Neler yeni

dostluk kurmak nedir ?

Lefty

Tanınmış üye
Katılım
23 Ara 2012
Mesajlar
4,905
Puanları
48
Aristoteles’e göre sadece erdemli insanlar gerçek anlamda dost olabilirlermiş. Bu durumda erdemli insanlar birbirine denk gelmediği için mi artık kalıcı dostluklar kurulamıyor acaba? İnsanların çoğu kendisine menfaat sağlamayan birisi ile zaman harcamak istemiyor ve sürekli beklenti içindeler. Bu beklentilere cevap alamadıkları zaman da bırakın dostluğu size düşman bile kesilebiliyorlar. Gerçekten tuhaf bir dönemden geçiyoruz ve her şey anlamını yitirmeye ya da farklı şekillere bürünmeye başladı sanki.

"Dostluğun; ahlak dostluğu, menfaat dostluğu ve haz dostluğu olmak üzere üç türü vardır. Bir kimseyi doğası için ve iyilik adına, diğerini yardımsever ve faydalı olduğu için ve bir başkasını da tatmin edici olduğundan ve zevk için severiz."
Aristoteles

"Önümden gitme seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme yol gösteremeyebilirim. Yanımda yürü ve yalnızca dostum kal."
Albert Camus
 
Son düzenleme:

Ay

Üye
Katılım
8 Nis 2018
Mesajlar
382
Puanları
18
Ünlü dostum Goethe'nin dediği gibi,

İyi günümde çağırabileceğim dostum çok , kötü günümde çağırabileceğim 2 dostum yok. Çağırmadan gelecek bir dostum da yok sjshjfj
 

Lefty

Tanınmış üye
Katılım
23 Ara 2012
Mesajlar
4,905
Puanları
48
Biri göğe yükselip evreni ve yıldızların güzelliğini seyretseydi, bu seyir ona hoş gelmeyecekti ama yanında gördüklerini anlatacak bir dostu olsaydı, bundan çok hoşlanacaktı.

Cicero