir çıkabilir dedğinizi duyar gibiyim ÇÖZÜM VE ÖNERİSİ gayet basit lakin tüm haklarını bende saklı tutuyorum gelecekte olursam o günlere ömrüm yeterse bana ulaşabildiğinizde çözümü ve öneriyi size sunabilirim...onun dışında vaktim olursa yazıyla anlatmam gerektigi kanısına varırsam sizlere anlatabilirim neden olmasın diyebilirim..

Gelecek ile ilgili bir çok olası YENİLİK değer ve kavramlarını sizlere anlattım bu kadar mı hayır daha anlatacak o kadar çok şey var ki....Lakin gelecek ile ilgili yazılarımıza burada nokta koymak istiyorum. ama ileride konu içerisinde yeniden dönüş yapıp yazıları aktaracağım...

İlerleyen konularda geçmiş zamanı biraz ele alıp anlatmak istiyorum bugünlere geçişler olabilecek şekilde bu temayı işledikten sonra gelecek ile ilgili yazılarımıza kaldığımız yerden devam etmek istiyorum...Nasipse inşallah..

Bugünlük yazılarımız bu kadar olsun umarım okurken keyif almışsınızdır...

Böyle.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
PART 8

gelecek-teknoloji.jpg
%C4%B0nsan-%C4%B0le-%C4%B0lgili-S%C3%B6zler.jpg

Gelecek zamana dair o kadar fazla yeni şeyler üretilebilir ki anlatmakla kelimeler yetmez şahsen hayallerin başladığı yer aslında gelecekle ilgili şekillenmelerin oluştuğu noktalar diyebiliriz..

Çocukken hayallerimin olduğu oluştuğu dilimlerde çok şeyleri hayal ediyordum...en küçük hayalim taksici olmakla başlamıştı evet belki sıradan belkide basitti ama çocukken taksici olmayı çok istiyordum geliri kazancı hiç düşünmediğim bir süreçti sadece özenti ile başlamıştı..

Aslında bugün taksici olamadım belki ama yaşantımda şunu öğrenmiş oldum en büyük hayallerin en küçük hayallerle başlıyor olabileceğiydi gerçi bugünlerimin zamanında öyle büyük şahşalı bir hayalime kavuşmuş değilim belki ama mutluyum ve huzuruluyum anladım ki aslında en büyük hayalin en güzel noktası mutlu ve huzurlu olmaktan geçtiği olmasıdır.

Eğer sağlıklı yani mutlu ve huzurlu bireyler olabiliyorsak hayallerimizin ürüne ve sunuma hazırlanmasıda bir o kadar daha lezzetli ve güzel olabiliyor olmasıydı...

En iyi sunum en güzel hayallerle en mutlu ve huzurlu zamanında sunulan olmasıydı...En büyük hayaller sadece sanalda yazılı olsada aslında birşeylerin ucundan tutabilmekte yazıya dönüştürebilmekte aslında birer başlangıç basamakları diyebiliriz...

Gelecekle ilgili halı örnegini verdiğimde aslında bunun üzerinde çokta durmanızı istemediğim bir hayal ürünüydü esas üzerinde durmanızı istediğim gelecek halı modellemesi ise halı ebatlarında kesilmiş şeffaf bir yapı ve görünüme sahip belli halı kalınlıklarında olan kare oval vss şekilde hazırlanabilen plastik mika şeklinde bir modelleme olmasıydı ve bu modellemede ise usb girişi ile halının içerisinde ki ledler sayesinde şekil degiştirebiliyor olabileceğiniz gibi aslında bluetoot vasıtasıyla da cep telefonunuzdan farklı modellemer ındırıp yukledıgınızde kendı hayal halınıza kavuşabiliyor olacak olmanızdır....şeffaf ve beyaz renk bir halıya her modellemeyi indirip yükleyebileceğiniz gibi istediğinizde bu halıyı dokunmatik ekran şekilde tasarladıgınızda halı modellemesi 2 yi de kazanmış olacaksınız böylelikle çocuklarınız dokunmatik ekran vasıtasıyla halınızda şeffaf beyaz halınızda oyunlar oynayabilir tetris oynayabilir dilerseniz ailece kızma birader bile oynayabilir olacaksınız ufak bir program ufak bir yazılımla ve şekillendirme ve dizayn ile gelecek halı modellemesini sunmuş olabileceksiniz...

1590622777933.jpeg

Unutmayalım ki, en güzel hayallerin en saglıklı düşünülen hayallerle insan hayatına rahatlık ve konfor saglayabilir...Gelecek çağ olan ROBOTIC ÇAĞ insanlığa bir çok noktada kolaylık rahatlık ve konfor beraberinde getirirken bazı anlarda biz insanlığa oldukça bağımlılkta sağlasada aslında gelecek bugünden daha güzel gelecek diye bir sloganla yazıları taçlandırsak fena olmaz sanırım.....

Gelecekte spor ayakkabıların fanlı olabileceğini sizlere söylesem bugünlerde bana bir gülücük tebessümü atarsınız ama kanaatimce fanlı bir spor ayakkabı gelecek çok fena olmaz diyebilirim...

Bugün hayallerimizle bir çok noktaya yeni ve olmamış bir çok ürünler sunabilir ve bu sunumlarla yeni fikirler üreterek bir çok noktaya yeni bakışlar yeni ufuk açıları oluşturmuş olabiliriz..

Bugünlerin dünyasında insanlık olarak bir çok noktada birbirimizden farklı hayaller ve düşünceler içerisinde yarış ve hedef noktasındayız belkide geride hatırlamak istemediğimiz zorlu yıllara inat ve nazarla daha hızlı daha tempolu çalışıyoruzdur işte sizlere birşeyler söylemek için bugün bu yazıları kaleme almak istedim..

Koltuğunuza şöyle sıkı bir yaslanın ve içinizden derin bir nefes alın 15 saniye tutun sonrasında nefesinizi serbest bırakın...

2136.jpg
Bugün kaleme alacağım yazılarla hem ben hemde sizlere rahatlayın istiyorum ve devamında ise ufkumuzu bakışımızı biraz yogun tempodan alıp değiştirelim istiyorum...

Her insanın hayali vardı her insanın hayali çocukluktan başlar ve istisnalar hariç buyuk ergen oluncaya kadar değişir yada değişime ugrar...

Ugrayan her hayaller zamana ve yaşam tarzına göre arızalar görerek değişir ve bu değişimde ise ergen yetişkin insanlar yıpranmaya ve yorulmaya baglı olarak yaşam şekilleri ve kişilikleri değişiklik gösterir....

Benim senin onun en büyük hayali vardı ama kişiden kişiye göre değşirdi...benim en büyük hayalimi sorarsanız sevdiğim çok değer verdiğim anlatmakta yere göge sıgdıramadığım yüce ALLAH ımın yanında bir günde olsa kalabilmek....o yüzden dedim ya en büyük hayalime kavuşmak çok zor hem beni kabul eder mi orasınıda bilemem...

Belki dünyalık hayalim oldu ama ben en büyük hayalimi daha çok tutmak istedim gerçi o hayalim için tamım yada tam biriyim diyemem çünkü ulaşılması çok zor bir makamdan hayalimi istedim ben kişilik olarak zoru çok seven biriyim ama bu zordan da öte neyse konuya değinmek istediğim husus..

Bir gün başarabildiğiniz bir hayaliniz oldugunda geriye şöyle dönüp bir bakmanızı sizlerden isteyeceğim

iyi-bir-gelecek-icin-sayili-gunler-var--1504237147.png

Neden mi??

Bugün müdür oldugunuzda farklı olmanız gerektiği çünkü bugün yönetim demek yönetmek demek kolay iş değildir hani derler ya neden seni seçelim diye...

İşte bu farkındalığınız ilk önce insanlığınızda başlasın sonrasında ise yönetme ve idare etme mekanizmasıyla gelişsin devamında ise hangi konum yada yer olursa olsun iyi kitap okuyan iyi araştıran kendini iyi ifade eden iyi geliştiren bireyler de olabilmelisiniz...

Gelecek insan yaşadığı sürece hep gelir önemli olan geçmişi hep yaşarak geleceğe hazırlanmak ve ödevlerle çıkarmak oldukça gereklidir diye düşünüyorum...

2017 li yıllara girdiğimde hayatımda herşeyin daha iyi olacağını düşünüyor ve tahmin ediyordum ama herşey tahminimden daha gerilerde oldu çok zor zamanlar yaşadım zorluklarımla oldukça mücadele etmeye çalıştım ama son noktada film koptu ve sahne hazırlanmıştı hayatım için hiç ummadıgım beklemediğim bir anda koca çınar yıkılma noktasına gelmişti zorluklarım ne maddi nede maneviydi iç alemimde bir hastalıktı...

Zor zamanlar zor anlar yaşadım o kadar zor bir sınavdan ve süreçten geçiyordum ki anlatmak bile üzücüydü...Şuan kendimi toparladım ve gayet iyiyim lakin şunu demek istiyorum bazen zorlu sınavlardan geçeriz ve geçtiğimiz hangi sınav olursa olsun gelen ALLAH tandır demeliyiz ve herdaim şükretmeliyiz..bende tamda öyle yaptım...çok şükür..

Gelecek zamanda ki hayallerimi çocukluk yıllarımı hatırlarımda genelde çocuklugum mahalle kenarlarında geçti çok fazla şeyler bilmezdim hayatımda küfür filan etmeyen bir çocuktum bildiğim en iyi küfür salak eşşek gibi şeylerdi işte şu yaşımda da ağzımı hiç bozmadım çok şükür...

insan-gelecek.jpg

Dilimi nefesimi iyi ve güzel şeyler için kullanmaya özen gösterdim ne kadar başarabildim bilemiyorum eğer düşündüm ki eğer güzel hayaller kurabilirsem bir gün eserim bana ait olmasada belkide bazılarına fikir ve ufuk açabilir diye düşündüm ve öyle bir çok yerde karşılıksız sunumlar sundum...

Bugün yazıları yazarken kendimi anlatma gibi bir niyetim asla yok ben sadece dip örnekler alıntılayarak sizlere sunumluyorum ki şunu bilmenizi istediğim için bugün yola çıktığınızda hayallerinizle birlikte ilerlediğinizde hayatınızda ne olursa olsun en zor anda bile şükredin ve ne olursa olsun insanlık kavramını hiç unutmayım..

Biliyorum bazı anlarda insanlar güzelliği haketmiyor haklısınızda lakin bir kaç kötü örnekle değil bir çok güzel örnekle hayatınıza yön ve şekil verin....

İyi düşünen iyi yollarla devam eder iyi düşünelim iyi üretelim ama karşılık beklemeyelim...dersiniz ki sen bu zamana kadar ne kazandın ne kazandığımı bilemem belki ama bildiğim tek güzel bir şey var oda bana karşı yapılan güzel bir gülücük güzel bir tebessum...bana yeterde artar bile belki kazanacağım parayla bu mutlulukları satın bile alamayabilirdim....

Zorlu ve çetin yıllar insanlık hayatında gelecekte başladığı anda birbirimize sımsıkı sarılıp kenetlenmemiz gerektiğini unutmamak gerekir....bugün yazdığım yazılar gelecekte demode ve eski olacak belki birileri yazılarımı kayıtlar çok daha ileriki gelecekte yazılar torunlar nesline ulaşır :) lakin bilinmesi gereken olgu üreteceğimiz ilk ürünü biz test etmemiz gerektiğidir...

Sizler yapabiliyormusunuz bilemem ama ben sunum yaptıgım her ürünü yada hayali zihnimde hayal olarak test edebiliyorum vidasını değiştirinceye dek....şaka gibi belki ama gözlerimin önünde her bir paraçsını oluşturabiliyorum belki yetenek belkide sıradan birşey işte çok fazla önem vermiyor yada üzerinde durmuyorum ama her kurdugum hayallde tasarlamayı yaparken sunumlamaktan çok daha fazla mutlu ve keyif alıyorum....

Bugün yazıları daha fazla uzatmak istemiyorum çünkü görüyorum ki yazıların akışı konuyla daha fazla bütünlük oluşturmayacak bugünlük bu kadar olsun diyelim...Bir daki yazılarda daha iyisini yazmak dilegiyle ..

En iyisi olasıya kadar şimdilik en iyisi bu olsun diyelim.

Böyle.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Yakın zamanda Yeni yazılar yazmak istiyorum inşallah...

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
En çok sevdiğim konularımdan bir tanesiydi bu konmuyu nasıl unutabildim anlam veremedim bu konuya yeni yazılar eklemenin vakti gelmiş olsa gerek ...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
En çok sevdiğim konularımdan biriydi halende öyle... Zamanım olursa bu konuyu derlemek çok ıstıyorum...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bu konuda ki yazıları çok seviyorum olurda okumayan varsa okusun diye yukarıya çıkarttım birgün zamanım olursa konuyu derlemek yenilemek istiyorum nasipse inşallah

Öyle

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç