DTP

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Partiler kategorisinde mahsun tarafından oluşturulan DTP başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,258 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Partiler
Konu Başlığı DTP
Konbuyu başlatan mahsun
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Durdur bu nikahı memurbey

Adramelech

Yeni üye
Yeni Üye
Cahil, hatta ..... bir kitleye (hatta zorla) ancak ulaşabilen bir parti hakkında ne denebilir ki? Altta biri dtpye sadece cahil halk oy vermiyor demiş. Katılıyorum bir kitle daha eklemeliydim; "Bu işten çıkarı olanlar".

fides

Kahin
Yeni Üye
Adramelech, bir siyasi partiyi ideolojik olarak savunmayabilirsin ama bu sana ona oy vermiş insanlara hakaret etme hakkını vermez. Mesajındaki hakaret içeren ögeler alınmış olsa da umarım daha sonraki yazılarında bu tarz bir üslupla devam etmezsin!

Adramelech

Yeni üye
Yeni Üye
Ben hakaret anlamında söylemedim onu ama tabi ki daha uygun kelimeler seçmeye çalışacağım teşekkürler uyarı için.

Macavity

Üye
Yeni Üye
Konunun dışına çıkacağım biraz, çünkü şu mesaj hakkında söylemeden edemeyeceğim bir şey var:

Osmanlı İmparatorluğunun gerileme döneminden itibaren, kürtler arasında devletin doğu bölümünü ele geçirip, kendi kökenlerine dayanan bir devlet kurmak istenmeseydi taa ki o zamandan beri ne kürtlere ne de terör yanlılarına potansiyel bir pkk lı gözüyle bakılır,VE küçük görülürdü.Aynı düşüncem amerika için de geçerlidir..Bu türklerin yada beyaz amerikalıların yaptığı bir ırkçılık değilidr..Suçu hala Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmak isteyen kendı vatandaslarınızda arayınız ,sebeplerini bildiğiniz yere biz hor görülüyoruz diye değil..Neden lazlara yada tatarlara yada göçmenlere kötü gözle bakılmıyor da sizlere bakılıyor sizce onların boyle bır amacı oldugu kanıtlandımı medyada yada siyasi tartışmalarda ?Hayır hiç sanmıyorum..Ahmet kaya gibi kürtlere yönelik ve kürt bayrağının arkasında şarkılarını soyleyen bır adamın ne mılletın egemenlıgını nede butunlugunu savundugu dusunulebılır .Surgun edılmesının sebebı de budur ,hala kabrını Turkıyeye tasımak ısteyen kısıler de onun gıbı dusunen vatan haınlerıdır..(türkiye bir bütündür ve hep öyle kalacaktır!)

Gülce Irmak kürtler gibi bu topraklarda çok uzun zamandır (kesinlikle türklerden öncesinden beri) yaşayan bir milletin bazı hak taleplerinin olması doğaldır. Hiçbir şey horgörmenin, yok saymanın nedeni olamaz, terörün nedeni olamayacağı gibi. Ama özellikle Ahmet Kaya hakkında dediklerine üzüldüm. Sürgün edilmesinin nedeni o dediklerin değildi. Olamazdı da. Çünkü o dediklerin sürgün edilmesinden sonra olanlardı. Ahmet Kaya bir ödül töreninde, ödülünü aldıktan sonra "yakında kürtçe klip çekmek istiyorum" dediği için sürgüne gönderilmiştir. Sadece bunun için. Belki o günü hatırlamıyorsundur, belki hiç bilmiyorsundur, ama ben o gün o ödül töreninde olanların anlatıldığı bir belgesele bile bakamııyorum. Utanıyorum çünkü. Orada olup bir insanın gözünün içine baka baka ona söylenenlerden utanıyorum. "Kürt diye bir şey yok" diye bağıranlardan utanıyorum. Kürtçe klip çekmek istediğini söylemesinden hemen sonra sahneye çıkıp, bu ülke sizin değil bizimdir diyenlerden, bunun ardından da ne alakası varsa onuncu yıl marşını okuyanlardan, bununla kalmayıp Ahmet Kaya'ya çatal bıçak atanlardan utanıyorum. Bilmiyorlardı ki Ahmet Kaya da orada olup o marşı söyleyebilecek biriydi zaten. Tek istediği onuncu yıl marşından sonra da kürtçe klip çekebilmekti. Aslında o yalnızca haksızlık olarak gördüğü şeyleri dile getiriyordu. Türban sorunundan bahsediyordu örneğin daha 1990'larda, terör yüzünden iki tarafta da kan dökülmemesi gerektiğini söylüyordu, darbeye karşı çıkıyordu... Bütün bunları da kendini vatandaşı olduğu ülkeye bağlı hissettiği için yapıyordu.

Sonra ne mi oldu? Gazetelerde "şerefsz, adi, köpek, hain" diye manşetler atıldı hakkında. Ardından hakkında açılan soruşturma ve sürgün geldi. Tekrar ediyorum, sadece kürtçe klip çekmek istediğini söyledi diye bir insana yapıldı bunlar. Ahmet Kaya bu olaylardan sonra pkk'ya destek vermeye başlamıştır. Bu olaylardan ve sürgünden sonra pkk bayrağı ve apo posteri önünde şarkı söylemiştir, "apo'yu özledim" demiştir. Yani kısacası, Ahmet Kaya'yı o hale getiren bizdik. Gözünün içine baka baka ona çatal bıçak fırlatanlar, "kürt diye bir şey yok" diye bağıranlardır. Ve işin traji-komik tarafı şu ki, Ahmet Kaya kürtçe klip çekmek istediğini söylediğinde doğru düzgün kürtçe bilmiyordu. Sürgüne gönderildikten sonra kürtçe dersleri almaya başladı. Daha hazin yanı ise, Ahmet Kaya'nın hemen her konserinde, yukarıda saydığım şeylerin yanında, bu ülkeyi böldürmeyeceğiz diye bağırmasıdır. Evet sürgün döneminde yaptıklarını ben de onaylamıyorum. Ama şunu sormak lazım, eğer kim olduğunu ifade etmesine izin verilseydi bunlar olacak mıydı? Ahmet Kaya'nın kendi sözüdür; "40 yaşıma kadar türk olarak yaşadım, bundan sonra kimse beni türk yapamaz" demişti sürgündeyken. Öyleydi de. Konserlerinde "söz veriyorum bu ülkeyi böldürmeyeceğiz" diye haykıran kürt kökenli bir türktü Ahmet Kaya. Ama öyle kalmasına izin vermedik.

Yani bu sorunun cevabı basittir; eğer bir insanın kürt kökenli türk olmasına izin verilmezse, kürtçe klip çekmek gibi, bugün bizzat trt kanalında yapılan, naif ve iyi niyetli bir isteğe bile saldırılırsa, bunlara bile tahammül edilemezse, sonradan o insan böyle biri haline geldi diye suçlamaya hakkımız var mı? Ve bunlar herhangi birimize yapılsa biz ne yapardık? Bizi yok sayan, şerefsiz, köpek diye hakaretler eden, çatal bıçak fırlatanlara karşı ne yapardık? Şahsen ben terörü hiçbir zaman onaylamam, ama sadece bir dilde klip çekmek istedim diye bunlar bana yapılsa, ben de bir daha o ülkeye ait olamazdım.

Biraz uzun ve konu dışı oldu, ama Ahmet Kaya meselesinin önemli olduğunu ve o insanın, en azından sürgün dönemine kadar ne kadar doğru bir adam olduğunun bilinmesi gerektiğini düşünüyorum. Ve daha sonra o hale gelmesinde hepimizin payı olduğunun, Ahmet kaya'nın, kürt sorununa demokrasi ve haklar çerçevesinde bakmadığımızda olabileceklerin çok net bir örneği olduğunun görülmesi gerektiğine inanıyorum. Düşünsenize bir, kürt kökenli olan ama "türk olarak yaşadım" diyebilen ve herkes tarafından çok sevilen, ödüller alan, Beyaz Show'a falan çıkan bir sanatçı, daha o yıllarda kürtçe klip çekebilseydi, konserlerinde türk kürt demeden, bağıra çağıra ingilizce söylediğimiz gibi, kürtçe ve türkçe şarkılar söylenebilseydi, Ahmet Kaya'nın annesinin yaşayacağı duyguları hayal edebiliyor musunuz? Bir annenin, kendi oğlu kendi dilinde şarkılar söylerken Türkiye Cumhuriyeti halkının bağrına basıldığını gördüğünde hissedeceklerini düşünebiliyor musunuz? O zaman Ahmet Kaya pkk'ya destek verir miydi? İşte annelerimize terör yüzünden göz yaşı dökmek yerine bunları hissettirebilseydik, o zaman bu sorunların hiçbiri olmazdı. Sadece bir dilde klip çekmek gibi sıradan bir olay bile bunu başarabilirdi. Zaten bu gelinen noktada tam da bu nedenle çözüm bulmak bu kadar zor artık. Çünkü o kadar basit, ama yok sayılmış, horgörülmüş, tahammül edilememiş şey üst üste birikerek bir kördüğüm haline geldi. Suçu başkalarında aramak yerine kendimize bakmadığımız sürece de birikmeye devam edecek.

gökyeleli

Felsefe.net
Yeni Üye
bence açık ve net bir tanım dtp hakkında uzun süredir yapılıyor; " pkk terör örgütünün siyasi uzantısı "

Azadî

Üye
Yeni Üye
macavity yazdıklarına katılıyorum...faşizm faşizmi doğuruyor...etki-tepki meselesi.

gülce ırmak

Felsefe.net
Yeni Üye
Konunun dışına çıkacağım biraz, çünkü şu mesaj hakkında söylemeden edemeyeceğim bir şey var:

Gülce Irmak kürtler gibi bu topraklarda çok uzun zamandır (kesinlikle türklerden öncesinden beri) yaşayan bir milletin bazı hak taleplerinin olması doğaldır. Hiçbir şey horgörmenin, yok saymanın nedeni olamaz, terörün nedeni olamayacağı gibi. Ama özellikle Ahmet Kaya hakkında dediklerine üzüldüm. Sürgün edilmesinin nedeni o dediklerin değildi. Olamazdı da. Çünkü o dediklerin sürgün edilmesinden sonra olanlardı. Ahmet Kaya bir ödül töreninde, ödülünü aldıktan sonra "yakında kürtçe klip çekmek istiyorum" dediği için sürgüne gönderilmiştir. Sadece bunun için. Belki o günü hatırlamıyorsundur, belki hiç bilmiyorsundur, ama ben o gün o ödül töreninde olanların anlatıldığı bir belgesele bile bakamııyorum. Utanıyorum çünkü. Orada olup bir insanın gözünün içine baka baka ona söylenenlerden utanıyorum. "Kürt diye bir şey yok" diye bağıranlardan utanıyorum. Kürtçe klip çekmek istediğini söylemesinden hemen sonra sahneye çıkıp, bu ülke sizin değil bizimdir diyenlerden, bunun ardından da ne alakası varsa onuncu yıl marşını okuyanlardan, bununla kalmayıp Ahmet Kaya'ya çatal bıçak atanlardan utanıyorum. Bilmiyorlardı ki Ahmet Kaya da orada olup o marşı söyleyebilecek biriydi zaten. Tek istediği onuncu yıl marşından sonra da kürtçe klip çekebilmekti. Aslında o yalnızca haksızlık olarak gördüğü şeyleri dile getiriyordu. Türban sorunundan bahsediyordu örneğin daha 1990'larda, terör yüzünden iki tarafta da kan dökülmemesi gerektiğini söylüyordu, darbeye karşı çıkıyordu... Bütün bunları da kendini vatandaşı olduğu ülkeye bağlı hissettiği için yapıyordu.

Sonra ne mi oldu? Gazetelerde "şerefsz, adi, köpek, hain" diye manşetler atıldı hakkında. Ardından hakkında açılan soruşturma ve sürgün geldi. Tekrar ediyorum, sadece kürtçe klip çekmek istediğini söyledi diye bir insana yapıldı bunlar. Ahmet Kaya bu olaylardan sonra pkk'ya destek vermeye başlamıştır. Bu olaylardan ve sürgünden sonra pkk bayrağı ve apo posteri önünde şarkı söylemiştir, "apo'yu özledim" demiştir. Yani kısacası, Ahmet Kaya'yı o hale getiren bizdik. Gözünün içine baka baka ona çatal bıçak fırlatanlar, "kürt diye bir şey yok" diye bağıranlardır. Ve işin traji-komik tarafı şu ki, Ahmet Kaya kürtçe klip çekmek istediğini söylediğinde doğru düzgün kürtçe bilmiyordu. Sürgüne gönderildikten sonra kürtçe dersleri almaya başladı. Daha hazin yanı ise, Ahmet Kaya'nın hemen her konserinde, yukarıda saydığım şeylerin yanında, bu ülkeyi böldürmeyeceğiz diye bağırmasıdır. Evet sürgün döneminde yaptıklarını ben de onaylamıyorum. Ama şunu sormak lazım, eğer kim olduğunu ifade etmesine izin verilseydi bunlar olacak mıydı? Ahmet Kaya'nın kendi sözüdür; "40 yaşıma kadar türk olarak yaşadım, bundan sonra kimse beni türk yapamaz" demişti sürgündeyken. Öyleydi de. Konserlerinde "söz veriyorum bu ülkeyi böldürmeyeceğiz" diye haykıran kürt kökenli bir türktü Ahmet Kaya. Ama öyle kalmasına izin vermedik.

Yani bu sorunun cevabı basittir; eğer bir insanın kürt kökenli türk olmasına izin verilmezse, kürtçe klip çekmek gibi, bugün bizzat trt kanalında yapılan, naif ve iyi niyetli bir isteğe bile saldırılırsa, bunlara bile tahammül edilemezse, sonradan o insan böyle biri haline geldi diye suçlamaya hakkımız var mı? Ve bunlar herhangi birimize yapılsa biz ne yapardık? Bizi yok sayan, şerefsiz, köpek diye hakaretler eden, çatal bıçak fırlatanlara karşı ne yapardık? Şahsen ben terörü hiçbir zaman onaylamam, ama sadece bir dilde klip çekmek istedim diye bunlar bana yapılsa, ben de bir daha o ülkeye ait olamazdım.

Biraz uzun ve konu dışı oldu, ama Ahmet Kaya meselesinin önemli olduğunu ve o insanın, en azından sürgün dönemine kadar ne kadar doğru bir adam olduğunun bilinmesi gerektiğini düşünüyorum. Ve daha sonra o hale gelmesinde hepimizin payı olduğunun, Ahmet kaya'nın, kürt sorununa demokrasi ve haklar çerçevesinde bakmadığımızda olabileceklerin çok net bir örneği olduğunun görülmesi gerektiğine inanıyorum. Düşünsenize bir, kürt kökenli olan ama "türk olarak yaşadım" diyebilen ve herkes tarafından çok sevilen, ödüller alan, Beyaz Show'a falan çıkan bir sanatçı, daha o yıllarda kürtçe klip çekebilseydi, konserlerinde türk kürt demeden, bağıra çağıra ingilizce söylediğimiz gibi, kürtçe ve türkçe şarkılar söylenebilseydi, Ahmet Kaya'nın annesinin yaşayacağı duyguları hayal edebiliyor musunuz? Bir annenin, kendi oğlu kendi dilinde şarkılar söylerken Türkiye Cumhuriyeti halkının bağrına basıldığını gördüğünde hissedeceklerini düşünebiliyor musunuz? O zaman Ahmet Kaya pkk'ya destek verir miydi? İşte annelerimize terör yüzünden göz yaşı dökmek yerine bunları hissettirebilseydik, o zaman bu sorunların hiçbiri olmazdı. Sadece bir dilde klip çekmek gibi sıradan bir olay bile bunu başarabilirdi. Zaten bu gelinen noktada tam da bu nedenle çözüm bulmak bu kadar zor artık. Çünkü o kadar basit, ama yok sayılmış, horgörülmüş, tahammül edilememiş şey üst üste birikerek bir kördüğüm haline geldi. Suçu başkalarında aramak yerine kendimize bakmadığımız sürece de birikmeye devam edecek.

Öncelikle bilgilendirmen için teşekkür ederim macavity..
tamam , bu adamın türklüğü ,bölünmezliği savunduğunu varsayalım ..ülkesine bu kadar bağlı olan insan konserinden sonra aldığı tepkilerle bir anda fikrini değiştirir mi?ya fikir bakımından zayıftır,yada içinde aslında potansiyel bir pkk yandaşlığı vardır da bunu aldıgı tepkıler vesılesıyle soylemıstır.. bak nekadar guzel yazmıssın sizın bızım tepkılerımız yuzunden dıye...eger gercekten öyle olduğuna inansaydım kesınlıkle senın gıbı dusunurdum kendımde de arardım şuçu .. ama yok soledıgım gıbı ınsanların tepkısınden dolayı ulkeyı hemen satabılecek bir kişi gercekten turk benliğiniı 40 yıl boyunca koruyamamıs demektir ayrıca pek bır bılgım yok o donemde ama ondan baska yokmudur kurtce sarkı soyleyıp de album cıkartmak ısteyen ? devlet hepsını mı surgun edıp hain köpek diye adlandıracak o zaman bana pek inandırıcı gelmiyor bilmiyorum..

normal olarak kökeninde kürtlük olup asıl türk kimliğine girmiş insanlara sözüm yok benim ama o adamın söylediğin gibi biri olduğunu düşünmüyorum ve bu yüzden asla adını da anmak istemem şarkılarını da dinlemek istemem..Bebeklere tecavüz eden bir haykeltraşın eserleri ne kadar güzel olursa olsun yaptığı eserlerin kanımca bir değeri yoktur,aynı düşüncem o kişi için de geçerlidir,benzetme yapmam gerekirse..
PAYLAŞIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..

Macavity

Üye
Yeni Üye
Zaten ilk cümlede hata var. Hayır türklüğü savunmadı, savunmayacaktı da. Neden savunsun? Bir kere zaten başkası var edilmiyordu ki, herkes türkken türklüğü savunmaya ne gerek var? Bir de adam kürt, Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bir kürt. Türk benliği nedir bilmiyorum, ama adamın benliğinde zaten yok bu (tekrar ediyorum adam kürt), olsa olsa Türkiye'de yaşayan bir kürt olmak vardır benliğinde. Zaten benliğinin türk olmasını beklemek sorun. Herkesi aynı yapmaya çalışmak, farklı olanı yok saymak sorun. Bu ülkede türk olmayan da yaşayabilir, benliği ne olursa olsun. Demokrasi budur. Ha ne zaman türklüğü savunmasını bekleyebiliriz ondan? Yalnızca biz de kürtlüğü savunursak. Öyle bir soru sormuşsun ki cevabı zaten buraya kadar yazılanlarda var. Tabi ki başka kürtçe klip çekmek, albüm yapmak istediğini söyleyen yoktu. Çünkü söyleyebilen yoktu. Öyle kolay değildi o zamanlar bunu söylemek. Ahmet Kaya gibi bugün hiçbir türkücünün olmadığı kadar popüler olan bir sanatçı bile anca o üne kavuştuktan sonra söyleyebildi. Ve zaten onlar da bu ülkede söyleyebildiği son sözleri oldu. Adamın gözünün içine bakarak sen yoksun diye bağırıyorlar, ne klibinden bahsediyorsun?

Gelelim ülkesine bağlı olma meselesine. Evet ülkesine bağlıydı. Ama cümleye dikkat edelim, "ülkesine", yani onun olan ülkeye, onun da içinde yer aldığı ülkeye bağlıydı. Ama onu yok sayıyorsa o ülke, artık "ülkesi" olabilir mi hiç? Olamaz, kimse için olamaz. Beni yok sayan yer benim ülkem olmaz. Bu yüzden o da ülkesini aradı daha sonra. Yanlış yerde aradı belki, ama ona sahip çıkan tek yer orasıydı. Bütün mesele de bu zaten. Biz sahip çıkmazsak, neden oraya gittin de diyemeyiz.

Bir de o olay konserinde yaşanmadı, bir ödül töreninde yaşandı. Konserlerinde aldığı tepkiler sadece alkıştı. O konserlerinde bağırıyordu bu ülkeyi böldürmeyeceğiz diye. Ve o yaşanan olay tepki almak değil. Bir fikrini söylersin, tepki alırsın. Bir hata yaparsın, tepki alırsın. Ama Ahmet Kaya ne fikrini söyledi, ne hata yaptı. Sadece bir albüm yapmak, klip çekmek istediğini söyledi. Bir sanatçı için en doğal olanı söyledi yani. O sözünden sonra ona yapılanlar da tepki değildi. Linç ile, faşizm ile, saldırı ile, hakaret ile tepki farklı şeylerdir. Ahmet Kaya orada yok sayıldı, dışlandı, kovuldu, fiziksel saldırıya uğradı... Ama en kötüsü, dediğim gibi bütün bunların bir hata yaptığı için falan değil, kendisi olduğu için olmasıdır. Yani var olmasıydı mesele. O olarak, kendini türk hisseden ama kökeni kürt olan bir yurttaş olarak, Ahmet Kaya olarak var olması. Varlığını kaldıramadı o insanlar. Bu faşizmin tanımıdır. Yapılanlar faşistliktir. Yani tek bir tepki aldığı için falan değiştirmedi fikrini. Var olması istenmediği için değiştirdi. Ondan sonra edilen hakaretler de söylediği şeye değildi, varlığınaydı, kimliğineydi. Çok açık bu meselede olan şey; yok sayıldı Ahmet Kaya, ve o da yok etti kendini bunu yapanlar için ve başka bir yerde var olmaya çalıştı. Eğer o gittiği yere yanlış diyorsak, onu burada, bizimle var etmemiz gerekirdi. Çünkü bir hata yapmadı, suç işlemedi, sadece türkçenin yanında, bir de ailesinin dilinde şarkı söylemek istedi.

Gülce Irmak dürüstçe söyleyelim fikrimizi. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kökeninin, ırkının kürt olması bir problem midir? Bir kürt kökenli türk vatandaşı olarak var olması sorun mudur? Türkçeyi bilse ve kullansa da ailesinden öğrendiği dilinin, anadilinin kürtçe olması ve o dilini de Türkiye'de kullanması sorun mudur? O dilde şarkı söylemesi, albüm yapması, kanallar açması, programlar yapması sorun mudur? Irkının kürt ırkı olduğunu söylemesi, ama türk gibi yaşıyorum demesi sorun mudur? Türk ırkı ile kürt ırkı arasında bir fark var mıdır?

Bu soruları önce bu haliyle, sonra sorulardaki türkün yerine almanı, Türkiye'nin yerine Almanya'yı, kürdün yerine de türkü koyup o haliyle cevaplar mısın? Kaldı ki iki durum aynı bile değil, çünkü Almanya'daki türkler kurucu unsur deil, ama Türkiye'deki kürtler öyle. Ama diyorsun ya eğer gerçekten Ahmet Kaya meselesinin öyle olduğuna inansaydım suçu kendimde arardım diye. Ben de diyorum ki, eğer bu iki durumdaki sorulara verdiğin cevaplar arasında bir fark varsa, işte o zaman hatayı kendinde aramalısın. Çünkü o sorulara verilen cevaplar arasındaki farktı Ahmet Kaya'nın o hale gelmesinin nedeni.

cemozen

Üye
Yeni Üye
Odaklandığı cahil seçmen kitlesini aldı

Cahil diyene de bakın hele.

Fikirlerinize saygı duyuyorum ve sizde bizimkilere saygı duyup bizim en hassas olan milliyetçi duygularımızı tahrik edecek cümleler kurmayın

Fikirlere saygı duyulmaz. Fikirler kabul edilir yada red edilir. İnsana saygı duyulur.

Bırakın artık şu klişe ağızlarla konuşmayı. Birşey çıkmıyor buralardan, görün artık siz de.

cemozen

Üye
Yeni Üye
bu adamın türklüğü savunduğunu varsayalım.

Ohoooo....Gel de bunlara laf anlat şimdi....Sayfayı eşeledikçe ne zırvalıklar çıkıyor...

Neden savunsun Türklüğü?

Zaten savunsa ırkçılığa, şovanizme boyun eğmiş derdik.

Aksine Türklük asimilasyonuna direnenler Ahmet Kaya olabilir, Yılmaz Güney olabillir. Türk olmasına karşın asimilasyonu dibine kadar eleştiren İsmail Beşikçi olabilir.

Serdar Ortaç yada Ercan Saatçi gibilerle karıştırdınız herhalde.

gülce ırmak

Felsefe.net
Yeni Üye
Ohoooo....Gel de bunlara laf anlat şimdi....Sayfayı eşeledikçe ne zırvalıklar çıkıyor...

laf anlatma konusunda bayağı uzmansınız sanırım..bır seyı yazmadan once yazılandan ıyı bır sonuc cıkartmanı tavsıye ederım laf anlatmana gerek yok:)

cemozen

Üye
Yeni Üye
laf anlatma konusunda bayağı uzmansınız sanırım..

Fena sayılmam.

bır seyı yazmadan once yazılandan ıyı bır sonuc cıkartmanı tavsıye ederım

Sonucu çıkarttım ve ona göre yazdım.

Sonuç şu; Sizin takım taklavatın "cehalet" algısı, milli eğitimin tezgahından geçip geçmemekten ibaret, ötesi değil. Vaziyet bu olunca alayınızın değerlendirmeleri de resmi devlet ezberinden iki gıdım öte olamıyor. Ki bu bakış açıları da takdir edersiniz ki böyle boyunuzu aşan derin mevzular için haddiden fazla sığ kalıyor. Mesele bu.

Umarım laf anlatma konusundaki uzmanlığımdan siz de istifade edip şu basit değerlendirmeyi bir kere de anlarsınız ve beni uğraştırmazsınız.

seyduna

Yeni üye
Yeni Üye
Öncelikle bilgilendirmen için teşekkür ederim macavity..
tamam , bu adamın türklüğü ,bölünmezliği savunduğunu varsayalım ..ülkesine bu kadar bağlı olan insan konserinden sonra aldığı tepkilerle bir anda fikrini değiştirir mi?ya fikir bakımından zayıftır,yada içinde aslında potansiyel bir pkk yandaşlığı vardır da bunu aldıgı tepkıler vesılesıyle soylemıstır.. bak nekadar guzel yazmıssın sizın bızım tepkılerımız yuzunden dıye...eger gercekten öyle olduğuna inansaydım kesınlıkle senın gıbı dusunurdum kendımde de arardım şuçu .. ama yok soledıgım gıbı ınsanların tepkısınden dolayı ulkeyı hemen satabılecek bir kişi gercekten turk benliğiniı 40 yıl boyunca koruyamamıs demektir ayrıca pek bır bılgım yok o donemde ama ondan baska yokmudur kurtce sarkı soyleyıp de album cıkartmak ısteyen ? devlet hepsını mı surgun edıp hain köpek diye adlandıracak o zaman bana pek inandırıcı gelmiyor bilmiyorum..

normal olarak kökeninde kürtlük olup asıl türk kimliğine girmiş insanlara sözüm yok benim ama o adamın söylediğin gibi biri olduğunu düşünmüyorum ve bu yüzden asla adını da anmak istemem şarkılarını da dinlemek istemem..Bebeklere tecavüz eden bir haykeltraşın eserleri ne kadar güzel olursa olsun yaptığı eserlerin kanımca bir değeri yoktur,aynı düşüncem o kişi için de geçerlidir,benzetme yapmam gerekirse..
PAYLAŞIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..

Ahmet Kaya nerde aldığı tepkiler karşısında fikrini değiştirmiş. Ahmet Kaya ölene kadar fikirlerini savunmuş biridir. Sen Serdar Ortaç (ve kankaları /yandaşları) gibi karaktersiz insanlarla karıştırdın her halde! İspatla bakalım Ahmet Kaya'nın kaypaklığını! Türkiye halkına saygı duyan Anadoluya aşık biri nasıl Türklüğü aşağılasın. Nasıl Kürt milliyetçiliği yapsın!Ya da vatanını satsın? Kendi ucuz düşüncelerini başkasına mal etme!Ayrıca bebeklere tecavüz eden bir heykeltraşla Ahmet Kaya'yı benzetirsen başkaları da gelir sana; senin beyninle insan dışındaki başka canlıların beyni arasında bir benzetme yapar.Her halde bu benzetme pek hoşuna gitmeyecektir! O yüzden teşbih yaparken daha dikkatli olmak gerekiyor.

Ayrıca ne kadar saçma sapan yazmışsın. Yazı kaliten bile yok. Okumakta zorlanıyor insan .Bir noktaya, virgüle, büyük harfe dikkat etmek çok mu zor? Sen forumda yazmayı anlaşılmayı bırak msn de yazışmana bak!

cemozen

Üye
Yeni Üye
Kürt nüfus artışı durdurulsun

Ben hakaret anlamında söylemedim onu ama tabi ki daha uygun kelimeler seçmeye çalışacağım teşekkürler uyarı için.

Benim anladığım bunlar gerçekten hakaret ettiklerinin, ırkçılık yaptıklarının ve nefret suçu işlediklerinin de farkında değiller. Bunların Atalarından aldıkları feyz ile siyaset dili zannetikleri üslup bu, başkasını bilmiyorlar.

Mesela böyle bir stand açarak eylem yapmanın da gayet normal olduğunu düşünüyorlar.

Kürt nüfus artışı durdurulsun

6_may__s___zmir_eylemi_0.jpg

k.n.d.jpg

Yargılanan Şamanist Türkçü derneğin yöneticisi, İşçi Partili çıktı

İzmir'de "Kürt nüfus artışı durdurulsun" standı açarak büyük tepkilere neden olan Türkçü Toplumcu Budun Derneği'nin yönetim kurulu üyesinin İşçi Partisi mensuplarından Yücel Öztürk Alpan olduğu ortaya çıktı.

Kaynak:

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar