FX 18 3 Jet Motorlu Uçak PROJESİ ..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbiss tarafından oluşturulan FX 18 3 Jet Motorlu Uçak PROJESİ .. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 601 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı FX 18 3 Jet Motorlu Uçak PROJESİ ..
Konbuyu başlatan elbiss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbiss

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Aslında çok önceki zamanda oynar başlıklı jet motorunu sunacaktım o zamanlarda beni bu düşünceye iten etmende şu olmuştu...

Neden uçaklar sadece düz gidiyor daha başka çeşitlilik oluşturulamaz mı diye?

işte o gün o soruyu sorarken jet motorlarının arka kısmını yukarıya aşağıya oynatabilir miyim acaba diye düşünüp tasarlarken zihnimde TV de tanıtımına denk geldim ABD nin bu hayalimdeki uçağı yaptığına dair bende kendi içimden hadi ordan yaa dedim ben sunumlamalıydım dedim
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
ciddiyim aynen Böyle dedim...

ama adamların koca koca ekip i vardı önce olması elbette doğaldı bunu bırak benimkisi sadece dizayn olabilirdi yani Mühendislik tasarım ve hesaplamalar beni aşardı ben sadece sunumda geçmeyi istiyordum...

Sonrasında geçmeyi kafaya koydum ya
dedim bu sefer bir soru daha sorayım ...

Neden biz jet uçaklarda tek motor kullanıyoruz dedim?

işte buna yönelik jet uçaklar için çift motoru yan yana aşağıdaki gibi koymayı düşündüm fakat açık söylemem gerekirse çift ikinci motoru koyarken ne denge hesabını nede hava akışını düşünmüştüm hatta bunu zamanından evvel Managerzone da F17 diye savaş uçağına yönelik çalışmalarım var diye söylemiştim ...

sonrasında erteledim öyle kaldı 2 akşam evvel internette konuşurken bu mazim aklıma güzel dostumuz ebu computer sayesinde geldi...

o anda çift motor vss derken adı da F17 filan derken bir baktım nette youtube de varmış ben yine geç kalmıştım hadi ordan yaa
dedim aynen dedim...

çift jet motorlu uçağa örnek resim (Alıntıdır)

millijet2-600x400.jpg

o anda ben ABD nin tüm yığınca zeki ekibinden daha çılgın olacağım dedim ve hatta ÖYLE farklı düşüneceğim ki bütün denge unsurları ve beraberinde hız ve kabiliyetide getirmeliyim dedim 1 e 1000 kişiyi karşıma aldım (sözlerime aldırış etmeyin benim heyecanlı ve enerjik yapımdan ötürü)

gif konusunda paylaştım işte o gün akşamı paylaştıklarım sadece yazıydı dedim ki görsel ve bana ait konusu olsun ve ÖYLE yaptım..

Şimdilik Hazır Görselleri kullanıp üzerlerinde oynama yapacağım..Eğer bir gün 3d max i tam anlamıyla öğrenirsem size daha güzelini sunabilirim...

Bu sefer 3 motorluda 2 akşam evvel paylaşımlarımda geç kalmadığımı gördüm
en azından ortalıkta şuan Böyle bir uçak yok eğer Böyle bir uçak bir gün semalarda olursa adını FX18 koyarsanız beni mutlu etmiş olursunuz..

Bu sefer 1 kişi 1000 kişi karşısında kazandı
skor Türkiye 1 ABD 2 satiyim yine yeniliyoruz
Ufak kötü bir espirinin ardından konuya geçelim...

son olarak bu sitede konumu okuyanlar bilir bir UFO Aracı Projemin olduğunu onu bahsederken belli yerde bırakmak durumunda kalmıştım onu da zamanım olunca bahsederim diye düşünüyorum...
--------------------------------------------------------------------------
Neyse hadi konuya dönelim.... yukarıya çizgi çekelim...

555.jpg

Yukarıdaki sunduğum resim tam anlamıyla üzerinde çalışmalar yapıp bitirdiğim görsel resim....

birde aşağıda size sunacağım resim var oda aynı dizayn fakat farklı bir uçak ile çalışıp sunduğum 2.model...Bu modelde size 3.motorun hava girişini gösterebildiğim için mutluyum

ZDQEOa.jpg

Az çok çalışma ile ilgili tam bitmiş görselleri gördükten sonra birde ilave olan numaralı resim şeklini görelim çünkü oradan size uçağı numaralı anlatacağım..

d5ZGvX.jpg

ilk sunduğum modelden anlatım yapacağım....

Bu modeli anlatmadan evvel dikkatinizi Türk bayrağı ve ABD hava kuvvetleri yıldızı çekmesi gerek...

Aslında isteseydim ABD hava kuvvetleri yıldızını silebilirdim ama silmek istemedim...,,

Nedenini açıklamam gerekirse...

Görseli kullanacağım uçak ABD modeli bende de emeğe saygı çok fazladır Neticede Dünyanın her yeri benim TEK Vatanım...insanda tek olduğuna göre inanç yönünden farklı olsakta TEK ALLAH a inandığımız için düşündüm ki..

Semalarda uçan bu uçak BARIŞA ÖZGÜRLÜĞE KARDEŞLİĞE uçsun istedim...Bu uçak ÖYLE uçsun ki....Amaç ı sivilleri öldürmek yada yıkım yapmak için uçmasın...

AMACI:Semalarda sivilleri korumak için uçsun istedim ve adı da FX18 BARIŞ UÇAĞI olsun istedim....işin Sosyal Mesaj boyutu BÖYLE idi...Ben söylemesem anlayabilirmiydiniz orasını bilemem ...Anlardınız diye düşünüyorum ama yinede açıklamak istedim..
----------------------------

1 numara
benim pilotlara kolaylık sağlamak istediğim bir yakıt transfer çubuğu....bu çubuk mekanizmasını sanırım gif bölümünde bu sitede helikopter üzerinde anlatmıştım...

kısaca bu mekanizmayı anlatıp geçmem gerekirse...

Bu mekanizmanın ucunun yuvarlak olmasının sebebi onun açılır kapanır bir mıknatıslı kapak olduğudur

Bu sistem havada yakıt transferi için kullanılacak devamında aynı kafa diğer uçağın arkasındaki yakıt kablosunun ucunda da olacak böylelikle havada denk geldiklerinde birbirlerine kilitlenmeleri mıknatıs sayesinde zor olmayacak....

Bu sistemin kolay kilitlenebilmesi içinde içeride yazılım atılmış kilitlenme göstergeli olan monitör görsel joystickli istenilirse kullanılabilir olacak...böylelikle pilotlara daha güzel pratiklik sağlamış olacağız..

2 ve 4 Numara

Sistem için gerekli olan yeni kanatların eklenmesi

3 Numara

Sisteme ek bir yükleme ivmesinin eklenmesi

5 Numara
Sisteme yeni jet motorunun eklenmesi....böylelikle 3 motorlu jet uçağımız oluyor..ikinci yukarıdaki model uçakta 3.jet motorun hava giriş yeri gösteriliyor bakabilirsiniz...

6 Numara
Sistem için gerekli olacağını kesin kez düşündüğüm hava giriş ve çıkış panelleri bu panel uçağın diğer sağ tarafında da var hava akışında uçağın dengesi için önemli olur diye eklemek istedim..

7 Numara
Uçağı bu desenle kaplamak istedim yenilik ve akustik anlamında güzel olur diye düşündüm
uçak ile sunacaklarım bu kadar birde 2 akşam evvel anlattığım yazıları burada sunmak istiyorum sonrasında konuyu bitireceğim ....

jet motorun arka iç kısmı hiç görmedim ama yakıtı kısmalarını hayal ettiğimde sana şunu söyleyebilirim...

bu yakıt motorun içini düşün ve sonra şunu hayal et yan yana papatya gibi üçgenler olduğunu hayat et ama bu üçgenler aynı açan ve kapanan tomurcuk güller gibi olsun bu birleşik üçgenler açıldığında yakıt fazla kapandığında yakıt az gelecek işte buda sana istediğin kullanım verecek...

Bu durumu silindirikte düşünebilirsin ama yakıtı fazla keser ...günümüzde en yakın örnek hayalinde şu canlanabilir...

Musluğu açıp kapadığımız andaki sistemin sana su akışında verdiği değer etmen gibi bunu ne kadar anlatmada başarılı olabildim bilemem ...

Bugün yoruldum belki yakın zamanda bahsettiğim uçak jet motorunun iç şemasını anlattığım şekilde kendi elimle çizer paylaşırım..Nasip
Şimdi Ütopya hayal dünyamdan
3 motorlu uçak diyorum daha çılgınca olsun

Bu 3 cü motoru da 2 motorun üstüne tam ortasına koyuyorum ve uçak kaplama bölmesini de 3 motoru kaplayacak şekilde olmalı diyorum sistem işlev aynı sadece 3 cü motor düz olacak yukarı aşağıya oynamayacak bu 3 cü motor bize daha fazla yüksek hız kabiliyeti verecek..

birde 3 cü motor diğer 2 motora göre boy olarak biraz daha kısa olacak çünkü yukarı orta ve aşağıya oynayan 2 motor yukarıya döndüğünde 3 cü motor ile çakışmasın diye ...

Birde bu 3 cü motor bize şöyle fayda verecek..

2 motor aşağıya eğildiğinde uçak havada helikopter gibi asılı durduğunda 3 cü motor çalıştırıldığında havada asılı duran uçak hızlı yada yavaş şekilde ilerleyebilecek ...3 cü motor ile hem daha fazla yüksek hız hem daha fazla verim alacağız kanatindeyim buda fizikte olabilir durum kanaatindeyim yapan mühendise bağlı..

Devamında Yere daha güvenli ve yavaş inişler için Pilotlar 2 motoru kapatıp 3 cü motorla iniş yapabilirler böylelikle sanki tek motorlu uçakmış gibi pilotları zorlamamış yada yormamış oluruz kanaatindeyim..

Bu 3 cü motoru da 2 motorun üstüne tam ortasına koyuyorum ve uçak kaplama bölmesini de 3 motoru kaplayacak şekilde olmalı diyorum sistem işlev aynı sadece 3 cü motor düz olacak yukarı aşağıya oynamayacak bu 3 cü motor bize daha fazla yüksek hız kabiliyeti verecek..

birde 3 cü motor diğer 2 motora göre boy olarak biraz daha kısa olacak çünkü yukarı orta ve aşağıya oynayan 2 motor yukarıya döndüğünde 3 cü motor ile çakışmasın diye ...

Birde bu 3 cü motor bize şöyle fayda verecek..

2 motor aşağıya eğildiğinde uçak havada helikopter gibi asılı durduğunda 3 cü motor çalıştırıldığında havada asılı duran uçak hızlı yada yavaş şekilde ilerleyebilecek ...3 cü motor ile hem daha fazla yüksek hız hem daha fazla verim alacağız kanatindeyim buda fizikte olabilir durum kanaatindeyim yapan mühendise bağlı..

Devamında Yere daha güvenli ve yavaş inişler için Pilotlar 2 motoru kapatıp 3 cü motorla iniş yapabilirler böylelikle sanki tek motorlu uçakmış gibi pilotları zorlamamış yada yormamış oluruz kanaatindeyim..

Teknolojik aletlerin ne kadar hızlı ve dayanıklı olursa bir adım önde olursun...Teknolojik aletlerin ne kadar üstün teknoloji ve fizik mantığı ile donatılırsa o kadar cazibeli ve bir o kadarda caydırıcı güç olursun...

Güç olmak istiyorsanız Farkındalığı benimseyip kimsenin yapmadığını yapmanız gerek...Güç kimseye emanet edilmez çalışarak alınır ve kazanılır yatana üretmeyene kimse ekmek vermediği gibi kimse cezbediciliği ülkenize vermez...Kazanım için ülkenizin farkındalığı oluşturması gerekir...

bu uşağın adınıda
FX 18 koydum ..

Umarım buda olmamıştır... yok artık derim

Umarım GÜZEL bir PROJE paylaşımı olmuştur..

Böyle.

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Azizim,söz konusu fikrinin tasarım mı yoksa proje aşamasında mı olduğunu bilmiyorum ancak bu konuda ülkemizde hangi mercîlere başvurabileceğin ve hangi finansmandan ne kadar sermaye elde edebileceğin hakkında bilgi edinmeni öneririm.

Yazını okudum.Teknik bilgilere girmediğini görüyorum ki bunu kendin de belirtmişsin zaten.

Eğer bu konu hakkında ısrarcıysan bir mühendis/tekniker ile birlikte bunu geliştirip teknik bilgi açığını da kapatabilirsin.Ülkemiz üniversitelerindeki hocalar da bir noktaya kadar denenebilir.

Böylelikle ileride bu konuda yaşayabileceğin vazgeçmeleri de bertaraf etmiş olursun,fikrin hayat bulur.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Teşekkürler ihaveanidea.. Söylediklerinde oldukça haklısın fakat ben paylaşmayı daha çok seviyorum proje konusunda kullanım hakkı herkese açıktır benden yana sıkıntı olmaz.Tek isteğim Proje olursa adının FX olmasıdır..

Bu FX 18 benım gözümde eski projem diyebilirim..Bu projenin daha gelişmiş halini düşündüm daha gelişmiş halini tasarladım fakat konuyu derleyip henüz paylaşabilme fırsatım olmadı diyebilirim O projenin adını da FX 19 koydum fırsatım oldugun da çizimleri derleyip konuyu açmayı umut ediyorum nasip ne zamana olur bilemem..Kısmet diyelim.

Öyle.

Son düzenleme:

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Gelelim FX e bunun FX2 versıyonunu da tasarladım ama tam manasıyla bıtmedı eklemem gereken bır çok nokta ve husus var FX 2 versıyoununu daha gelışmış duzeyde oluşturmak hayalım FX 3 e kadar uzayabılecek proje bazlı bır urun dıyebılırım...beklemede kalın .

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç