dostluk kurmak nedir ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde D Harfinden Nedir? Başlıkları kategorisinde 5N1K tarafından oluşturulan dostluk kurmak nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,086 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı D Harfinden Nedir? Başlıkları
Konu Başlığı dostluk kurmak nedir ?
Konbuyu başlatan 5N1K
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

5N1K

Kahin
Yeni Üye
yakınlık, ahbaplık kurmak

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Aristoteles’e göre sadece erdemli insanlar gerçek anlamda dost olabilirlermiş. Bu durumda erdemli insanlar birbirine denk gelmediği için mi artık kalıcı dostluklar kurulamıyor acaba? İnsanların çoğu kendisine menfaat sağlamayan birisi ile zaman harcamak istemiyor ve sürekli beklenti içindeler. Bu beklentilere cevap alamadıkları zaman da bırakın dostluğu size düşman bile kesilebiliyorlar. Gerçekten tuhaf bir dönemden geçiyoruz ve her şey anlamını yitirmeye ya da farklı şekillere bürünmeye başladı sanki.

"Dostluğun; ahlak dostluğu, menfaat dostluğu ve haz dostluğu olmak üzere üç türü vardır. Bir kimseyi doğası için ve iyilik adına, diğerini yardımsever ve faydalı olduğu için ve bir başkasını da tatmin edici olduğundan ve zevk için severiz."
Aristoteles

"Önümden gitme seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme yol gösteremeyebilirim. Yanımda yürü ve yalnızca dostum kal."
Albert Camus

Son düzenleme:

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
Ünlü dostum Goethe'nin dediği gibi,

İyi günümde çağırabileceğim dostum çok , kötü günümde çağırabileceğim 2 dostum yok. Çağırmadan gelecek bir dostum da yok sjshjfj

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Biri göğe yükselip evreni ve yıldızların güzelliğini seyretseydi, bu seyir ona hoş gelmeyecekti ama yanında gördüklerini anlatacak bir dostu olsaydı, bundan çok hoşlanacaktı.

Cicero

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç