Felsefe.NET'e Neden Üye Olduk?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde insan tarafından oluşturulan Felsefe.NET'e Neden Üye Olduk? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 18,012 kez görüntülenmiş, 98 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Felsefe.NET'e Neden Üye Olduk?
Konbuyu başlatan insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Prens Ernak

insan

Felsefe.net
Yeni Üye
Dün bilgisayarı açtığımda böyle bir mesaj geldi.düşündüm sahiden ben niye üye oldum?Ben akademik olarak hiç eğitim almadım felsefe hakkında.fakat zaman içinde ilgi duyduğum konuların ve soruların, felsefebilmininde araştırdığı konular ve sorular olduğunu gördüm.bilgisayar aldığımdada sizin sitenize üye oldum ve girdim.burada ne bulacağımı sanıyordum bilmiyorum...Egomu tatmin amaçlımıydı belki biraz.ben nekadar biliyorum,kim nekadar biliyor...oysa felsefenin babası socrat hiçbirşey bilmediğini bilmişti değilmi?ozaman cümlemi düzeltiyorum..Ben nekadar bilmiyorum,kim nekadar bilmiyor görmek için üye oldum.Belki biraz insan tanımak, birazda tanınmak için.Ben üye olma amaçlarımı aşağı yukarı ifade ettim.Benimde soru sorma hakkım varolduğunu kabulederek sormak istiyorum...Bu siteyi kuran oluşturan arkadaşlar..Siz bu siteyi kurarken neyi amaçladınız?

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Ynt: Felsefe.NET' e neden üye olduk

Biz bu siteyi ne için kurmadık çok kısa özetleyeceğim (kurarken ve şu anda ki düşümcem bu, ilerde gelişir,değişir bunu zaman gösterir). Daha sonra da ne için kurduğumuzu ilave edeceğim;

Türkiye de binlerce belki onbinlerce forumda cep telefonu melodilerinden, warezlerden ve crack programlarından bahsin ötesine geçilen bir konu göremiyoruz. Biz bu siteyi illegal konuların tartışıldığı bir forum olarak kurmadık. Buna müsade etmeyeceğiz.

Ne için kurduğumuza gelince, bu onbinlerce forum sitesi içinde insanların kafasındaki soruları tartıştırabileceğimiz, kaynak sağlayabileceğimiz, fikir alışverişlerinde bulunabileceğimiz, felsefeden sosyolojiye sinemadan heykele kadar bir çok konuyu seviyesinde ve adabında tartıştırabileceğimiz ve bunu yaparken bir şeyler öğrenip bir şeyler de öğretebileceğimizi (kişisel değil) amaçladık.

Sadece tartışma olarak düşünülmesinden ziyade biraz da kaynak olarak düşündük. Örnek olarak sokrates hakkında genel geçer bilgiyi biz verdik. ki bu bilgiler belki iyi aranılsa yüzlerce sitede karşınıza çıkacaktır. Biz bunun yanında forum kurarken bu bilginin doğruluğunun konu altında tartışılmasını detaya inilmesini amaçladık. Şimdi buna ulaştık mı? kesinlikle hayır. Biraz zamana ihtiyacımız var. Reklam vs gibi anlık ziyaretçileri istemediğimizden herkesin bir şekilde arama motoru ya da tavsiye ile gelmesini istiyoruz. Bu yüzden reklam yapmıyoruz. Bu gelenlerin de yazmamış olmasına bu yüzden içerlemiş editör arkadaşımız:)

Burada gerçekten çok düzgün konuları bizimle paylaşan, tartışan arkadaşlarımızı burada kazanıp, felsefe.net ya da felsefe.org uzerinden blogvari (ama daha bilimsel) bir şekilde ileride daha detaylı yazılarını okumanızı amaçlıyoruz.

Esasında özetin özetidir bu ama ilk çırpıda aklıma gelenler bunlar. Aşağı yukarı düşüncemizi özetlemiştir.

fides

Kahin
Yeni Üye

insan, sorunu özetle açıklamış mt. Bu foruma üye olanlar, ziyaret edenler görecektir yukarıda felsefe.NET logosu altında yazan yazıyı: "Düşünce,eleştiri ve paylaşım forumu" diye. Amacımız net ve öz şekilde belirtilmiş. Düşüneceğiz, beğenmediğimizi eleştireceğiz, bilgiyi yada güzeli de paylaşacağız. Bu foruma üye olanların da bu amaç doğrultusunda üye olmasından yanayız. Aksi taktirde neden üye olurlar ki? Ziyaretçi olarak istedikleri bilgiden yararlanabilirler.

Üyelerimize gönderilen mailde şu yazıyordu:

"Merhaba.Bu mesaj felsefe.NET e üye olupta aktif olmayan üyelere gönderiliyor.Güncellenen konularıyla ve bölümleriyle hiç felsefe.NET i takip ettiniz mi? Hani şöyle bir replik var, Vizontele den hatırlarsınız. "-Madem aküyü caldınız,kaputu neden açıyorsunuz,madem kaputu actınız aküyü neden çalıyorsunuz.?" Biz de diyoruz ki madem üye oldunuz neden aktif olmuyorsunuz? Hadi aktif olmuyorsunuz neden üye oldunuz? Aktif olmayacaksanız ziyaretçi olarak felsefe.NET ten yararlanabilirdiniz.Amacınız sadece beğendiğiniz nickin sahibi olmak mıydı? Sahi siz niye üye oldunuz? {Felsefe.net ziyaretçileri üye olmadan her başlığı, her linki gönül rahatlığı ile okuyabiliyordu...}"

Bu maili ben attım ve bu mailin arkasında olduğumu belirtmek isterim.Burada üyelerin özeleştiri yapması gerekir."Ben niye üye oldum?"diye... Burası felsefe üzerine amaçlanıp kurulmuş bir site. Adından da anlaşılacağı gibi geyik muhabbetler çevirmiyoruz burada.Amaçlarımız var. Hepimiz sanal karakterler de olsak bir şeyler paylaşmak istiyoruz. Felsefeyle yeni tanışmış genç insanlara bir şeyler öğretmek yada öğrenmek çabasındayız. Biz felsefe.NET e üye olanlara promosyon hediye vermiyoruz.Öyleyse benimde belirtmeye çalıştığım amaçlar dışında neden felsefe.NET e üye olunur ?

Sancho Panza

Felsefe.net
Yeni Üye

Neden geldiğimi hatırlamıyorum yada nerden bulduğumu - muhtemelen google dandır - ama aradığımı bulamadım...
Bulduğum sadece üç-beş hümanist ve ahlak hayranı... :)

fides

Kahin
Yeni Üye

Sancho Panza ' Alıntı:
Neden geldiğimi hatırlamıyorum yada nerden bulduğumu - muhtemelen google dandır - ama aradığımı bulamadım...
Bulduğum sadece üç-beş hümanist ve ahlak hayranı... :)

Neden aradığını bulamadın? Ne bekliyordun? Ne eksiklerimiz var? Konuyu açarsan daha iyi olur.
Biz eleştiriye açığız.Eleştirin ki biz de özeleştiri yapalım.

laberesa

Felsefe.net
Yeni Üye

Bazı konuları aydınlatmak amacıyla forumdaki arkadaşlarla tartışmak amacıyla diye düşünüyorum.

tepkisiz

Felsefe.net
Yeni Üye

Dal.net server da bulunan '#felsefe' adlı kanalındaki kanal topic ' inde bulunan site adresi yolu ile geldim.
inş kovulmam ;D

tumanine

Felsefe.net
Yeni Üye

Birkaç ay zaman bakımından rahat olacağımı düşünerek bir kitap yazmaya niyetlendim ve ülkedeki felsefe forumlarının durumlarına göz atmak ve insanlarla kelime değiş tokuku etmek niyetiyle geldim.. geleli sadece 5 dakika oldu.. parasını biriktirip bakkala "buna ne olur?" diye soran çocukcuk gibiyim biraz.. selamlar..

Bedbin

Felsefe.net
Yeni Üye

Ben eleştiriye tahammül edemeyen biriyim.
Buraya bundan kurtulmak için geldim.

saturnus

Felsefe.net
Yeni Üye

sıkılıyordum..... saygılar....

Sancho Panza

Felsefe.net
Yeni Üye

fides ' Alıntı:
Sancho Panza ' Alıntı:
Bulduğum sadece üç-beş hümanist ve ahlak hayranı...

Neden aradığını bulamadın? Ne bekliyordun? Ne eksiklerimiz var? Konuyu açarsan daha iyi olur.
Biz eleştiriye açığız.Eleştirin ki biz de özeleştiri yapalım.

Birşeyler aramak yada birilerini aramak aptalca ama nedense yapıyorum işte...Foruma bir "İlan yazısı" yazmıştım zaten okumuşsundur.
Dediğim gibi ben bir olması gereken öngörmüyorum canın nasıl istiyosa öyle ol tek ölçüt bu yeterki istediğin gibi ol. Benim sizi eleştirmek zaten haddime değil saygı duyarım...

hemstr

Felsefe.net
Yeni Üye

Ben felsefe ilgili notlar bulurum diye ve insanların neler düşündüğünü konular hakkındaki görüşlerini merak ettigim için üye oldum ;)

yapicihasar

Felsefe.net
Yeni Üye

Düşünen insanları mumla aradığım için,dedim belki burada vardır.

desperado

Felsefe.net
Yeni Üye

yapicihasar ' Alıntı:
düşünen insanları mumla aradığım için dedim belki burda vardır

aynen katılıyorum..bakıyordum da çevremdeki insanlar artık hiç düşünmez olmuş..

ıIıI_NoRa_IıIı

Felsefe.net
Yeni Üye

Ben felsefeye ilgi duyduğumdan ve belki burada bilmediğim şeyleri öğrenirim düşüncesiyle üye oldum.Ayrıca bu siteyi rastgele bulmadım kendim seçtim.Saygılarımla...

Fairy

Üye
Yeni Üye

Düşünen ya da düşünmeye hevesli insanların aynı konu üzerindeki farklı görüşlerine tanık olmak için üye oldum .))

alperty

Felsefe.net
Yeni Üye

aklıma takılan bazı soruların cevaplarını bulmak ümidiyle,fikirlerimizi tartışarak bilgi alışverişinde bulmak istediğim bir forum sitesi arıyordum ki arama sitesine 'felsefe forum'yazmamla buraya gelmem bir oldu.

Liberator

Felsefe.net
Yeni Üye

Bu siteye üye olmama etken bir çok şey oldu. Ontoloji'ye fazla ilgim vardı. Özellikle sorguladığım şeyler ''Varlık'', ''Tanrı'', ''İyi-Kötü'' oldu. Çevremdekilerle konuşmaya ve fikirlerimi anlatmaya karar verdim fakat benimle konuşabilecek tek insan dahi tanıyamadım. Çünkü insanlar felsefeyi pek sevmiyor, ya da ben rastlamadım. Bir süre sonra artık neredeyse bulduklarımı unutma noktasına geleceğimden korktum. Ve belki internette felsefe seven insanlar vardır diyerek buraya üye oldum. Beklentim sadece düşüncelerimi paylaşmak ve eksik yönlerini keşfetmek. Nitekim bazı insanlar az da olsa eksik yönlerini keşfetmeme neden oldu. Belki de daha fazla onarılması gereken nokta vardır. Henüz okul çocuğu diye niteleyebilirsiniz önemli değil. Bir de etki altında olmayan düşüncemin aksine bir fikri detaylıca incelemediğim için Hegel-Platon-Aristotoles-Spinoza dörtlüsü dışında pek fazla kişi tanımam. Bu yüzden diğerlerinide öğrenirim diye düşündüm. İşte bu amaçlarla siteye üye oldum.

Alexander the Great

Felsefe.net
Yeni Üye

Felsefe' yi daha yakından tanımak ve diğer insanların düşüncelerini almak için. :)

lwlss

Felsefe.net
Yeni Üye

merhabalar adım selçuk 1985 doğumluyum.felsefeyle yeni ilgilenmeye başladım.daha fazla bilgi edinmek ve farklı görüşleri okumak için üye oldum .saygılar

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar