DTP

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Partiler kategorisinde mahsun tarafından oluşturulan DTP başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,259 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Partiler
Konu Başlığı DTP
Konbuyu başlatan mahsun
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Durdur bu nikahı memurbey

mahsun

Yeni üye
Yeni Üye
DTP doğu da yapdı yapacagını,bazı siyasetçilerekapak olsun yaşasın DTP

Fairy

Üye
Yeni Üye
Ynt: DTP

Odaklandığı cahil seçmen kitlesini aldı,bunda bu kadar sevinecek ne var ki çok komik bir davranış .)

F

faust

Ziyaretçi

Dtp,bulunduğu konum ve siyasi kimliği ile bir mikro milliyetçi modeli çiziyor,sol kesime ait biri diyemeyeceğim,tamamen bağımsız bir özerklik kurma adına T.C'nin demokratik ,cumhuriyetçi rejimini farklı bir boyuta taşıyor,bir yenilenme ve devrimci bir haraket olarak ta sayamıyorum,doğu ve güneydoğudan oy alması,açıkcası beni üzüyor,emekçi ve köylü halkların bu tür bir parti arkasında örgütlenmesi,Türkiyenin temel değerlerini yok sayıyor,devrimsel yenilikçi boyutunu köreltip farklı bir boyutta dikkati çekiyor,insanımızın bilinçlenmeye ihtiyacı var,herşey görüldüğü gibi değil!

chimera

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Niye bu kadar sevindiğinizi bende anlayamadım açıkçası,beklenen bir sonuç..

Fairy

Üye
Yeni Üye

O siyah mahkumlar ülkeyi bölme adına bi sorun teşkil etmemişlerdir.Tek amaçları yanlızca yaşadıkları toplumda ikinci sınıf insan konumundan herkese verilen haklara sahip olma çabasıdır.Bizim ülkemizde böyle bi sorun yok,zaten herkes eşit hak ve özgürlüklere sahipler;fakat belirli bir kitle doyumsuzlar zihniyetleri farklı çalışıyor.Sözde kürdistanı kurup kendi kurallarına kendi yasalarına göre yönetilmek,sözde demokrat bi parti eşliğinde..Sizin mantığınıza göre herkes kendi devletini kursun o halde,kürtler lazlar egeliler aleviler suniler vs.. Ülkenin bütünlüğünden eser kalmayacağı gibi şimdi memnuniyetsiz karşıladığınız bi ülkeniz bile olmayacak..Hiçbirşey söyleyemeyeceğim daha fazla çünkü gereksiz ve kurduğum cümlelerin boşa gitmesine acırım bu konuyla ilgili,ama şunu bilin ki bizim kardeşlerimizin ölümüne neden olan bir örgütle iş birliğine giren bi partiyi ülkemde istemiyorum.Hoş bunu anlayabilecek eğitim düzeyinde bir topluma sahip olsaydık senelerdir gelişmekte olan bir ülke değil de gelişmiş ülkelerin arasında yer alırdık..Girmek için çabalamanın ötesinde eylemlerde bulunduğumuz o AB'ye de girerdik.Başımız ayyuka da ererdi..Hala anlayamadık biz Türk'ün Türk'ten başka dostu yok ve hiç olmadı da .)
Son olarak siyahilerle ülkemizde ki bölücü örgütleri ve yandaşlarının mantığını karşılaştırmak bile büyük kabalık..

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye

KÜRT AYAKLANMALARI

CUMHURİYET ÖNCESİ

1. Babanzade Abdurrahman Paşa İsyanı 1806
2. Babanzade Ahmet Paşa İsyanı 1812
3. Zararlar İsyanı 1820
4. Yezidi İsyanı 1830–1833
5. Bedirhan İsyanı 1831–1833
6. Şerif Ahmet Han İsyanı 1834
7. Garzan Kürtleri İsyanı 1830
8. Bedirhan Osman Paşa-kardeşi Hüseyin Paşa İsyanı 1877
9. Abdullah İsyanı 1881
10. Bedirhan Emin Ali İsyanı 1889
11. Bedirhaniler, Ali ve Aliremo Ağa İsyanı 1912
12. Şeyh Selim, Şahabettin ve Ali İsyanı 1912

CUMHURİYET SONRASI

1. Nasturi İsyanı 10 Temmuz 1924 / 28 Eylül 1924
2. Jilyan İsyanı 1925–1926
3. Şeyh Sait İsyanı 15 Şubat 1925 / 7 Ekim 1927
4. Birinci Şemdinli Baskını 25 Mayıs 1925 / Haziran 1925
5. Reşkotan ve Raman İsyanı 7–11 Ağustos 1925
6. Eruhlu Yakup Ağa ve oğulları İsyanı 1926
7. Pervari İsyanı 1926
8. Gülyar İsyanı, Çölemerik / Hakkâri Baskını 1926
9. Hato İsyanı Mart 1926
10. Birinci Ağrı İsyanı 16 Mayıs–17 Haziran 1926
11. İkinci Şemdinli Baskını Haziran 1926
12. Koç Uşağı İsyanı 7 Ekim–30 Kasım 1926
13. Hakkâri-Beytüşşebap İsyanı Şubat 1927
14. İkinci Ağrı İsyanı 13–18 Eylül 1927
15. Bicar Harekâtı 7 Ekim–8 Kasım 1927
16. Zilyonlu Resul Ağa İsyanı Şubat 1927
17. Zeylan İsyanı 18 Haziran–18 Eylül 1930
18. Tutaklı Alican İsyanı 7 Temmuz–3 Ekim 1930
19. Üçüncü Ağrı İsyanı 7–14 Eylül 1930
20. Oramak İsyanı 27 Eylül–20 Ekim 1930
21. Buran Aşireti İsyanı 1934–1935
22. Abdurrahman İsyanı 1935–1937
23. Abdülküddüs İsyanı 1935–1936
24. Sason İsyanı 1935–1939
25. Dersim İsyanı 21–22 Mart–7 Ağustos 1938

Yukarıda kürt isyanlarının tarihleri yazıyor.Kürtler osmanlı dönemi ve sonraki cumhuriyet tarihi boyunca kullanılmıştır,ne hikmetse oldukça kullanılmaya müsaitler ve yalancılar.Talabani yıllarca Özal ' ı kandırmadımı,aldığı silahları pkk ye vermedİmi.Burada böyle konuşuyorlar ülkelerine gidince kahraman.Bugün Talabani ve Barzani yi kim kullanıyor?pkk yi yıllarca kim kullandı va attı?Bugün avrupadan ithal demokrasi (kendini kürt aydını sananlar böyle diyor) kendince kullanılanlar, hala farkında değillermi?Burada üçbeş tane cahil,bilgisiz insanın çıkıpta yaşasın dtp demesiyle yaşasın pkk demesi arasında ne fark var.İmralı diyor ;şimdi yatıyor,çıkar birgün başbakan olur diyor baş terörist.Amerika nın başkanı geliyor dtp ile görüşüyor,demekki bunlar önemli şahsiyet.Medyada şirin obama çığlıkları ve sahtekarlığı.Olan bilgisiz aç bırakılmış cahil bırakılmış feodalizmden çıkartılmamış kürt halkına oluyor.Bunlarda demokrasi çığırtkanlığı yapıyor.Aslında zamanında Mustafa Kemal bunları görmüştü,ama ömrü yetmedi.Kafalarına enjekte edilmiş fikirleri yaymaya çalışanlar moda,artık her yan fettuhlahcı ve demokrat kürt kaynıyor,ne yana sallansam her yerdeler.Birde şimdi türbanlı entellektüeller türedi.Şık,alımlı giyiniyorlar,yeni misyonu yaratıyorlar.Bence artık birleşme zamanı geldi.Birde görüyorumki sayın diyorlar,aklım almıyor..! fettulah cumhurbaşkanı olsun apo başbakan entel türbanlılarda bakan olsun :) Demokrasi varya.Sizlere zihin açıklığı diliyorum.

mahsun

Yeni üye
Yeni Üye

Öncelikle düşüncelerinize saygı duyarak başlamak isterim,ama unuttuğunuz bir çok şey var siyahların mücadelesini sadece bir örnek olarak göstermiştim.Ezilen insanları sen ve senin gibi düşününenler anlayamaz çünkü olaylara tanık olmadınız,ezilip hor görülmek nasıl bir duygu bunu size anlatsamda anlayamazsınız.Bu ülkede herkesin dilinde,olan eşitlikten bahsediliyor yok efendim sizden miletvekili yokmu yok efendim ögretmen yokmu.Bunları bizde biliyoruz istisnalar kaideyi bozmaz.İnsanlar evlerinde silah degil kürtçe kasetlerini yedi kat yerin altına saklıyorlardı.Bu ülkede ingilizce şarkılar çalınırken neden bir kürt insan rahatça kendi dilinden olan bir şarkıyı özgürce dinleyemiyordu.Size soruyorum şimdi eşitligin adı nedir........... Bana şimdiki zamanı söylemeyin,eger ben şimdi evimde kürtçe kaset dinliyorsam bu sizin verdiginiz eşitlik değil bu halkın verdigi mücadelenin bir meyvesidir.Ne çabuk unutuldu Ahmet Kayanın bu ülkeden sürgün edilişi ve nedeni.Sadece bir kürtçe kaset çıkarmanın bedelini ödedi,şimdi ise bu insanın kabrini ülkeye geri almak istiyorlar;görüyorsunuz degilmi ne acı.

Fairy

Üye
Yeni Üye

mahsun ' Alıntı:
Öncelikle düşüncelerinize saygı duyarak başlamak isterim,ama unuttuğunuz bir çok şey var siyahların mücadelesini sadece bir örnek olarak göstermiştim.Ezilen insanları sen ve senin gibi düşününenler anlayamaz çünkü olaylara tanık olmadınız,ezilip hor görülmek nasıl bir duygu bunu size anlatsamda anlayamazsınız.Bu ülkede herkesin dilinde,olan eşitlikten bahsediliyor yok efendim sizden miletvekili yokmu yok efendim ögretmen yokmu.Bunları bizde biliyoruz istisnalar kaideyi bozmaz.İnsanlar evlerinde silah degil kürtçe kasetlerini yedi kat yerin altına saklıyorlardı.Bu ülkede ingilizce şarkılar çalınırken neden bir kürt insan rahatça kendi dilinden olan bir şarkıyı özgürce dinleyemiyordu.Size soruyorum şimdi eşitligin adı nedir........... Bana şimdiki zamanı söylemeyin,eger ben şimdi evimde kürtçe kaset dinliyorsam bu sizin verdiginiz eşitlik değil bu halkın verdigi mücadelenin bir meyvesidir.Ne çabuk unutuldu Ahmet Kayanın bu ülkeden sürgün edilişi ve nedeni.Sadece bir kürtçe kaset çıkarmanın bedelini ödedi,şimdi ise bu insanın kabrini ülkeye geri almak istiyorlar;görüyorsunuz degilmi ne acı.

Peki hiç düşündünüz mü Kazım Koyuncu'nun albümleri neden toplatılmadı veya ülkeyi terketmesi istenmedi oysa ki o da lazcanın farklı bi lisanında albümler yaptı..Özrünüz kabahatinizden büyük inanın..Ve kendinizi savunma biçiminiz gerçekten güldürücü.Fikirlerinize saygı duyuyorum ve sizde bizimkilere saygı duyup bizim en hassas olan milliyetçi duygularımızı tahrik edecek cümleler kurmayın zira hiç hoşunuza gitmeyecek cümlelerle karşılaşmanıza neden olabilirim bu da sizi inanın çok üzer ve ben bunu ister miyim ? Hayır hiç sanmıyorum .)))

mahsun

Yeni üye
Yeni Üye

Zaten ben sizle tartışmam.ben milliyetçi degilim. Evrenselim ezilen tüm ulusal insanlar adına yazıyorum. ben sizinle hiç tartışmam. ben bu konuyu kapatılıyorum. seninde evrensellige davet ediyorum

Fairy

Üye
Yeni Üye

mahsun ' Alıntı:
Zaten ben sizle tartışmam.ben milliyetçi degilim. Evrenselim ezilen tüm ulusal insanlar adına yazıyorum. ben sizinle hiç tartışmam. ben bu konuyu kapatılıyorum. seninde evrensellige davet ediyorum

Söz ettiğiniz evrensellik yukarıdaki fikirleri kapsıyorsa, davetinizi kabul edemem afedersiniz ocakta yemeğim var .))

chimera

Sorgucu Üye
Yeni Üye

şehrin yabancısı kürt isyanları kronolojisini özetledikden sonra yazınızın devamında ki şimdi bunlar moda sözünüzü gerçekçi bir tahlil olarak görmedim açıkçası.'Olan bilgisiz aç bırakılmış cahil bırakılmış feodalizmden çıkartılmamış kürt halkına oluyor' cümlenizde kimler tarafından aç,cahil bırakıldı ve feodalizmden çıkmasına izin verilmedi?Kürtlerin tarih boyu kullanıldığını var sayıyorsanız kullanma politikalarının bir siyasi boyutumuydu aç ve cahil bırakılmaları?Bu tarz söylemlerin açılımlarını yaparsanız daha iyi anlaşılabileceğinizi düşünüyorum.

krotos

Felsefe.net
Yeni Üye

mahsun ' Alıntı:
Arkadaşlar nasıl bundan 20 yıl önce bir siyah,amerika da bir takım haklardan mahrum kaldıysa ve bu gün amerika liderinin bir siyah oldugu düşünülürse;bu demektir ki imralı da yatan bazı mahkumlar da 10 yıl sonrada bu ülkede iktidar olarak hükümetin başına geçebilir.Demoktarik bir ülkede yaşıyorsak bu insanlara da şans verilmeli diye düşünüyorum.
YAŞASIN DEMOKRATİK TOPLUM PARTİSİ

Beni gerçekten güldürdün.Sen gerçekten demokrasi diye bir şeyin bu ülkede var olduğunu mu sanıyorsun?Demokrasi dediğin şey var olabilmesi için öncelikle insanların düşünme yeteneğinin olması gerekir ki ülkemizde böyle bir şey yok.Eğer bu ülkede gerçekten demokrasi denilen şey var olsaydı bu örneğine katılabilirdim.O desteklediğin partinin de o oyları nasıl aldığını herkes biliyor.

fides

Kahin
Yeni Üye

Fairy ' Alıntı:
Odaklandığı cahil seçmen kitlesini aldı,bunda bu kadar sevinecek ne var ki çok komik bir davranış .)
şehrin yabancısı ' Alıntı:
KÜRT AYAKLANMALARI

CUMHURİYET ÖNCESİ

3. Zararlar İsyanı 1820
9. Abdullah İsyanı 1881

CUMHURİYET SONRASI

7. Pervari İsyanı 1926
9. Hato İsyanı Mart 1926

Yukarıda kürt isyanlarının tarihleri yazıyor.Kürtler osmanlı dönemi ve sonraki cumhuriyet tarihi boyunca kullanılmıştır,ne hikmetse oldukça kullanılmaya müsaitler ve yalancılar.Talabani yıllarca Özal ' ı kandırmadımı,aldığı silahları pkk ye vermedİmi.Burada böyle konuşuyorlar ülkelerine gidince kahraman.Bugün Talabani ve Barzani yi kim kullanıyor?pkk yi yıllarca kim kullandı va attı?Bugün avrupadan ithal demokrasi (kendini kürt aydını sananlar böyle diyor) kendince kullanılanlar, hala farkında değillermi?Burada üçbeş tane cahil,bilgisiz insanın çıkıpta yaşasın dtp demesiyle yaşasın pkk demesi arasında ne fark var.İmralı diyor ;şimdi yatıyor,çıkar birgün başbakan olur diyor baş terörist.Amerika nın başkanı geliyor dtp ile görüşüyor,demekki bunlar önemli şahsiyet.Medyada şirin obama çığlıkları ve sahtekarlığı.Olan bilgisiz aç bırakılmış cahil bırakılmış feodalizmden çıkartılmamış kürt halkına oluyor.Bunlarda demokrasi çığırtkanlığı yapıyor.Aslında zamanında Mustafa Kemal bunları görmüştü,ama ömrü yetmedi.Kafalarına enjekte edilmiş fikirleri yaymaya çalışanlar moda,artık her yan fettuhlahcı ve demokrat kürt kaynıyor,ne yana sallansam her yerdeler.Birde şimdi türbanlı entellektüeller türedi.Şık,alımlı giyiniyorlar,yeni misyonu yaratıyorlar.Bence artık birleşme zamanı geldi.Birde görüyorumki sayın diyorlar,aklım almıyor..! fettulah cumhurbaşkanı olsun apo başbakan entel türbanlılarda bakan olsun :) Demokrasi varya.Sizlere zihin açıklığı diliyorum.

UYARI: Burası siyasi propaganda yeri değildir.

Fairy DTP ye sadece cahil halk mı oy veriyormuş? Asıl bunu yazan kişi cahil. Siyasi bilgisi olmayan kişiler yazmasın buraya!
Şehrin yabancısı "Kürtler osmanlı dönemi ve sonraki cumhuriyet tarihi boyunca kullanılmıştır,ne hikmetse oldukça kullanılmaya müsaitler ve yalancılar." Sen şimdi ne demek istiyorsun kürtlere yalancı mı demek istedin. Vermişsin kürt isyanlarını da bunlardan azıcık da olsa bilgi birikimin var mı? Öyle laf olsun torba tolsun diye buraya absürt cümleler kurmayınız.
Siyaset bilimi açısında da ele aldığımızda DTP eşit değildir PKK. Böyle cahilce cümleler yazmayın. Eleştirecekseniz bir şeyi bilimsel olarak inceleyin. Provakatif cümleler cahilliğinizi gösterir.

Obama ile Apdullah Öcalan'ı nasıl bir kıyaslıyorsun? Neye göre bir tuttun Mahsun? Şimdi A.Öcalan başkan mı olacak? Bu kadar hayalci olma istersen. Buna Ahmet Türk bile güler :)

Fairy

Üye
Yeni Üye

fides ' Alıntı:
Fairy ' Alıntı:
şehrin yabancısı ' Alıntı:
KÜRT AYAKLANMALARI

CUMHURİYET ÖNCESİ

3. Zararlar İsyanı 1820
9. Abdullah İsyanı 1881

CUMHURİYET SONRASI

7. Pervari İsyanı 1926
9. Hato İsyanı Mart 1926

UYARI: Burası siyasi propaganda yeri değildir.

Fairy DTP ye sadece cahil halk mı oy veriyormuş? Asıl bunu yazan kişi cahil. Siyasi bilgisi olmayan kişiler yazmasın buraya!
Şehrin yabancısı "Kürtler osmanlı dönemi ve sonraki cumhuriyet tarihi boyunca kullanılmıştır,ne hikmetse oldukça kullanılmaya müsaitler ve yalancılar." Sen şimdi ne demek istiyorsun kürtlere yalancı mı demek istedin. Vermişsin kürt isyanlarını da bunlardan azıcık da olsa bilgi birikimin var mı? Öyle laf olsun torba tolsun diye buraya absürt cümleler kurmayınız.
Siyaset bilimi açısında da ele aldığımızda DTP eşit değildir PKK. Böyle cahilce cümleler yazmayın. Eleştirecekseniz bir şeyi bilimsel olarak inceleyin. Provakatif cümleler cahilliğinizi gösterir.

Obama ile Apdullah Öcalan'ı nasıl bir kıyaslıyorsun? Neye göre bir tuttun Mahsun? Şimdi A.Öcalan başkan mı olacak? Bu kadar hayalci olma istersen. Buna Ahmet Türk bile güler :)

Çoğunluğun sığ zihniyetin oluşturduğu bi kesimden söz ettim.Her topluluğun oluşumunda, sürmesinde etkili olan zeki biriyler vardır fakat bunlar azınlıkta ve geri planda ise çoğunluk bunun önüne geçer ve genellemeler onlar üzerinden yapılır.Düşüncemi belirttim düşünce belirtmek için bi takım bilgilerin var olması ve onların üzerinden oluşturulması gerekir.Ve siz bu bilgileri yargılamakta analiz etmekte yükümlü kişi değilsiniz.Ortada konuşulmaması gereken bi konu var ise konuyu ortadan kaldırmakla sorunu halledebiliceğinizi düşünebilirsiniz sadece.Kaldı ki siyaset ile ilgili bi konuda insanların fikirlerinin çatışması ve bunun üzerine tartışmalarda bulunması oldukça olağan bi davranıştır.Tavrınızı oldukça kaba ve yersiz buldum gülümsettiniz beni teşekkürler .))

fides

Kahin
Yeni Üye

Çoğunluğun sığ zihniyetin oluşturduğu bi kesimden söz ettim.Her topluluğun oluşumunda, sürmesinde etkili olan zeki biriyler vardır fakat bunlar azınlıkta ve geri planda ise çoğunluk bunun önüne geçer ve genellemeler onlar üzerinden yapılır.Düşüncemi belirttim düşünce belirtmek için bi takım bilgilerin var olması ve onların üzerinden oluşturulması gerekir.Ve siz bu bilgileri yargılamakta analiz etmekte yükümlü kişi değilsiniz.Ortada konuşulmaması gereken bi konu var ise konuyu ortadan kaldırmakla sorunu halledebiliceğinizi düşünebilirsiniz sadece.Kaldı ki siyaset ile ilgili bi konuda insanların fikirlerinin çatışması ve bunun üzerine tartışmalarda bulunması oldukça olağan bi davranıştır.Tavrınızı oldukça kaba ve yersiz buldum gülümsettiniz beni teşekkürler .))
Bende sana gülüyorum bilgisizliğini sağa sola çatışarak demogojik laflarla kapatmaya çalışıyorsun. Komik olan sensin :)

Bedirhan

Felsefe.net
Yeni Üye

HeRKese Mezopotamya'dan seLamLar...
Bu siteye üye oLurken BöyLE bir konu açıLıp, böyLe yorumLar yapılacağını hiç tahmin etmemiştim...
Görüyorum Ki sAfLarımız Burda'da KesinLeŞmiş...
DTP( DemokratiK ToPLuM paRtisi) BazıLarı FArkLı yorumLar yapiyor, Gereksiz Bir parti ne gErek wAR diyor, Bazısı Benim PArtim Kardeşim sanane diyoR...
burda asıL düşünülmesi gereken şey Birbirimizi bu güzeL platformda biLe birbirimize nasiL düşürebildiğimiz...
Düşünmemiz gereken birşey daha var ki KÜRT'LER WE'YA BİR SİYASİ PARTİ HAKKINDA hakarete varan sözler sarf edilmesi hiç'de etik değiL...

Morfose

Felsefe.net
Yeni Üye
Ne kdar saçma bir konu bu. Provakosyan yapmak için siteyi bile kullanan insanlarımız var. Tamam bir parti kapatılması hiç etik değil. Sonuçta toplumun desteğini alıyorsa bir görüştür. Ama devletin bölünmesine yönelik haraket yapan her parti suçlu damgası görmelidir. Sokakta provake eden, teror örgütünü destekleyen herkes terörirsttir. Ve terörist muamelesi görmelidir.

M

monaliza

Ziyaretçi
Türkiye bir bütündür.
Bu toprakları, bu ülkeyi seven ve kendisini bu ülkeye ait hisseden herkes şerefli bir Türk vatandaşıdır.
Aç gözlü, gözü bir türlü doymak bilmeyen kötü niyetli iç ve dış odakların gücü bu bütünlügü bozmaya, parçalamaya asla yetmeyecektir.
Ne beyhude bir çaba.
Kürdüstan gibi bir ülkede yaşamak isteyen varsa da; bu ülkenin topraklarından elini ve gözünü derhal çekmelidir.
Nur içinde yatası atalarım kanlarını ve canlarını, şerefsizlerin (burada kastim /varsa eger/ ülkemi bölme düşüncesinde olanlardır, başka bir hedef yoktur)
bir gün bu ülke parçalansın diye degil, deger verdikleri nesilleri kardeşçe ve mutlu yaşasınlar diye feda ettiler.
Kötü niyetli odakların tek amacı; Türkiye'nin güçlenmemesi ve lider güç konumuna gelmemesidir. Zira onlar çok iyi bilirler ki; birlikten kuvvet dogar.
Türk-Kürt kardeştir, kardeş kalacaktır.
Türkiye bir bütündür, bütün kalacaktır.

gülce ırmak

Felsefe.net
Yeni Üye

Osmanlı İmparatorluğunun gerileme döneminden itibaren, kürtler arasında devletin doğu bölümünü ele geçirip, kendi kökenlerine dayanan bir devlet kurmak istenmeseydi taa ki o zamandan beri ne kürtlere ne de terör yanlılarına potansiyel bir pkk lı gözüyle bakılır,VE küçük görülürdü.Aynı düşüncem amerika için de geçerlidir..Bu türklerin yada beyaz amerikalıların yaptığı bir ırkçılık değilidr..Suçu hala Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmak isteyen kendı vatandaslarınızda arayınız ,sebeplerini bildiğiniz yere biz hor görülüyoruz diye değil..Neden lazlara yada tatarlara yada göçmenlere kötü gözle bakılmıyor da sizlere bakılıyor sizce onların boyle bır amacı oldugu kanıtlandımı medyada yada siyasi tartışmalarda ?Hayır hiç sanmıyorum..Ahmet kaya gibi kürtlere yönelik ve kürt bayrağının arkasında şarkılarını soyleyen bır adamın ne mılletın egemenlıgını nede butunlugunu savundugu dusunulebılır .Surgun edılmesının sebebı de budur ,hala kabrını Turkıyeye tasımak ısteyen kısıler de onun gıbı dusunen vatan haınlerıdır..(türkiye bir bütündür ve hep öyle kalacaktır!)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç