DNA'nın şifrelerinde Allah'ı buldu

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Maimonides tarafından oluşturulan DNA'nın şifrelerinde Allah'ı buldu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,246 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı DNA'nın şifrelerinde Allah'ı buldu
Konbuyu başlatan Maimonides
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Maimonides

Felsefe.net
Yeni Üye
İnsanın DNA şifresini çözerek bilim tarihine geçen Francis Collins, Laboratuvarda çalışırken Tanrının varlığını hissettim dedi. Collins, 30 yıldır ateistti.

Dünyanın en büyük genetik uzmanlarından biri olarak gösterilen ve sekiz yıl önce çalışma arkadaşı Craig Venterle birlikte insan DNAsının şifresini çözerek büyük şöhret yakalayan Dr. Francis Collins, imana geldi.

Venter, bilim dünyasında büyük ses getiren buluşlarının ardından çalışmalarını ilerleterek, laboratuvarda yapay canlı üretmeye çalışırken, Collins ise yeni kitabıyla bilim ve din arasında yeni bir tartışma yaratacak gibi gözüküyor.

Eylülde piyasaya çıkaracağı Tanrının Dili adlı kitabıyla ilgili İngiliz The Times gazetesine konuşan 56 yaşındaki Collins, 30 yıl öncesine kadar ateist olduğunu ancak artık Tanrıya inandığını söyleyerek, Tanrının var olduğuna dair rasyonel bir temel var ve bilimsel gelişmeler insanı Tanrıya daha da yaklaştırıyor dedi.

TANRI'NIN İŞİ

Amerikalı bilim adamı artık mucizelere ve meleklere inandığını belirterek, Laboratuvarda çalışırken Tanrıyı hissettim. Kesinlikle bizden daha büyük bir güç var ve ben ona inanıyorum. DNAnın şifresini çözmek beni Tanrıya biraz daha yakınlaştırdı. Hastalıktan kırılan insanlar gördüm. Bilim onlardan umudunu kesmişti. Ama mucizevi olarak hayata döndüklerini gördüm. Bu da Tanrının işidir diye konuştu.

İnsan genini çözmenin de kendisine Tanrının eserini görme fırsatı verdiğini söyleyen Collins, Önemli bir buluş yaptığınızda o bilimsel coşku anını yaşarsınız, çünkü onu araştırmış ve keşfetmişsinizdir. Keşfettiğim şey öyle bir şeydi ki, bu bilgiye daha önce hiçbir insan sahip olamamıştı. Fakat Tanrı onu her zaman biliyordu dedi.

TARİHE GEÇTİLER

İnsan vücudunun genetik kodları olan DNAnın şifresini çözen iki bilim adamı, bu çalışmalarıyla bilim tarihine geçmişlerdi. DNAnın dizilimi ve kodlarının çözülmesi dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ve İngiltere Başbakanı Tony Blair'in eş zamanlı açıklamalarıyla dünyaya duyurulmuştu.

timeturk.com/tr/2008/04/08/dna-nin-sifrelerinde-allah-i-buldu.html

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:42 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:02 ----------

Peker Açıkalın Ateizmden dönüşünü anlattı.
Oyuncu Peker Açıkalın geçirdiği ağır kalp ameliyatından sonra verdiği röportajda ateizmden nasıl döndüğüne değindi.

Oyuncu Peker Açıkalın geçirdiği ağır kalp ameliyatından sonra Hürriyet'e verdiği röportajda ateistlikten dönüşünden bahsetti.*Ömür Gedik'in "Batıl inançların var mı?" sorusuna "Yok. Kaldı ki ben 30 yaşıma kadar ateisttim." diyen oyuncu inancının nasıl değiştiğini şöyle açıkladı:*"30 yaşımdan sonra, bir anda doğanın bana fısıldayan bir varlık olduğunu keşfettim. Ve dedim ki “Bunun bir sebebi olması lazım”... Oturup İncil’i okudum, arkasından Tevrat’ı ve Kuran’ı... Gerçekten Kuran’a gönülden inandım."Kaynak: Peker Açıkalın Ateizmden dönüşünü anlattı.

risalehaber.com/peker-acikalin-ateizmden-donusunu-anlatti-208263h.htm

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
hahahaha :D ilk başlıktaki mantık hatası şu bir atheist dnaları bularak tanrının varlığını hissetmişmiş

:D hadi canim yedikmi? bu ucuz numarayı, tanrı hissedilebilicek bir varlık olsaydı, tüm insanlık
savaşmaz barış ve mutluluk içinde yaşardı ayrıcaaaa her birey farklı zihinsel mantalitere sahiptir.
demekki herkesin içinde bir tanrı olsa 7 milyar tanrı var demektir bu manrıga göre yorumlarsak.. :D

bir atheistin mantığu bu tanrıyı bile tanrısizlık gibi hissetmektir, bunu anlamanızı beklemiyorum, çogunuz bunu anlıyacak kadar mantıklı değilsiniz.. :D

hahahaha haaaaa birde imanamı? gelmiş trol olmasın bu başlık... ciddi olduğuna inanmak
için ciddi olmamak gerekir..

Son düzenleme:

X

FAdmin
Onursal Üye
“O'nu bulan her şeyi bulur. O'nu bulmayan hiçbir şey bulmaz. Bulsa da başına belâ bulur” Alıntı

LastOutlaw

Üye
Yeni Üye
İnsanların neden tanrının varlığını ya da yokluğunu kanıtlamaya çalıştığını anlayamıyorum. Toplasan en fazla yetmiş yıl ömrümüz ya var, ya yok. Onu da tanrı gibi bir bilinmezlikle harcamak tuhaf açıkçası. Dinlerdeki tanrı tanımı öyle geniş ki çünkü, hani açık nokta bırakmamışlar adamda, "Her şeye kadir, her şeyi bilir, görür, biz onu göremeyiz, her şeyi o yarattı." Yani demek istediğim o kadar kompleks bir konu ki bu, oturup kanıtlarla ele alabileceğin, tartışabileceğin bir şey değil.

kahin

Kahin
Yeni Üye
onu nasıl? buldunuz bende bulmak istiyorum, zihinnizlemi? mantığınızlamı? hayatın anlamıylamı?
sizin zihninizde olması gerekenleri çok iyi biliyorum, iyi bir tanrı olmak zorunda öyle değilmi?

çünkü cennet ve cehennem var , yargıç bir tanrı diyecekki size eyyy kullarım şimdi hesap zamanı
bol bol eğlendiniz boll bol eleştirdiniz şimdide yanıcaksınız aranızdan seçtiklerimde
eğlenmeye devam edicek zinaya devam edicek hurileri ve gilmanları bunun için yarattım,
böyle bir tanrı olmasını imkansız buluyorum ama benim işime gelir , müslüman olmak
böyle bir tanrı olduğunu bilseydim müslüman yada hristiyan olurdum, nasıl olsa?
cennet garanti..

ne gerek? var bunca eleştirilere ne gerek? var bunca kalp kırmaya, sonrada özür dilemeye
özür dileyen bir insanı affeden tanrıda garip tövbe edip imana gele nbirini affede ntanrı
çok garip bir tanrıdır , insancıl duygulara sahip bir tanrı olması en garipte bu işte ..

tanrıya iman etmek saygı duymak ona inanmak bunlar insancıl duygularla bezenmiş
tanrı mantığıdır peki? gerçek nedir? henüz bulamadık bu yüzden agnostik olduk.

insanlar tanrıyı bulmak içinmi? varolmuş yoksa yaşamak üremek ve insancıl duygularla
anlam bulmak içinmi? varolmuş,
bizler tanrıyı bulamayız buldduğumuz herşey insan aklının bir çeşit mantığıdır daha ötesi yok

keşke olsaydı tanrının bir hediyesi olurdu. ama olmadı, tanrı hakkında bildiğimiz tek şey
evrendir onu dışında bir insanın birşeyi bildiğini idsia etmesi anlamsızdır.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
derin düşünün daha evreni bile çözemedik, karanlık maddenin o ne oldugunu? bilmiyoruz ,
karanlık madde enerjimi? yoksa tanrısal bir tür holografik tasarımmı? herkes birşey anlatıyor .
her yer bilgi kirliliği ile dolmuş, benim gördüğün en büyük gerçek bu, tanrıyı aradıkça dahada çok batiyoruz..sanki tanrıyı aramak karadelige saplanmak gibidir sonu belli olmuyan başı belli olan ( evren?
gibidir.

biz bize anlatılanlarla tanrının zerre kadar bağı olmadığın artık biliyorum, çünkü yeni bir ispat
yada yeni hipotezler tanrının varlığını değil, varoolmuş bir tanrının ne kdar? güçlü olduğunu
neler? yaptığını ispatlıyor.

100 yıl öncesine kadar süper novalar karadelikler ve farklı galaksiler biile bilnmiyordu insanlar
uzayın simsiyah sadece yıldızlardan oluşan bir görüntü olarak düşünmüşlerdi..

ama şimdi kütlenin çekim kuvveti oldugunu aynı zamanda merkez kaç kuvveti olduğunu
kitaplar sayesinde değil bilimin sayesinde öğrendim.

bili msayesinde nxq00001 gezegenının ve amıdaepira gezegenının bu güneş sistemınde
plutonun görünmeyen bir yerinde olduğunu öğrendim.
hangi? kitap tanrı hakkında bu kadar net? bilgi verebilirki..

madem tanrı hakkında bilgi sahibi olucaz bunun tek yolu bilimdir artık çakma mealler
bile bilimden kopya çekerek birşey anlatma derdine düşmüştür.

hangi? kitap teleskopun icadıyla bilimin geliştiğini ispatlamışkı ayetlere ve onun
mantığına güvenim. palavra atmak kolaydır dünyanın sonu geliyor daha kolaydır..

dünyanın sonunun geldiğini bir ormanda bile olsam çok net anlardım,, çünkü o ormanın
yanına kadar geldiler sonunda dev plazalar dev gökdelenler öyle değilmi?

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=6375]Maimonides[/MENTION], adnan hocacı bir troldü diye hatırlıyorum. hoca içerde, para veren olmayınca daha uğramaz buralara sanırım..

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu kaldığı yerden devam edebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar